Konflikt Rosja-Ukraina

Tak sobie teraz pomyślałem: jak była pandemia, pierwsza, druga, trzecia fala to żartowaliśmy, że w przyszłości w mediach będą mówić, np. 40 fala (albo dawka). Teraz w tv "siódmy dzień inwazji" a co jeśli ta wojna będzie trwała z pięć lat? Będą tak liczyć dni czy po 15 im się znudzi i znajdą jakiś inny straszny temat? :zakręcony:

Btw, Amazonia i Australia spłonęły już całkiem czy dalej się palą?
 
Tak sobie teraz pomyślałem: jak była pandemia, pierwsza, druga, trzecia fala to żartowaliśmy, że w przyszłości w mediach będą mówić, np. 40 fala (albo dawka). Teraz w tv "siódmy dzień inwazji" a co jeśli ta wojna będzie trwała z pięć lat? Będą tak liczyć dni czy po 15 im się znudzi i znajdą jakiś inny straszny temat? :zakręcony:

Btw, Amazonia i Australia spłonęły już całkiem czy dalej się palą?
A wieża notre dame?
 
Myślę, że każdy bardziej ogarnięty zdaję sobie sprawę, że to wszystko wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami dla nas. Ale też chyba nikt rozsądny nie przyzna, że jeżeli zajęcie Ukrainy przyjdzie kacapom wystarczająco gładko i bez większych konsekwencji to nie zaczną spoglądać bardziej na zachód. Moim zdaniem to jest taka sytuacja, że trzeba zrobić co się da tam i teraz, żeby jak najbardziej osłabić ruskich, żeby zagrożenie z ich strony byłoby jak najmniej realne. Trzeba sobie uświadomić, że po kilkudziesięciu latach bezprecedensowego spokoju i dobrobytu nadchodzi czas napięć, chaosu i konfliktu. Trzeba jak najszybciej uniezależnić się oraz odciąć od rosji, "zerwać błyskawicznie ten plaster" jakby bolesne to nie było, przypominam, że jeszcze pod koniec zeszłego roku Ławrow mówił, że Polska nie jest krajem niepodległym tylko bezpańskim - jeżeli teraz nie wybije im się odpowiednio wielu zębów to za parę lat zaczną mówić o tym, że i u nas jest nazistowski rząd i stanowimy dla nich zagrożenie.
Okej, tylko jaki jest sens tracić czas na bzdurne pomysły z ekspresowym przyjmowaniem Ukrainy do UE jeśli za chwilę może to być Ukraina zarządzana z drugiego fotela przez Putina? Kogo oni chcą przyjąć - Kremlowską Piątą Kolumnę?
Zamiast zajmować się czymś takim, niech zaczną rozdzielać uchodźców między państwa UE i resztę świata. Rozdzielać w sensownych ilościach, a nie Polska prawie wszystko, inni co najwyżej ochłap.
Jeśli tak dalej pójdzie, grozi nam gigantyczna katastrofa gospodarczo - humanitarna i na tym skończy się nasza pomoc . Przecież nie mówimy o dziesiątkach czy setkach tysięcy uchodźców, bo za chwilę pęknie milion jak nie grubo, grubo więcej. Państwo do tego stopnia zatkane uchodźcami jest praktycznie bezbronne, nie ma kasy na nic prócz socialem, tym bardziej, że to nie są uchodźcy czasowi. Moim zdaniem, większość z nich już nie wróci na Ukrainę, bo nie będzie do czego wracać. Infrastrukturalnie powojenna ruina; od przemysłu, po szkoły, szpitale itd, a na dodatek Kacapska władza, tępiąca po cichu wszystkich, którzy walczyli z kacapskim najeźdźcą .
 
Okej, tylko jaki jest sens tracić czas na bzdurne pomysły z ekspresowym przyjmowaniem Ukrainy do UE jeśli za chwilę może to być Ukraina zarządzana z drugiego fotela przez Putina? Kogo oni chcą przyjąć - Kremlowską Piątą Kolumnę?
Zamiast zajmować się czymś takim, niech zaczną rozdzielać uchodźców między państwa UE i resztę świata. Rozdzielać w sensownych ilościach, a nie Polska prawie wszystko, inni co najwyżej ochłap.
Jeśli tak dalej pójdzie, grozi nam gigantyczna katastrofa gospodarczo - humanitarna i na tym skończy się nasza pomoc . Przecież nie mówimy o dziesiątkach czy setkach tysięcy uchodźców, bo za chwilę pęknie milion jak nie grubo, grubo więcej. Państwo do tego stopnia zatkane udźcami jest praktycznie bezbronne, nie ma kasy na nic prócz socialem, tym bardziej, że to nie są uchodźcy czasowi. Moim zdaniem, większość z nich już nie wróci na Ukrainę, bo nie będzie do czego wracać. Infrastrukturalnie powojenna ruina; od przemysłu, po szkoły, szpitale itd, a na dodatek Kacapska władza .
Jeśli zostaną tutaj i będą pracować to ok. Dzieci wrzucone w nasz system edukacji zgłupieją do końca i będą statystycznymi obywatelami pracujący na dziurę w Zusie.
Może być tak, że wrócą odbudowywać swój kraj w czynie patriotycznym.
Może być tak, że wyjadą na zachód dla lepszego socjalu.
Na razie skupmy się na tym, że wróg wroga to nasz przyjaciel. Niech walczą jak najdłużej z Ruskimi a nawet niech dojebią Białorusi.
Edit: co do Ukry w NATO czy UE, to spokojnie. Deklaracje nic nie kosztują. Procedury są takie, że na Świętego Nigdy wejdą. Tak samo jak z sankcji. Niby SWIFT zablokowany, ale nie dla dwóch najważniejszych banków, a dla reszty to za 10 dni dopiero. Wiecie dlaczego Bundestag dopiero w Niedzielę sie zebrał? Żeby dać Ruskim parę dni na wygranie wojny i na transfer środków np. na Cypr.
Cały czas dla Zachodu jest lepiej jak Ukraina padnie. Dla nas, jak nie padnie.
 
Jeśli zostaną tutaj i będą pracować to ok. Dzieci wrzucone w nasz system edukacji zgłupieją do końca i będą statystycznymi obywatelami pracujący na dziurę w Zusie.
Może być tak, że wrócą odbudowywać swój kraj w czynie patriotycznym.
Może być tak, że wyjadą na zachód dla lepszego socjalu.
Na razie skupmy się na tym, że wróg wroga to nasz przyjaciel. Niech walczą jak najdłużej z Ruskimi a nawet niech dojebią Białorusi.
Prawda jest taka, że robienie mniejszości ukraińskiej w Polsce o liczbie 5 mln, to proszenie się o drugi Wołyń w tę, czy we w tę. Być może o to chodzi Putinowi geniuszowi - napadł Ukrainę mięsem armatnim z myślą, że jak się uda to zajebiście, a jak się nie uda, to na lata zdestabilizuje region, wywoła kryzys uchodźczy, jak mu mur na granicy z Białorusią zbudowali to ich puści Ukrainą, w Polsce będą ataki terrorystyczne. Pozostaje pytanie czy jest geniuszem i tak założył, czy jednak debilem i samo wyjdzie.

Czas opuszczać Polin! Nara.

:kis:
 
Żeby pomocy nie wysłali do Słowacji czy tam Słowenii, Austrii czy tam Australii. Bidon jeszcze nie wie, albo już zapomniał, czy w Ukrainie oni się żrą czy rżną.
View attachment 34339
@Tony Maniana to to? Jak jest taki gieroj, to tą spluwę i sprzęt powinien wysłać walczącym.
On ma taką demencje, że może myśli, że to Uranie z planety Uran, a ich król Will Smith ratuje planetę przez okrutnym Putlerem z Galaktyki Matki Rasiji
 
Masz rację. Na razie jest tak wysoki poziom emocji, że ludzie niezbyt trzeźwo myślą i działają w odruchu serca. Zanim te emocje opadną i zaczną się problemy muszą się pojawić rozwiązania systemowe. Imigrantami muszą się też zająć inne kraje, przecież my nie udźwigniemy utrzymania setek tysięcy matek z dziećmi. Dziwi mnie, że rząd i UE nie informują o takich sprawach, a podobno były jakieś ciche przygotowania na 5mln. ludzi? Mam nadzieję, że to po prostu wymaga trochę czasu, żeby się te biurokratyczne machiny ogarnęły.

Swoją drogą, jak to jest, że skoro Putin wysłał tu swój pokojowy kontyngent, żeby ratować Ukraińców przez nazistami, to nie uciekają oni na wschód, tylko idą przez całą Ukrainę do Europy? Coś się tu, w przekazie nie zgadza.
Bo na naszej granicy są ludzie z Kijowa i zachodu. Ludzie na wschodzie dawno tam utknęli. Skąd ten pomysł, że ludzie idą całą Ukrainę? Wiesz ile to jest drogi?
 
Szkoda, że Trump nie rządzi. Jakby Trump rządził, to by Putin nigdy nie napadł na Ukrainę, bo to koledzy. Trump mówił, że żadnego wsparcia dla Ukrainy, więc Putin by się cieszył i pod górę nie zrobił koledze. A tak Trump nie rządzi i w tym wszystkim zostało mu tylko rozpływać się nad geniuszem Putina w przerwach od rozpływania się nad swoim.
 
Prawda jest taka, że robienie mniejszości ukraińskiej w Polsce o liczbie 5 mln, to proszenie się o drugi Wołyń w tę, czy we w tę. Być może o to chodzi Putinowi geniuszowi - napadł Ukrainę mięsem armatnim z myślą, że jak się uda to zajebiście, a jak się nie uda, to na lata zdestabilizuje region, wywoła kryzys uchodźczy, jak mu mur na granicy z Białorusią zbudowali to ich puści Ukrainą, w Polsce będą ataki terrorystyczne. Pozostaje pytanie czy jest geniuszem i tak założył, czy jednak debilem i samo wyjdzie.

Czas opuszczać Polin! Nara.

:kis:
Czy ty właśnie napisałeś, że Putin skalkulował sobie, że może dostać w pizdę na Ukrainie, żeby być może Wołyń 2 był? :brainoverload:
 
Złotówka pada na ryj
250px-Żyd.gif
 
Okej, tylko jaki jest sens tracić czas na bzdurne pomysły z ekspresowym przyjmowaniem Ukrainy do UE jeśli za chwilę może to być Ukraina zarządzana z drugiego fotela przez Putina? Kogo oni chcą przyjąć - Kremlowską Piątą Kolumnę?
Zamiast zajmować się czymś takim, niech zaczną rozdzielać uchodźców między państwa UE i resztę świata. Rozdzielać w sensownych ilościach, a nie Polska prawie wszystko, inni co najwyżej ochłap.
Jeśli tak dalej pójdzie, grozi nam gigantyczna katastrofa gospodarczo - humanitarna i na tym skończy się nasza pomoc . Przecież nie mówimy o dziesiątkach czy setkach tysięcy uchodźców, bo za chwilę pęknie milion jak nie grubo, grubo więcej. Państwo do tego stopnia zatkane uchodźcami jest praktycznie bezbronne, nie ma kasy na nic prócz socialem, tym bardziej, że to nie są uchodźcy czasowi. Moim zdaniem, większość z nich już nie wróci na Ukrainę, bo nie będzie do czego wracać. Infrastrukturalnie powojenna ruina; od przemysłu, po szkoły, szpitale itd, a na dodatek Kacapska władza, tępiąca po cichu wszystkich, którzy walczyli z kacapskim najeźdźcą .
Nikt chyba tutaj nie popiera tego pomysłu z UE. Ja sam uważam, że to bez sensu. Taka jest wojna i dużo takich rzeczy będzie się działo po każdej ze stron - abusrdalnych, bez sensu, głupich i brualnych. Co się tyczy uchodźców to owszem - prawdopodobnie będzie z tym dużo problemu, ale to nie jest taka sytuacja, że możemy im powiedzieć "sorry, musimy to ogarnąć, przyjdźcie za dwa tygodnie". Jak chcemy w tej sytuacji zachować się jak ludzie to trzeba przyjmować matki, dzieci i tych cudzoziemców którzy mogą się wylegitymować i udowodnić, że do nas wpadają tylko po to, żeby wracać do siebie a z resztą krótki.

Nie zapominajmy skąd się wzięła ta dzicz, która teraz zaczęła panoszyć się po naszej stronie granicy. To są pewnie ci sami ludzie których łukaszenko próbował przepchać przez naszą granicę, teraz pewnie wykorzystał sytuację, wykorzystał zamieszanie wojenne i puścił na Ukrainę z instrukcjami gdzie będą mogli się przebić. Pamiętajmy, że ostatecznie Ukraińcy nie mają z tym nic wspólnego, to dzięki putinowi i łukaszence.
Bo na naszej granicy są ludzie z Kijowa i zachodu. Ludzie na wschodzie dawno tam utknęli. Skąd ten pomysł, że ludzie idą całą Ukrainę? Wiesz ile to jest drogi?
Źródło - Instytut Danych Z Dupy.
 
Nikt chyba tutaj nie popiera tego pomysłu z UE. Ja sam uważam, że to bez sensu. Taka jest wojna i dużo takich rzeczy będzie się działo po każdej ze stron - abusrdalnych, bez sensu, głupich i brualnych. Co się tyczy uchodźców to owszem - prawdopodobnie będzie z tym dużo problemu, ale to nie jest taka sytuacja, że możemy im powiedzieć "sorry, musimy to ogarnąć, przyjdźcie za dwa tygodnie". Jak chcemy w tej sytuacji zachować się jak ludzie to trzeba przyjmować matki, dzieci i tych cudzoziemców którzy mogą się wylegitymować i udowodnić, że do nas wpadają tylko po to, żeby wracać do siebie a z resztą krótki.

Nie zapominajmy skąd się wzięła ta dzicz, która teraz zaczęła panoszyć się po naszej stronie granicy. To są pewnie ci sami ludzie których łukaszenko próbował przepchać przez naszą granicę, teraz pewnie wykorzystał sytuację, wykorzystał zamieszanie wojenne i puścił na Ukrainę z instrukcjami gdzie będą mogli się przebić. Pamiętajmy, że ostatecznie Ukraińcy nie mają z tym nic wspólnego, to dzięki putinowi i łukaszence.

Źródło - Instytut Danych Z Dupy.
Skoro tak twierdzisz to tak musi być. Co prawda rozmawiałem z ludźmi z Malitopola czy jak to tam się nazywa i oni siedzą w piwnicy, ruskie czołgi pod domem na ulicy, a Ukraińcy gdzieś tam dalej i tak do siebie strzelają od czasu do czasu ale nikt nie biegnie na zachód bo te tereny już dawno zamienione w pola bitew a nie trasy turystyczne... no ale cóż, jak z dupy to z dupy
 
Co to za cwel?

Kto to jest?
Jakimowicz. Teraz w tvp siedzi
1646235721507.png

"Pamiętam jak liceum byłem wielkim fanem Jarka Jakimowicza. Oglądałem młode wilki chyba ze sto razy. Cały pokój miałem w jego plakatach. Chciałem być taki jak on, wyglądać jak on i mówić jak on.
Pewnego dnia zobaczyłem go jak jadł hamburgera w jednym z warszawskich maków. Wyrwałem kartkę z zeszytu i podszedłem do niego. Dukając poprosiłem o autograf, a on odwrócił się, popatrzył na mnie i żując bułkę odpowiedział tylko: "a weś spierdalaj".

W tym momencie coś we mnie pękło. Wróciłem do domu, porwałem wszystkie plakaty tego zjeba i usunałem konta na wszystkich forach jakimonators. Zacząłem czytać biznesforum, bo moim jedynym celem było ujebanie go. Chciałem, żeby każdy się śmiał z niego, żeby stracił cały szacunek, a do tego potrzebowałem pieniędzy, dużych pieniędzy.

Tej samej nocy poszedłem na osiedlowy parking strzeżony, cieć jak zwykle spał. Dzięki poradnikom z ruskich stron potrafiłem wyciąć katalizator w pięć minut. Byłem w tym coraz lepszy, nawet miałem specjalną piłkę do wycinania. Z czasem zacząłem werbować osiedlowych sebków, którzy wycinali je dla mnie. W końcu kupiłem kawałek placu i otworzyłem skup. Dzięki temu pół województwa wycinało katalizatory sąsiadom dla mnie, ja im płaciłem po kilka stów i byłem kryty. Obroty rosły, aż w końcu generowaliśmy trzy miliony zysku przy czterdziestu milionach obrotów.

Wtedy stwierdziłem, że to już pora. Wynająłem detektywa, który namierzył Jakimowicza. Po kliku dniach wiedziałem, że wynajmuje ludziom mieszkania bez płacenia podatków. Krótki donos do urzędu skarbowego wystarczył, żeby po kilku tygodniach zaczęło się konkretne trzepanko finansów tego buca. Wychodziło coraz więcej spraw i pan Jarek miał zapłacić ponad pół dużej bańki zaległych podatków, do tego kary i odsetki. Jednym słowem był w niezłej dupie.

Wtedy w jego życiu pojawiam się ja. Proponuję mu 500 tys. zł za zostanie twarzą mojej firmy. Odmawia, "bo on jest wielkim aktorem, a to jest uwłaczające". Jeszcze, kurwa, zobaczymy. Wychodzę ze spotkania. Kolejny donos opisujący łamanie ugody z fiskusem sprawia, że rozłożenie na raty przestało obowiązywać. Chuj bombki strzelił. Następnego dnia Jarek dzwoni, że jednak on to bardzo chce zostać twarzą skupu katalizatorów. Tylko, że teraz oferta to marne 200 tys., Jarek rzuca słuchawką. Po chwili telefon dzwoni, aż trzy minuty zajęło mu zdanie sobie sprawy w jak głębokiej dupie się znajduje. Kolejnego dnia podpisujemy umowę. W ciągu trzech miesięcy jego morda znajduje na co trzecim autobusie i co czwartym bilbordzie w Polsce polecając SKUP KATALIZATORÓW.
Ludzie się z niego śmieją i wytykają palcami. Skupu nie mam już od ponad trzech lat, a mimo to cały czas przedłużam umowy reklamowe. Ten gamoń podpisał umowę na pięćdziesiąt lat z możliwością aktualizacji wizerunku.

Właśnie siedzę w maku przy krajowej siódemce i patrzę na bilbord skupu katalizatorów z Jarkiem Jakimowiczem. Aktor ma wymalowanego kutasa na czole. Jestem szczęśliwy, jedyne czego żałuję to, że nie otworzyłem kliniki aborcyjnej albo innego zakładu utylizacji martwych psów."
 
Skoro tak twierdzisz to tak musi być. Co prawda rozmawiałem z ludźmi z Malitopola czy jak to tam się nazywa i oni siedzą w piwnicy, ruskie czołgi pod domem na ulicy, a Ukraińcy gdzieś tam dalej i tak do siebie strzelają od czasu do czasu ale nikt nie biegnie na zachód bo te tereny już dawno zamienione w pola bitew a nie trasy turystyczne... no ale cóż, jak z dupy to z dupy
Rozumiem, że pisząc "z ludźmi z Malitpola" masz na myśli wszystkich ludzi stamtąd, bo inaczej skąd miałbyś wiedzieć, że nikt stamtąd nie ucieka? Z resztą ludzie stoją przed granicą po kilka dób, więc ci którzy wyjechali kilka dni temu kiedy wciąż to było możliwe wciąż mogli się nie dostać na naszą stronę.
 
Czy ty właśnie napisałeś, że Putin skalkulował sobie, że może dostać w pizdę na Ukrainie, żeby być może Wołyń 2 był? :brainoverload:
No przecież puscil mięso armatnie, które lepiej unicestwić niż żołd im płacić ze starym sprzętem, który taniej zniszczyć w boju niż złomować. Za 5 lat jak region będzie całkiem zdestabilizowany puści armię Supermanów, która się zatrzyma pod Paryżem, a Braun będzie prezydentem Polin.

:fjedzia:
 
Omijając temat wojenny, naszła mnie taka luźna myśl.
Skoro teraz ściągamy tyle uchodźców z Ukrainy bez testów, kwarantanny to czy nasz rząd nie będzie miał pretekstu, żeby wprowadzić bardziej restrykcyjne prawo covidowe w obawie o wzrost zakażeń?
Minister zdrowia już coś tam gadał o szczepieniach, bym się nie zdziwił
Ludzie żyją wojną a ustawy po cichaczu będą przechodzić.
 
ale zes mi teraz dowalil! jak ja sie pozbieram po tej, jakze wyszukanej i wyrafinowanej riposcie? Brawo, psia koncowko, wzniosles sie na wyzyny swojego tzw intelektu :lol:
To była dobra rada.
Sorry nie wiedziałem, że rozmawiam z kimś inteligentnym. Dlatego też użyłem języka budowlańca.
 
Na polskim poletku Morawiecki i Duda coraz bardziej szaleją i rosną w siłę. Chyba zostaną euroentuzjastami. Kaczyński śpi, Ziobro z tego wszystkiego, jako że mu wpływy spadają, w akcie desperacji złożył doniesienie do prokuratury na Rosję. :śmiech:

1646238180653.png
 
Back
Top