Konflikt Rosja-Ukraina

Nic nie kumam z tej wojny. Czy orientujecie się o co chodzi z niemożliwością wyjazdu z Polski na Ukrainę?

Umowę najmu mam prawie obcykaną na maxa, choć w razie problemów, zawsze są problemy.
Napisałem "prawie", bo jest ta ustawa, w której uchodźcy nie muszą wskazywać w najmie okazjonalnym lokalu do przeprowadzki... ale z drugiej strony w Polsce nie ma eksmisji na bruk. Myślę, że nawet w tym przypadku mamy bałagan prawny. Nie wiem jak sądy będą podchodzić do ewentualnej egzekucji.

Zastanawia mnie jednak, jak starsza kobieta może jechać do miasta któremu grozi desant załatwić sprawę i wrócić, ale musi to zrobić do 1 Czerwca, bo później z Polski nie wypuszczą:View attachment 38463 to jakaś ściema czy co?
Nie wiem jaka jest prawdziwa intencja, ale z tym wyjazdem może być tak, że do 1 czerwca kończy się jej ruch bezwizowy do Polski i po tej dacie jak jak wyjedzie i będzie chciała wrocic do Polski to jej nie wpuszczą bez wizy albo będzie musiała odczekać 90 dni na Ukrainie żeby znów wjechać na ruchu bezwizowym - ma to jak najbadziej sens.

Ale tak jak pisałem jaka prawdziwa intencja to chu… wie
 
Mój mecenas opowiadał, że jego kolega - też prawnik miał klienta, który wywalił w mieszkania jakiegoś młodego, zdrowego byczka. Ten w sądzie wygrał sprawę o natychmiastowe przywrócenie lokalu, pomimo iż zalegał z czynszem za jakiś dłuższy czas!
Przecież były przypadki, że przez lata nie płacili czynszu i mediów.
Najebali kilkanaście/dziesiąt? tysięcy długów i nikt im nie mógł nic zrobić.

To jest wszystko chuj.
Jak właściciel odciął media, to... te jebane pasożyty poszli do sądu o odszkodowanie :juanlaugh: uzasdniając że całe jedzenie z lodówki do wyrzucenia itd.

Kraj bezprawia.

A właściciel to w ogóle jakaś niemota.
No kurwa jakby dobrze pomyślał to ściągnie cały dług od tych świń bez honoru i się by ich jeszcze pozbył.

Utylizować takie ścierwa.
 
Przecież były przypadki, że przez lata nie płacili czynszu i mediów.
Najebali kilkanaście/dziesiąt? tysięcy długów i nikt im nie mógł nic zrobić.

To jest wszystko chuj.
Jak właściciel odciął media, to... te jebany pasożyty poszli do sądu o odszkodowanie :juanlaugh: uzasdniając że całe jedzenie z lodówki do wyrzucenia itd.

Kraj bezprawia.

A właściciel to w ogóle jakaś niemota.
No kurwa jakby dobrze pomyślał to ściągnie cały dług od tych świń bez honoru i się ich jeszcze pozbył.

Utylizować takie ścierwa.
Właśnie tu jest pies pogrzebany: są to sprawy cywilne, które nie dość że kosztują, to się wloką. Ja właśnie nie tylko się zabezpieczam co do opuszczenia lokalu, ale również co do zapłaty.
Cwaniaki wiedzą jakie luki ma min. ustawa o najmie okazjonalnym (jest dziurawa jak ser), dlatego trzeba się na inne sposoby zabezpieczać.
 
Umowę najmu mam bardzo rygorystyczną. Jak ktoś będzie potrzebował, użyczę. Większość pośredników a nawet notariuszy robi oczy jak ją widzi. Tak naprawdę, to jak kogoś wpuścisz, niezależnie, czy to 30 letni Bastek, czy matka z dzieckiem, nie jest łatwo się pozbyć. Mój mecenas opowiadał, że jego kolega - też prawnik miał klienta, który wywalił w mieszkania jakiegoś młodego, zdrowego byczka. Ten w sądzie wygrał sprawę o natychmiastowe przywrócenie lokalu, pomimo iż zalegał z czynszem za jakiś dłuższy czas!

Zaskoczony tylko jestem, że Ukry jeżdżą sobie gdzie chcą, jak chcą. Niby wojna ale załatwić sprawę pojadą. Są w Polsce tylko ze 2 tygodnie a już mają interesy (nie są uchodźcami "pierwszej fali", którzy uciekli jak Putin zaatakował, tylko z końcówki Kwietnia i mogli sobie wszystko pozałatwiać.

Wynajmę im, bo to rodzina ludzi, którzy znają Ukraińców, którym moje dwie koleżanki wynajmowały swoje mieszkania. Nawet nie dziwię się im, bo tylko korzystają z możliwości. Dziwię się naszemu rządowi, że totalną rozpierduchę robi. Naprawdę gdzieś w Kijowie są podkarpackie taśmy.

P.s. Kiedyś trafiła się super dziewczyna. Naprawdę robiła świetne wrażenie. Nie wynająłem jej, bo powiedziała że jest prawnikiem w korpo :muttley:
Strzeżonego Pan Bóg strzeże.
O to sam jestem ciekawy co masz w tej umową. Mogę się zrewanżować mocniejszą umową ze SkyTower. Chyba nie ogarniam tej funkcji: napisz do mnie na priv to wyślę maila.

BTW ta Ukrainka napisała pensja, a coś innego jej chodziło. To chyba po rusku emerytura, wpadła na tych pułapkach w różnicach pomiędzy polskim a rosyjskim zwanymi fałszywe przyjaciele.
Oczywiście podstawa sprawa: żadnym prawnikom nie wynajmować, w Interwencji był nawet reportaż o tym jak jakiś doktor prawa z uczelni spokojnie wynajmował dwa lata nie płacąc :korwinlaugh: Raz jakiegoś typa sprawdzałem w internecie: cholera działacz PiSu -oj złodziei do mieszkania nie wpuszczę :watchingyou:

2:55

wejście właścicieli do lokalu

kara pozbawienia wolności do roku

jeśli wywierciliby zamki i odłączyli prąd

kara pozbawienia wolności do 3 lat

można powoływać się na to, że wynajmujący mieli z góry założony zamiar dokonania oszustwa,
ale przecież te cwaniaki zapłacą jeden czy dwa czynsze i już tego nie udowodnisz



Macie przykłady demolek, sobie zapisałem to ku przestrodze
1652949204656.png







#6. Pół roku temu wynajęła mieszkanie. Lokatorka zrobiła z niego totalną ruderę

Joemonster
 
O to sam jestem ciekawy co masz w tej umową. Mogę się zrewanżować mocniejszą umową ze SkyTower. Chyba nie ogarniam tej funkcji: napisz do mnie na priv to wyślę maila.

BTW ta Ukrainka napisała pensja, a coś innego jej chodziło. To chyba po rusku emerytura, wpadła na tych pułapkach w różnicach pomiędzy polskim a rosyjskim zwanymi fałszywe przyjaciele.
Oczywiście podstawa sprawa: żadnym prawnikom nie wynajmować, w Interwencji był nawet reportaż o tym jak jakiś doktor prawa z uczelni spokojnie wynajmował dwa lata nie płacąc :korwinlaugh: Raz jakiegoś typa sprawdzałem w internecie: cholera działacz PiSu -oj złodziei do mieszkania nie wpuszczę :watchingyou:

2:55

wejście właścicieli do lokalu

kara pozbawienia wolności do roku

jeśli wywierciliby zamki i odłączyli prąd

kara pozbawienia wolności do 3 lat

można powoływać się na to, że wynajmujący mieli z góry założony zamiar dokonania oszustwa,
ale przecież te cwaniaki zapłacą jeden czy dwa czynsze i już tego nie udowodnisz



Macie przykłady demolek, sobie zapisałem to ku przestrodze
View attachment 38501






#6. Pół roku temu wynajęła mieszkanie. Lokatorka zrobiła z niego totalną ruderę

Joemonster

Akurat na takich "wynajmujących" jest sposób. Wczasy w lesie i podróż w bagażniku.
Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie ktoś mnie próbuje zrobić na siano, a ja grzecznie mu mówię tak proszę pana.
Skoro w tym kraju nie prawa, a ktoś się nie poczuwa do wypełnienia umowy to trzeba takiej osobie zrobić bonanze.
:kis:
 
Akurat na takich "wynajmujących" jest sposób. Wczasy w lesie i podróż w bagażniku.
Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie ktoś mnie próbuje zrobić na siano, a ja grzecznie mu mówię tak proszę pana.
Skoro w tym kraju nie prawa, a ktoś się nie poczuwa do wypełnienia umowy to trzeba takiej osobie zrobić bonanze.
:kis:
nie mieszkamy w murzyńskiej dzielnicy, trzeba używać środków takich aby się nie męczyć. Chociaż są sztuczki z dokwaterowaniem uciążliwego lokatora xD
Chociaż są też inne ciekawe przygody: znajomy wynajął jakieś lasce kawalerkę. Wszystko fajnie, zapłaciła najpierw za 6 miesięcy z góry, później za 4 kolejne, aż szło za dobrze. Przyszedł po jakaś mała awaria w mieszkaniu była, a po drodze ,,osiedle monitoring": Panie a ta z pańskiego mieszkania to jakaś dziwna jest. Tam z minimum 6 chłopów przychodzi i wychodzi dziennie, mniej więcej po godzinie. Ciekawe jak pracuje :muttley:
 
Akurat na takich "wynajmujących" jest sposób. Wczasy w lesie i podróż w bagażniku.
Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie ktoś mnie próbuje zrobić na siano, a ja grzecznie mu mówię tak proszę pana.
Skoro w tym kraju nie prawa, a ktoś się nie poczuwa do wypełnienia umowy to trzeba takiej osobie zrobić bonanze.
:kis:
O kurwa, pewnie nikt wcześniej na to nie wpadł! Ty to jesteś mózg!!!

A tak serio to tak to sobie można pisać na forum a w rzeczywistości po takiej akcji to by Ci żona lub rodzice musieli słać rakiety pod cele. Niestety ale w naszym kraju lokator jest chroniony z każdej strony a wynajmujący (bogacz bo ma nadstaw!) jest przez prawo jebany w dupe z każdej strony :usunto:
 
Akurat na takich "wynajmujących" jest sposób. Wczasy w lesie i podróż w bagażniku.
Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie ktoś mnie próbuje zrobić na siano, a ja grzecznie mu mówię tak proszę pana.
Skoro w tym kraju nie prawa, a ktoś się nie poczuwa do wypełnienia umowy to trzeba takiej osobie zrobić bonanze.
:kis:
Cain Velasquez lubi to
 
O kurwa, pewnie nikt wcześniej na to nie wpadł! Ty to jesteś mózg!!!

A tak serio to tak to sobie można pisać na forum a w rzeczywistości po takiej akcji to by Ci żona lub rodzice musieli słać rakiety pod cele. Niestety ale w naszym kraju lokator jest chroniony z każdej strony a wynajmujący (bogacz bo ma nadstaw!) jest przez prawo jebany w dupe z każdej strony :usunto:
Właśnie prawa w tym kraju nie ma.
Nie wyolbrzymiajcie tematu jak z gangsterskich filmów z Seagalem nie o to mi chodziło. Po prostu zawsze można w mniej poprawny sposób trafić do "klienta".

Sam jestem ciekawy tej umowy o której pisał @jut , bo za rok będzie mnie to czekać.
 
Tak tylko z ciekawości, zostawiasz część pomieszczenoa jako niewynajętą?
Można tak zrobić jak najbardziej. Mój znajomy tak robi. Ja proponuję ciut zmodyfikowany najem okazjonalny, jest póki co mniej spotykany i potencjalni oszuści nie za bardzo jeszcze wiedzą jak przeskoczyć pewne punkty. Np.:
1. to ja wskazuję adres do eksmisji (mam taką możliwość), ale są już firmy które się w tym specjalizują. Słyszałem o firmie, która kupiła jakąś chałupę czy siedlisko za Braniewem i to firma poddała się egzekucji co do przyjęcia lokatora (oczywiście bierze za to pieniądze). Trafił się im typ z Wrocławia, więc nie bardzo mu się chciało pod ruską granicę być wiezionym przez komornika, więc podobno w 1 dzień się wyprowadził. Mieć jakąś szopę gdzieś na zadupiu, brać po kilkaset zł za poddanie się egzekucji, klientów mieć kilku-kilkunastu miesięcznie... lepszy biznes niż wynajmować apartament :penn:
Dlaczego taki zapis? Jak wcześniej napisałem, umowa o najmie okazjonalnym jest dziurawa. W najmie najemca wskazuje adres do przeprowadzki i jednocześnie właściciel tego mieszkania notarialnie poświadcza, że przyjmie pod swój dach. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny utraci ten adres, ma ustawowe 21 dni na powiadomienie Ciebie jako wynajmującego. A co w przypadku jak nie powiadomi? Abstrahując, że ustawa covidowa uniemożliwiała eksmisję (a zaraz może być rozszerzona ustawa uchodźca, później kolejna tarcza antykryzysowa czy jakikolwiek twór uniemożliwiający eksmisję), to w tym przypadku: najemca nie płaci czynszu i mediów, Ty egzekwujesz jego eksmisję, przyjeżdża komornik... i okazuje się, że nie może eksmitować, bo wskazany u umowie i oświadczeniach adres już jest np. sprzedany. Albo po prostu okłamali Cię i adres nie istnieje. Więc masz oszusta, możesz go pociągnąć do odpowiedzialności za oszustwo, za niepłacenie, ale przez założenie sprawy w sądzie i opłacenie jej. Czyli płacisz i czekasz, a on dalej mieszka. Taka sprawa trwa lata, a Ty nie dość, że masz oszusta niepłacącego, to jeszcze śmiejącego się Ci w twarz, bo mu możesz naskoczyć. Twój adres do przeprowadzki = Twoja pewność, że ten adres nie wyparuje.

2. zapis 777 o poddaniu się egzekucji co do zapłaty. Chroni Cię przed kosztami na jakie naciągnąć Cię może lokator. Dzięki temu możesz wyciągnąć kasę za niepłacenie (czynszu, mediów, szkód itp.) przez "komornika" niż przez proces cywilny. Ludzie odruchowo boją się komorników i przed tą egzekucją nie za bardzo jak mają uciekać.
Przykład: O ile w najmie okazjonalnym najemca oświadcza i że ma adres do eksmisji i zakładając, że go eksmitujesz, to i tak zostajesz z niezapłaconymi rachunkami. Chatę masz, ale zdemolowaną i do zapłaty rachunki za ogrzewanie, wodę, prąd... a jeszcze gdzieś w międzyczasie lodówkę i pralkę lokator ci z mieszkania wyniósł. Niby wziąłeś kaucję, ale jaka to jest kwota w porównaniu do szkód jakie ponosi właściciel?
W tym zapisie, lokator poddaje się egzekucji, że ponosi odpowiedzialność do kwoty na jaką się z Tobą umówił. Dzięki temu zamiast robić sprawy cywilnej, idziesz do sądu, sąd nie wzywając nikogo, tylko badając dokumenty, w bardzo krótkim czasie (kilka dni - kilka tygodni) nadaję klauzulę wykonalności. Z tym do komornika i komornik już może ściągać.
Jeśli chodzi o kwotę, to ja proponuję wpisać taką wartość, jaka wystarczy na remont mieszkania, lub wysokość rocznego czynszu, czyli jak wynajmujemy mieszkanie np. za 2000zł, to umówić się na kwotę 2000x12=24000zł. Co jest istotne, wysokość taksy notarialnej uzależniona jest od wysokości tej kwoty. Im wyższa kwota, tym wyższa taksa. Najemca więc musi już na początek zapłacić za notariusza znaczne pieniądze (za 24000zł to jakieś 1000-1500zł ). Mało który nieuczciwy będzie chciał pójść na coś takiego. Dla uczciwej osoby to nie problem a jak nie ma 1000-1500zł, to czy mamy pewność, że będzie miała na rok czynszu? A jak fajna osoba, ale z małą kasą, to kosztami podzielić się po połowie, lub nawet wziąć na siebie :gabi_much_love:
Żeby jeszcze mieć dodatkowy argument w razie godziny "W", proponuję wydłużyć termin do którego możemy egzekwować należność. Np. jak podpisujemy umowę najmu na 12mcy, od 01.06.2022, to wpisać w umowę formułkę np.: Wynajmujący może wystąpić o nadanie temu aktowi klauzuli wykonalności do dnia 31 grudnia 2024 roku. Musimy mieć czas, żeby zdążyć z tą egzekucją. Jest to istotne, bo dochodzą mnie sygnały, że notariusze nie wpisują terminu, a wydaje mi się (nie jestem prawnikiem i nie znam orzecznictwa w konkretnych przypadkach), że termin musi być: https://www.infor.pl/prawo/notarius...egzekucji-na-podstawie-aktu-notarialnego.html .

Generalnie najlepszą ochroną jest zdrowy rozsądek oraz ufanie instynktowi. Żaden zapis nie zastąpi spotkania się z najemcą, spojrzenie w oczy, rozmowa, rzucenie okiem na SM, uściśnięcie ręki itp. Jak tylko coś nie pasuje, nie pchać się w kłopoty. Ludzie generalnie są uczciwi i tyko od czasu do czasu zdarza się czarna owca. Ważne tylko, żeby przed tym czarnymi owcami się zabezpieczyć :love:
 
Dlaczego zbieranie odcisków palców jest potrzebne i dlaczego TVN jest pojebany a jego dziennikarze to szkodnicy społeczni: łał, wzruszyłam się, taki Włoch był koło granicy, łał on z Neapolu przyjechał aby pomagać przy granicy -tak to były teksty dziennikarki TVNu we Faktach.
Czy Polska odpowiedziała na to zagrożenie handlu ludźmi w odpowiedni sposób to się okaże, ale jedno jest pewne: już Polska jest w tym lepsza niż Niemcy w 2015 roku...
 
O kurwa, pewnie nikt wcześniej na to nie wpadł! Ty to jesteś mózg!!!

A tak serio to tak to sobie można pisać na forum a w rzeczywistości po takiej akcji to by Ci żona lub rodzice musieli słać rakiety pod cele.
Wszystko zależy kto się za wynajem bierze.
Jeśli zwykły Kowalski, to nawet nie zna rzetelnej firmy która odzyskuje tego typu długi.

Jeśli Patryk co chodzi na siłkę i "zna ludzi spod ciemnej gwiazdy"- najgorzej. Pewne, że i Patryk i te chopki z siłki siedzą na lata, a spasiony oszust sobie pomieszka już całkiem na lajcie na całe lata na jego koszt, wpędzając rodzinę Patryka w długi i nerwy też na lata.

No i jest trzecia grupa.
A to już nie są sebiksy, tylko panowie co dobrze wiedzą na co mogą sobie pozwolić a na co nie.
Z tego żyją. I wiedzą jak takiego oszusta wprowadzić i w długi i spowodować że da sobie spokój z okradaniem.

I jak już tak sobie teoretyzujemy, to okradany który akurat nie zna takiej firmy i by chciał to rozwiązać w jakiś sposób, to przecież osobiście by nie musiał nic robić.
Siwy dajmy na to może być akurat na wakacjach za granicą z żoną i dzieciakami.
gps w tel. sprawdzą, połączenia, smsy, media społecznościowe, emaile i nic, popytają sąsiadów, żonę wezwią, do pracy wpadną pogadać.
Jeśli pasożyt trafi na gościa który nie jest głupi a który będzie zdeterminowany żeby nie dać się okradać, to się może srogo przeliczyć.
Pytanie, czy wie co robi i to go będzie różniło od sebiksa.
 
Ale wracając do tematu.
Te wszystkie dostawy broni z Niemiec,USA i innych krajów dotarło?
Wiem że odbpoczątku tam cały czas idą, ale chodzi mi o tą dostawę, o której tak ostatnio trąbili.że taka bardzo duża (najwięcej chyba z USA).
I pytanie ile ruscy jeszcze mają sprzętu, bo nawet zakładając że propaganda ukraińska wyolbrzymia (tak samo jak ruska), to oni tam już w chuj tego potracili. Chinole im co dają? Albo kto inny?
 
Ale wracając do tematu.
Te wszystkie dostawy broni z Niemiec,USA i innych krajów dotarło?
Wiem że odbpoczątku tam cały czas idą, ale chodzi mi o tą dostawę, o której tak ostatnio trąbili.że taka bardzo duża (najwięcej chyba z USA).
I pytanie ile ruscy jeszcze mają sprzętu, bo nawet zakładając że propaganda ukraińska wyolbrzymia (tak samo jak ruska), to oni tam już w chuj tego potracili. Chinole im co dają? Albo kto inny?
Coś chyba dotarło. Wolski ostatnio twierdził, że ten most pontonowy, który ruskim przeorali to właśnie z tych amerykańskich haubic m777.
 
Coś chyba dotarło. Wolski ostatnio twierdził, że ten most pontonowy, który ruskim przeorali to właśnie z tych amerykańskich haubic m777.
M777 chyba faktycznie są już w boju. Ruscy wrzucali też filmik w którym ostrzelali kilka podczas transportu.
 
Koniec końców każdy dla o swoje interesy*. Tak było jest i będzie.






*Poza oczywiście polaczkami, którzy dają się jebać z każdej strony sami zachęcając jeszcze do tego gorzej jak prostytutka przy trasie w latach '90.
Ostro Ukry cisną Francę. Najpierw Prezydent ujawnił rozmowy z Makaronem, teraz ujawnienie drona. Nie stawia to żabojadów w korzystnym świetle. Ciekawe co jeszcze odpalą, bo jeszcze jakieś szambo wybije. Stawiam na wyciek rozmowy Macrona lub wymontowaną elektronikę z pojazdów pancernych lub samolotów.

Polaków prwnie nie muszą bo mają taśmy a afery podkarpackiej.
 
"Młodzi ukraińcy odcinają się od banderyzmu i takie tam"

Za moich czasów to się głowę w kiblu spuszczało i dawało wychowawczego. Przynajmniej każdy znał swoje miejsce w łańcuchu pokarmowym. Może i jestem staromodny ale właśnie dlatego tak jebie po ukrach w sklepach, imprezach itp(szczegolnie tych co maja zapędy) żeby wiedział, że w PL nie będzie na górze tego łańcucha. I to nie tak, że ninawidzę wszystkich ukraińców bo w pracy mam zajebistego Vasyla i dobrych paru kumpli ukrów (Oni to rozumieją) ale ninawidzę Ukrainy (gotuje mnie jak widze, ze polacy teraz tak ich wychwalaja a to dalej ta sama ukraina co z 2014, a nawet gorsza i perspektywa wojny jeszcze ich zgorszy)jako naród i uważam, że trzeba im pokazywać miejsce w szeregu żeby nie dopuścić do takich sytuacji jak ta w szkole.
 
Dosyć ciekawe. SBM festival ogłosił że będzie u nich grał Ukrainiec który wygrał Eurowizję i fanbase na insta lat 12-18 strasznie to krytykuje w komentarzach.
:cool:

Czyli nie jest tak kolorowo u polskich dzieciaków z Ukraińcami jak sądziłem, że jest.

 
Ostro Ukry cisną Francę. Najpierw Prezydent ujawnił rozmowy z Makaronem, teraz ujawnienie drona. Nie stawia to żabojadów w korzystnym świetle. Ciekawe co jeszcze odpalą, bo jeszcze jakieś szambo wybije. Stawiam na wyciek rozmowy Macrona lub wymontowaną elektronikę z pojazdów pancernych lub samolotów.

Polaków prwnie nie muszą bo mają taśmy a afery podkarpackiej.
Mam nadzieję, że te taśmy wypłyną. Tyle co miliardów polska przepierdolila na tych ukrow nie może pójść na marne.
 
Ostro Ukry cisną Francę. Najpierw Prezydent ujawnił rozmowy z Makaronem, teraz ujawnienie drona. Nie stawia to żabojadów w korzystnym świetle. Ciekawe co jeszcze odpalą, bo jeszcze jakieś szambo wybije. Stawiam na wyciek rozmowy Macrona lub wymontowaną elektronikę z pojazdów pancernych lub samolotów.

Polaków prwnie nie muszą bo mają taśmy a afery podkarpackiej.
Tam to pewnie psy, kozy i dwuletnie dzieci były ruchane
 
Back
Top