Konflikt Rosja-Ukraina

Nawet zepsuty zegar dwa razy w ciągu doby pokaże prawidłową godzine.
Aha i lecimy dalej? Alleluja i do przodu? Przecież tu nie chodzi o jakiegoś Korwina. Strona rządowa Ukrainy robi ze swoich żyjących żołnierzy nieżyjących bohaterów, by po tym jak sprawa się rypła stwierdzić, że żyją. Mówimy o łamaniu konwencji genewskich przez tego skurwiela putina i słusznie potępiamy jego agresję na Ukrainę, a gdy ktoś próbuje zrobić z niego podwójnego skurwiela zwykłym kłamstwem w imię propagandy to piszemy o popsutych zegarkach w odniesieniu do kogoś kto na to uwagę zwrócił? :confused:
Bezrobocie, zasiłki dla ukrainców, spięcia pomiędzy polakami a nimi i tak dalej.
nie wkręcajmy sobie, że przyjazd 300tys (a na pewno będzie więcej) jest dobry dla Polski i jej gospodarki...
@szplin krótko wyjaśnił - pociągi powrotne po zakończeniu wojny, dodam jeszcze, że dla tych, którzy mają do czego wracać i miejmy nadzieję robiąc wszystko co w naszej mocy, by rzeczywiście ta wojna trwała jak najkrócej. Co z tymi, którzy będą mieli do czego wrócić, a jednak nie będą chcieli? Cóż - jeśli konflikt potrwa na tyle długo, że np. 5 milionów obywateli ukraińskich się u nas zjawi i wielu z nich nie będzie chciało wrócić, a w dodatku ściągać bliskich - możemy zostawić tylko tylu ilu nie będzie stanowiło ewentualnych problemów o jakich już tutaj mówiliśmy no ale słusznie powyżej zaznaczył @spa - nie nam to oceniać. Wydaje mi się jednak, że nie będzie łatwo wysłać ich z powrotem (jeśli w ogóle to będzie możliwe).
 
Nie no bez przesady. Poglądy każdy może mieć inne ale nie wkręcajmy sobie, że przyjazd 300tys (a na pewno będzie więcej) jest dobry dla Polski i jej gospodarki... Oczywiście, ze trzeba ich wszystkich wpuscic z otwartymi rekami i im pomoc. Ale to nie znaczy, że to jest dobre dla gospodarki z ekonomikcznego punktu widzenia....
Jak tam się nie znam, ale powołując się na tzw wolne media, bo rządowe podobno kłamią, to w UE straszny niedobór pracowników. Niech ich Niemcy biorą, skoro u nich taki pracowniczy armagedon, a Ukrainiec bankowo woli Fryców niż nas. Akurat, już to widzę jak wezmą.
 
Pamiętam komentarz na fejsie:
odłączyć Warszawe od Polski, zabrać Warszawie prawo głosu, otoczyć tych wariatów, psycholi murem od reszty Polski.
Przypomniał mi się ten komentarz po tym: jak ta Jachira mogła dostać się do Sejmu? I nie miała ładnego miejsca na liście!
Serio: jebać Kaczyńskiego, coco jambo i do przodu, ale jaja będą jak na takich zagłosuje? Taka logika? CIEMNOGRÓD WARSZAWSKI Mam wrażenie, że tam nawet Trynkiewicz wszedłby do Sejmu, jeśli nie byłby z PiSu







 
Panowie spokojnie z tym zalewem imigrantów, naprawdę u nas nie zostanie wielu. Na Wyspach rąk do pracy brakuje a tam lepiej płacą. Kumpela pracuje jako główny grafik w jednym z większych korpo w UK, robią reklamy dla vanisha, durexa, cif itp jej jedna graficzka zmarła z pl na covid to na szybko musieli kogoś nowego znaleść i okazało się że wzięli hinduske, ale tylko na chwile bo jest drozsza i gorsza niz pracownik z Polski. Płacą wyszkolonym pracownikom tam jak sprzataczom a dla nas to i tak spoko kasa, bo u nas dużo mniej więc i uchodźcy raczej długo to nie zabawia. Nadąża się dla nich złota okazja.
 
Normalnie może nie, ale pewnie teraz jest operacja przyśpieszona.
Moim zdaniem powinni tak samo pomagać jakby Ukraina była w UE ale nie przyjmować jej teraz warunkowo. Skoro przed najazdem nie spełniała wymogów to tym bardziej po całym tym zamieszaniu będzie z nią więcej problemów niż było do tej pory. Ale ja się nie znam więc czekam na opinię ekspertów :lol:
 
Moim zdaniem powinni tak samo pomagać jakby Ukraina była w UE ale nie przyjmować jej teraz warunkowo. Skoro przed najazdem nie spełniała wymogów to tym bardziej po całym tym zamieszaniu będzie z nią więcej problemów niż było do tej pory. Ale ja się nie znam więc czekam na opinię ekspertów :lol:
Już ich tam ustawią politycznie na właściwym kursie tak jak nas na początku lat 90-tych. Takiej okazji nie przepuszczą XD Co do tego nie mam wątpliwości.
 
unnamed.jpg
 
Orban nie chce przepuszczać broni przez swoje terytorium.
"dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Węgrów" – mówił Orban.
Czyli więkoszość będzie szła przez nasze ziemie. Nie wiem jak to wygląda po stronie Rumuni i Słowacji.
Nie wiadomo jak to wszystko się skończy, ale ruskie będą pamiętać.
 
Moim zdaniem powinni tak samo pomagać jakby Ukraina była w UE ale nie przyjmować jej teraz warunkowo. Skoro przed najazdem nie spełniała wymogów to tym bardziej po całym tym zamieszaniu będzie z nią więcej problemów niż było do tej pory. Ale ja się nie znam więc czekam na opinię ekspertów :lol:
Najpierw, nasz rząd i prezydencki figurant powinni zacząć działać w tej kwestii, drążyć temat, cisnąć UE, bo jak widzę Maliniaka z durnym uśmieszkiem na ustach, to odnoszę wrażenie, że wraz z Pinokiem mają swoje 5 minut atencji w związku z pozowaniem na bohaterów. Im to koło chuja lata, ponieważ ustawieni na rządowych posadkach, pociotów też bezproblemowo umieszczą w firmach i firemkach gdzie pensyjki wypłaca państwo.
Słońce Peru król bajeru też powinien ruszyć dupsko. Tyle lat robienia w PE za lokaja Macrona i Merkelowej, więc czas na rewanż z ich strony.
 
Im to koło chuja lata, ponieważ ustawieni na rządowych posadkach, pociotów też bezproblemowo umieszczą w firmach i firemkach gdzie pensyjki wypłaca państwo.
Jeżeli będzie gdzie tych pociotków umieszczać, nie wiadomo jak to wszystko się zakończy.
 
Rosja została obłożona ogromnymi sankcjami, zamknięta przestrzeń powietrzna. My tu dywagujemy nad tym czy Putni nie naciśnie czerwonego przycisku a przecież on może użyć kurka. Co z ewentualnością przykręcenia gazu powiedzmy o 50% a może i całkiem. Czy to nie będzie jeden z jego argumentów?
 
Jeżeli będzie gdzie tych pociotków umieszczać, nie wiadomo jak to wszystko się zakończy.
Tzn co masz na myśli? Wojnę? Wojna wybuchnie niezależnie od tego ilu przyjęliśmy Ukraińców. Nie mamy na to żadnego wpływu.
Jeśli sytuacja się nie zmienni, ciepłych państwowych posadek dla swoich nie będzie brakowało w wszelakich agencjach i agencyjkach obsługujących uchodźców lub coś w tym stylu. Ewentualnie założą swoje biznesy, a państwo będzie płacić... :)
 
Back
Top