Komisja Arbitrażowa przy Profesjonalnym Związku MMA będzie czuwać nad werdyktami

Lepiej uważajmy, jeszcze kokos moze do nich złożyć zażalenie na ban jaki tu dostał i Venom bedzie miał nieprzyjemności.
 
Czyim alterkontem jesteś ? Nie sądzisz że to nie jest temat na takie pytania.







A czy przypadkiem nie powstała podobna komisja przy BJJ w której Mirek maczał palce ? Pobieżnie przeglądałem stronkę grapplerów i nie bardzo są zadowoleni z niektórych decyzji.
 
Na razie zaczął od swoich, jak Grzesiu Lato.







Polski Związek Ju-Jitsu (PZJJ) pod którego auspicjami powstała Komisja MMA rozpoczął wydawanie zaświadczeń o uzyskaniu klas sportowych dla zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA i Mistrzostwa Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu (BJJ), które odbyły się w końcu 2011 roku. Podstawą są wyniki sportowe uzyskane przez poszczególnych zawodników i przynależność klubowa do związku a także aktualnie opłacone składki członkowskie.



Jednym z pierwszych zawodników, którzy uzyskali takie zaświadczenie jest utalentowany zawodnik MMA Krzysztof Jotko z Okniński Team Warszawa. Zaświadczenie upoważnia do starania się o uzyskanie stypendium sportowego wg. przepisów prawa. Poniżej prezentujemy jako jedni z pierwszych stosowne pismo wystawione przez PZJJ. Warto zauważyć, iż jest to formalne i bezprecedensowe wprowadzenie MMA i BJJ do grona pełnoprawnych dyscyplin sportowych w ramach polskiego prawa i przepisów dotyczących związków sportowych.



20120114_jotko_krzysztof.jpg
 
ale jaja:) Jakoś nie wyobrażam sobie, że Mirek zabroni używania kontrowersyjnych uderzeń łokciami, siejących destrukcję i każda federacja się podporządkuje. Czy ktoś wie czy od strony prawnej ten twór bedzie miał jakąkolwiekwładzę nad federacjami? Bo naprawdę tego nie umiem zrozumieć. Przecież oni nie mogą wydać zarządzenia czy innego nie wiem jak nazwanego papierka, któremu wszyscy podporządkują się jak jeden mąż.
 
Ta komsja ma chyba sprawować kontrole nad ALMMA, Mistrzostwami Polski MMA i Ju-Jitsu. Nie jestem pewien, ale tak zrozumiałem z wywiadu, a bardziej się w to nie zagłębiałem.
 
Back
Top