Konflikt Rosja-Ukraina

oczywiscie, ze sa. Ale przynajmniej na razie nie widze alternatywy. Jezeli macie pomysly to z checia wyslucham.
Ściągnąć operatorów technicznych z ameryki południowej jeżeli jeszcze się jacyś ostali żeby młodych mogli przeszkolić... :boystop:
 
oczywiscie, ze sa. Ale przynajmniej na razie nie widze alternatywy. Jezeli macie pomysly to z checia wyslucham.
Teraz to już chuj, milion już weszło a dzisiaj słyszę w Sejmie, że jak część rodziny przeszła do Polski a część do Słowacji to trzeba ich zjednoczyć w Polsce... dlaczego nie na Słowacji? :travolta:

Może pierwszy strach, może usprawiedliwić ten szał przy granicy ok, ale zaraz było wiadomo, że przy granicy nic nikomu nie grozi i nie trzeba wpuszczać wszystkich na dziko, a w taki sposób już drugi tydzień jedziemy i końca nie widać.
 
Gdzie zamierzasz ich zakwaterować, jeśli wg oficjalnych danych na koniec 2021r brakowało w Polsce 3,3 mln mieszkań? Służba zdrowia długo przed wojną pękała w szwach, wielomiesięcznie kolejki do specjalistów, teraz w ciągu kilkunastu tygodni przyjdzie dodatkowo obsłużyć minimum 1,5 mln ludzi.
Wszystko na to wskazuje, że wojna może się przeciągnąć, doprowadzić Europę do recesji skutkującej bezrobociem, a tu słodkie pitolenie jakie szczęście nas spotkało, że jako kraj mamy do ogarnięcia miliony uchodźców.
Volkswagen już zatrzymał produkcję, gdzie indziej pewnie kwestia czasu z identycznych powodów, czyli brak dostaw z UA i RU.

Nie wiem jak rozwiązać te problemy, nie my wywołaliśmy tą wojnę, jesteśmy pośrednio jej ofiarą i musimy sobie z tym radzić. A jak już i tak mamy gnój, to trzeba minimalizować straty jak tylko się da i wyciągnąć z tego ile się da.

A nie usiąść i narzekać: co my teraz zrobimy (?), banderowcy, będą kraść, zabierać pracę... Tak to każdy Janusz jest ekspertem. A oni już tu są i idą następni, więc możesz sobie płakać, a ktoś będzie musiał za Ciebie te problemy rozwiązać.

Przede wszystkim musi być relokacja i kasa z UE, zanim zaczną się problemy i ludzie będą głodowali mieszkając w parkach. Nie wiem ilu ich możemy wchłonąć, ale na pewno nie 5mln..
Już teraz powinniśmy jasno deklarować, że powyżej liczby "X" pakujemy w autobusy i wieziemy na zachód.
 
Teraz to już chuj, milion już weszło a dzisiaj słyszę w Sejmie, że jak część rodziny przeszła do Polski a część do Słowacji to trzeba ich zjednoczyć w Polsce... dlaczego nie na Słowacji? :travolta:

Może pierwszy strach, może usprawiedliwić ten szał przy granicy ok, ale zaraz było wiadomo, że przy granicy nic nikomu nie grozi i nie trzeba wpuszczać wszystkich na dziko, a w taki sposób już drugi tydzień jedziemy i końca nie widać.

Ja podejrzewam, ze PIS chce odblokowania pieniedzy z EU z funduszu odbudowy + dodatkowych srodkow za pomoc uchodzcom z Ukrainy. Jezeli to sie szybko nie wydarzy to mysle, ze pomoc w Polsce zaraz sie skonczy.
 
Ja podejrzewam, ze PIS chce odblokowania pieniedzy z EU z funduszu odbudowy + dodatkowych srodkow za pomoc uchodzcom z Ukrainy. Jezeli to sie szybko nie wydarzy to mysle, ze pomoc w Polsce zaraz sie skonczy.
Być może, nie wiem, ale jakiejkolwiek są ich motywacje to obawiam się, że za tę "pomoc" dostaniemy mocno po dupie ale będzie to zakrzykiwane w tv i necie słodkimi hasełkami o miłości i braterstwie. Jak zawsze.
 
lowking.jpg

lowking2.jpg


Złoty się umacnia :beczka:
 
oczywiscie, ze sa. Ale przynajmniej na razie nie widze alternatywy. Jezeli macie pomysly to z checia wyslucham.
Zostawić ich w UA przy granicy i tam ich weryfikować i im pomagać. Dla zweryfikowanych otworzyć granice dopiero w przypadku działań wojennych na południowo-zachodniej ukrainie
 
Uwaga!!!

Już nieaktualne! Glapiński właśnie powiedział, że ten napływ imigrantów będzie miał pozytywny skutek dla gospodarki. Mnie uspokoił, można zamykać.
Zawsze mnie trochę bawi a trochę drażni jak ktoś wypowiada się, że Imigranci, którzy przez lata sukcesywnie rozpierdalali swój własny kraj (Tak mowa tu o wydarzeniach przed wojną) akurat jak przyjadą do polski to pomogą Nam gospodarczo, społęcznie czy jakkolwiek. Jakby Zmiana kraju równała się z jakimiś super mocami u nich.
 
Zawsze mnie trochę bawi a trochę drażni jak ktoś wypowiada się, że Imigranci, którzy przez lata sukcesywnie rozpierdalali swój własny kraj (Tak mowa tu o wydarzeniach przed wojną) akurat jak przyjadą do polski to pomogą Nam gospodarczo, społęcznie czy jakkolwiek. Jakby Zmiana kraju równała się z jakimiś super mocami u nich.
Więcej wiary w ludzi :yellowcard2:
 
A później będzie płacz, że w bloki walą:


Czym Wy się martwicie:
 
mówi Cohonesowym głosem
Czyli:
Raw: Epic Fight Breaks Out in Turkish Parliament on Make a GIF


No dobra, a możesz streścić o czym była mowa?
To, że Chińczycy postanowili spróbować grillować ten temat mnie nie dziwi. Niemniej jednak to wciąż tak samo wiarygodne źródło jak rosjanie.
A Podsekretarz Stanu USA Victoria Nuland? Widziałeś fragment jej wystąpienia? Wrzucałem zaraz pod chińczykiem. Nie mówi, że są to amerykańskie laby, jednak potwierdza ich istnienie. Ciekawe co na to źródła ukraińskie. Dementi, czy milczenie? Nie zauważyłem żadnego sprostowania z ich strony ale przyznam, że nie szukałem jakoś specjalnie. Pojawia się też pytanie w jakim stopniu można ufać źródłom ukraińskim w obecnej sytuacji.

Jakby nie było te laboratoria istnieją albo podsekretarz stanu USA kłamie. Nuland zwróciła uwagę na ważną kwestię - możliwość przejęcia kontroli nad tymi obiektami przez Rosję. Skroją nam kolejną pandemię? ;)
 
Zawsze mnie trochę bawi a trochę drażni jak ktoś wypowiada się, że Imigranci, którzy przez lata sukcesywnie rozpierdalali swój własny kraj (Tak mowa tu o wydarzeniach przed wojną) akurat jak przyjadą do polski to pomogą Nam gospodarczo, społęcznie czy jakkolwiek. Jakby Zmiana kraju równała się z jakimiś super mocami u nich.
Dokładnie, tak samo jak Polacy w UK i DE. Zwłaszcza w UK było, i jest nadal wiadć, jak bardzo im "nie pomagaliśmy".
 
Dokładnie, tak samo jak Polacy w UK i DE. Zwłaszcza w UK było, i jest nadal wiadć, jak bardzo im "nie pomagaliśmy".
Czyli rozumiem, że "Nasi" imigranci rozpierdolili Nam wcześniej kraj i dopiero jak wyjechali to u Nas było spoko. Raczej nie porównywałbym Polskiego społeczeństwa do Ukraińskiego na przestrzeni 50 lat no ale jak kto woli.

A z DE się całkowicie nie zgadzam ale moge się mylić bo dawno mnie już tam nie było więc pewnie więcej na ten temat wiedziałby @Gaara
 
No dobra, a możesz streścić o czym była mowa?
Np o refundacji leków dla Ukraińców w 100% i o tej słynnej bezkarności oraz o pomaganiu "ponad stan" oraz o tym że przyjaciele opozycji w parlamencie europejskim zamiast nakładać na Rusków sankcje to będą głosować nad sankcjami dla Polski, czyli to co zwykle że mimo naszego wkładu dalej jadą z nami w tym parlamencie jak przed wojną, zwracał się do opozycji, a z jakiej partii i jak się nazywał ten typ to nie wiem, taki grubszy
 
Dla przypomnienia kim są nasi "bracia", to nie 1944 żeby machnąć ręką, kto bardziej dociekliwy będzie potrafił znaleźć dokładne zdjęcia z "akcji" oraz po i dokładne relacje, ja pamiętam bardzo dużo z tego co się wtedy działo na upainie, jeśli ktoś myśli, że to już inni ludzie dzięki "duchowi z Kijowa" to frajer pierwszej wody




https://strajk.eu/odessa-pamieta-tragedie-2-maja-2014-roku/

https://uzbrojenie.fandom.com/pl/wiki/Zbrodnia_w_Odessie
Właśnie się tak zastanawiałem czy Ukraina jest tak w 100% bez winy. Jednak okazuje się, że nie. I żeby nie było, wiem, że to był tylko pretekst dla kacapów(bo dla nich każdy jest dobry). Ale jednak z rąk Ukraińców też trochę ludzi ucierpiało i to nawet z tego samego kraju tylko dlatego, że mówią po rosyjsku. Pojebane to wszystko okrutnie. I generalnie przy tych wszystkich zjebanych działaniach i propagandach, to nawet jak człowiek by tam mieszkał to by się nie zorientował kto do niego napierdala z karabinu, mam takie wrażenie.
 
Czyli:
Raw: Epic Fight Breaks Out in Turkish Parliament on Make a GIF


No dobra, a możesz streścić o czym była mowa?

A Podsekretarz Stanu USA Victoria Nuland? Widziałeś fragment jej wystąpienia? Wrzucałem zaraz pod chińczykiem. Nie mówi, że są to amerykańskie laby, jednak potwierdza ich istnienie. Ciekawe co na to źródła ukraińskie. Dementi, czy milczenie? Nie zauważyłem żadnego sprostowania z ich strony ale przyznam, że nie szukałem jakoś specjalnie. Pojawia się też pytanie w jakim stopniu można ufać źródłom ukraińskim w obecnej sytuacji.

Jakby nie było te laboratoria istnieją albo podsekretarz stanu USA kłamie. Nuland zwróciła uwagę na ważną kwestię - możliwość przejęcia kontroli nad tymi obiektami przez Rosję. Skroją nam kolejną pandemię? ;)
No coś o jakichś labach mówi, ale nic konkretnego, wypowiedź wyrwana z kontekstu, może to mowa o jakichś laboratoriach komercyjnych których istnienia nikt nie ukrywa, może babeczka jest pożyteczna idiotką i tylko powtarza kremlowska propagandę która gdzieś tam zasłyszała, a może rzeczywiście jest coś na rzeczy.

Ja zawsze staram się wysłuchać co ma druga strona do powiedzenia i dlatego teraz czasami zerkam także na prorosyjskie konta na Twitterze i na jednym z nich był ten temat poruszany i oprócz tego nagrania z tą senator i tych dokumentów były zdjęcia jakichś laptopów rzekomo przejętych przez rosjan z widocznymi naklejkami z oznaczeniami z NATO, z tym że to był jakiś strasznie stary szrot i tam prorosyjcy komentujący tłumaczyli sobie to tak, że Amerykanie tak w dupie mają Ukraińców, że przesyłają im sprzęt z demobilu. Co moim zdaniem się kupy nie trzyma, bo zakładam, że specjalistyczny sprzęt do takiego laboratorium kosztuje pewnie w ciul siana i oszczędności na zwykłych laptopach które pewnie stanowią promil promila kosztów jest totalnie bez sensu.
Więc na chwilę obecną moim zdaniem wygląda to jak typowa kacapska dezinformacja - wypuszczenie jakiegoś info w którym może jest jakiś mały promil prawdy, uwiarygodnienie go niewiele znaczącymi dowodami (wypowiedź wyrwana z kontekstu, dokumenty które ja sam mógłbym sobie sfabrykować gdybym znał rosyjski i tak dalej).
Jak dotąd w takich sytuacjach praktycznie się nie myliłem, ale wynika to głównie z tego, że ekspertem od geopolityki jestem dopiero od dwóch tygodni :fjedzia:
 
Więc na chwilę obecną moim zdaniem wygląda to jak typowa kacapska dezinformacja - wypuszczenie jakiegoś info w którym może jest jakiś mały promil prawdy, uwiarygodnienie go niewiele znaczącymi dowodami
Okazuje się, że chodzi o laby z niebezpiecznymi patogenami, jednakże nie prowadzi się tam prac nad bronią biologiczną. Robert Pope potwierdził, że jest ich 26, że szkolili ukrainców, jak z tym pracować, itd. Wyżej @utatek wrzucił odnośnik do ciekawego artykułu. Pope to "dyrektor Cooperative Threat Reduction Program, 30-letniego programu Departamentu Obrony, który pomógł zabezpieczyć broń masowego rażenia byłego Związku Radzieckiego. W wyniku programu przekierowuje się dawne obiekty broni biologicznej i naukowców w kierunku pokojowych przedsięwzięć."

Zagrożenie wydostania się patogenów na zewnątrz istnieje. Amerykanie stracili łączność telefoniczną z tymi labolatoriami i obawiają się, że mogą one zostać przypadkowo trafione pociskami, rakietami, itd. Znamienne - nie wierzą, że Rosjanie są na tyle głupi, by celowo atakować te laby, z czego możemy wnosić, że patogenny tam przechowywane do milutkich nie należą. Wg Pope'a jeśli w labach będzie zasilanie i przeszkolony personel ich nie opuści oraz - nie zostaną uszkodzone w wyniku działań zbrojnych - jesteśmy bezpieczni.
:redford:

Reszta w artykule. Polecam:
 
Ciężkie czasy idą. Dobrze, że nie mam kredytu na dom, dziecka, ani innych zobowiązań.
Współczuję tym, którzy mają. Jakoś pół roku temu słuchałem podcast, w którym ekonomista wypowiadał się, że idziemy śladami Grecji.
Najpierw po dupie dostana ci, ktorzy maja nieunormowana sytuacje finansowa. Potem przyjdzie kolej na ciebie i tobie podobnych.
 
Back
Top