Koronowirus, Wuhan , 2019-nCoV, Epidemia ver. beta 1.01

No ale tak szczerze to co powinien zrobić? Moim zdaniem gość kwalifikuje się do tego, żeby zabrać go na oddział i tam jak najszybciej ratować a przecież typ sam na plecach go nie zaniesie, musi ktoś podjechać z łóżkiem i na to łóżko go wrzucić. Na moje laickie oko też nie było sensu go przytrzymywać czy coś w tym stylu bo to nie był żaden atak padaczki albo inny stan przy którym koleś mógł sobie zrobić krzywdę, być może przytrzymanie go tylko nasiliłoby ból - od różnych sytuacji są różne procedury i tutaj np. @Gienek powinien się wypowiedzieć czy ten lekarz dobrze zrobił nie interweniując od razu tylko czekając na pomoc.
A ten kretyn z telefonem tylko przeszkadzał lekarzowi (który i tak działa pod dużą presją) w ocenie sytuacji i podjęciu odpowiednich decyzji. Ludzie w takich sytuacjach powinni grzecznie stać z boku i się nie wpierdalać a nie stać nad gościem z telefonem i drzeć mordę do lekarza.
Wygląda na problem z oddychaniem czyli sprawdzić i udrożnić drogi oddechowe. Ale nie chcę wydawać żadnych wyrokow.
Wiem tylko że jak to by było powiedzmy na ulicy i Ty jako świadek nie udzielisz pierwszej pomocy to mogą cię jkoaes sankcje spotkqc
 
Wygląda na problem z oddychaniem czyli sprawdzić i udrożnić drogi oddechowe. Ale nie chcę wydawać żadnych wyrokow.
Wiem tylko że jak to by było powiedzmy na ulicy i Ty jako świadek nie udzielisz pierwszej pomocy to mogą cię jkoaes sankcje spotkqc
Skąd wiesz, że tego nie zrobił? Filmik trwa krótko i jedyne co widzimy to, że lekarz próbuje dzwonić, ale cymbał z kamerą mu w tym przeszkadza.
 
Skąd wiesz, że tego nie zrobił? Filmik trwa krótko i jedyne co widzimy to, że lekarz próbuje dzwonić, ale cymbał z kamerą mu w tym przeszkadza.
Napisałem wyraźnie że nie wiem co się działo oo za filmem. Oceniam tylko to co widać.
 
E0c-_tjWEAMA5E-.jpeg
 
Wygląda na problem z oddychaniem czyli sprawdzić i udrożnić drogi oddechowe. Ale nie chcę wydawać żadnych wyrokow.
Wiem tylko że jak to by było powiedzmy na ulicy i Ty jako świadek nie udzielisz pierwszej pomocy to mogą cię jkoaes sankcje spotkqc
Może to zrobił wcześniej? Z resztą ja nie chce wyrokować czy lekarz zadziałał prawidłowo, na ten temat powinien się wypowiedzieć ktoś bardziej kompetentny. Natomiast samo zachowanie nagrywającego jest moim zdaniem karygodne a najgorsze w tym jest to, że ludzie na Twitterze tłumnie mu przyklaskują i to jest kurwa dramat.

Natomiast co się tyczy obowiązku udzielenia pierwszej pomocy to też nie jest tak, że jak nie masz pewności, czy przy tym nie zrobisz więcej szkód niż pożytku to nikt nie będzie Cię za to karał. Chodzi raczej przede wszystkim o obowiązek wezwania pomocy oraz ewentualnego zabezpieczenia poszkodowanego przed dalszymi obrażeniami (np. odciągnięcie go od ognia itp.).

Ja miałem raz sytuację, że przy przechodzeniu przez przejście na pieszych została potrącona przez samochód jadący z prędkością ok. 70 km/h dziewczyna która przechodziła z drugiej strony jezdni. Ogarnięcia starczyło mi tylko na tyle, żeby podejść do dziewczyny i sprawdzić czy jest przytomna (nie była) i wezwać pogotowie. Bałem się ją ruszać bo wyjebało ją w powietrze na dobre kilka metrów i nie byłem pewny czy zmieniając jej pozycję tylko nie pogorszę jej sytuacji i nikt mi potem przy przesłuchaniach nawet nie zwrócił uwagi, że nie próbowałem zrobić czegoś więcej.
 
Chcesz powiedzieć, że pracując w w firmie, która zarządza u siebie obowiązkowe szczepienia (do czego ma święte prawo bo jest prywatna) nie możesz z niej odejść? Jesteś jak Murzyn przykuty łańcuchem a do szczepienia będą Cię przypinać pasami do łóżka? Chyba nie. Chyba możesz odejść do innej firmy. Co ma do tego Konfederacja czy inna partia|?
Są branże w których zawsze będziesz miał obowiązkowe szczepienia i nie znajdziesz zbytnio firmy, gdzie odjedziesz. Od marynarzy (oni to już komplety szczepień chyba na wszystko maja jeśli pływają po całym świecie, a już Afryka to hardcore kompletny) do wielu innych.
Konfederacja jest za ograniczaniem wolności fejsa odnośnie banowania(a raczej cześć narodowców z Konfederacji, chociaż Wilk i Kulesza chyba też). Tak samo będą ograniczać umowy w których jest obowiązek szczepień?
Zresztą nawet w większości gastro musisz mieć często książeczkę sanepidu.

Wiec nie: nigdy nie będzie całkowitego wyboru czy się szczepić czy nie dla wszystkich. Ba: do wielu państw nie wjedziesz, bez świadectwa szczepień i to przed covidem już.
Nic nie zostało teraz dopiero wymyślone.

No ale tak szczerze to co powinien zrobić? Moim zdaniem gość kwalifikuje się do tego, żeby zabrać go na oddział i tam jak najszybciej ratować a przecież typ sam na plecach go nie zaniesie, musi ktoś podjechać z łóżkiem i na to łóżko go wrzucić. Na moje laickie oko też nie było sensu go przytrzymywać czy coś w tym stylu bo to nie był żaden atak padaczki albo inny stan przy którym koleś mógł sobie zrobić krzywdę, być może przytrzymanie go tylko nasiliłoby ból - od różnych sytuacji są różne procedury i tutaj np. @Gienek powinien się wypowiedzieć czy ten lekarz dobrze zrobił nie interweniując od razu tylko czekając na pomoc.
A ten kretyn z telefonem tylko przeszkadzał lekarzowi (który i tak działa pod dużą presją) w ocenie sytuacji i podjęciu odpowiednich decyzji. Ludzie w takich sytuacjach powinni grzecznie stać z boku i się nie wpierdalać a nie stać nad gościem z telefonem i drzeć mordę do lekarza.

W ZEA jest ładne prawo, że za filmowanie komórką ofiar wypadku jest mandat. Oj chyba nie mały. W którymś z europejskich krajów też mieli to wprowadzić
 
Są branże w których zawsze będziesz miał obowiązkowe szczepienia i nie znajdziesz zbytnio firmy, gdzie odjedziesz. Od marynarzy (oni to już komplety szczepień chyba na wszystko maja jeśli pływają po całym świecie, a już Afryka to hardcore kompletny) do wielu innych.
Konfederacja jest za ograniczaniem wolności fejsa odnośnie banowania(a raczej cześć narodowców z Konfederacji, chociaż Wilk i Kulesza chyba też). Tak samo będą ograniczać umowy w których jest obowiązek szczepień?
Zresztą nawet w większości gastro musisz mieć często książeczkę sanepidu.

Wiec nie: nigdy nie będzie całkowitego wyboru czy się szczepić czy nie dla wszystkich. Ba: do wielu państw nie wjedziesz, bez świadectwa szczepień i to przed covidem już.
Nic nie zostało teraz dopiero wymyślone.
No tak, wszystko się zgadza. Ostatnie zdanie jest kluczowe, dlatego uważam, że nie ma co siać paniki a zastanawianie się co w ogóle na to Konfederacja to już kompletna stara czasu. To grupka posłów, którzy sami ze sobą ledwo wytrzymują i nigdy nie będą mieli realnego wpływu na cokolwiek. jak już takie rzeczy rozważać to co na to partie, które będą miały.
 
No tak, wszystko się zgadza. Ostatnie zdanie jest kluczowe, dlatego uważam, że nie ma co siać paniki a zastanawianie się co w ogóle na to Konfederacja to już kompletna stara czasu. To grupka posłów, którzy sami ze sobą ledwo wytrzymują i nigdy nie będą mieli realnego wpływu na cokolwiek. jak już takie rzeczy rozważać to co na to partie, które będą miały.
No też trochę za nudno jest w temacie to trzeba podgrzewać emocje.

Ten cały konflikt to przypomina te teksty o prześladowaniu prawnym osób LGB czy ksenofobii, rasizm w Polsce. No można dać status osoby bliskiej, ominąć głupie prawo dziedziczenia, ale to za mało aby mówić o prześladowaniu.
A ksenofobia: oj jak muzułmanka w DE spróbuje małżeństwa z niewiernym: od razu z 20 osób ze sądowym zakazem zbliżania się i przeprowadzka...
 
Oczywiście że gotowi !

Niektórzy w sobotę o trzeciej rano w kolejce się ustawiali. Widziałem na tych filmach dość wiele młodych osób i w średnim wieku. Raczej nie są świadomi tego, że preparat od Johnson & Johnson był testowany na ludziach we wrześniu 2020, był więc przygotowany w oparciu o występowanie wczesnej wersji wirusa (jak wszystkie inne, funkcjonujące na rynku), którego obecna mutacja ma - mówiąc kolokwialnie - głęboko w dupie ten specyfik oraz chyba też nie zakładają możliwości wystąpienia ryzyka zakrzepicy po podaniu tego preparatu (w przypadku Astra Zeneca - podobna sytuacja), co w stosunku do wątpliwych korzyści medycznych, zabezpieczających przed wystąpieniem choroby (być może zerowych) i ewentualnych strat w wyniku Covid-19 w przypadku tej grupy ryzyka - nie przywołuje na myśl pozytywnych ocen ich postępowania, tym bardziej, że w większości zapewne mają dostęp do informacji naukowych (dostęp do internetu) ale chyba nawet nie pomyślą, by istniała taka potrzeba, bo przecież w telewizji mówili, że...




 
Niektórzy w sobotę o trzeciej rano w kolejce się ustawiali. Widziałem na tych filmach dość wiele młodych osób i w średnim wieku. Raczej nie są świadomi tego, że preparat od Johnson & Johnson był testowany na ludziach we wrześniu 2020, był więc przygotowany w oparciu o występowanie wczesnej wersji wirusa (jak wszystkie inne, funkcjonujące na rynku), którego obecna mutacja ma - mówiąc kolokwialnie - głęboko w dupie ten specyfik oraz chyba też nie zakładają możliwości wystąpienia ryzyka zakrzepicy po podaniu tego preparatu (w przypadku Astra Zeneca - podobna sytuacja), co w stosunku do wątpliwych korzyści medycznych, zabezpieczających przed wystąpieniem choroby (być może zerowych) i ewentualnych strat w wyniku Covid-19 w przypadku tej grupy ryzyka - nie przywołuje na myśl pozytywnych ocen ich postępowania, tym bardziej, że w większości zapewne mają dostęp do informacji naukowych (dostęp do internetu) ale chyba nawet nie pomyślą, by istniała taka potrzeba, bo przecież w telewizji mówili, że...




Słyszysz ich narrację :
-od każdego leku iluś ludzi umiera
-bez szczepionki trafisz pod respirator
- bo chcą jechać na wakacje
Ja słyszę jeszcze takie
- i tak nas zmuszą
- bo w telewizji mówili
- bo wszyscy się szczepią i żyją
 
Chcesz powiedzieć, że pracując w w firmie, która zarządza u siebie obowiązkowe szczepienia (do czego ma święte prawo bo jest prywatna)
Wolność w ustalaniu takich wewnętrznych zasad przez szefa/szefów/zarząd firmy kończy się tam, gdzie zaczyna się łamanie prawa obowiązującego w danym kraju. Nie ma u nas takiego przepisu, który pozwalałby na dopuszczenie do pracy tylko zaszczepionych:

 
Dyrektor generalny firmy Pfizer oznajmił, że prawdopodobnie będą wymagane coroczne lub regularne szczepienia przeciwko nowym wariantom COVID.
Firma planuje także przedstawić we wrześniu zezwolenie na stosowanie preparatu w nagłych wypadkach u dzieci w wieku od 2 do 11 lat.
Szczepionka na koronawirusa wygenerowała 3,5 miliarda dolarów przychodu w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku - poinformowała firma we wtorek. Koncern spodziewa się 26 miliardów dolarów rocznych przychodów.
źródło: Reuters / New York Times

:roberteyeblinking:
 
Niektórzy zapewne zaczną się zastanawiać nad wyjazdem do Południowej Dakoty. @Baton17 - a Ty wciąż marzysz o tym Wałbrzychu? Spakowany już? ;-)


Nie wiem po co mnie tu co chwile oznaczasz. Do Walbrzycha sie nie wybieram, na wakacje uderzam w cieplejsze miejsce
 
Nie wiem po co mnie tu co chwile oznaczasz.
Nie co chwilę. Ale to chyba Ty dałeś się przekonać co do potrzeby wstrzyknięcia sobie preparatu w oparciu o wiarę i licząc na zlitowanie ze strony władzy, że odpuści gdy to zrobisz? Fakty pokazują, że nie ma takiej potrzeby.
Do Walbrzycha sie nie wybieram, na wakacje uderzam w cieplejsze miejsce
Nie przeprowadzasz się do miasta, w którym radni podjęli uchwałę o obowiązkowym "szczepieniu" wszystkich mieszkańców? Dla Ciebie takie miejsce to nie raj na Ziemi?
:korwinwhat:
"Złote" chyba dla Ciebie źródła:
 
Moim zdaniem Panowie za mocno to przeżywacie. Ja sie na szczepienie zarejestrowałem, ale oczywiście jestem przeciw zmuszaniu do tego, to jest akurat chore i popierdolone. To że @klocuniek @Scurvol czy tam inni nie chcą się szczepić to ich wola. Tak ja moja, że się na to zdecydowałem, i to jeśli się okaże gówno, to ja poniosę konsekwencje nie nikt inny. Żebyście Panowie nie zrozumieli mnie źle, jestem za tym żeby każdy sam decydował o tym, a oczywiście jestem przeciwny przymuszaniu bo zbiorowe szczepienia itp.
 
Moim zdaniem Panowie za mocno to przeżywacie. Ja sie na szczepienie zarejestrowałem, ale oczywiście jestem przeciw zmuszaniu do tego, to jest akurat chore i popierdolone. To że @klocuniek @Scurvol czy tam inni nie chcą się szczepić to ich wola. Tak ja moja, że się na to zdecydowałem, i to jeśli się okaże gówno, to ja poniosę konsekwencje nie nikt inny. Żebyście Panowie nie zrozumieli mnie źle, jestem za tym żeby każdy sam decydował o tym, a oczywiście jestem przeciwny przymuszaniu bo zbiorowe szczepienia itp.
Nie bylo by, w ogole tematu, z mojej strony, gdyby to bylo faktycznie dobrowolne. Pisalem juz to wczesniej. Jezeli uzaleznia sie od szczepienia, podstawowe wolnosci czlowieka, to z dobrowolnoscia nie ma to nic wspolnego. Caly czas, stopniowo, krok po kroku badany jest teren, czy mozna posunac sie dalej. Cel przymusowe szczepienia, pod grozba ograniczenia swobod obywatelskich a w koncu jakis kar finansowych, czy moze nawet wiezienia. Wypuszcza sie informacje w stylu tych radnych z Walbrzycha i obserwuje reakcje opinii publicznej bo tylko po to tworzy sie takie przedstawienia. Ci radni nie maja zadnych kompetencji by uchwalac tego typu farmazony i nie ma to zadnego umocowania w prawie. Bada sie w ten sposob teren i opinia publiczna ma sie niejako zaznajomic z zagadnieniem zeby w przyszlosci nie bylo to czyms zupelnie nowym.
 
Nie bylo by, w ogole tematu, z mojej strony, gdyby to bylo faktycznie dobrowolne. Pisalem juz to wczesniej. Jezeli uzaleznia sie od szczepienia, podstawowe wolnosci czlowieka, to z dobrowolnoscia nie ma to nic wspolnego. Caly czas, stopniowo, krok po kroku badany jest teren, czy mozna posunac sie dalej. Cel przymusowe szczepienia, pod grozba ograniczenia swobod obywatelskich a w koncu jakis kar finansowych, czy moze nawet wiezienia. Wypuszcza sie informacje w stylu tych radnych z Walbrzycha i obserwuje reakcje opinii publicznej bo tylko po to tworzy sie takie przedstawienia. Ci radni nie maja zadnych kompetencji by uchwalac tego typu farmazony i nie ma to zadnego umocowania w prawie. Bada sie w ten sposob teren i opinia publiczna ma sie niejako zaznajomic z zagadnieniem zeby w przyszlosci nie bylo to czyms zupelnie nowym.

Ale przyjacielu to ja właśnie napisałem wyżej. To jest kurwa popierdolone i chore. To powinno być dobrowolne i moja albo Twoja wola zależy czy decydujemy się na to czy nie. To, że Tobie każą (a chętny wnioskuję nie jesteś) to jest zwykłe kurewstwo i skandal.
 
Dakota Południowa - gęstość zaludnienia 4 osoby/m2, Szwecja - 24 os/m2, Teksas - 38 os/m2, Polska - 122 os/m2. Czy jest jakiś kraj/stan o porównywalnej gęstości zaludnienia, który nie wprowadził obostrzeń i ludzie tam normalnie żyją?
 
Nie co chwilę. Ale to chyba Ty dałeś się przekonać co do potrzeby wstrzyknięcia sobie preparatu w oparciu o wiarę i licząc na zlitowanie ze strony władzy, że odpuści gdy to zrobisz? Fakty pokazują, że nie ma takiej potrzeby.

Nie przeprowadzasz się do miasta, w którym radni podjęli uchwałę o obowiązkowym "szczepieniu" wszystkich mieszkańców? Dla Ciebie takie miejsce to nie raj na Ziemi?
:korwinwhat:
"Złote" chyba dla Ciebie źródła:
Nie, nie przeprowadze.
 
Nie co chwilę. Ale to chyba Ty dałeś się przekonać co do potrzeby wstrzyknięcia sobie preparatu w oparciu o wiarę i licząc na zlitowanie ze strony władzy, że odpuści gdy to zrobisz? Fakty pokazują, że nie ma takiej potrzeby.

Nie przeprowadzasz się do miasta, w którym radni podjęli uchwałę o obowiązkowym "szczepieniu" wszystkich mieszkańców? Dla Ciebie takie miejsce to nie raj na Ziemi?
:korwinwhat:
"Złote" chyba dla Ciebie źródła:
A ty sie przreprowadzasz do Dakoty? Oznaczasz i prowokujesz zebym tu czytal twoje wpisy ktore mam gleboko w dupie. Usilnie chcesz mi pokazac ze masz racje. To tak jakbys probowal mi podawac fakty ze na ziemi mialy miejsce cuda boskie a ja bym twierdzil ze Boga nie ma. Nie wiem na chuj mnie tu sciagasz. Rob sobie co chcesz, czytaj i uwazaj co chcesz, twoja sprawa i ja cie do niczego nie mam zamiaru przekonywac, wiec prosze daj mi spokoj w tym temacie.
 
Ten temat to jest serio rak.

Moim zdaniem Panowie za mocno to przeżywacie. Ja sie na szczepienie zarejestrowałem, ale oczywiście jestem przeciw zmuszaniu do tego, to jest akurat chore i popierdolone. To że @klocuniek @Scurvol czy tam inni nie chcą się szczepić to ich wola. Tak ja moja, że się na to zdecydowałem, i to jeśli się okaże gówno, to ja poniosę konsekwencje nie nikt inny. Żebyście Panowie nie zrozumieli mnie źle, jestem za tym żeby każdy sam decydował o tym, a oczywiście jestem przeciwny przymuszaniu bo zbiorowe szczepienia itp.
Pierwszy normalny i neutralny post w tym temacie.

@klocuniek popraw mnie jeśli się mylę, ale czy to na początku pandemii nie ty wrzucałeś tu badań z Lancet że covid to poważna sprawa? Nie pamiętam czego konkretnie dotyczyły, ale własnie Ciebie (być może mylnie) kojarzę.
Wiem ż to był sam początek tego gówna i dopiero co z Chin się przedostawało.
 
Back
Top