Kosmos, astronomia itd. . .

56686751_2336968456540297_2022338381282803712_n.jpg

giphy.gif

_79630637_alamydt7hcy.jpg
 
Niewiem czemu, ale liczyłem, że to będzie coś lepszego :lol:
W sumie mam podobnie. Do tego zdjęcia przydałaby się od razu fachowa analiza wyjaśniająca, co jest czym na zdj plus z czym się wiąże samo potwierdzenie istnienia tych obiektów etc.
 
W sumie mam podobnie. Do tego zdjęcia przydałaby się od razu fachowa analiza wyjaśniająca, co jest czym na zdj plus z czym się wiąże samo potwierdzenie istnienia tych obiektów etc.
Tak naprawdę to jest wyjaśnione nawet na Geekweek co jest na tym zdjęciu, choć zdjęciem tego nazwać za bardzo nie można.
 
W sumie mam podobnie. Do tego zdjęcia przydałaby się od razu fachowa analiza wyjaśniająca, co jest czym na zdj plus z czym się wiąże samo potwierdzenie istnienia tych obiektów etc.
Potwierdzili obserwacją założenia które wcześniej istniały jedynie teoretycznie. To w nauce duża sprawa.
 
Aktualnie chyba tylko anglojęzyczne kanały. Konferencja Event Horizon, czy też z wykopu ktoś wstawił takie coś https://www.wykop.pl/link/4890975/jak-rozumiec-zdjecie-czarnej-dziury-na-ktore-wszyscy-czekaja/

Trzeba czekać na Astrofazę, czy SciFuna bo pewnie więcej po polsku powiedzą.

A tak to @cRe ma rację. Potwierdzono to o czym dyskutowali tacy ludzie jak Einstein, czy Hawking.
Oni dyskutowali, a ja po 0,7 to udowodniłem tylko potem wytrzezwiałem i zapomniałem. Dzisiaj jak przeglądałem YT to mi wyskoczył film po polsku o tym ale nie klikałem.
 
Jesteś fanem "nocnego nieba", wychodzisz popatrzeć na deszcz meteorytów, czy koniunkcję jowisza z księżycem, zastanawiasz się czy białe dziury istnieją, bądź dlaczego nie natknęliśmy się na życie gdzieś we wszechświecie? Ten temat jest dla Ciebie.

Panie Mariuszu, kiedyś Pan to miał zainteresowania :frankapprove: Teraz tylko alkohol i znęcanie się nad innymi użytkownikami spożywania swoimi nadludzkimi zdolnościami przyjmowania do organizmu
 
Wszechświat jest młodszy i rozszerza się szybciej, niż dotychczas przyjmowano
(...)
Wcześniejsze badania, na podstawie danych z satelity Planck, dały podstawę do twierdzenia, że wszechświat rozszerza się z prędkością 67,4 km na sekundę na megaparsek. Z badań zespołu prof. Reissa wynika, że prędkość ta wynosi 74,03 km na sekundę na megaparsek
https://www.rp.pl/Kosmos/305169886-Podreczniki-do-fizyki-do-zmiany.html
 
Back
Top