Konflikt Rosja-Ukraina

Na terytorium Bialorusi odjebalo sie drugie przewodowo, tyle ze tym razem nie trafili w cywili.

Chyba jeszcze niewiadomo czy rakieta przypadkiem wystrzelona w terytorium bialorusi czy tez zestrzelona przez OPL.

Kartoflany ksiaze zostal podobno od razu poinformowany lecz watpie by to byl ten slynny casus belli


Zaraz będzie krzyk onuc pewnie, że Ukraina chce wciągnąć Białoruś do wojny xd tak jakby Białoruś nie ostrzeliwała od początku wojny Ukrainy aktywnie.


Co do powyższego wpisu- nie zgadzam się do końca. Rosja jest w zupełnie inny sposób nam wroga niż Ukraina. Wrogosc Rosji zagraża nam strategicznie, wrogość Ukrainy tym że zrobią ulice od nazwisk UPA i nie przeproszą za Wołyń czy będą grać szantażami z towarem na granicy. Więc lepiej by to Rosja jak najmocniej oslabla a Ukraina zachowała jakaś siłę militarna.
 
Zaraz będzie krzyk onuc pewnie, że Ukraina chce wciągnąć Białoruś do wojny xd tak jakby Białoruś nie ostrzeliwała od początku wojny Ukrainy aktywnie.


Co do powyższego wpisu- nie zgadzam się do końca. Rosja jest w zupełnie inny sposób nam wroga niż Ukraina. Wrogosc Rosji zagraża nam strategicznie, wrogość Ukrainy tym że zrobią ulice od nazwisk UPA i nie przeproszą za Wołyń. Więc lepiej by to Rosja jak najmocniej oslabla a Ukraina zachowała jakaś siłę militarna.
Patrzac przez pryzmat milosci do wschodnich braci moze i tak, ale tak szczerze to silniejsza ukraina wspierana przez usa, odbudowywana przez niemcy i francje ( juz niedlugo zostaniemy wyjebani ) i wzmacnianie ich pozycji w europie jest na nasza niekorzysc, tym bardziej ze banderowcy uwielbiaja prowadzic agresywna polityke szczególnie w stosunku do nas, wystarczy sobie przypomniec co bylo orzed wojna a nawet co sie odpierdala nieraz podczas wojny gdzie retoryka jest niczym oni by nam pomagali.


Takze dosyc prosto piszac, ukraina w 100% zalezna od nas i od USA, na tyle znaczaca co zywa tarcza, nic wiecej. To dla nas najlepszy scenariusz oprocz mitycznego sojuszu pol-ukr ktory zapoczatkuje nowe mocarstwo i przemiesza szyki w europie tworzac mocna europe srodkowo-wschodnia
 
Patrzac przez pryzmat milosci do wschodnich braci moze i tak, ale tak szczerze to silniejsza ukraina wspierana przez usa, odbudowywana przez niemcy i francje ( juz niedlugo zostaniemy wyjebani ) i wzmacnianie ich pozycji w europie jest na nasza niekorzysc, tym bardziej ze banderowcy uwielbiaja prowadzic agresywna polityke szczególnie w stosunku do nas, wystarczy sobie przypomniec co bylo orzed wojna a nawet co sie odpierdala nieraz podczas wojny gdzie retoryka jest niczym oni by nam pomagali.


Takze dosyc prosto piszac, ukraina w 100% zalezna od nas i od USA, na tyle znaczaca co zywa tarcza, nic wiecej. To dla nas najlepszy scenariusz oprocz mitycznego sojuszu pol-ukr ktory zapoczatkuje nowe mocarstwo i przemiesza szyki w europie tworzac mocna europe srodkowo-wschodnia

Nie wierzę w realność silnej Ukrainy w regionie. Co najwyżej będą silnym militarnie krajem trzeciego świata ale słabym w każdym innym aspekcie. Biznes tam nie będzie chciał inwestować bo zbyt duże ryzyko kolejnych wojen, więc na większość musiałyby się zrzucić rządy. A to mało realne. Plan Marshalla to by przy tym byłby pikuś.


Widzisz, Ukraina już teraz jest skazana na wegetację gospodarczą przez dekady. Jest już dość osłabiona chyba nawet w oczach skrajnych ukrofobów. Więc teraz należy myśleć o interesie Polskim- a w interesie Polski jest by nie osłabiła się do dna, bo to oznacza jej aneksję nawet przez osłabiona i przegrywająca na froncie Rosję. Bo Rosja może przegrać te wojnę ale jeśli Ukraina padnie jako instytucja państwowa i gospodarcza- to za parę lat ja łatwo przejmą, militarnie lub w inny sposób.
 
Nie wierzę w realność silnej Ukrainy w regionie. Co najwyżej będą silnym militarnie krajem trzeciego świata ale słabym w każdym innym aspekcie. Biznes tam nie będzie chciał inwestować bo zbyt duże ryzyko kolejnych wojen, więc na większość musiałyby się zrzucić rządy. A to mało realne. Plan Marshalla to by przy tym byłby pikuś.


Widzisz, Ukraina już teraz jest skazana na wegetację gospodarczą przez dekady. Jest już dość osłabiona chyba nawet w oczach skrajnych ukrofobów. Więc teraz należy myśleć o interesie Polskim- a w interesie Polski jest by nie osłabiła się do dna, bo to oznacza jej aneksję nawet przez osłabiona i przegrywająca na froncie Rosję. Bo Rosja może przegrać te wojnę ale jeśli Ukraina padnie jako instytucja państwowa i gospodarcza- to za parę lat ja łatwo przejmą, militarnie lub w inny sposób.
Gospodarczo ten kraj juz dawno byl w slabej sytuacji, w koncu to odlamek bloku ZSRR i to tego gorszego bloku w ktory raczej sie nie inwestowalo. Potem ukry same siebie porozkradaly.

Takze co wedlug Ciebie ma robic polska? Oddac jeszcze wiecej niz oddaje w imie lepszego jutra? Bo nie rozumiem troche co chcesz zasugerować.
 
Gospodarczo ten kraj juz dawno byl w slabej sytuacji, w koncu to odlamek bloku ZSRR i to tego gorszego bloku w ktory raczej sie nie inwestowalo. Potem ukry same siebie porozkradaly.

Takze co wedlug Ciebie ma robic polska? Oddac jeszcze wiecej niz oddaje w imie lepszego jutra? Bo nie rozumiem troche co chcesz zasugerować.


Nie pisałem nic o oddawaniu, tylko że moim zdaniem lepiej jest dla nas by Ukraina nie upadła, i tyle.
A co do zmian- zobaczymy co się zmieni po wojnie. Nie wiemy jak wpłynął na dalsze funkcjonowanie czystki jakie tam są przy okazji wojny robione. Wiemy że obecny system oligarchiczny jest likwidowany, a to głównie on odpowiada za to że Ukraina mimo że w latach 90 startowała z wyższego poziomu niż Polska to skoczyła po latach sto lat za nami.
Zobaczymy co nowy układ stworzy. Nikt nie twierdzi naiwnie, że będzie super altruistyczny i patrzył tylko na dobro kraju. Ale i u nas układ po okrągłym stole taki nie byl- a jednak wszystko poszło dość mocno do przodu. Wiadomo, że jest skrajna propaganda która twierdzi, że władza Ukrainy nie chodzi o kraj w obronie Ukrainy, myślą tylko o zyskać a po wojnie na pewno oddadzą wszystko Żydom, no ale to raczej zwykła propaganda w drugą skrajną stronę. Osobiście jestem bardzo ciekawy co tam się będzie działo. Chyba dla nich byłyby dobre przez jakieś 10 lat rządy dość autorytarne, w stylu sanacji czy Franco w Hiszpanii, bo z chaosem demokracji może nic nie wyjść.
 
.... a nawet co sie odpierdala nieraz podczas wojny gdzie retoryka jest niczym oni by nam pomagali.
To nie jest ich retoryka tylko nasza, ukrofilska, m.in. Halibutowa i Karatekowa. Oni podłapali ten temat od Polaczków trzymających język w Ukraińskiej dupie. Cała Europa robi łaskę jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc, by docenili, by pamiętali przy okazji podpisywania kontraktów na odbudowę. My leżymy przed nimi na kolanach, wręcz wciskając na siłę kasę i sprzęt.
Ileż to było pierdolenia nt wspaniałości Niemców i naszej Kaczystowskiej niechęci do sąsiada. Trafił swój na swojego, bo Niemcy są tak samo prawi i sprawiedliwe jak Prawo i Sprawiedliwość kurdupla.

 
To nie jest ich retoryka tylko nasza, ukrofilska, m.in. Halibutowa i Karatekowa. Oni podłapali ten temat od Polaczków trzymających język w Ukraińskiej dupie. Cała Europa robi łaskę jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc, by docenili, by pamiętali przy okazji podpisywania kontraktów na odbudowę. My leżymy przed nimi na kolanach, wręcz wciskając na siłę kasę i sprzęt.
Ileż to było pierdolenia nt wspaniałości Niemców i naszej Kaczystowskiej niechęci do sąsiada. Trafił swój na swojego, bo Niemcy są tak samo prawi i sprawiedliwe jak Prawo i Sprawiedliwość kurdupla.




Podeślij mi jakiś artykuł o tym jak poszczegolne kraje zabezpieczają przyszle kontrakty na odbudowę przy okazji dzisiejszej pomocy. Ciekawy temat, nie znam tych aspektów w ogóle. Na czym się opierasz? Chętnie poczytam. Tylko nie mów że to twój kolejny wpis w którym znowu komentujesz wymyślone przez siebie rzeczy xd
Nie wiem, chodzi o to że tam propaganda mówi że Ukrainie trzeba pomagać, a Ukraina dziękuję za pomoc, a w Polsce propaganda mówi to samo i o polskiej pomocy Ukraina mówi to samo? Ale gdzie tu jakieś zabezpieczenie?
 
Last edited:

Wspominałem o tym kiedyś w polityce przy okazji tematu o inwestycjach zagranicznych. Dodając jeszcze oprócz ukraińskich, ale tez białoruskich firm IT, których sporo przeniosło się do Polski, również globalnych gigantów, którzy przenieśli się z Rosji do nas, to Polska ma szansę z racji położenia stać się zagłębiem SSC/PBO oraz IT.

Mamy praktycznie wszystko, aby tak się stało. Trzeba tylko wykorzystać okazję.
 
Jakiś czas temu dziwiłem się, że nikt nie robi jakichś konkretniejszych analiz dotyczących wpływu dewastacji ukraińskiej infrastruktury krytycznej przez sługusów putina na sytuację na froncie. Podejrzewałem, że najprawdopodobniej ma to, niestety, podłoże polityczne. Niektórzy bagatelizowali tę sprawę -- jako rzekomo prawie niezależną od działań obronnych/zaczepnych ukraińskiej armii i nie mającą większego wpływu na całokształt konfliktu.

"Jak ujawnił w wywiadzie dla "The Economist" gen. Walerij Załużny, naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, jego kraj jest na krawędzi "wyczerpania energetycznego", a Rosja od jakiegoś czasu znacznie precyzyjniej planuje ataki rakietowe na ukraińską infrastrukturę.

Balansujemy na cienkiej linii. A jeśli sieć energetyczna zostanie zniszczona... to właśnie wtedy żony i dzieci żołnierzy zaczynają marznąć. I taki scenariusz jest możliwy. W jakim nastroju będą bojownicy, wyobrażasz sobie? Bez wody, światła i ciepła, czy możemy mówić o przygotowaniu rezerw do dalszej walki? – pytał Załużny.
I jak dodał, Rosjanie wykorzystują przy atakach współczynnik 0,76. – Oznacza to, że zamiast 76 rakiet, wystrzeliwują 100. A 24 przebijają się i osiągają cel. A co dwie rakiety robią z elektrownią? Nie będzie działać przez dwa lata. Więc musi być zbudowana – powiedział Załużny w grudniowym wywiadzie.

W opinii płk. Piotra Lewandowskiego Rosjanie postanowili skrupulatnie wyliczyć skuteczność ataków. – I odpalają tyle rakiet, żeby osiągnąć zakładane cele. To matematyka wojny. Wyliczyli, ile rakiet tracą – z powodu usterek, działania obrony przeciwlotniczej i wystrzeliwują określoną liczbę pocisków, by raziły skutecznie – ocenia wojskowy. Ukraina za chwilę będzie krajem agregatów prądotwórczych – A wiem, z czym to się niestety wiąże. W polskiej bazie w Ghazni w Afganistanie, która miała 3500 ludzi, funkcjonowaliśmy również na tego typu urządzeniach. Utrzymanie w sprawności agregatów to czysty koszmar, w szczególności jeśli chodzi o tankowanie i obsługę. To ogromne wyzwanie dla Ukrainy, bo przy tysiącach agregatów nie ma możliwości, żeby wszędzie był elektryk, który naprawi urządzenie. Za chwilę Kijów będzie musiał się zmagać z usterkami tego sprzętu. To bardzo poważny problem – zauważa płk Piotr Lewandowski -- Rosjanie postanowili skrupulatnie wyliczyć skuteczność ataków. – I odpalają tyle rakiet, żeby osiągnąć zakładane cele. To matematyka wojny. Wyliczyli, ile rakiet tracą – z powodu usterek, działania obrony przeciwlotniczej i wystrzeliwują określoną liczbę pocisków, by raziły skutecznie -- ocenia pułkownik.

Według danych, które przedstawił w poniedziałek, minister energetyki ukrainy Herman Hałuszczenko, w całym kraju utrzymują się niedobory prądu, a prawie 9 milionów ludzi pozostaje bez energii elektrycznej.
 
Last edited:
Wspominałem o tym kiedyś w polityce przy okazji tematu o inwestycjach zagranicznych. Dodając jeszcze oprócz ukraińskich, ale tez białoruskich firm IT, których sporo przeniosło się do Polski, również globalnych gigantów, którzy przenieśli się z Rosji do nas, to Polska ma szansę z racji położenia stać się zagłębiem SSC/PBO oraz IT.

Mamy praktycznie wszystko, aby tak się stało. Trzeba tylko wykorzystać okazję.
A potem rekrutacje w firmach, czy jestes ukraincem czy bialorusinem? Nie? No to dziekujemy dowidzenia :awesome:
 
A potem rekrutacje w firmach, czy jestes ukraincem czy bialorusinem? Nie? No to dziekujemy dowidzenia :awesome:

Serio myślisz że w branży IT jest taki nadmiar specjalistów że wybrzydzają ze względu na narodowość?

Poza tym chyba zawsze lepiej gdy wśród imigrantów jest dużo prawdziwych specjalistów a nie "inżynierów" z Kenii :p
 
Serio myślisz że w branży IT jest taki nadmiar specjalistów że wybrzydzają ze względu na narodowość?

Poza tym chyba zawsze lepiej gdy wśród imigrantów jest dużo prawdziwych specjalistów a nie inżynierów z Kenii :p


Tak a co?
Screenshot_20221229-170222_Gmail.jpg


Z mojego maila, spelnialem wszystkie wymogi a nawet ponad, zwykle kurestwo. Ale wiem pewnie zaraz napiszesz ze to pomoc i tak powinno to wygladac :awesome:


Najpiękniejszy jest fragment "is not available for the Polish citizens" kurwa we wlasnym kraju by Cie dyskryminowali za pochodzenie to jest szczyt
 
Tak a co?
View attachment 52897

Z mojego maila, spelnialem wszystkie wymogi a nawet ponad, zwykle kurestwo. Ale wiem pewnie zaraz napiszesz ze to pomoc i tak powinno to wygladac :awesome:


Jeżeli zaznaczyli że to staż na takich warunkach, w ramach wsparcia dla Ukraińców i inne srele modele to nie ma się o co przyczepić. Jeżeli tego nie zaznaczyli w ofercie to zgłoś chujków bo to nielegalne.
 
Jeżeli zaznaczyli że to staż na takich warunkach, w ramach wsparcia dla Ukraińców i inne srele modele to nie ma się o co przyczepić. Jeżeli tego nie zaznaczyli w ofercie to zgłoś chujków bo to nielegalne.
Jakby sie oglaszali na stronach dla szoszonow i pisali cyrlica to raczej bym nie wysylal CV :awesome:

Normalnie bylo ogłoszenie na polskich stronach razem ze wszystkimi innymi.

Staze wylacznie dla danej grupy etnicznej nawet jesli sa ustalone tez sa nielegalne cos mi sie wydaje ale nie mam pewnosci

To tak jakbym zrobil staz tylko dla bialych :fjedzia:
 
Jakby sie oglaszali na stronach dla szoszonow i pisali cyrlica to raczej bym nie wysylal CV :awesome:

Normalnie bylo ogłoszenie na polskich stronach razem ze wszystkimi innymi.

Staze wylacznie dla danej grupy etnicznej nawet jesli sa ustalone tez sa nielegalne cos mi sie wydaje ale nie mam pewnosci

To tak jakbym zrobil staz tylko dla bialych :fjedzia:


Staże może podchodzą bardziej pod edukację niż zwykle zatrudnienie, ale nie jestem specjalistą. Bo jakieś szkolenia itd dla konkretnej grupy ze względu na kolor skóry, płeć , narodowość to norma.


Tak czy siak kurestwo skoro dali po polsku i nie poinformowali. Zadzwoń do PIP zapytać, jak dla mnie takie gówno trzeba tępić.
 
Ukrzyzowali by mnie, tlum by krzyczal "uwolnijcie barabasza!! Ukrzyzujcie rasiste " :lesnarhappy:


Barabasz był prawdopodobnie bohaterem narodowym, partyzantem walczącym z okupantem. Jak nasi Wyklęci czy Pilecki.
Byłoby pojebane gdyby zamiast niego uwolnili typa który głosi, że jest Bogiem a reszta ma się go słuchać.
 
A potem rekrutacje w firmach, czy jestes ukraincem czy bialorusinem? Nie? No to dziekujemy dowidzenia :awesome:
Jaja jak berety ten Andersen. Na szybko ich sprawdziłem, oni są uczestnikiem programu Poland Business Harbour, może to determinuje to podejście, a może są zwykłymi chujkami :childcry:

Niech rejestrują się w Polsce spółka płaci CIT, informatycy niech zakładają JDG i płacą podatki i w przypadku takich małych biznesów będę zadowolony.

Natomiast, w przypadku shared serviców to już sytuacja jest całkowicie inna, obecnie to są studnie bez dna jeśli chodzi o nowe miejsca pracy dla studentów lub młodych absolwentów szkół wyższych. Każde takie nowe centrum ma mega pozytwyny wpływ na lokalny rynek pracy.
 
Gospodarczo ten kraj juz dawno byl w slabej sytuacji, w koncu to odlamek bloku ZSRR i to tego gorszego bloku w ktory raczej sie nie inwestowalo. Potem ukry same siebie porozkradaly.

Takze co wedlug Ciebie ma robic polska? Oddac jeszcze wiecej niz oddaje w imie lepszego jutra? Bo nie rozumiem troche co chcesz zasugerować.
Cały blok to była kupa gruzu ale z tego co pamiętam to Ukraina była regionem technologii kosmicznych a dodatkowo ma dobrą ziemię do roli. Fakt że duży kraj ale raczej nie zadupie komuny
 
Beni Ganc wyglosil przemówienie do kadetow izraelskiej armii ze w najblizszych latach prawdopodobnie czeka ich konflikt z Iranem. Ganc oswiadczyl im ze w przyszłości mozliwe ze beda uczestniczyc w inwazji na Iran.

W rosji umiera nagle w niewyjaśnionych okolicznoscisch 69 letni general, general pracowal w fabryce czolgow ktora spotkala sie z gniewem kremla po tym jak uznano ze produkuja za malo maszyn. General mial spotkac sie z Putinem osobiscie, wszystko bylo przygotowane po czym spotkanie nagle odwolano a chlop zaraz po tym zmarl.
Przypadek? Nie sądzę

I na koniec kolejny symbol wdziecznosci ukrainy
Tak im zle, taki kryzys, dajcie pieniadze, to jebniemy...pomnik :waldeklaugh:

Screenshot_20221230-114314_Chrome.jpg
 
Beni Ganc wyglosil przemówienie do kadetow izraelskiej armii ze w najblizszych latach prawdopodobnie czeka ich konflikt z Iranem. Ganc oswiadczyl im ze w przyszłości mozliwe ze beda uczestniczyc w inwazji na Iran.

W rosji umiera nagle w niewyjaśnionych okolicznoscisch 69 letni general, general pracowal w fabryce czolgow ktora spotkala sie z gniewem kremla po tym jak uznano ze produkuja za malo maszyn. General mial spotkac sie z Putinem osobiscie, wszystko bylo przygotowane po czym spotkanie nagle odwolano a chlop zaraz po tym zmarl.
Przypadek? Nie sądzę

I na koniec kolejny symbol wdziecznosci ukrainy
Tak im zle, taki kryzys, dajcie pieniadze, to jebniemy...pomnik :waldeklaugh:

View attachment 52926
Ciekawe ilu ukrofilów tutaj lub na tt wie, że jego syn jest (lub był do niedawna) posłem w upaińskim parlamencie. Ale to nie dobra o tym mówić.
 
Back
Top