Konflikt Rosja-Ukraina

Nie powinno się w nienawistny sposób pisać odnośnie kogokolwiek. Należy jednoznacznie potępiać zbrojną agresję, morderstwa, oszustwa, itd., itp. W przypadku Rosji, a głównie rządzących tym krajem - wskazywanie na ich oszustwa, katowanie własnych obywateli, zbrodnie wojenne - to jak ciągłe przypominanie, że oddychamy powietrzem. W tym wątku nie zauważyłem nawoływania do nienawiści, bardziej można tutaj dostrzec mniej lub bardziej karkołomną krytykę, czasami nieuzasadnioną, czasami aż nadto pożądaną - względem tego co się dzieje.

Przejrzałem jedynie kilkanaście stron. Przykłady miłości do putina i zgadzających się z nim ruskich:
Lukasz_3k said:
Mocarstwo jest jedno na świecie i nie jest nim Rosja to tylko pokazówka jak za czasów zimnej wojny się prężyli żeby nie wypaść gorzej na tle armii USA
Ty kurwa baranie, gdzie w tej mojej wypowiedzi widzisz moja miłość do Putina czy ruskiego trolla. Notorycznie pisze o tym, ze ruska armia chuja się nadaje jedynie do tarcia chrzanu i ze biorą wszystkich na huki.[/spoiler]
 
Marcin stylizuje się na Zelenskiego
comment_16472657069gg1RlcdoWlXFP5WS899uq.jpg


:brainoverload:
On tam studiuje plany linii Maginota?
 
gdzie w tej mojej wypowiedzi widzisz moja miłość do Putina czy ruskiego trolla
Człeń - luzuj, to był sarkazm jako odpowiedź na użyty sarkazm przez @Dzihados Jesteś w grupie opozyjonistów putina, ruskich, itd. Tzn., jesteś przeciwnikiem tego całego zła, które sieją ruscy, itp. Pierwszy spojler to grupa osób sprzeciwiających się ruskim, a druga kibicująca Ukrainie. Sęk w tym, że ja nie dostrzegam na tym forum wpisów "ruskich trolli", a - i teraz ja użyję tego znienawidzonego przeze mnie określenia (gdy mówimy o userach) - NIEKTÓRZY - użytkownicy zdają się sugerować, że jest inaczej lub za mało tutaj potępiania Ruskich, a większość to deklarowanie niechęci do Ukraińców. Tak więc z tym baranem to pojechałeś, no ale rozumiem emocje, w obecnych czasach wliczanie kogoś do grupy "ruskich trolli", czy onuc to niemal śmierć pr-owa i realna, a tak to odebrałeś ;) :beer:
 
Last edited:
Wojna na wyniszczenie. Poniedziałek.
Na początek dwie uwagi dotyczące rosyjskich działań. Trzeba bardzo dosłownie interpretować, a nawet nadinterpretować każde słowo, które wypowiada Moskwa. Tak było w przypadku zapowiedzi potencjalnego niszczenia zachodnich konwojów z zaopatrzeniem. Rosja to zapowiedziała, ale zrobiła coś więcej. Nie zniszczyła karawany tirów z uzbrojeniem. Bombardując bazę w Jaworowie zniszczyła dostawę wysoko wykwalifikowanych żołnierzy – ochotników z Zachodu. Powoli pojawia się więcej informacji m. in. zginął jeden Polak, oraz trzech Brytyjczyków, byłych komandosów. Z tego wątku ataku może jeszcze wypłynąć wiele ciekawych informacji. Jeśli znasz francuski to możesz śledzić poczynania francuskiego ochotnika (tak się przedstawia), który przeżył i ewakuował się do Szwecji. Nazywa się Sciacca Mickael, ma profil na fb i publikuje filmiki.

Druga uwaga dotyczy widocznej zmiany w niszczeniu ukraińskiego przemysłu. Do tej pory obrywali wszyscy, ale strategiczne zakłady były pomijane. Rosjanie mieli wobec nich plany. I wykorzystanie ich potencjału gospodarczego miało zniwelować skutki sankcji. Ostatnie ataki na np. uczelnie techniczne, czy zakłady Antonova w Kijowie pokazują, że Rosji już nie zależy na przejęciu zdolności produkcyjnych. Teraz to już jest wojna na totalne wyniszczenie.
Ukraińcy też coś zapowiedzieli i też się tego trzymają. Opublikowali zdjęcie zabitego rosyjskiego artylerzysty (zastępca szefa sztabu 103 brygady rakietowej) odpowiedzialnego za ostrzał dzielnic mieszkalnych. Szkopuł w tym, że została na nim wykonana egzekucja, zgodnie z zapowiedzią obrońców, że umyślnie strzelających do cywili nie będą brać jako jeńców.

Internet wspomina też o zauważalnej taktyce sił specjalnych w polowaniu na ważnych dowódców rosyjskich. O jednym już wspomniałem powyżej. Codzienne ginie jakiś pułkownik lub major dowodzący większym zgrupowaniem.

Takie polowanie na konkretne cele wynika z wojny pozycyjnej. Rosjanie już nie prą do przodu całymi oddziałami. Albo się okopali, przegrupowują się i czekają na wsparcie, albo pokonują dziennie maksymalnie kilka/kilkanaście kilometrów. To pozwala na wypady na tyły wroga ukraińskich wojsk specjalnych, które same atakują ważne dla Rosjan cele, lub naprowadzają na nie artylerię.

Podobnie sytuacja wygląda z polowaniem na strategiczne pojazdy rosyjskie takie jak mobilne punkty dowodzenia lub radary. Dzisiejsze zdobycze to radar ST-68U, który może śledzić cele do 150 kilometrów, oraz wóz dowodzenia i łączności. Każda taka strata to przejęcie wytycznych, planów i kodów. Bardzo dużo wiedzy dla Ukraińskich sztabowców.

Ukraińcy pochwalili się zlikwidowaniem kilku Czeczenów od Kadyrowa. To musiała być jakaś lepsza ekipa z Kaukazu, gdyż podróżowali cywilnym, lecz opancerzonym samochodem terenowym. Podobno ukraińskie siły specjalne są wyjątkowo zmotywowane do likwidacji Kadyrowców.

W świecie służb specjalnych. Rosja oficjalnie potwierdziła śmierć swojego żołnierza wywiadu wojskowego GRU. Słowacka policja aresztowała trzeba Słowaków, w tym pułkownika z Ministerstwa Obrony, funkcjonariusza służb specjalnych (SIS), a także administratora prokremlowskiej strony.
Rosjanie przeprowadzili desant w Berdyansku, gdzie zajęli m.in. ukraińskie łodzie patrolowe, które były darem od Stanów Zjednoczonych. Marynarka Ukrainy poniosła wielkie straty przy już w 2014 i 2015 roku, a tegoroczna wojna pewnie ją całkowicie dobije. Rosjanie zajęli nawet statek ratowniczy i przeprowadzili go do swojego portu.

Skoro jesteśmy na wybrzeżu Morza Azowskiego to trzeba spojrzeć na Mariupol, gdzie walki toczą się w mieście. Rosjanie razem z Kadyrowacami weszli od dwóch stron i zapowiedzieli, że nie będą brać jeńców. Miasta broni pułk Azow. Krew będzie spływać ulicami.

Tu taka moja uwaga. Dostaje wiadomości wskazujące, że poszczególne kraje Unii Europejskiej nie wykazują zbyt dużego zaangażowania we wprowadzanie sankcji. Huczą o tym wszystkie portale, więc ja tylko wspomnę, że tiry z Polski i przez Polskę dalej pędzą z dostawami na Białoruś i dalej do Rosji. Rurociągami dalej płynie do nas gaz, a dzisiaj z Rosji do Gdańska przypłynął tankowiec Delta Capitan z rosyjską ropą, który zmienił przy nadbrzeżu przy ulicy Kapitana Żeglugi Wielkiej Witolda Poinca inny tankowiec Delta Sailor, który – uwaga – także dostarczył nam rosyjską ropę. Tak wiem, że to pewnie kontrakty długoterminowe i już być może opłacone z góry. Ale chce wskazać, że inne kraje mogą być w podobnej sytuacji.

W podobnej sytuacji na pewno nie są Indie, które korzystając z trudnej sytuacji Rosji wyraziły chęć zakupu dużej ilości gazu, jeśli Rosja zastosuje spory rabat.
 
Last edited:
miałem powstawiać trochę tweetów, ale odsłuchałem ten wywiad i to jest smutne. Mocno zjeżdża poziomem, podczas kampanii wyborczej było duuużo lepiej.
Tekst: hej w 2015 roku się wypięliśmy na relokacje arabskich uchodźców a teraz co, pomocy chcemy co?
Tekst o wspólnym długu zaciąganym przez kraje uzależnione od rosyjskiego gazu: tak myślę, że Polska powinna zaciagać dług dla Niemiec...
Ten sam człowiek mówiący po co czołgi, zabawki -szpitale trzeba oddłużać a nie, gdzie wy wojnę widzicie...

Wybór pomiędzy złodziejami, wariatami i marionetkami...
Chyba najlepsi są złodzieje.
Szkoda, myślałem że Hołownia będzie miał lepszy pomysł na siebie. Pisarzem i publicystą był mega lepszym, mimo że się z nim w wielu sprawach nie zgadzałem np. wtedy kiedy bronił afer Kościoła a teraz udaje wielkiego katolickiego antyklerykała...
 
  • Wow
Reactions: jut
@Tar-Ellendil
'WOLSKI wydaje się być bardzo wyważonym zestawiając go z czubem usraelskim bartosiakiem.

Stwierdził, że w piątek ilość uchodźców w Polsce osiągnie liczbę krytyczną w Polsce i powyżej tej liczby zaczną się u nas niesnaski narodowościowe.
 
Nie powinno się w nienawistny sposób pisać odnośnie kogokolwiek. Należy jednoznacznie potępiać zbrojną agresję, morderstwa, oszustwa, itd., itp. W przypadku Rosji, a głównie rządzących tym krajem - wskazywanie na to ich zło - to jak ciągłe przypominanie, że oddychamy powietrzem. W tym wątku nie zauważyłem nawoływania do nienawiści, bardziej można tutaj dostrzec mniej lub bardziej karkołomną krytykę, czasami nieuzasadnioną, czasami aż nadto pożądaną - względem tego co się dzieje.

Przejrzałem jedynie kilkanaście stron. Przykłady miłości do putina i zgadzających się z nim ruskich:

Przykłady nienawiści w stosunku do Ukraińców:
Znalazła się też proputinowska onucowa opcja:

;-)
OMG, ja wam mówię, że klocuniek ma teczki na każdego forumowicza :jarolaugh:
Ten prezes ZPP ładnie powiedział w Hejtparku, że największym zagrożeniem dla Polski byłaby demokratyczna Rosja.
Czy do tego dopuszczą oligarchowie? Śmiem wątpić, a myślę, że oni naprawdę mają nieźle poukrywaną kasę i ta kasa to nie jest jakaś ilość akcji na giełdzie itp.

Żyrinowski też nie dojdzie do władzy...

EDIT: w Konfederacji jest miejsce na takich ludzi? :usunto:
1647289246304.png
 
OMG, ja wam mówię, że klocuniek ma teczki na każdego forumowicza
A to tylko kilkanaście stron przejrzanych. Gdy będę miał więcej czasu i wjedzie jakaś cymes berbelucha (a zbliża się), to jak siądę - temat z rozbudowanym imieniem i nazwiskiem niga jebombe to będzie małe miki przy powstałych w ten sposób opasłych tomach na każdego usera ;)
 
Polecam konto tego kolesia: on jest lepszy w wyszukiwaniu dziwaków z twittera


To jest smutne i cieżko się z tego śmiać z jednego powodu: autorka tego tweeta jest sędzia RP...









Dlaczego Węglarczyk czy Stankiewicz zwariowali?

Dramat że muszę przyznać mu racje


@lemmy się kiedyś pytał jak można myśleć czy obrona kraju zależy od poglądów politycznych: Ukraina dała delikatnie mówiąc z kilka razy mniej Ukraińcom mniej niż Polska Polakom...






Oczywiście były kanclerz z naracją onetu: przecież jak nie masz merytorycznej kontry na oskarżenia to wal śmiało słowami ,,osoba jest niewiarygodna" -książkowy przykład bronienia się...


 
Ale za co?
uuu, kolega jak widzę w robocie sie opierdala! Za to:
 
Jest taki pan z tęczowej partii, czyli solidarnej i podobno postępowej, robiący od kilku lat za alfę i omegę w "wolnych" mediach pokroju TVN, Onet, Wyborcza itd. Otóż ten pan jako premier, wyśmiał ludzi, którzy w kilka godzin stracili przez powódź dorobek całego życia. Trzeba być przezornym...
Czy Ukraińców też powinniśmy podciągnąć pod ową przezorność i nie dawać nic, sugerując, że mogli się ubezpieczyć? Tak, można się ubezpieczyć od wybuchu wojny, od straty domu z powodu działań wojennych itp.

 
uuu, kolega jak widzę w robocie sie opierdala! Za to:
Coś konkretnego Wolski powiedział?
 
Back
Top