Konflikt Rosja-Ukraina

A co to zmienia ? Polska powinna sie trzymac jak najdalej od jakichkolwiek prob aktywnego uczestnictwa w tym konflikcie. Niech inni przelewaja krew. My juz swojej dosc upuscilismy.

No wlasnie to z tego zeby nie bylo ze Polska samodzielnie zaatakowala Rosje i NATO umywa rece. Jesli przekazujemy bron, to w ramach NATO, tak jak to bylo do tej pory. Gdyby nie bron NATO, w tym bron z Polski, to Rosja zajelaby Ukraine w 2 dni. A teraz trwalyby negocjacje czy nie spelnic posutlatow Rosji w imie pokoju. Oczywiscie to by oznaczalo, ze Polska juz by nie byla krajem "bezpanskim", tylko w strefie wplywow Rosji.
 
Oczywiscie to by oznaczalo, ze Polska juz by nie byla krajem "bezpanskim"
To teraz jesteśmy takim "bezpańskim", suwerennym krajem? :benny:
A teraz trwalyby negocjacje czy nie spelnic posutlatow Rosji w imie pokoju.
Ciekawe, czy ktoś rozważa postulat Kremla:

"Powinni wprowadzić poprawki do konstytucji, zgodnie z którymi Ukraina odrzuci wszelkie dążenia do wejścia do dowolnego bloku"
- rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow

 
No wlasnie to z tego zeby nie bylo ze Polska samodzielnie zaatakowala Rosje i NATO umywa rece. Jesli przekazujemy bron, to w ramach NATO, tak jak to bylo do tej pory. Gdyby nie bron NATO, w tym bron z Polski, to Rosja zajelaby Ukraine w 2 dni. A teraz trwalyby negocjacje czy nie spelnic posutlatow Rosji w imie pokoju. Oczywiscie to by oznaczalo, ze Polska juz by nie byla krajem "bezpanskim", tylko w strefie wplywow Rosji.
Samodzielna czy w ramach NATO, krwawic bedziemy tak samo. Bo my jestesmy blizej niz pozostali czlonkowie NATO. Zadnego zaangazowania w dzialania militarne nie powinno byc z naszej strony. Jak przyjdzie do przydzielania nagrod to nas i tak kopna w dupe. Nie badz naiwny.
 
@Karateka@ wy-JEBAŁEŚ już telewizor?

Image
 
Ciekawe, czy ktoś rozważa postulat Kremla:

"Powinni wprowadzić poprawki do konstytucji, zgodnie z którymi Ukraina odrzuci wszelkie dążenia do wejścia do dowolnego bloku"
- rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow

Jakby nie broń z NATO, w tym z Polski, to już by mieli w konstytucji taką poprawkę
 
Ale suchar
Czyli nie jesteś konsekwentny :( W dodatku jesteś niemoralny - nabijasz się z poważnych rzeczy i jesteś przeciwny bojkotowi wszystkiego co rosyjskie ruska onuco! Dzisiaj pewnie wykłócałeś się o pierogi ruskie! Nie, takie pierogi nie istnieją! Czekaj aż Pan Słomka z frontu wróci to Ci kulasy kolbą przetrąci!
 
Znalazłem parę tych tweetów i szkoda, że nie wstrzymano tych farm troli na czas wojny. Nie jestem fanem Jadczaka, ale spójrzcie na ten schemat: tylko na chwile Jadczak odsuwa się od linii skrajnego antyPiSu i od razu: ty symetrysto, ale tych to ty szanuj, jak śmiesz ich krytykować!










za to ci też dowalili do pieca: serio ktoś zastanawia co Rosja dała światu? Nawet można powiedzieć, że do światowego dziedzictwa pod względem literatury więcej dali Rosjanie niż Niemcy...








Spryciarz i jeszcze nie wyrzucili go z UK mimo, że powinni to zrobić w 2014 roku...


Ofensywa medialna












Żona Sikorskiego...

Słowem nie wspomniałem o banderowskich bojownikach, pisałem o zwykłych ludziach z zaszczepionymi ideałami banderowskimi

Obyś miał rację, jednak Dr Zapałowski, którego przywołuję dzięki @andrzej_t. jest odmiennego zdania:

"wychowywanie dzieci w heroizacji czynów takiej formacji to nic innego jak usprawiedliwianie mordów, które były dokonywane w imię niepodległości Ukrainy. Serwowanie młodemu pokoleniu takiej, a nie innej wizji II wojny światowej jest wypaczeniem, a także wtłaczaniem do umysłów ukraińskich dzieci faszystowskiego podejścia do eksterminacji innych nacji, którą przeprowadzała UPA. Z czasem takie formy zachowania będą się utrwalać już nie u dzieci, ale wśród dorastającej młodzieży, a następnie u osób dorosłych

"(...) Mamy zatem do czynienia z bardzo poważnym zjawiskiem wychowywania dzieci i młodzieży w kulcie nienawiści do innych narodów, przede wszystkim zaś w kulcie mordowania innych nacji, co jest niespotykane w skali Europy."

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/102513,bandera-w-szkolnym-plecaku.html
trzeba byłoby prześledzić podręczniki od historii, przekazy itp. ale czy na Ukrainie wychowuje się młodzież w kulcie nienawiści do innych narodów? Nawet ściągali masę studentów zagranicznych sprytnie wykorzystując tańsze koszty utrzymania się niż na zachodzie Europy.

Mi to przypomina Michnika i jego wyborczą. Czy to co robi ten człowiek jest szkodliwe? Tak, ale obecnie jest demonizowany.
Czy jest on wpływowym człowiekiem? Facet, który kiedyś mógł pewnie u prezydenta ustalać treść ustaw, a teraz jego ludzie są zwalniani przez Agorę z wyborczej aby pokazać mu jak mało znaczy, a w tym podcaście u Wojewódzkiego mówił ,,walczymy od przetrwanie kupujcie prenumeratę" :muttley:
Kiedyś potężny włodarz polskich mediów, diabeł po 89 a okazało się, że ta cała potęga wyborczej nie istnieje bez państwowej prenumeraty i reklam spółek skarbu państwa, a skrajnych antyPiSowców jest chyba więcej niż czytelników wyborczej...
 
@Tymoteusz alias @Zimniak - uważasz, że jest jakieś ziarenko prawdy w tego typu doniesieniach z Ukrainy jak wyżej? W obecnych czasach już mnie chyba nic nie zdziwi ale jakichkolwiek wniosków, stwierdzeń itd., na podstawie takich filmików nie wyciągałbym. Przypuszczenia, dopuszczanie takich możliwości - tak, można sobie taki wewnętrzny dialog prowadzić ale nic po za tym. Jak na razie nie da się zweryfikować tego typu doniesień...
trzeba byłoby prześledzić podręczniki od historii, przekazy itp. ale czy na Ukrainie wychowuje się młodzież w kulcie nienawiści do innych narodów?
Tak by trzeba było zrobić, problem może być ukryty i delikatnie podsycany ale to bardzo fatalistyczne założenie. Przede wszystkim pojawia się pytanie - czy ktoś tam z wierchuszki u nich rzeczywiście uważa, że taka "edukacja" jest sensowna? Czy mogą w przyszłości dzięki temu coś ugrać? Jakoś mi się to nie skleja, a jednak robią to, w jakiej skali, jakie mają cele ostateczne na uwadze i dlaczego uznali, że warto? :confused:
 
Last edited:
A co to zmienia ? Polska powinna sie trzymac jak najdalej od jakichkolwiek prob aktywnego uczestnictwa w tym konflikcie. Niech inni przelewaja krew. My juz swojej dosc upuscilismy.
A co jak Putin postanowi wyczyscic Polske z faszyzmu i przesunac swoje strefy wplywow troszke bardziej na zachod? Mozemy sie bronic, czy raczej powinnismy mu dac dzialac? Jeszcze niedawno mowil ze nie chce zeby Rosja graniczyla z czlonkiem NATO. Moze dalej nie chce.
 
A co jak Putin postanowi wyczyscic Polske z faszyzmu i przesunac swoje strefy wplywow troszke bardziej na zachod? Mozemy sie bronic, czy raczej powinnismy mu dac dzialac? Jeszcze niedawno mowil ze nie chce zeby Rosja graniczyla z czlonkiem NATO. Moze dalej nie chce.
Jeżeli nie widzisz różnicy w obronie swojego państwa a w obronie obcego państwa....
zosatwmlody.jpg

A jak by Ci teraz powiedzieli rzadzacy, ze masz zapierdalac walczyc tam na Ukraine bo to dobre dla Polski to byś się zgodził?
 
Last edited:
Jeżeli nie widzisz różnicy w obronie swojego państwa a w obronie obcego państwa....
View attachment 34740

Czyli uwazasz, ze kraj broni sie tylko wtedy, jezeli wrog fizycznie przekroczy nasze granice i do tego momentu ignoruje sie swiadomie sytuacje geopolityczna i to co sie dzieje w okolo nas? Masz racje dzisiaj nic glupszego juz nie uslyszymy.
 
A co jak Putin postanowi wyczyscic Polske z faszyzmu i przesunac swoje strefy wplywow troszke bardziej na zachod? Mozemy sie bronic, czy raczej powinnismy mu dac dzialac? Jeszcze niedawno mowil ze nie chce zeby Rosja graniczyla z czlonkiem NATO. Moze dalej nie chce.
Oczywiście, że chce, przecież oficjalnie to postuluje, jednak nie uważasz chyba, że jest na tyle mocny, by walczyć z NATO pod przywództwem USA w wojnie kinetycznej? Nawet jeśli założymy, że ta obecna akcja z Ukrainą to tylko pokazówka, bo chcą abyśmy uwierzyli w ich słabość, a swoją realną siłę trzyma w ukryciu o czym amerykański wywiad nic nie wie (czyli absolutnie fantastyczna teoria), to jednak czy aby na pewno aż tak wielkimi siłami z doskonałą technologią dysponuje, by liczyć na sukces w takim starciu? Chyba, że tu nie chodzi o ukrywanie wyimaginowanej na potrzeby tego wpisu doskonałej armii, a o porozumienie z Chinami?
Smart Thinking GIF - Smart Thinking - Discover & Share GIFs
Tak, czy siak wciąż błądzimy w oparach przypuszczeń - mniej lub bardziej karkołomnych na bazie źródeł opartych o czeluści anusa ;)
Czyli uwazasz, ze kraj broni sie tylko wtedy, jezeli wrog fizycznie przekroczy nasze granice i do tego momentu ignoruje sie swiadomie sytuacje geopolityczna i to co sie dzieje w okolo nas?
A Ty uważasz, że wkraczając armią na terytorium wroga lub terytorium na którym prowadzi działania wojenne wspierając atakowanego - to nie jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny? No chyba nie! Gdybyśmy to zrobili bez zgody NATO, jesteśmy w dupie... Uważasz, że NATO powinno zaatakować Rosję?
 
Last edited:
Czyli uwazasz, ze kraj broni sie tylko wtedy, jezeli wrog fizycznie przekroczy nasze granice i do tego momentu ignoruje sie swiadomie sytuacje geopolityczna i to co sie dzieje w okolo nas? Masz racje dzisiaj nic glupszego juz nie uslyszymy.
Jeżeli rządzący stwierdzili by, że zagrożenie dla Naszego państwa jest na tyle duże, że musisz teraz jechać walczyć za Polskę na Ukraine to byś tam pojechał?

memiarz.jpg
 
Last edited:
Tak by trzeba było zrobić, problem może być ukryty i delikatnie podsycany ale to bardzo fatalistyczne założenie. Przede wszystkim pojawia się pytanie - czy ktoś tam z wierchuszki u nich rzeczywiście uważa, że taka "edukacja" jest sensowna? Czy mogą w przyszłości dzięki temu coś ugrać? Jakoś mi się to nie skleja, a jednak robią to, w jakiej skali, jakie mają cele ostateczne na uwadze i dlaczego uznali, że warto? :confused:
Nie wiem, jak dla mnie problem jest tak wielki jak potęga Adama Michnika.
Gdyby Ukraina miała strategie historyczną Izraela czy Rosji, gdzie antypolska narracja jest już w szkołach podstawowych -to wtedy byłby większy problem. Nawet już chyba w podstawówkach są omawiane te teksty teraz zapomniałem kogo, piszącego było Cesarstwo Rzymskie, później Cesarstwo Niemieckie, a Moskwa mogła być takim trzecim Rzymem narodów słowiańskich, tylko ci Polacy zdradzają...
 
Po dwóch latach, jedyne co wiem, to ze 50% społeczeństwa to antyszczepionkowcy i pożyteczni idioci kremla oraz ruskie onuce.

Myślałem, ze brak telewizora wystarczy, ale chyba czas najwyższy odłączyć neta i wypierdolić w Bieszczady
Ciii, bo miejsca nie starczy!
Nie wiem, jak dla mnie problem jest tak wielki jak potęga Adama Michnika.
Ale to tak bez rozpoznania zakładasz? Nikt tak na dobrą sprawę chyba tak mocno w to nie wnikał, a może zrobił to, jednak nie przebiło się tak bardzo jak sprawa antypolonizmu Izraela? @andrzej_t. ?
Zadnego zaangazowania w dzialania militarne nie powinno byc z naszej strony.
No, a co jak on przeważy szale:
iu

:korwinlaugh:
 
Last edited:
A Ty uważasz, że wkraczając armią na terytorium wroga lub terytorium na którym prowadzi działania wojenne wspierając atakowanego - to nie jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny? No chyba nie! Gdybyśmy to zrobili bez zgody NATO, jesteśmy w dupie... Uważasz, że NATO powinno zaatakować Rosję?
Gdzie takie cos napisalem? Uwazam tylko, ze wspieranie Ukrainy jest nam na reke, a Putin i tak uwaza, ze tylko rozdajac bron bierzemy aktywny udzial w konflikcie. No chyba nikt nie ma zludzen, ze Rosja traktuje nas obecnie jako kraj neutralny.
Jeżeli rządzący stwierdzili by, że zagrożenie dla Naszego państwa jest na tyle duże, że musisz teraz jechać walczyć za Polskę na Ukraine to byś tam pojechał?
A ty jakbys dostal taki rozkaz to spierdolilbys na Bialorus?
 
Back
Top