Królowa polskich stołów - SAŁATKA

Jakie składniki są niezbędne

  • Pyry

    Votes: 20 60.6%
  • Majonez (z naciskiem na Winiary, ale jako że świętować może też gorszy sort, to mogą być też inne)

    Votes: 31 93.9%
  • Marchew

    Votes: 22 66.7%
  • Ogórek kiszony

    Votes: 20 60.6%
  • Ogórek konserwowy

    Votes: 4 12.1%
  • Groszek

    Votes: 19 57.6%
  • Kukurydza

    Votes: 15 45.5%
  • Por

    Votes: 13 39.4%
  • Cebula

    Votes: 11 33.3%
  • Musztarda

    Votes: 12 36.4%
  • Seler

    Votes: 12 36.4%
  • Jabłko

    Votes: 15 45.5%
  • Pietruszka

    Votes: 15 45.5%
  • Jajo

    Votes: 28 84.8%
  • Sól

    Votes: 27 81.8%
  • Pieprz

    Votes: 27 81.8%
  • Oliwki

    Votes: 1 3.0%
  • Szynka

    Votes: 3 9.1%

  • Total voters
    33
Panowie, tak na przyszłość to dodajcie sobie łyżkę musztardy bo widzę, że nie wszyscy zaznaczyli. Odrobina musztardy wznosi jarzynową na inny poziom zajebistości.
Zgadza się, nadaje trochę charakteru - inaczej jak na moje smaki jest za bardzo mdła - dla tego dodaję więcej ogórka kiszonego

Pisze to technolog żywienia (który na co dzień sprzedaję kotły i rurki )
 
Panowie, tak na przyszłość to dodajcie sobie łyżkę musztardy bo widzę, że nie wszyscy zaznaczyli. Odrobina musztardy wznosi jarzynową na inny poziom zajebistości.
To są ludzie którzy robią jarzynową bez musztardy :benny:
 
O kurwa ktos dodaje ziemniaki do sałatki, nie wspominajac o cebuli lub oliwkach:brianvomit:

//

Jeszcze ananas powinienes dodac do ankiety, pyszna jest z nim salatka.
 
Nic nie może się zmarnować!!!
Screenshot_2021-04-04-20-38-13-100_com.android.chrome.jpg
 
To w sumie zależy. Świąteczne sałatki to te z gotowanymi warzywami typu marchew, ziemniak, ale czasem robię sobie na szybko takie z warzyw konserwowych - wtedy lubię np. dodać czerwoną fasolę z puszki. Obowiązkowo, niezależnie od rodzaju, musi się pojawić też ogórek kiszony, a czasem nawet ścieram trochę jakiegoś sera, np. parmezanu. Zdarza mi się też lutować do sałatki ten makaron w kształcie ryżu - wtedy nie trzeba chleba, żeby się najeść :roberteyeblinking:
 
To w sumie zależy. Świąteczne sałatki to te z gotowanymi warzywami typu marchew, ziemniak, ale czasem robię sobie na szybko takie z warzyw konserwowych - wtedy lubię np. dodać czerwoną fasolę z puszki. Obowiązkowo, niezależnie od rodzaju, musi się pojawić też ogórek kiszony, a czasem nawet ścieram trochę jakiegoś sera, np. parmezanu. Zdarza mi się też lutować do sałatki ten makaron w kształcie ryżu - wtedy nie trzeba chleba, żeby się najeść :roberteyeblinking:
Bez chleba się sałatką nie najesz!
 
Dużo jest zajebistych sałatek.
Lubię na chleb.
Mam kilka takich ulubionych, ale najlepsze są dwie:
Z porem, majonezem i dobrymi parówkami.
Druga to z jajkiem zieloną cebulką, oczywiście majonezem i jeszcze cos tam było.

Na chlebie to mogę wdubczać jak pojebany.
 
  • Like
Reactions: jut
Sałatki są ok. Najlepsze jest to, że każdy robi po swojemu... i prawie zawsze dobrze wychodzi. No i musi być majonez.

Lubię też surówki. Są szybsze w wykonaniu i są "na co dzień". Ot, trochę warzyw zetrzeć, trochę posiekać, pokroić, doprawić (min. majonezem :-) ) i gotowe.
 
Sałatki są ok. Najlepsze jest to, że każdy robi po swojemu... i prawie zawsze dobrze wychodzi. No i musi być majonez.

Lubię też surówki. Są szybsze w wykonaniu i są "na co dzień". Ot, trochę warzyw zetrzeć, trochę posiekać, pokroić, doprawić (min. majonezem :-) ) i gotowe.

surówka jest tylko jako dodatek do obiadu
a sałatkę się je na śniadanie/kolacje do chleba
 
Back
Top