Konflikt Rosja-Ukraina

zoba co @tucznik wrzucał

cyt dla leniwych

I dodaje, że wielu Ukraińców w porozumieniu z odbiorcą końcowym w Polsce tworzyło wielowarstwowe spółki słupy, na które kupowany był surowiec. – W taki sposób odbiorca końcowy, inicjator całego biznesu, maskuje faktyczne pochodzenie towaru, a odpowiedzialność zrzuca na podmioty, które teoretycznie nie są z nim powiązane – wyjaśnia.


No właśnie. Polski inicjator robił wał, skupował od ukraińskich przestępców gówno, i sprzedawał dalej Polakom.
 
Ja uważam, że biznes jest od robienia pieniędzy i wykorzystywania szans. Wojna jest zajebistą szansą na zrobienie szybkiej, dużej kasy. Nawet Wokulski z "Lalki" dorobił się na wojnie :wink: , o USA w XX wieku nie wspomnę. Dlatego ja do naszych i ukraińskich firm nic nie mam, taka jest ich rola w tym świecie. Tamci przyszli i powiedzieli cześć mamy w chuj taniego zboża, całe pociągi, nie ma ceł, nikt nic nie sprawdza, chcecie kupić? I poszło.

Pretensje trzeba kierować do tych, którzy zlikwidowali cła, zabezpieczenia sanitarne i całą ochronę rynku rolnego. Nie wiem czy to był nasz minister, czy komisja UE i nasz rząd się na to zgodził? Ale szukajmy winnych tam gdzie ustala się warunki gry.
 
to ukry zakładali firmy u nas:boystop:
czyli tutaj wp klamie, a najwieksi giganci ktorzy trudnia sie importem zboza z Ukrainy to tak na prawde ukrowskie slupy?

Pretensje trzeba kierować do tych, którzy zlikwidowali cła, zabezpieczenia sanitarne i całą ochronę rynku rolnego. Nie wiem czy to był nasz minister, czy komisja UE i nasz rząd się na to zgodził? Ale szukajmy winnych tam gdzie ustala się warunki gry.

Pelna zgoda, problemem jest jednak, ze wychodzi, ze Ci ktorzy ustalaja zasady gry to najczesciej Ci sami, ktorzy robia pieniadze i wykorzystuja szanse ;-)
 
czyli tutaj wp klamie, a najwieksi giganci ktorzy trudnia sie importem zboza z Ukrainy to tak na prawde ukrowskie slupy?



Pelna zgoda, problemem jest jednak, ze wychodzi, ze Ci ktorzy ustalaja zasady gry to najczesciej Ci sami, ktorzy robia pieniadze i wykorzystuja szanse ;-)
Podejrzewam ze Prawdy to nie dowiemy nigdy
 
Ja uważam, że biznes jest od robienia pieniędzy i wykorzystywania szans. Wojna jest zajebistą szansą na zrobienie szybkiej, dużej kasy. Nawet Wokulski z "Lalki" dorobił się na wojnie :wink: , o USA w XX wieku nie wspomnę. Dlatego ja do naszych i ukraińskich firm nic nie mam, taka jest ich rola w tym świecie. Tamci przyszli i powiedzieli cześć mamy w chuj taniego zboża, całe pociągi, nie ma ceł, nikt nic nie sprawdza, chcecie kupić? I poszło.

Pretensje trzeba kierować do tych, którzy zlikwidowali cła, zabezpieczenia sanitarne i całą ochronę rynku rolnego. Nie wiem czy to był nasz minister, czy komisja UE i nasz rząd się na to zgodził? Ale szukajmy winnych tam gdzie ustala się warunki gry.


No i ja piszę ciągle to samo.
Ale od tygodnia nikt tego nie kuma xd
 
Dlatego ja do naszych i ukraińskich firm nic nie mam, taka jest ich rola w tym świecie. Tamci przyszli i powiedzieli cześć mamy w chuj taniego zboża, całe pociągi, nie ma ceł, nikt nic nie sprawdza, chcecie kupić? I poszło.

Pretensje trzeba kierować do tych, którzy zlikwidowali cła, zabezpieczenia sanitarne i całą ochronę rynku rolnego. Nie wiem czy to był nasz minister, czy komisja UE i nasz rząd się na to zgodził? Ale szukajmy winnych tam gdzie ustala się warunki gry.
A ja mam, wszyscy powinni gnić w pierdlu i być ruchani w anusy. To jest czysta gangsterka kosztem zdrowia ludzi. W obrót idzie towar zanieczyszczony i skażony, niebezpieczny dla zdrowia. Na szczęście dla tych qrew oba te kraje są miejscem przyjaznym dla kolesiostwa, korupcji, przekrętów i bezkarnośći.
 
A ja mam, wszyscy powinni gnić w pierdlu i być ruchani w anusy. To jest czysta gangsterka kosztem zdrowia ludzi. W obrót idzie towar zanieczyszczony i skażony, niebezpieczny dla zdrowia. Na szczęście dla tych qrew oba te kraje są miejscem przyjaznym dla kolesiostwa, korupcji, przekrętów i bezkarnośći.
Zawsze się znajdzie ktoś, kto wejdzie w taki biznes. Dlatego istnieje państwo, regulacje, sankcje itd., jak wyłączysz bezpieczniki to gówno wypłynie.
 
Ja uważam, że biznes jest od robienia pieniędzy i wykorzystywania szans. Wojna jest zajebistą szansą na zrobienie szybkiej, dużej kasy. Nawet Wokulski z "Lalki" dorobił się na wojnie :wink: , o USA w XX wieku nie wspomnę. Dlatego ja do naszych i ukraińskich firm nic nie mam, taka jest ich rola w tym świecie. Tamci przyszli i powiedzieli cześć mamy w chuj taniego zboża, całe pociągi, nie ma ceł, nikt nic nie sprawdza, chcecie kupić? I poszło.

Pretensje trzeba kierować do tych, którzy zlikwidowali cła, zabezpieczenia sanitarne i całą ochronę rynku rolnego. Nie wiem czy to był nasz minister, czy komisja UE i nasz rząd się na to zgodził? Ale szukajmy winnych tam gdzie ustala się warunki gry.
Czyli do puki nie dotknie cie to besposrednio to moga robic co chca pomimo ze to syf kiła i mogiła :fjedzia:
 
Ja uważam, że biznes jest od robienia pieniędzy i wykorzystywania szans. Wojna jest zajebistą szansą na zrobienie szybkiej, dużej kasy. Nawet Wokulski z "Lalki" dorobił się na wojnie :wink: , o USA w XX wieku nie wspomnę. Dlatego ja do naszych i ukraińskich firm nic nie mam, taka jest ich rola w tym świecie. Tamci przyszli i powiedzieli cześć mamy w chuj taniego zboża, całe pociągi, nie ma ceł, nikt nic nie sprawdza, chcecie kupić? I poszło.

Pretensje trzeba kierować do tych, którzy zlikwidowali cła, zabezpieczenia sanitarne i całą ochronę rynku rolnego. Nie wiem czy to był nasz minister, czy komisja UE i nasz rząd się na to zgodził? Ale szukajmy winnych tam gdzie ustala się warunki gry.
Wokulski najpierw się wyprostytuował za grube bejmy:lol:
 
Ja uważam, że biznes jest od robienia pieniędzy i wykorzystywania szans. Wojna jest zajebistą szansą na zrobienie szybkiej, dużej kasy. Nawet Wokulski z "Lalki" dorobił się na wojnie :wink: , o USA w XX wieku nie wspomnę. Dlatego ja do naszych i ukraińskich firm nic nie mam, taka jest ich rola w tym świecie. Tamci przyszli i powiedzieli cześć mamy w chuj taniego zboża, całe pociągi, nie ma ceł, nikt nic nie sprawdza, chcecie kupić? I poszło.

Pretensje trzeba kierować do tych, którzy zlikwidowali cła, zabezpieczenia sanitarne i całą ochronę rynku rolnego. Nie wiem czy to był nasz minister, czy komisja UE i nasz rząd się na to zgodził? Ale szukajmy winnych tam gdzie ustala się warunki gry.
Nie do końca do mnie trafia ta logika. Nie zgadzam się z takim rozumowaniem.

"redaktor naczelny serwisu farmer.pl, zauważył, że "nie ma takiej kategorii zboża" jak tzw. zboże techniczne. - To jest, jak rozumiem, zboże, które się do niczego nie nadaje, ani się nie nadaje do spasania dla bydła, ani absolutnie nie nadaje się do przetworzenia na mąkę i żeby to ludzie jedli - mówił w tvn24.pl. W jego ocenie "wymyślono to na poczet tego, co miało miejsce, czego doświadczyliśmy przez te kilka miesięcy".

"Zboże techniczne jest nieprzeznaczone do celów spożywczych ani paszowych, co oznacza, że nie podlega tak surowym kontrolom sanitarnym i weterynaryjnym, jak zboże konsumpcyjne czy paszowe. Zboże techniczne jest wykorzystywane do produkcji bioetanolu, a także materiałów opakowaniowych, klejów, farb, past do polerowania oraz w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Jednakże, zużycie takiego zboża na te cele jest marginalne" - wskazuje Polski Związek Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego"

Jeżeli ktoś zapomni zamknąć drzwi od chaty, zostawi je uchylone to mamy usprawiedliwiać złodzieja, że skorzystał z szansy, że właściciel wykazał się niefrasobliwością i głupotą? Mamy usprawiedliwiać polskich i ukraińskich przestępców, że wykorzystali nieudolność polskiej władzy i niefrasobliwość UE? I dało im to furtkę do trucia ludzi? Bo to jest trucie ludzi.

Jeżeli pojawiałaby się furtka w przepisach, rząd dałby ciała i oszuści sprowadzaliby z zagranicy by z zagranicy alkohol metylowy i sprzedawano jako etylowy to też byś usprawiedliwiał trucicieli? Mimo że ludzie traciliby wzrok i zapadali w śpiączkę?
 
Nie do końca do mnie trafia ta logika. Nie zgadzam się z takim rozumowaniem.

"redaktor naczelny serwisu farmer.pl, zauważył, że "nie ma takiej kategorii zboża" jak tzw. zboże techniczne. - To jest, jak rozumiem, zboże, które się do niczego nie nadaje, ani się nie nadaje do spasania dla bydła, ani absolutnie nie nadaje się do przetworzenia na mąkę i żeby to ludzie jedli - mówił w tvn24.pl. W jego ocenie "wymyślono to na poczet tego, co miało miejsce, czego doświadczyliśmy przez te kilka miesięcy".

"Zboże techniczne jest nieprzeznaczone do celów spożywczych ani paszowych, co oznacza, że nie podlega tak surowym kontrolom sanitarnym i weterynaryjnym, jak zboże konsumpcyjne czy paszowe. Zboże techniczne jest wykorzystywane do produkcji bioetanolu, a także materiałów opakowaniowych, klejów, farb, past do polerowania oraz w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Jednakże, zużycie takiego zboża na te cele jest marginalne" - wskazuje Polski Związek Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego"

Jeżeli ktoś zapomni zamknąć drzwi od chaty, zostawi je uchylone to mamy usprawiedliwiać złodzieja, że skorzystał z szansy, że właściciel wykazał się niefrasobliwością i głupotą? Mamy usprawiedliwiać polskich i ukraińskich przestępców, że wykorzystali nieudolność polskiej władzy i niefrasobliwość UE? I dało im to furtkę do trucia ludzi? Bo to jest trucie ludzi.

Jeżeli pojawiałaby się furtka w przepisach, rząd dałby ciała i oszuści sprowadzaliby z zagranicy by z zagranicy alkohol metylowy i sprzedawano jako etylowy to też byś usprawiedliwiał trucicieli? Mimo że ludzie traciliby wzrok i zapadali w śpiączkę?


Ale to polscy celnicy zezwalają na legalne wwożenie zboża nienadającego się do niczego. Jakby ktoś ci powiedział - kupię od ciebie twoje smieci za 1 tys zl- to byś nie sprzedał?


Edit.
Serio nie zauważyłem teraz że to Ty
 
Ja mówię o legalnych działaniach biznesu. Definicje zboża technicznego podobno stworzyły nasze władze.
 
Ale to polscy celnicy zezwalają na legalne wwożenie zboża nienadającego się do niczego. Jakby ktoś ci powiedział - kupię od ciebie twoje smieci za 1 tys zl- to byś nie sprzedał?


Edit.
Serio nie zauważyłem teraz że to Ty
Spoko, wybaczam, w ramach wyjątku odpowiem. Ale na przyszłość pamiętaj, że jeżeli nie zrozumiesz komentarza to nie odpowiadaj, bo zapewne jest mój.

Pytania potraktuj jak retoryczne, zwalniam Cię od odpowiedzi.

Co do tego mają celnicy? Jasno zaznaczyłem, że państwo skrewiło – jego zbrojnym ramieniem są celnicy – i złodziej wykorzystał okazje, widząc uchylone drzwi.

Obie strony tj. ukraińskiej i polskie cwaniaczki wiedziały, że to trucizna, która nie nadaje się do spożywki, a wiedzieli, że na to pójdzie towar, na mąkę. Potem na chleb czy makaron.

To nie jest przykład w którym masz domu stare czasopisma, po bracie, które są dla ciebie śmieciami, ale jakiś głupek – w Twoim mniemaniu – chce za to wybulić duży hajs, bo jest kolekcjonerem pasjonatem tego, czemu to czasopismo jest dedykowane.

Odrębną sprawą jest to, dlaczego pozwala się przeznaczać na pożywienie dla ludzi coś, co nadaje się tylko do: „produkcji bioetanolu, a także materiałów opakowaniowych, klejów, farb, past do polerowania oraz w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.” Dlaczego ONZ – WFO? WHO? pozwala na trucie ludzi w Afryce? Bo chyba nie na potrzeby tych produktów płynie to czarny ląd? Bądźmy poważni.

A ukraińcy, najwyraźniej idą po linii najmniejszego oporu, nie mając żadnych moralnych czy etycznych hamulców i robią, jak najtańszym kosztem „żywność” dla zdesperowanych biedaków z 3 świata. Żywność o takiej jakości, że nie dałbyś tego swojemu psu.

Ciekaw jestem, jak teraz będą przędły te sklepu z ukraińską żywnością w Polsce. Ilu Polaków postawi tam swoją stopę…
 
A ktoś twierdzi, że to nie ma miejsca z forum?
Obligatoryjnie.
Zwalałeś całą winę na poliaków.
giphy.gif
 


Teraz wiadomo skąd ostatnio tyle promocji oleju. Inorfmacji na opakowaniu nie znajdziemy o pochodzeniu rzepaku.
 
Back
Top