Konflikt Rosja-Ukraina

Ukraińcy zachwalają Komara:
„Komary” można zabierać po dwa pod pachami i po pięć do plecaka.
Transportery opancerzone, bojowe wozy piechoty, Tigry wybuchają od ręki, czołgowi można zasadzić w dupę.
Fajna sztuka. Polsko, dziękujemy!

278300607_1626790037679062_4395504072752955935_n.jpg
 
Wg Wojciecha teraz jest najodpowiedniejszy moment, by Ukraina przeprosiła i potępiła zbrodnię wołyńską, czyli wg Winnickiego jest skurwysynem, jeśli ten jego pogląd wpisuje się w "obecne wymachiwanie Wołyniem". Przyznam, że osobiście mam z tym problem. Z jednej strony - obecnie Ukraina ma inne, delikatnie mówiąc - problemy i raczej nie czas na to, by angażować siły i środki celem burzenia pomników Bandery

Cejrowski jest skurwysynem.
 
Cejrowski jest skurwysynem.
Ma 100 % racji. Kiedy wyciągamy pomocną dłoń, w biedzie naszym braciom, i będziemy my i nasi potomkowie tą pomoc spłacać latami, to idealny moment żeby w końcu ich przedstawiciel, tak obecnie popularny celebryta, w końcu poczuł się i potępił qrstwo przodków sprzed lat. Ferment trzeba przewietrzyć, żeby swobodnie oddychać. Tak mówi nasz premier od lat i powinien wprowadzić ta rozporządzeniem jeśli trzeba

No bo czym jest obecne zło Rosjan, skoro za 80 lat ktoś stwierdzi, że nie dobra o tym mówić i jątrzyć.
 
Ma 100 % racji. Kiedy wyciągamy pomocną dłoń, w biedzie naszym braciom, i będziemy my i nasi potomkowie tą pomoc spłacać latami, to idealny moment żeby w końcu ich przedstawiciel, tak obecnie popularny celebryta, w końcu poczuł się i potępił qrstwo przodków sprzed lat. Ferment trzeba przewietrzyć, żeby swobodnie oddychać. Tak mówi nasz premier od lat i powinien wprowadzić ta rozporządzeniem jeśli trzeba

No bo czym jest obecne zło Rosjan, skoro za 80 lat ktoś stwierdzi, że nie dobra o tym mówić i jątrzyć.

Poprawilem :tysoncoffe:

A Skowroński debilem.



To jest proxy war między NATO a Rosją na terenie Ukrainy. Osłabiamy największego wroga Rzeczpospolitej rękami Ukraińców. Trzeba być Cejrowskim by tego nie dostrzegać. Debil Cejrowski argumentuje tak jakby wynik tej wojny był nieistotny z punktu widzenia interesu i bezpieczeństwa Polski. Nie tylko skurwysyn, ale również oderwany od rzeczywistości kretyn.
 
Ma 100 % racji. Kiedy wyciągamy pomocną dłoń, w biedzie naszym braciom, i będziemy my i nasi potomkowie tą pomoc spłacać latami, to idealny moment żeby w końcu ich przedstawiciel, tak obecnie popularny celebryta, w końcu poczuł się i potępił qrstwo przodków sprzed lat. Ferment trzeba przewietrzyć, żeby swobodnie oddychać. Tak mówi nasz premier od lat i powinien wprowadzić ta rozporządzeniem jeśli trzeba

No bo czym jest obecne zło Rosjan, skoro za 80 lat ktoś stwierdzi, że nie dobra o tym mówić i jątrzyć.
Żaden odpowiedzialny ukraiński przywódca nie będzie teraz majstrował przy jedności narodu.

Później będą musieli coś z tym zrobić.
 
To jest proxy war między NATO a Rosją na terenie Ukrainy. Osłabiamy największego wroga Rzeczpospolitej rękami Ukraińców. Trzeba być Cejrowskim by tego nie dostrzegać. Debil Cejrowski argumentuje tak jakby wynik tej wojny był nieistotny z punktu widzenia interesu i bezpieczeństwa Polski. Nie tylko skurwysyn, ale również oderwany od rzeczywistości kretyn.
Albo po prostu rozumie to, że Polska też jest ciągnięta za sznurki w tej całej wojnie. No bo które kraje ucierpią finanaowo najbardziej na tej wojnie? Ukraina, Rosja i Polska. Rosja jak w końcu przestaną skupować rekordowe ilości gazu bo narazie nowy rekordzik w kwoetniu padł.
 
To jest proxy war między NATO a Rosją na terenie Ukrainy. Osłabiamy największego wroga Rzeczpospolitej rękami Ukraińców. Trzeba być Cejrowskim by tego nie dostrzegać. Debil Cejrowski argumentuje tak jakby wynik tej wojny był nieistotny z punktu widzenia interesu i bezpieczeństwa Polski.
Z wypowiedzi Cejrowskiego nie wynika, że nie dostrzega on tej zależności. Nigdzie nie podaje argumentów o takim jak to nadajesz znaczeniu, które miałoby negatywny wpływ (interes i bezpieczeństwo Polski). Jedyną dość znacznie kontrowersyjną kwestią, którą podnosi jest burzenie pomników Bandery właśnie w tym czasie, teraz. Natomiast nie wydaje mi się, by oświadczenie o którym pisałem wyżej mogłoby w efekcie doprowadzić do zachwiania jednością narodu, co sugeruje wyżej @lemmy - raczej nie.
 
Z wypowiedzi Cejrowskiego nie wynika, że nie dostrzega on tej zależności. Nigdzie nie podaje argumentów o takim jak to nadajesz znaczeniu, które miałoby negatywny wpływ (interes i bezpieczeństwo Polski). Jedyną dość znacznie kontrowersyjną kwestią, którą podnosi jest burzenie pomników Bandery właśnie w tym czasie, teraz. Natomiast nie wydaje mi się, by oświadczenie o którym pisałem wyżej mogłoby w efekcie doprowadzić do zachwiania jednością narodu, co sugeruje wyżej @lemmy - raczej nie.

Skowroński (nazywany debilem przez @vitas ) próbował Cejrowskiemu wytłumaczyć te racje, Cejrowski jednak nie chciał dostrzec argumentów Skowrońskiego.
 
Skowroński (nazywany debilem przez @vitas ) próbował Cejrowskiemu wytłumaczyć te racje, Cejrowski jednak nie chciał dostrzec argumentów Skowrońskiego.
Żeby nie było sam nie przepadam za Cejrowskim,ale każda osoba,która broni,jak pojebana jedynej "poprawnej politycznie" narracji jest debilem,albo atencjuszem,jak np stano.Dla mnie to jest po prostu chore,że osoby broniące naszej historii są od razu ciśniete od płazkoziemców,antyszczepów,onuc etc.A nawiązując do jednej z Twoich wczesniejszych wypowiedzi,to w naszym interesie nie jest wygrana Ukrainy,tylko by obie strony się powykrwawiały nawzajem.
 
Żeby nie było sam nie przepadam za Cejrowskim,ale każda osoba,która broni,jak pojebana jedynej "poprawnej politycznie" narracji jest debilem,albo atencjuszem,jak np stano.Dla mnie to jest po prostu chore,że osoby broniące naszej historii są od razu ciśniete od płazkoziemców,antyszczepów,onuc etc.A nawiązując do jednej z Twoich wczesniejszych wypowiedzi,to w naszym interesie nie jest wygrana Ukrainy,tylko by obie strony się powykrwawiały nawzajem.

W naszym interesie jest pozostanie Ukrainy w obecnych granicach. Przejęcie części terytorium Ukrainy przez Rosję zwiększa potencjał Rosji - po to Rosja rozpoczęła tę wojnę! Słabej Ukrainy też nie chcemy, bo to gwarancja powtórki z rozrywki.
 
W naszym interesie jest pozostanie Ukrainy w obecnych granicach. Przejęcie części terytorium Ukrainy przez Rosję zwiększa potencjał Rosji - po to Rosja rozpoczęła tę wojnę! Słabej Ukrainy też nie chcemy, bo to gwarancja powtórki z rozrywki.
Zgodzę się z tym,że nie chcemy powtórki z rozrywki,ale "Małej Ukrainy" w Polsce też nie chcemy,bo nic dobrego z tego nie wyniknie.
 
To,że mniejszość narodowa robi się tak liczna,że zaczyna mieć to duży wpływ na kraj.Tu konkretnie chodzi mi o to,że naszym krajom nie było nigdy po drodze i raczej to się nie zmieni,póki co mamy wspólnego wroga,ale jak to się zakończy,to na bank będą zgrzyty między Polakami i Ukraincami.
Diaspora ukraińska. 4.5 mln ukraińców w Polsce. Myślę, że każdy się zgodzi z nazwą mała ukraina.

Mielismy mnostwo pracownikow z Ukrainy przed wojna i zgrzytow nie bylo. Mam nadzieje, ze teraz tez nie bedzie, ale jesli chcecie by Ukraincy wrocili na Ukraine, to kibicujcie ukrainskim zolnierzom by jak najszybciej wygrali i jak najszybciej odbudowali Ukraine, bo wtedy Ci Ukraincy beda wracac do swojego kraju
 
rosyjskie statki, które potrzebują naprawy bądź renowacji od dzisiaj będą pływały tylko do Niemiec i Holandi bo te dwa kraje nie zabroniły im wpływać. Brawo! Właśnie o taką Polskę nic nie robiłem!
 
Jak tam Niemcy: protestowaliście, ponad 100 tys. ludzi nie można lekceważyć, sprawę Nord Stream II i banowania dostaw broni na Ukrainę zamroziliśmy. Jest wiosna, czas roztopów -wracamy do tematu.
To chyba odpowiedź SPD, na razie pojedynczy politycy, ale partia nie wyraża oburzenia

Ciekawy komentarz jednego z niemieckich dziennikarzy: embargo na rosyjski gaz i ropę nie będzie oznaczało katastrofy w DE -potężna niemiecka gospodarka to nie są Indie, które nie mogą sobie pozwolić na izolowanie Rosji. Jedynie odbieranie gazu z polskich gazoportów, i rezygnacja z likwidacji elektrowni atomowych będzie jedną wielką porażką Zielonych. Nagle się okaże, że te wszystkie teksty o opieraniu gospodarki na OZE to zwykły populizm przyjaciół Putina...
Żaden odpowiedzialny ukraiński przywódca nie będzie teraz majstrował przy jedności narodu.

Później będą musieli coś z tym zrobić.
dokładnie: nacjonaliści to idioci, obojętnie czy w Polsce, UK, Rosji czy Ukrainie, ale czasami są pożyteczni np. do tego aby puścić ich na najgorsze odcinki frontu jako mięso armatnie. Coś co chyba wiele osób nie rozumie: ultrafani Bandery są teraz w Mariupolu i po wojnie ich liczba znacząco się zmniejszy...
Ta cała sprawa Bandery jest zajebiście ciekawa. Niby został on już wykreślony z listy tych bohaterów Ukrainy jeszcze przed Krymem, ja pamiętam, że nawet LPR nie poruszał zbytnio tematów Wołynia. Z bardziej medialnych osobowości: Cenckiewicz i ksiądz Isakowicz-Zalewski zajmujący się tematem Ukrainy mówili o wyjaśnieniach tych spraw, aby raz na zawsze zakończyć ten rozdział, ale jakoś to tak nie przebijało się medialnie. Po ataku na Krym nagle połowa internetu wie co to jest UPA i Bandera i cały wykop :muttley:
 
Back
Top