Konflikt Rosja-Ukraina

Cypr podobno już też do SWIFT'a dął się przekonać (co jest kurwa zaskakujące) ale nawet wtedy zostałby Orban
 
Po tym jaką oni mają historie podbojów coś czuję że jak włącza się do zabawy to przeniosą wojnę na zupełnie nowy nieznany nam wcześniej poziom.
Ale o jakiej historii podbojów mówisz? Ja jako tako kojarzę historię Chin mniej więcej od wojen opiumowych i oni od tamtego okresu bi albo poniewierani przez zachody lub Japonię albo toczyły się tam wewnętrzne ogromne konflikty (największy konflikt XIX w to powstanie tajpingów czy jak to się czyta) - podbojów z ich strony nie było żadnych. To jest trochę niewiadomą z Chińczykami, bo owszem, armię mają coraz potężniejszą ale tak naprawdę nigdy nie mieli okazji się zmierzyć w większym nowożytnym konflikcie.
 
xDDDDDDDD
Mamy tu jakiegoś majstra co by mógł się dowiedzieć skąd jest to zdjęcie? Jakieś rejestracje może cos
View attachment 33972
Polak w garażu pod Częstochowa wyklepie. Za tydzień na allegro nówka nie bitą, niski przebieg.


Co do obronnosci ja się zgadzam. Wyjebać 500+ i inne gówno programy kupujące wyborców i poprostu jebać to w obronność. Nas historia powinna nauczyć tego już dawno.
 
Poszły nastepne kamery z Kijowa. Na ten moment nie ma chyba żadnej

EDIT: Uruchomili jakąs ale już dosyć daleka akcja
 
Last edited:
Mamy tu jakiegoś majstra co by mógł się dowiedzieć skąd jest to zdjęcie? Jakieś rejestracje może cos
View attachment 33972
Niby z Kijowa.
z28155019IH,Kijow--Rosyjski-czolg-przejechal-po-samochodzie-os.jpg

 
xDDDDDDDD

Polak w garażu pod Częstochowa wyklepie. Za tydzień na allegro nówka nie bitą, niski przebieg.


Co do obronnosci ja się zgadzam. Wyjebać 500+ i inne gówno programy kupujące wyborców i poprostu jebać to w obronność. Nas historia powinna nauczyć tego już dawno.
Drony. Nasze polskie. Wtedy sadzasz takiego @lugasek dwa województwa dalej i mówisz "karaj botów". A jemu dwa razy nie mów - jeden dron dwa tanki.
 
Taką wiadomość mi właśnie kumpela przyslala

A gdyby tak każdy z nas, jak tylko może, małym kroczkiem uderzył w tego świra i jego świtę. Każdy dolar mniej, to mniej dolarów na wojnę!

W Polsce jest około 1000 rosyjskich firm, najpopularniejsze z nich zna każdy z nas, a należą do nich:

AMIC - stacje benzynowe
KasperskyLab, Outpost, Dr.Web - programy antywirusowe
Aquaphor - filtry do wody
Aeroflot - linie lotnicze
Rexona i Dove - kosmetyki
Strabag i Hochtief - firmy w których znaczne udziały ma przyjaciel putina (pisownia celowa)
Cenega - wydawca gier
CEDC - producent "polskich" alkoholi, a także dystrybutor wielu marek jak:
- wina: Carlo Rossi, Sutter Home, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Zinfandel, Pinot Grigio, Barefoot .
- piwa: Budweiser, Corona.
- whisky: Grant's, The Balvenie, Glenfiddich, Tullamore Dew, Old Smuggler, William's.
- koniaki: Camus, Remy Martin.
- brandy: Torres.
- rum: Senorita.
- tequile: Sierra, Patron.
- giny: Finsbury, Hendrick's.

A także: Cinzano, Grappa Primavera, Metaxa, Old Pascas, Canario, Ouzo, Piper Heidsiec

Ja od dziś przyjmuję prostą zasadę: Rosyjskie - nie dziękuję!
Shiraz czy Cabernet Sauvignon to do chuja nie są marki wina tylko szczepy winogron. CS to chyba najpopularniejsza (albo druga) odmiana „winnych” winogron czerwonych na świecie. Ja pierdole, reszty nie chce mi się weryfikować :lol:
Mamy tu jakiegoś majstra co by mógł się dowiedzieć skąd jest to zdjęcie? Jakieś rejestracje może cos
View attachment 33972
Niby Kijów, ale to się totalnie nie trzyma kupy. Spece od militariów już napisali, że ten czołg nie mógł być rosyjski bo kacapy nie użyły ich do inwazji. Poza tym pojedynczy czołg rosyjski w centrum Kijowa gdzie reszta wojsk ruskich chuj wie ile kilometrów od stolicy. Dziwne.
 
Shiraz czy Cabernet Sauvignon to do chuja nie są marki wina tylko szczepy winogron. Ja pierdole, reszty nie chce mi się weryfikować :lol:

Niby Kijów, ale to się totalnie nie trzyma kupy. Spece od militariów już napisali, że ten czołg nie mógł być rosyjski bo kacapy nie użyły ich do inwazji. Poza tym pojedynczy czołg rosyjski w centrum Kijowa gdzie reszta wojsk ruskich chuj wie ile kilometrów od stolicy. Chuj wie o co z tym chodzi.
Z tego co gdzieś na necie pisali, to był ukraiński czołg i był to po prostu zwykły wypadek.
 
Powiem wam jedno - Wołodymir Zełenski to nie tylko bohater Ukrainy, ale już przed tymi rozmowami, nawet jak zostanie zmuszony do oddania władzy. Dla mnie ten człowiek jest obecnie (a jeszcze miesiąc temu miałem go za komika który jakimś cudem został prezydentem) przekozakiem i wielką postacią światowej polityki
 
Shiraz czy Cabernet Sauvignon to do chuja nie są marki wina tylko szczepy winogron. CS to chyba najpopularniejsza (albo druga) odmiana „winnych” winogron czerwonych na świecie. Ja pierdole, reszty nie chce mi się weryfikować :lol:

Niby Kijów, ale to się totalnie nie trzyma kupy. Spece od militariów już napisali, że ten czołg nie mógł być rosyjski bo kacapy nie użyły ich do inwazji. Poza tym pojedynczy czołg rosyjski w centrum Kijowa gdzie reszta wojsk ruskich chuj wie ile kilometrów od stolicy. Dziwne.
Dodatkowo cos mi soe obilo o uszy, ze nie maja jak tam wjechac czolgami bo mosty poszly. Chyba, ze to okolice jakies.
A najslynniejszy szczep winogron to chyba Merlot :p.
 
Shiraz czy Cabernet Sauvignon to do chuja nie są marki wina tylko szczepy winogron. CS to chyba najpopularniejsza (albo druga) odmiana „winnych” winogron czerwonych na świecie
A Pinot Grigio to nie ?
Fajna ta lista, taka nie za mądra :rofl:

Niby Kijów, ale to się totalnie nie trzyma kupy. Spece od militariów już napisali, że ten czołg nie mógł być rosyjski bo kacapy nie użyły ich do inwazji. Poza tym pojedynczy czołg rosyjski w centrum Kijowa gdzie reszta wojsk ruskich chuj wie ile kilometrów od stolicy

Ponoć piąta kolumna kacapów przebiera się w ukraińskie mundury i przejmuje ukraiński sprzęt

:neildegrassewhoa:
 
A Pinot Grigio to nie ?
Fajna ta lista, taka nie za mądra :rofl:



Ponoć piąta kolumna kacapów przebiera się w ukraińskie mundury i przejmuje ukraiński sprzęt

:neildegrassewhoa:
Pinot to sa biale winogrona. Jak juz offtop pisze to zajebisty z bialych win jest riesling (cytrusowy mocno) i gewurstraminer czy jak to sie pisze (dla tych co wola troche slodsze)
 
Ukraina przegrywa nie przez brak chętnych młodych mężczyzn do walki, lecz przez brak odpowiedniego sprzętu i przeszkolenia. To nie ma sensu by cywil brał nóż kuchenny i szedł walczyć z czołgami. To nie zrekompensuje braków w obronie przeciwlotniczej. Polska teraz powinna wyciągnąć wnioski i zainwestować miliardy w obronę przeciwlotniczą. Z tego co słyszałem, to już są takie plany. Potrzebujemy profesjonalnej armii a nie mięsa armatniego. Jak mamy robić kolejne bitwy w stylu powstania warszawskiego, to lepiej się poddać jak Czesi.
Spodziewałem się szpagatu z Twojej strony. Naprawdę nie musisz mi głosić oczywistości. Pytanie nie dotyczyło formy ani stanu naszej armii, miało charakter ogólny. Chodzi o kwintesencję jednego z podstawowych zachowań wpisujących się w kanon człowieczeństwa. Pisałeś, że uważasz obowiązkową służbę wojskową za niemoralną i nie było rozróżniania o jakie warunki tej służby chodzi. Obecnie, ponawiam pytanie i mogę założyć, że chodzi o warunki na wzór tych amerykańskich. To jak w końcu z Tobą jest - będąc w wieku poborowym zażądasz/sfinansujesz/wyrazisz poparcie - dla tych, którzy będą życie narażać za Ciebie i Twoją rodzinę, czy jednak poczujesz się do odpowiedzialności i sam przystąpisz do jej obrony przystępując do służby wojskowej?
Wiesz co: większość ludzi będących przeciwko obowiązkowej służbie wojskowej jest przeciwko, ponieważ ten pobór do wojska w Polsce był do dupy. Już nie mówie o poziomie wyszkolenia. Dużo osób miało tego dosyć i gdyby można było to zastąpić jakimś egzaminem strzeleckim i z wiedzy o broni to ludzie byliby w stanie wydać nawet 10 tys. zł byle nie iść...
Korea połud.: tam masz służbe wojskową chyba jeszcze 2 lata chyba że coś się ostatnio zmieniło. Koreańczycy mieszkający zagranicą nie unikają tego obowiązku. W Polsce zasadnicza służba wojskowa była żniwami dla prywatnych uczelni
Pytanie do kolegi karateka nie odnosiło się do stricte naszych warunków służby wojskowej, stanu naszej armii, itd. Chodzi o wartości wykraczającą poza te ograniczenia co powyżej konkretnie określiłem. Jesteś koronnym przykładem wkładania wszystkich do jednego worka. Otóż wyobraź sobie, że wśród ludzi, którzy się tutaj udzielają są osoby, które nie tylko doskonale wiedzą jak to u nas wygląda lecz dodatkowo jak wyglądać powinno oraz, że w celu obrony najwyższych wartości wiedza ta nie jest determinantą, która może powstrzymać ich przed słusznym postępowaniem. Wymyślać można sobie milion usprawiedliwień i okłamywać samego siebie jednak słuszności pewnych postaw w określonych okolicznosciach nie przyćmi żadne nawet najbardziej wykwintne kłamstwo.
 
Back
Top