Kettle - seria treningowa dla początkujących (wideo)

Bardzo ciekawy filmik o ruchomosci w kostkach, tez mam z tym problem i musze przy przysiadach buty do siadow nosic. Moze mi pomoze :)
 
Bardzo ciekawy filmik o ruchomosci w kostkach, tez mam z tym problem i musze przy przysiadach buty do siadow nosic. Moze mi pomoze :)
Ogolnie caly jego kanal i ksiazka to prawdziwa kopalnia wiedzy, zwlaszcza dla kogos tak pospinanego jak ja...
 
Ogolnie trudno w to uwierzyc, ale niektore rzeczy od tego goscia dzialaja po jednej sesji... Pat, na prawde dzieki, juz mi sporo pomogles.
 
Tez jestem fanem tych cwiczen ALE trzeba sobie zdawac sprawe, ze to jest leczenie objawowe, to jest tzw. quick fix na chwile. Wczoraj rozmawialem o tym z zaprzyjaznionym fizjoterapeuta, ktory otworzyl mi oczy na pewne kwestie. Przyczyna tego, ze jestesmy pospinani jest bardziej zlozona, a samo poluzowanie da efekt na chwile, bo nie majac odpowiednio rozwinietej stabilizacji, cialo kompensuje i stabilizuje w inny sposob- stad tez pozniej znow jestesmy pospinani i tak w kolo.
 
Tez jestem fanem tych cwiczen ALE trzeba sobie zdawac sprawe, ze to jest leczenie objawowe, to jest tzw. quick fix na chwile. Wczoraj rozmawialem o tym z zaprzyjaznionym fizjoterapeuta, ktory otworzyl mi oczy na pewne kwestie. Przyczyna tego, ze jestesmy pospinani jest bardziej zlozona, a samo poluzowanie da efekt na chwile, bo nie majac odpowiednio rozwinietej stabilizacji, cialo kompensuje i stabilizuje w inny sposob- stad tez pozniej znow jestesmy pospinani i tak w kolo.
W ksiazce Starrett zaczyna od prawidlowej postawy a dopiero pozniej przechodzi do konkretnych cwiczen, ktore zaleca wykonywac przynajmniej 10-15 minut (minimum to 4 cwiczenia po dwie minuty na strone kazde). Ja osobiscie spedzam na takim rozciaganiu ok. 1 godziny bo to jak wyglada moj przysiad wola o pomste do nieba. Praktycznie wszystko z tylu mam spiete albo za krotkie, a moje stopy i kolana maja stosunkowo mala ruchomosc. Wielogodzinne sesje przed kompem za gowniarza daja o sobie znac... A jeszcze w podstawowce robilem szpagat :cry:
 
Niestety tak wlasnie jest, mamy niezdrowa postawe na codzien i to wszystko sie pozniej odbija na nas.
 
@defthomas proponowałbym ten zestaw :)



zestaw jest swietny, mozna go stosowac jako rozgrzewke, jako szybki trening lub też jako cardio nawet ( wszystko zalezy od modyfikacji jakie wprowadzisz ) mozna go robic na wiele sposobow tak jak na video w tym układzie 2/1/3 i 20 serii w 20 min lub tez wprowadzac swoje modyfikacje np 3 wycisniecia ,3 zarzuty i 3 siady, plus oczywiscie rozne ciezary kettli, Używam kettli w treningu z jakieś 10lat i stwierdzam, że to jeden z lepszych complexow.
 
Tez jestem fanem tych cwiczen ALE trzeba sobie zdawac sprawe, ze to jest leczenie objawowe, to jest tzw. quick fix na chwile. Wczoraj rozmawialem o tym z zaprzyjaznionym fizjoterapeuta, ktory otworzyl mi oczy na pewne kwestie. Przyczyna tego, ze jestesmy pospinani jest bardziej zlozona, a samo poluzowanie da efekt na chwile, bo nie majac odpowiednio rozwinietej stabilizacji, cialo kompensuje i stabilizuje w inny sposob- stad tez pozniej znow jestesmy pospinani i tak w kolo.


Powiem Ci, ze dzis zapytalem kumpla ktory jest fizjoterapeuta kadr Polski w siatkę i sam stosuje te metody od "Kelly Starrett's mobility".
 
Powiem Ci, ze dzis zapytalem kumpla ktory jest fizjoterapeuta kadr Polski w siatkę i sam stosuje te metody od "Kelly Starrett's mobility".
Ja nie mowie, ze one sa bezuzyteczne, bo ja tez je stosuje, ale one nie dzialaja na przyczyne problemu, a jedynie na juz gotowe objawy.
 
Back
Top