Konflikt Rosja-Ukraina

No z tego co pisał Rycho to bym się nie śmiał.


Jeżeli ich, ukraiński, skrajnie skorumpowany państwowy urząd celny OFICJALNIE podaje, że ponad 1/3 pomocy humanitarnej przekraczającej granicę nie trafia do wojska i jest rozkradana, to śmiało można założyć, że przynajmniej 50% pomocy jest rozkradane. I uważam to za bardzo powściągliwe szacunki...
Nie pisz mu tego, bo jemu tusk kazał wspierać ukrainę i nic nie mówił, że unijne pieniądze pójdą do oligarchów
 
Nie pisz mu tego, bo jemu tusk kazał wspierać ukrainę i nic nie mówił, że unijne pieniądze pójdą do oligarchów
Banda chuja z poznania głosowała na tuska to tak jest :fjedzia:

Polecam zasięgnąć pomocy specjalisty z tym tuskiem bo nie jest dobrze :korwinlaugh:

Trzeba jakiegos znachora na jezycach wyszukać bys nam nie zszedł.
 
Dla nad spoko bo nasi wrogowie wyrzynają się wzajemnie.
W sprawie siły bądź słabości miałem okazję zasięgnąć opinii kogoś kto siedzi w tym od środka. Trzy i pół roku temu robiłem renowację starocia dla oficera wywiadu w randze generała brygady. Na początku w ogóle nie wiedziałem kto to jest ale po jakimś czasie wyczułem że to trep i zapytałem wprost jaki ma stopień. Wtedy zapytałem jak ocenia realną siłę Rosjan? Od niego usłyszałem że to już nie lata 90 i Rosja ma nowoczesną technologię której jako państwo graniczne nie możemy lekceważyć. Nie będę podawał nazwiska w tym kontekście ale i tak podałem dość info żeby go wygooglować.
W świetle jego opinii raczej bym tak bardzo ruskich nie lekceważyl. Gdyby nie dokarmianie banderlandu przez nato to wg mnie ruscy przejechali by walcem przez upaine. Może nie w trzy dni ale w miesiąc. Nie można zapomnieć że to tak naprawdę wojna rusko amerykańska tyle że wujaszek sam nie brudzi sobie rak tylko powstrzymuje ruską swołocz z dala od granicy NATO ale rękoma ukrów i natowskim sprzętem
Czyli wracajac do sedna tematu, tak jak pisałem wczesniej. Niestety trzeba dawac i niech sie napierdalaja.
 
Banda chuja z poznania głosowała na tuska to tak jest :fjedzia:

Polecam zasięgnąć pomocy specjalisty z tym tuskiem bo nie jest dobrze :korwinlaugh:

Trzeba jakiegos znachora na jezycach wyszukać bys nam nie zszedł.
Na jeżycach to same protuskowe znachory spod Lublina, aż żal tych normalnych Poznanioków co nie mają bejmów żeby wybyć z tamtego fyrtla
 
normalnych Poznanioków co nie mają bejmów żeby wybyć z tamtego fyrtla
Ci juz robia za podnóżek w niemczech :lesnarhappy: ciągoty niemieckie byly nie do zatrzymania. Ewentualnie siedza pod poznaniem gdzie PO ma swoj najlepszy bastion.
 
Ci juz robia za podnóżek w niemczech :lesnarhappy: ciągoty niemieckie byly nie do zatrzymania. Ewentualnie siedza pod poznaniem gdzie PO ma swoj najlepszy bastion.
Jak Braun dojdzie do władzy to będziemy internować wszystkich bękartów co zza prawego brzegu Warty napłynęli w poszukiwaniu lepszego życia i dziś udają pyrusów. Będą fyrać jak im bez kluber jakąś kloftom czy lolom pizgniemy oż im się kły w sznupie zaczną rylać.
 
Jak Braun dojdzie do władzy to będziemy internować wszystkich bękartów co zza prawego brzegu Warty napłynęli w poszukiwaniu lepszego życia i dziś udają pyrusów. Będą fyrać jak im bez kluber jakąś kloftom czy lolom pizgniemy oż im się kły w sznupie zaczną rylać.
Daj im czas bo translator tutaj nie pomoże.
 
Jak Braun dojdzie do władzy to będziemy internować wszystkich bękartów co zza prawego brzegu Warty napłynęli w poszukiwaniu lepszego życia i dziś udają pyrusów. Będą fyrać jak im bez kluber jakąś kloftom czy lolom pizgniemy oż im się kły w sznupie zaczną rylać.
To dobrze ze mnie juz nie bedzie w tej taniej podróbce warszawki :korwinlaugh: potem to robcie co chcecie z waszym wodzem jaskowiakiem.
 
No właśnie. Nie rozumiem gdzie tu widzisz brak logiki :fjedzia:

Ruskie męczą sie z ua i ewidentnie nie idzie im wbrew temu co tu kilku uzytkownikow zaslepionych nienawiscia do ukrow chce pokazać.

Sa za slabi na wojne z nato, jezeli walka z sama ukraina na kroplowce od nato wstrzymuje druga armie świata.

Musimy wspierać banderowcow bo jak giną banderowcy to ruskie ponoszą straty co jest nam na rękę. To ze teraz nie sa ewidentnie gotowi na powazne potyczki z nato nie oznacza ze nie beda gotowi kiedyś.


Rosyjskie SWO mialo haslo że zajmą kijow w 3 dni i ukraina padnie. Ogolnie miala być szybka akcja jak z krymem. Tyle ze spadli z rowerka i trwaja ciężkie walki juz prawie 2 lata a ruskie wyjezdzaja w bój coraz gorszym sprzętem z racji jego braków :fjedzia: i tak to idzie te ich SWO
To majo się rozumiem napierdalać z tą ukraino aż do końca świata?
:fjedzia:

bo przecie kiedyś i tak się odbudujo :childcry: a niektórzy to sobie siedzo w tym bezpiecznym lewicowym poznanku, bąbki nie spadajo i podjudzajo do tej wojenki
 
Last edited:
No tak bo on to z wypłaty zarobił
sory
:waldeklaugh: oj chlopie...nie gniewam sie, nie musisz przepraszać.

przeczytaj sobie jeszcze raz nasza dyskusje, jeżeli dalej bedziesz twierdzić ze bronie korupcji ua czy czego tam sobie wymyslisz to serio nie mamy juz do czego wracać :roberteyeblinking:

To majo się rozumiem napierdalać z tą ukraino aż do końca świata?
:fjedzia:

bo przecie kiedyś i tak się odbudujo :childcry: a niektórzy to sobie siedzo w tym bezpiecznym lewicowym poznanku, bąbki nie spadajo i podjudzajo do tej wojenki
Oby jak najdłużej i z dala od nas.
 
Oby jak najdłużej i z dala od nas.
A jakiś koniec będzie czy mają się tak bić i bić?
Historia uczy, że takie Niemcy się po I wojnie szybko podniosły i przestawiły (pomimo sankcji i ograniczeń państw zwycięskich)
na tryb wojenny przemysłowo, można to jakoś powstrzymać?
To mocarstwo nuklearne. Nikt ich na rympał nie zaatakuje z tego powodu przecież.
Nie pytam złośliwie tylko się zastanawiam jak to się może zakończyć, jakie są opcje. Kiedy będzie ten moment, że już wystarczy.
Wiadomo, że najfajniej byłoby jak by ich już więcej nie było ale tak nie będzie z racji atomówek.
 
Last edited:
:waldeklaugh: oj chlopie...nie gniewam sie, nie musisz przepraszać.

przeczytaj sobie jeszcze raz nasza dyskusje, jeżeli dalej bedziesz twierdzić ze bronie korupcji ua czy czego tam sobie wymyslisz to serio nie mamy juz do czego wracac
Tak rozumiem
nic takiego nie bylo...
miałes na mysli ze nie miałes na mysli:frankapprove:
 
A jakiś koniec będzie czy mają się tak bić i bić?
Historia uczy, że takie Niemcy po I wojnie szybko podniosły i przestawiły (pomimo sankcji i ograniczeń państw zwycięskich)
na tryb wojenny przemysłowo, można to jakoś powstrzymać?
To mocarstwo nuklearne. Nikt ich na rympał nie zaatakuje z tego powodu przecież.
Nie pytam złośliwie tylko się zastanawiam jak to się może zakończyć, jakie są opcje. Kiedy będzie ten moment, że już wystarczy.
Wiadomo, że najfajniej byłoby jak by ich już więcej nie było ale tak nie będzie z racji atomówek.
Niemcy po 1 wojnie szybko sie odbudowaly tyle ze wtedy ten sprzęt i odbudowanie sily jednak wymagal mniej. Teraz sprzet dzisiejszej wojny jest jednak bardziej zaawansowany. Patrzac ze ruskie stracily np jeden z 7 samolotów a-50, tyle lat zbrojeń a takich bylo 7. Nowych tanków już również na polach bitew nie widać.

Według mnie to odpowiedzi kiedy sie to skonczy to nawet putin i biden nie zna a co dopiero dresiarz z ukrainy.

Bezpośrednio ruskich nikt nie zaatakuje ale juz mozna im zrobic drugi afganistan i przywołać do porządku na kilka lat.

Zapewne gdyby nie atom to ruskie byliby w dupie, nie bez powodu usa dawkuje ukrom sprzet i nie daje najlepszych zabawek. Mimo to i tak petersburg np jest dronowany, miedzy innymi fabryki.
 
Tak rozumiem
nic takiego nie bylo...
miałes na mysli ze nie miałes na mysli:frankapprove:
Po prostu nie umiesz czytac ze zrozumieniem a nienawisc do ukrow zaślepia Ci wzrok. Nawet normalnej dyskusji nie da sie prowadzic. Jak ktos nie przyklaskuje do jednej narracji prowadzonej przez kilku uzytkownikow to jest skandal jak chuj :waldeklaugh: lepiej wrzucac w 4 osoby tweety od jakiś fake kont, wiadomka. Wtedy jest radości az po sufit

Dalej nie odpowiedziałeś tez jak to jest z ta siła militarna ukrainy. Wiekszosc pomocy wedlug Ciebie jest rozkradziona to w jaki sposób moga prowadzić z ruskimi wojne pozycyjna tak długo? Patykami rzucaja?
 
Last edited:
Niemcy po 1 wojnie szybko sie odbudowaly tyle ze wtedy ten sprzęt i odbudowanie sily jednak wymagal mniej. Teraz sprzet dzisiejszej wojny jest jednak bardziej zaawansowany. Patrzac ze ruskie stracily np jeden z 7 samolotów a-50, tyle lat zbrojeń a takich bylo 7. Nowych tanków już również na polach bitew nie widać.

Według mnie to odpowiedzi kiedy sie to skonczy to nawet putin i biden nie zna a co dopiero dresiarz z ukrainy.

Bezpośrednio ruskich nikt nie zaatakuje ale juz mozna im zrobic drugi afganistan i przywołać do porządku na kilka lat.

Zapewne gdyby nie atom to ruskie byliby w dupie, nie bez powodu usa dawkuje ukrom sprzet i nie daje najlepszych zabawek. Mimo to i tak petersburg np jest dronowany, miedzy innymi fabryki.
Czyli w sumie tak jak sam zakładam,
taktyka na przewietrzanie magazynów ruskiej zbrojeniówki.
Dopóki ustrój się tam nie zmieni to czeka nas co 50 lat powtórka z rozrywki.
 
Tak dawać




mie nie weryfikowalem:awesome:


Nawiązując do postów poniżej - tak, to jest ruski portal. Założony w 2021, wszyscy "redaktorzy" to ludzie widmo, gdzie nawet nie mają zdjęć profilowych na stronie, a adres "firmy" prowadzi do wirtualnego biura. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że nie mają Twittera ani Facebooka, ale Telegram i VK już jak najbardziej :).

Za każdym razem jak trafiam na taki serwis to takim moim małym guilty pleasure jest znalezienie największej głupotki, jaka się tam zajmuje, no i tu mi długo nie zajęło :) Jeden z pierwszych artykułów o wojnie na Ukrainie, twierdzi że masakra w Buczy to robota Ukraińców, a nie r0sjan. I że masakra dokonała się w momencie, kiedy lokalna ludność odbierała pomoc humanitarną od r0syjskich żołnierzy. Tych żołnierzy, którzy dużo wcześniej się przecież wycofali. No i dalej mi się w sumie czytać nie chce, bo wyrobiłem już limit obrzydliwości na dzisiaj.

Nie twierdzę, że Zelensky nie ma niczego zachachmęconego - nie wiem, pewnie się nigdy nie dowiem i szczerze mówiąc gówno mnie to obchodzi.
 
Po prostu nie umiesz czytac ze zrozumieniem a nienawisc do ukrow zaślepia Ci wzrok. Nawet normalnej dyskusji nie da sie prowadzic. Jak ktos nie przyklaskuje do jednej narracji prowadzonej przez kilku uzytkownikow to jest skandal jak chuj :waldeklaugh: lepiej wrzucac w 4 osoby tweety od jakiś fake kont, wiadomka. Wtedy jest radości az po sufit

Dalej nie odpowiedziałeś tez jak to jest z ta siła militarna ukrainy. Wiekszosc pomocy wedlug Ciebie jest rozkradziona to w jaki sposób moga prowadzić z ruskimi wojne pozycyjna tak długo? Patykami rzucaja?
:tellmemore:
Siła militarna ukrainy spierdoliła kogo było stac do innego kraju
albo załatwila sobie kwita i siedzi w domu
Z moich znajomych nie poszedl nikt
jakies dalsze osoby tylko

Ci co walcza na froncie sami wkurwiaja sie gdzie jest ta pomoc o ktorej mowia media chwala sie Polityki ze Ukraina dostała a na front to ona nie dochodzi
Sami sobie takie braki sprzetu zrobili zlodziejstwem
moja sympatia do nich nic tu nie zmienia
Niewiem co tam chcesz mi udowodnic bo kazdy kto mial troche rozumu wiedzial ze tak bedzie
 
:tellmemore:
Siła militarna ukrainy spierdoliła kogo było stac do innego kraju
albo załatwila sobie kwita i siedzi w domu
Z moich znajomych nie poszedl nikt
jakies dalsze osoby tylko

Ci co walcza na froncie sami wkurwiaja sie gdzie jest ta pomoc o ktorej mowia media chwala sie Polityki ze Ukraina dostała a na front to ona nie dochodzi
Sami sobie takie braki sprzetu zrobili zlodziejstwem
moja sympatia do nich nic tu nie zmienia
Niewiem co tam chcesz mi udowodnic bo kazdy kto mial troche rozumu wiedzial ze tak bedzie
Zmieniasz temat i dalej nie odpowiedziałeś na pytanie jak biedny byly sowiecki kraj może sie tyle bronic przed ruskimi skoro wiekszosc sprzetu według Twoich informacji nie dociera nawet na front :korwinlaugh: to co widzimy rowniez na nagraniach z frontu to podpucha i zostawili kilka sztuk dla polskiej gawiedzi?
 
Last edited:
W kwestii odbudowy potencjału militarnego Rosji to tylko przypomnę, że Rosja posiada obecnie maksymalnie kilkanaście sztuk ich najnowszego SU 57. A produkcję roczną można policzyć na palcach jednej ręki.

W tym czasie USA produkują 120-150 F-35 rocznie.

To tylko pewien wycinek, ale pokazuje przepaść możliwości technologicznych, która raczej będzie się tylko powiększać.
 
Back
Top