Konflikt Rosja-Ukraina

Przeczytaj uważnie. Nie są. Są też cwaniaki jakieś. Zawsze. Szmalcownicy. Terroryści. Agenci. Natomiast to nie zwalnia z bycia porządnym człowiekiem. Trzeba działać sensownie. Uważać. Będą trudności. Ale przypominam, Iran wziął 100k naszych ludzi. Bez pierdolenia.
No i persowie jak to Ty piszesz zrobili "sensowie". Czyli przede wszystkim rozmieścili nas w obozach, co by był ład i porządek.
andrzej_t. doprecyzował faktycznych "zarządców" Iranu
 
Last edited:
Iran wtedy (i to nie była Islamska Republika Iranu, ta co dzisiaj) był pod okupacją brytyjską i miał, tak na prawdę, gówno do gadania. Uchodźców z Polski wtedy przyjęli tam brytole. To tak w skrócie aby uciąć ten mit, że muzułmańscy Ajatollahowie potrafili się wynieść ponad różnice kulturowe i Polaków przyjęli gościnnie a paskudni Polacy nie potrafią i są niewdzięcznymi faszystami. Retoryka lewaków, nienawidzących wszystkiego co polskie, nie powielałbym, wstyd by mi było.
A widzisz, pierdolisz, bo nasi ludzie zostali tam godnie przyjęci. Gdyby twoja narracja była prawdziwa, to nasi mieli by tam ciężko.
 
:korwinwhat:

to teraz Ty przeczytaj ze zrozumieniem, przecież nie pisałem, że mieli ciężko, tylko że to brytole ich, de facto, przyjęli. wtf? :travolta:
Nie mieli ciężko w Iranie kolego. A gdyby to było wbrew społeczeństwu, i to chciało by je odrzucić, to ta historia miała by inny finał.
 
Wspaniały rząd i politycy planują przyjąć napewno milion uchodźców,może więcej. Oznacza to, że co 4 osoba w tym kraju będzie ukrem. Do tego zasiłki, 500plusy etc etc. Zobaczymy 20% inflację, stopy procentowe następnie bankructwa itd. Co niektórzy się ucieszą bo będzie więcej darmowych mieszkań do przekazania. Ludzie o tym nie myślą tylko napierdalaja zbiórki i zmieniają filtry na Facebooku.
Kolego coś Ci matematyka nie bangla jak trzeba.
 
Stanowski to w wieku 40 lat odkrywa, na czym polega wojna i że nie jest taka fajna jak widział w 4 pancernych i sam ma dziecko i go empatia ogarnęła, że jak tak można... Ale już widzę i po twitterze, i po tym temacie, że nudzić się każdemu zaczyna wojna sama w sobie, więc każdy powoli wraca do swojego ogródka pierdolić to co zawsze, tylko już z perspektywy wojny. Czas się zawijać z tematu, bo OSINT się tu i tak skończył.

:kis:
My juz wszystko wiemy od początku. Są dwie opcje. Albo jest wojna albo jej nie ma.
 
Przeczytaj uważnie. Nie są. Są też cwaniaki jakieś. Zawsze. Szmalcownicy. Terroryści. Agenci. Natomiast to nie zwalnia z bycia porządnym człowiekiem. Trzeba działać sensownie. Uważać. Będą trudności. Ale przypominam, Iran wziął 100k naszych ludzi. Bez pierdolenia.
No niestety ale to jest zło konieczne. Gdy nasi uciekali przed wojną też pewnie nie byli to sami niewinni , święci i kobiety z dziećmi. Wszędzie tak jest , że są różni ludzie , nie będziemy oceniać na przykład Ukraińskich uchodzcow i calego narodu przez pryzmat na przyklad Banderowskich odszczepiencow i bandytow bo byli bysmy debilami. Gdy zaczynamy myslec w ten sposob latwo kogos odczlowieczyc. To juz nie beda matki z dziecmi i mniej sprytni niezdolni do walki , tylko pojęcie w umyśle , wyimaginowany obraz tego kim oni są. Wtedy łatwo można traktować ich przedmiotowo , w ten sposób dochodziło w ludzkich dziejach do wielkich tragedii , okrutnych zbrodni , potwornych czynów.
Ja osobiście nie przepadam za zydami ale nie zakladam z gory ze kazdy zyd jest kurwa zlym zydkiem. Gdy w glowie pojawia sie wizja dajmy na to "Zydzi sa zli , nie sa ludzmi , sa zyciem niegodnym zycia" wtedy zabijanie zydow jest niczym spluniecie , przeciez dawno juz zostali usmierceni mentalnie. To juz nie jest zywy czlowiek , nie majacy wplywu na pochodzenie itd tylko mentalny obraz , przedmiot
Tak bylo podczas Holocaustu , latwo zabijali ich , bo dla nich zydzi nie byli juz dawno zywi
 
a28KB5vswWK5eTjd-2uwJOZKBHyQi2N4lw6mPP95aMRADJ6FJyg1O-oFKK_CBWLG1cgXnCsbhq_SPg=s640-nd-v1
 
Czytam, czego, twoim zdaniem, nie ogarnąłem?
Przecież ja nie pisałem, że im było tam ciężko, a Ty odpowiadasz mi:
Nie mieli ciężko w Iranie kolego.

poza tym, powtarzam: popełniasz podstawowy błąd logiczny przenosząc wizję dzisiejszego Iranu na ten z tamtych czasów, który jeszcze parę lat wcześniej był Persją, po to tylko żeby udowodnić pewną tezę, że (która była ciągle powtarzana podczas kryzysu migracyjnego dotyczącego Muzułmanów) Muzułmanie potrafili przyjąć naszych a my nie potrafimy przyjąć Muzułmanów bo jesteśmy be. Więc powtarzam, to był kraj okupowany, decyzje tam podejmowali brytole a społeczeństwo miało gówno do gadania czy im się to podobało czy nie.

Podstawowym zakłamaniem, najczęściej, lewaków jest porównywanie rzeczy z różnych, niemal, epok. Takie rzeczy są nieporównywalne, przestań się na to nabierać.
 
Jestem ciekaw jak to się zakończy przyszłościowo. Ekonomia Rosji , leci na łeb, na szyję. Świat nazywa mocno Putina mordercą. Naprawdę jest tak wiele pytań.

Czy Ruskie wojsko długofalowo jest gotowe obalić Putina.

Ciekawe jak to się potoczy.
 
Przecież ja nie pisałem, że im było tam ciężko, a Ty odpowiadasz mi:


poza tym, powtarzam: popełniasz podstawowy błąd logiczny przenosząc wizję dzisiejszego Iranu na ten z tamtych czasów, który jeszcze parę lat wcześniej był Persją, po to tylko żeby udowodnić pewną tezę, że (która była ciągle powtarzana podczas kryzysu migracyjnego dotyczącego Muzułmanów) Muzułmanie potrafili przyjąć naszych a my nie potrafimy przyjąć Muzułmanów bo jesteśmy be. Więc powtarzam, to był kraj okupowany, decyzje tam podejmowali brytole a społeczeństwo miało gówno do gadania czy im się to podobało czy nie.

Podstawowym zakłamaniem, najczęściej, lewaków jest porównywanie rzeczy z różnych, niemal, epok. Takie rzeczy są nieporównywalne, przestań się na to nabierać.
Czemu ty mi piszesz o lewakach? Nie dorabiaj mi swoich kategorii myślowych. To co ty piszesz, to jest jednostronna interpretacja faktów, pod swoje tezy. A Ja Ci dałem fakt, bez tezy. O tych 100k. Moje tezy, to być porządnym człowiekiem, tak mnie wychowano, i wiem, że jest za to cena.
 
Czemu ty mi piszesz o lewakach? Nie dorabiaj mi swoich kategorii myślowych. To co ty piszesz, to jest jednostronna interpretacja faktów, pod swoje tezy. A Ja Ci dałem fakt, bez tezy. O tych 100k. Moje tezy, to być porządnym człowiekiem, tak mnie wychowano, i wiem, że jest za to cena.
Ponieważ ten argument o przyjęciu przez Iran 100k Polaków nie jest Twój autorski, ja to wiem, inni też to wiedzą, więc nie musisz udawać. Tłumaczę Ci skąd się wziął i dlaczego jego użycie jest błędne. Ale ok, nieważne, powymądrzałem się trochę, na dzisiaj mi wystarczy.
 
Czytam i się dziwie, strasznie jedno wymiarowe macie myślenie. Jasne będzie inaczej ale czy gorzej? To tylko kwestia jak to się rozegra. Ja zawsze mam podeście w życiu że wiekszosc okoliczności można traktować jako nowa okazja do zmian na lepsze nawet jak z pozoru są złe, tylko trzeba być elastycznym i sprytnym. Przyjedzie do nas dużo taniej siły roboczej, czemu by tego nie wykorzystać? Polska przespała okres wielkich podbojów, floty nie mieliśmy mocarstwem imperialnym nie staliśmy się jak na przykład UK czy Francja . A teraz mamy taka mikro okazję. Nie mówię by uskuteczniać niewolnictwo. Ale na przykład sprytnie to rozegrać, cisnąć unie o dotacje dla nich. Zamiast dawać im zasiłki dawać pracodawcom niech zatrudniają. Ja bym się nie obraził jak bym dostał w mojej firmie dodatkową kasę by zatrudnić uchodźców. Z miła chęcią przyjmę do prostych prac i oddam im część moich obowiązków. Teraz jak zatrudniam ludzi i chce im godnie płacić to ich godzina jest za droga dla mnie by wysyłać ich na jakieś poboczne prace więc sam muszę być poza tym że szefem to i babcia klozetowa po godzinach. Chętnie oddam te obowiązki za kasę unijną.
 
Last edited:
Od dwóch dni przeglądam IG Czeczeńskich wojaków, i powiem wam, że musieli ich faktycznie zrównać z ziemią. Wiele wrzucali do neta, wizyty w barze, jakiś przechwałki z podpisami: na Kijów, wczoraj wieczorem nawet sobie tańce urządzili. A dziś, zero relacji.

Biorąc pod uwagę, że podobno ludzie z FSB pomagają Ukraińcom, np. w rozbiciu Czeczenów. Nie wykluczałbym, że ta wojna była po prostu zasadzką na Putina. Wypuścili go, sabotowali, skompromitowali, a za chwilę wymienią na lepszy model. Pojawi się jakiś "demokrata" i będą dalej kręcić lody, ale już bez wojennej retoryki, bez spiny. No a przy okazji trzeba było strącić gniazdo szerszeni, więc ściągnięto armię Kadyrowa, i obrócono w pył. Pewnie i jego pogonią za wystawienie braci.
 
Czytam i się dziwie, strasznie jedno wymiarowe macie myślenie. Jasne będzie inaczej ale czy gorzej? To tylko kwestia jak to się rozegra. Ja zawsze mam podeście w życiu że wiekszosc okoliczności można traktować jako nowa okazja do zmian na lepsze nawet jak z pozoru są złe, tylko trzeba być elastycznym i sprytnym. Przyjedzie do nas dużo taniej siły czemu by tego nie wykorzystać. Polska przespała okres wielkich podbojów, floty nie mieliśmy mocarstwem imperialnym nie staliśmy się jakna przykład UK czy Francja . A teraz mamy taka mikro okazję. Nie mówię by uskuteczniać niewolnictwo. Ale na przykład sprytnie to rozegrać, cisnąć unie o dotacje dla nich. Zamiast dawać im zasiłki dawać pracodawcom niech zatrudniają. Ja bym się nie obraził jak bym dostał w mojej formie dodatkową kasę by zatrudnić uchodźców. Z miła chęcią przyjmę do prostych prac i oddam im część moich obowiązków. Teraz jak zatrudniam ludzi i chce im godnie płacić to ich godzina jest za droga dla mnie by wysyłać ich na jakieś poboczne prace więc sam muszę być poza tym że szefem to i babcia klozetowa po godzinach. Chętnie oddam te obowiązki za kasę unijną.
Maluj sama głupia kurwo!

:beczka:
 
Od dwóch dni przeglądam IG Czeczeńskich wojaków, i powiem wam, że musieli ich faktycznie zrównać z ziemią. Wiele wrzucali do neta, wizyty w barze, jakiś przechwałki z podpisami: na Kijów, wczoraj wieczorem nawet sobie tańce urządzili. A dziś, zero relacji.

Biorąc pod uwagę, że podobno ludzie z FSB pomagają Ukraińcom, np. w rozbiciu Czeczenów. Nie wykluczałbym, że ta wojna była po prostu zasadzką na Putina. Wypuścili go, sabotowali, skompromitowali, a za chwilę wymienią na lepszy model. Pojawi się jakiś "demokrata" i będą dalej kręcić lody, ale już bez wojennej retoryki, bez spiny. No a przy okazji trzeba było strącić gniazdo szerszeni, więc ściągnięto armię Kadyrowa, i obrócono w pył. Pewnie i jego pogonią za wystawienie braci.
Naprawdę dobra teza, jestem pod wrażeniem.


 
Teraz leci na TVP film Sługa Narodu o prezydencie Ukrainy. Jest też na tvp vod.
Leciała teraz ta scena z fragmentem pierwszego odcinka serialu: przywalić wam tym berłem w morde leniwa mendo, mister edukacji a jego dzieci, gdzie się uczą? Zagranicą :korwinlaugh:
Zamykacie ulice aby przejechać się ulicami: powaliło was?
A później fragment konferencji prasowej już jak został prawdziwym prezydentem, kiedy cisnął po urzedniku: skoro nie potraficie zatrzymać przemytu to po co tu siedzicie? Dlaczego się nie zwolnicie? :roberteyeblinking:

Do nacjonalistów: usuńcie broń, tak jak mówię, ja nie jestem frajerem, nie będę z wami dyskutował, jak ty szanujesz prezydenta...


Polecam początek o tym jak Rosja jest biedna, zwłaszcza jeśli nie mieszka się w Moskwie


No to jak ktoś liczył, że wojna u sąsiada otrzeźwi naszych decydentów i wezmą się za rządzenie, to już może przestać XD Jaka tam jest kalkulacja polityczna? Bo że ekonomicznej nie ma, to ja wiem - wszak dla Polaków 500+ jest z długu - ale co oni na tym chcą ugrać i u kogo? Czy jednak tylko debile?
Mam problem z tym: niby 500+ aby miało sens powinno być na dziecko które jest polskim obywatelem, aby miało sens. Długo tak było. Później coś się zmieniło: w temacie polityka wstawiałem tweety Rafała Mundrego, który znalazł informacje, że w wypłacono 500 plus nawet na 2 dzieci z Korei półn. i jedno z obywatelstwem Watykanu :muttley: Z pamięci coś około 150 mln zł to kosztowało.

Tylko taki socjal w porównaniu z niemieckim to nic więc dla samego socjalu nikt w Polsce nie zostanie. Też są Polacy którzy biorą 500 plus i niemiecki Kindergeld co jest nielegalne.
Ani bym tego nie demonizował ani bym się z tego nie cieszył, a jak Ukraina upadnie: niemieckie obywatelstwo łatwo dostać. Znam Turków, którzy zdali egzamin językowy podczas ubiegania się o obywatelstwo: ci sami którzy chodzą z dzieckiem na wywiadówkę, bo nie zrozumieliby nauczyciela.
 
Ponieważ ten argument o przyjęciu przez Iran 100k Polaków nie jest Twój autorski, ja to wiem, inni też to wiedzą, więc nie musisz udawać. Tłumaczę Ci skąd się wziął i dlaczego jego użycie jest błędne. Ale ok, nieważne, powymądrzałem się trochę, na dzisiaj mi wystarczy.
Mi też, po tym co napisałeś, bo omijasz temat zachowywania się właściwe, za cenę niedogodności, która jest istota problemu. Do tego, chcesz mnie obrendowac jako lewaka. Interpretujesz wydarzenie historycznie, zgodnie z własnymi przekonaniami, bez żadnych źródeł które potwierdzają taka wizję. Fakt jest taki, że 100k Polaków schroniło się w Iranie.
 
Dokładnie. Do tego ten tekst "tania siła robocza", no jak mieszkanie i wyżywienie w Polsce jest tak tanie jak pomalowanie paru ścian, to ja kurwa nie wiedziałem, że my w takim raju żyjemy :matt:
Ja im pomagam w swoim zakresie i napewno będę dalej pomagał bezinteresownie. Natomiast z czasem też z chęcią dałbym im zarobić na rozruch za proste prace typu posprzatanie mieszkania/domu. Napewno 3-4h pracy w zamian za pare stówek nie byłyby hańbiące i uwłaczające.

Swoją drogą ulicę obok mnie w mieszkaniu wylądowała 70 letnia babcia z 8 letnią wnuczką. Matka tej dziewczynki została z ojcem na Ukrainie i zamierzają walczyć. Był u nich przed chwilą mój kumpel zanieść jedzenie, wodę i ubrania. Opowiedziała mu, że zerwały się od razu nad ranem zaraz po usłyszeniu syren i słabo ubrane z jedną niedużą walizką ruszyły z Kijowa w kierunku granicy. Dotarły po 3 dniach i pierwsze jedzenie zjadły dopiero w Polsce, bo nie bardzo chciał się ktokolwiek dzielić po stronie ukraińskiej. Pokazywała mu jakieś nagrania i zdjęcia które dostają od rodziców tej dziewczynki. Ogólnie chujowo to wygląda, jest dokładnie tak jak się widzi na krążących tu filmikach. Wszyscy w strachu o następny krok, ale mają nadzieje, że jakoś to będzie. Sam do nich podejdę jak mi się tylko l4 skończy.
 
Od dwóch dni przeglądam IG Czeczeńskich wojaków, i powiem wam, że musieli ich faktycznie zrównać z ziemią. Wiele wrzucali do neta, wizyty w barze, jakiś przechwałki z podpisami: na Kijów, wczoraj wieczorem nawet sobie tańce urządzili. A dziś, zero relacji.

Biorąc pod uwagę, że podobno ludzie z FSB pomagają Ukraińcom, np. w rozbiciu Czeczenów. Nie wykluczałbym, że ta wojna była po prostu zasadzką na Putina. Wypuścili go, sabotowali, skompromitowali, a za chwilę wymienią na lepszy model. Pojawi się jakiś "demokrata" i będą dalej kręcić lody, ale już bez wojennej retoryki, bez spiny. No a przy okazji trzeba było strącić gniazdo szerszeni, więc ściągnięto armię Kadyrowa, i obrócono w pył. Pewnie i jego pogonią za wystawienie braci.
Ciekawa teoria nie powiem. Bez szydery
 
Back
Top