Konflikt Rosja-Ukraina

Jak na Ukrainie jest 15 milionów nielegalnej broni w rękach zwykłych ludzi to w Polsce powinno być 30 milionów i drugie tyle legalnej... a tu chuj, 40 milionowy kraj, w środku Europy, wojna za granicą a Polak to sobie może kupić procę w sklepie z wędkami :usunto:
Polacy nie maja kultury nawet na drodze. Dać im broń to by były jaja.

Obecnie jak ktos jest ogarnięty to idzie wyrobić sobie pozwolenie i kupic broń bez większych trudności. Po prostu nie jest ona dla wszystkich by Romek lat 23 karany za pobicie biegal z gnatem po mieście.

Normalny człowiek ma calkiem duże szanse na uzyskanie pozwolenia jeżeli na prawde tego chce. Oczywiscie obecnie różne rozporządzenia utrudniaja życie ludziom broń juz posiadającym lecz nadal nie jest to coś niemożliwego do posiadania.
 
Polacy nie maja kultury nawet na drodze. Dać im broń to by były jaja.

Obecnie jak ktos jest ogarnięty to idzie wyrobić sobie pozwolenie i kupic broń bez większych trudności. Po prostu nie jest ona dla wszystkich by Romek lat 23 karany za pobicie biegal z gnatem po mieście.

Normalny człowiek ma calkiem duże szanse na uzyskanie pozwolenia jeżeli na prawde tego chce. Oczywiscie obecnie różne rozporządzenia utrudniaja życie ludziom broń juz posiadającym lecz nadal nie jest to coś niemożliwego do posiadania.
Normalny człowiek nie ma mieć "całkiem dużych szans" na uzyskanie "jeżeli naprawdę chce" tylko powinien mieć do niej dostęp bez łaski państwowego komisarza i tyle.

O tym, że Polacy by się szczelali jak w westernach to słyszę całe życie i to jest, kurwa, bzdura stworzona właśnie do takiego celu jaki na Tobie zadziałał.

Chcesz mi powiedzieć, że Ukraińcy mają wysoką kulturę, choćby na drogach, i dlatego przy 15 milionach broni jeszcze się nie wyszczelali nawzajem a Polacy by robili tylko pif paf bo nic tylko piją?

::really::
 
Normalny człowiek nie ma mieć "całkiem dużych szans" na uzyskanie "jeżeli naprawdę chce" tylko powinien mieć do niej dostęp bez łaski państwowego komisarza i tyle.
Bez badań, bez niczego? Jak po bułki do sklepu?
O tym, że Polacy by się szczelali jak w westernach to słyszę całe życie i to jest, kurwa, bzdura stworzona właśnie do takiego celu jaki na Tobie zadziałał.
Oczywiście że tak by nie było. Lecz obecnie w naszym kraju oprócz poznanskiej galerii terroryzowanej przez 13 letnie dzieci jest w miare spokojnie. Takze jeżeli jest w miare spokojnie to do czego ta bron by służyła częściej?

5 ludzi kupi by sie obronić w razie czego a 10 kupi w celu złym.

Nie trzeba wyobrażać sobie westernu, wystarczy ze nie ma u nas murzynstwa czy ciapactwa w takiej ilosci byś mial jakieś niebezpieczne strefy miast czy musial ochraniac swój dom szczególnie mocno. Dlatego na logike tej broni bardziej by uzywali do zlych rzeczy niż do tych co powinni.
Na ukrainie jest tyle broni z racji wojny i miedzy innymi dlatego ze od 2014 roku trwaja tam walki. Jeszcze kiedy przeciętny fajnopolak mylił ukrainca z bialorusinem czy ruskiem to tam juz się tłukli a oddziały czesto porzucały całe dobytki. Wtedy jeszcze nie bylo slava ukrainu :awesome: tylko hop karabin w krzaki i spierdalaju.

Takze no bron sie rozpełzła tez miedzy innymi dlatego. Plus korupcja i inne gówna.

Nie maja wiekszej kultury ale chyba nie ma co sie porównywać z nimi :beczka:
 
Bez badań, bez niczego? Jak po bułki do sklepu?

Oczywiście że tak by nie było. Lecz obecnie w naszym kraju oprócz poznanskiej galerii terroryzowanej przez 13 letnie dzieci jest w miare spokojnie. Takze jeżeli jest w miare spokojnie to do czego ta bron by służyła częściej?

5 ludzi kupi by sie obronić w razie czego a 10 kupi w celu złym.

Nie trzeba wyobrażać sobie westernu, wystarczy ze nie ma u nas murzynstwa czy ciapactwa w takiej ilosci byś mial jakieś niebezpieczne strefy miast czy musial ochraniac swój dom szczególnie mocno. Dlatego na logike tej broni bardziej by uzywali do zlych rzeczy niż do tych co powinni.

Na ukrainie jest tyle broni z racji wojny i miedzy innymi dlatego ze od 2014 roku trwaja tam walki. Jeszcze kiedy przeciętny fajnopolak mylił ukrainca z bialorusinem czy ruskiem to tam juz się tłukli a oddziały czesto porzucały całe dobytki. Wtedy jeszcze nie bylo slava ukrainu :awesome: tylko hop karabin w krzaki i spierdalaju.

Takze no bron sie rozpełzła tez miedzy innymi dlatego. Plus korupcja i inne gówna.

Nie maja wiekszej kultury ale chyba nie ma co sie porównywać z nimi :beczka:
Broń na Ukrainie była na długo przed wojną.
 
Przestępca przecież nie pójdzie na robotę z rejestrowaną bronią chyba że z kradzioną.
Natomiast wystarczyłoby mi żebym mógł mieć broń w domu i możliwość napiardalania jak do kaczki do każdego kto przeskoczy płot posesji lub spróbuje nieproszony wejść do zaparkowanych samochodów.
 
Broń na Ukrainie była na długo przed wojną.
To na pewno, z racji wojny raczej jej ilosc sie zwiększyła.


Co do broni u nas, to myslisz ze ludzie po takiej pelnej legalizacji by sie rzucili na to? Oczywiscie z dobrymi zamiarami.

Ten kto interesowal sie tematem to bron juz ma a Ci co nie przeszli np testów to z jakiegos powodu je uwalili.

To tak jak z ziołem, legalizacja nie sprawi ze cale społeczeństwo sie rzuci na to i będzie ujarane.

Powinna byc rozwijana obrona cywilna by najpierw tych ludzi nauczyc przynajmniej trzymac broń. Potem mozna myśleć o jakiś legalizacjach i dostepach. Także jeszcze ze 100 lat
 
To na pewno, z racji wojny raczej jej ilosc sie zwiększyła.


Co do broni u nas, to myslisz ze ludzie po takiej pelnej legalizacji by sie rzucili na to? Oczywiscie z dobrymi zamiarami.

Ten kto interesowal sie tematem to bron juz ma a Ci co nie przeszli np testów to z jakiegos powodu je uwalili.

To tak jak z ziołem, legalizacja nie sprawi ze cale społeczeństwo sie rzuci na to i będzie ujarane.

Powinna byc rozwijana obrona cywilna by najpierw tych ludzi nauczyc przynajmniej trzymac broń. Potem mozna myśleć o jakiś legalizacjach i dostepach. Także jeszcze ze 100 lat
Dlatego mówię, że u nas dalej chuj, dupa i kamieni kupa :fjedzia:
 
Oczywiście że tak by nie było. Lecz obecnie w naszym kraju oprócz poznanskiej galerii terroryzowanej przez 13 letnie dzieci jest w miare spokojnie. Takze jeżeli jest w miare spokojnie to do czego ta bron by służyła częściej?
Tak jak samochody same zabijają. Zupełnie nie trafiony argument.

że wy w tym PedOznaniu jaja macie tylko na brodzie to problem mieszkańców. Bądźmy poważni co Ci może zrobic 13latek nawet z pałką? Co najwyżej po plecach by mógł mnie podrapać. Wina ludzi że są miękkimi pizdami w normalnym świecie dzieciaki wylatują na kopach.
5 ludzi kupi by sie obronić w razie czego a 10 kupi w celu złym.
Chujowa logika, bo dzisiaj ten co chce kupić w złym celu i tak kupi, a ten który do obrony ten ma utrudnione dosyć mocno.
 
Tak jak samochody same zabijają. Zupełnie nie trafiony argument.

że wy w tym PedOznaniu jaja macie tylko na brodzie to problem mieszkańców. Bądźmy poważni co Ci może zrobic 13latek nawet z pałką? Co najwyżej po plecach by mógł mnie podrapać. Wina ludzi że są miękkimi pizdami w normalnym świecie dzieciaki wylatują na kopach.
Ale ja mam wyjebane w poznań a tym bardziej w jego mieszkańców, to nie do mnie:beczka: to był przykład dla jajców. Najwyzej ludzie mogliby sie bronic przed tymi dzieciakami. W polsce po prostu nie jest niebezpiecznie.

Czy ja wiem czy nie trafiony? Chyba ze rozumie sie go na opak.

jezeli nie masz przed czym sie bronic to do czego ta broń bedzie służyć częściej jeśli ja sprzedawać wszystkim i wszędzie?

Nie trzeba byc geniuszem by drogą dedukcji dojść do tego. Chyba ze gdzies tam u Ciebie na osiedlu trwaja regularne włamy i walka z bandytami. Po tym jak piszesz ze nikt nie ma jaj i sa miekkimi pizdami to raczej powinienes miec tam porządek nie?

W polsce nie ma takiego burdelu jak w innych krajach takze statystycznie by sie to najzwyklej mogło kłócić z domyślnym zamiarem legalizacji :beczka:
Chujowa logika, bo dzisiaj ten co chce kupić w złym celu i tak kupi, a ten który do obrony ten ma utrudnione dosyć mocno.
No chujowe rozumowanie bo nie kazdy ma dojścia, i możliwości zakupu. Byle obszczymur z szaliczkiem swojego klubu raczej nie ma gnata na wyciagnieciu ręki, to nie ameryka ani filmy kawula.

Oczywiście sa grupy przestępcze lecz jest to jak mawial klasyk "promil" w patologii która tego dostepu do broni nie ma. Gdyby zalegalizować dla wszystkich to by mieli od ręki.

Chyba ze testować ludzi i sprawdzać, wtedy wracamy do tego co mamy teraz. Papierologia i testy.
 
Last edited:
Ten kto interesowal sie tematem to bron juz ma a Ci co nie przeszli np testów to z jakiegos powodu je uwalili.
Ja na przykład się interesowałem bo chodzę na strzelnicę i powiem tak - strzelać umiem, ale nikt mi pozwolenia nie wyda
 
Ale ja mam wyjebane w poznań a tym bardziej w jego mieszkańców, to nie do mnie:beczka: to był przykład dla jajców. W polsce po prostu nie jest niebezpiecznie.

Nie trzeba byc geniuszem by drogą dedukcji dojść do tego. Chyba ze gdzies tam u Ciebie na osiedlu trwaja regularne włamy i walka z bandytami. Po tym jak piszesz ze nikt nie ma jaj i sa miekkimi pizdami to raczej powinienes miec tam porządek nie?
Wychodź więcej z domu, kradzieże i włamania są już dawno na porządku dziennym. Tym bardziej w województwach przygranicznych jak moje.
 
Szkoda tych wszystkich ubitych Ukraińców, szczególnie tych z elity wojsk specjalnych, czy innych kotów, którzy nie wiem za co zginęli, zaraz jakiś układzik, bo tam już nie ma kto walczyć, defensywa i nic więcej, skorumpowany, zepsuty kraj z kurwiami na czele. TFU.
 
Wychodź więcej z domu, kradzieże i włamania są już dawno na porządku dziennym. Tym bardziej w województwach przygranicznych jak moje.
Kradzieże i wlamania sa wszedzie. Tyle ze jest to bez porownania z krajami innymi. Nie ma u nas tego az tyle. Czas wyjść z bańki:fjedzia: druga sprawa co bys chcial zrobic z ta bronia z dzisiejszym polskim prawem? Co najwyzej pójść gibac wyrok. Kolejne plusy broni w Polsce przykryte przez realia w Polsce. W tym kraju nie możesz dobrze obić włamywacza a co dopiero do niego strzelić

Takze nadal biorac pod uwage ilu ludzi by ta broń rzeczywiście kupilo do obrony jest to nikła korzyść do ryzyka. Wiekszosc osób tasera porządnego na oczy nie widziała. Skoro tak mysli o obronie to powinni sie zainteresować możliwymi sposobami które sa pod ręką.

Ktos by musial szkolic tych ludzi by sobie sami krzywdy nie zrobili albo co gorsze komus. Ludzie potrafia robic bardzo glupie rzeczy a nasze społeczeństwo nie jest oswojone z bronią, to nie usa.

Takze najpierw to by sie przydały magazyny z bronia i szkolenia ze strzelania pod nadzorem i wyszkolenie obywateli w strzelaniu a nie rozdawanie broni na lewo i prawo i niech sie ucza na polu ze szwagrem.
 
Last edited:
Kradzieże i wlamania sa wszedzie. Tyle ze jest to bez porownania z krajami innymi. Nie ma u nas tego az tyle. Czas wyjść z bańki:fjedzia:
jest dużo, a będzie jeszcze więcej.
druga sprawa co bys chcial zrobic z ta bronia z dzisiejszym polskim prawem?
Zgoda. Prawo jest chujowe, a będzie jeszcze gorsze.
W tym kraju nie możesz dobrze obić włamywacza a co dopiero do niego strzelić
Można można.
:roberteyeblinking:
 
W Rosji znowu spadają samoloty. Akurat w tym byli ukraińscy jeńcy :crazy:

Rosja na poziomie. Teraz jeńców wożą samolotami zamiast bydlęcych wagonów. :penn:
 
Nastawieni sa na tryb wojenny wiec mogą w warunkach wojennych spawac sobie sprzęt i modyfikować gruzy. Nie ma know how, podzespołów.

Gospodarka na trybie wojennym dziala juz kilka miesięcy a teraz wychodzi ze ruskie kupuja rakiety od korei ktore sa wadliwe i dużo z nich nawet nie dolatuje do celu, proszą sie również iranu.
Na froncie znajdywane sa sprzety juz z lat 50.

Slabo im dziala ta gospodarka wojenna. Mysle ze takie a-50 ich zabolalo w opor skoro maja tylko 7 takich przez caly okres trwania tego kraju i zbrojenia sie.

A co do ukrow to na razie sie udaje i to calkiem dobrze. Nikt sie nie spodziewał takiego oporu. Rosjanie nie zajeli nawet 1/4 ukrainy ? Nie jest tak zle, na pewno mogloby byc duzo lepiej gdyby tak jak piszesz Ci ludzie mieli cos w glowie i chociaz nie marnowali szans czy rozkradali pomocy.
Zauważ, że kacapy blisko współpracują z Iranem. Iran właśnie wystrzelił rakietę na 1200 km w cel w Syrii i jakiegoś kurdyjskiego dowódcę zlikwidował, który rzekomo miał konszachty z Izraelem. Na tym polu, rozwoju rakiet balistycznych, osiągnęli wielki postęp. Sami amerykanie przyznają, że w ostatnich 4 latach osiągnęli też wielki postęp w budowie atomówki.

A jak wiemy Iran jest obecnie jednym z największych sojuszników ruskich. Dostarcza im drony i właśnie rakiety.

A co do staroci to i ukraina używała dział z II WW. tylko jakoś tak mniej się o tym gada, bo nie wypada.
 
Zauważ, że kacapy blisko współpracują z Iranem. Iran właśnie wystrzelił rakietę na 1200 km w cel w Syrii i jakiegoś kurdyjskiego dowódcę zlikwidował, który rzekomo miał konszachty z Izraelem. Na tym polu, rozwoju rakiet balistycznych, osiągnęli wielki postęp. Sami amerykanie przyznają, że w ostatnich 4 latach osiągnęli też wielki postęp w budowie atomówki.

A jak wiemy Iran jest obecnie jednym z największych sojuszników ruskich. Dostarcza im drony i właśnie rakiety.

A co do staroci to i ukraina używała dział z II WW. tylko jakoś tak mniej się o tym gada, bo nie wypada.
Tak samo jak gada sie o tym ze usa bedzie rozproszone kilkoma konfliktami i nie pomoże w europie w tym samym czasie mówiąc o Iranie ktory bedzie mocno pomagac ruskim gdzie oni sami u siebie maja konflikt w ktorym bezpośrednio uczestniczą i który moze sie rozwinąć.

Narracja zależy od jakiej strony chce sie patrzeć :fjedzia:

Ruskie podobno odnowili arsenał tyle ze go nie widać, za to widać rakiety z eksportu. Ostrzałów rakietowych tez brak, od ponad roku zrobili kilka ktore w rzeczywistości przypominały to co było na początku.
 
Last edited:
Tak samo jak gada sie o tym ze usa bedzie rozproszone kilkoma konfliktami i nie pomoże w europie w tym samym czasie mówiąc o Iranie ktory bedzie mocno pomagac ruskim gdzie oni sami u siebie maja konflikt w ktorym bezpośrednio uczestniczą i który moze sie rozwinąć.

Narracja zależy od jakiej strony chce sie patrzeć :fjedzia:

Ruskie podobno odnowili arsenał tyle ze go nie widać, za to widać rakiety z eksportu. Ostrzałów rakietowych tez brak, od ponad roku zrobili kilka ktore w rzeczywistości przypominały to co było na początku.
Tyle, że tę narrację "o rozproszeniu" kilkoma konfliktami chyba najmocniej podkreślali amerykańscy publicyści, posiłkując się głosami niezadowolenia z Pentagonu i administracji Sleepy Joe. Wiem, bo więcej anglosaskiej prasy czytam o polityce międzynarodowej niż polskiej. Zresztą Polska też głównie przedrukami się posiłkuje.

Poza tym była już potwierdzona informacja, której początkowo zaprzeczano, że część z dużego transportu pocisków/amunicji/rakiet, która miała trafić pierwotnie na Ukrainę, finalnie trafiła do Izraela.

To nie jest żadna ruska czy inspirowana przez kacapów narracja.
 
Back
Top