Karcianki i planszowki

I jak, grałeś? Mam nadzieję że bez dzieci jednak :jjsmile:
Nie, w sumie dobrze ze nie kupowalem bo nawet okazji nie ma, tak zycie zap*...

Z drugiej strony teraz bedzie wiecej okazji mam wrazenie, wyjazdy, wieczory itp...
 
Nie, w sumie dobrze ze nie kupowalem bo nawet okazji nie ma, tak zycie zap*...

Z drugiej strony teraz bedzie wiecej okazji mam wrazenie, wyjazdy, wieczory itp...
No i cena znacząco spadła w międzyczasie, parę cebulionów tu, parę tam, i nagle willa w Wilanowie :jarolaugh:
 
Grałeś już kiedyś w jakąś planszówkę z appka i scenariuszami?

Pewnie że mam:

Screenshot_20221208-172524-440.png
 
Aaa bo to z apką? To nawet nie zwróciłem uwagi, dzieki za info, musze poczytac!

I kuźwa zdziwko, to empik może być tańszy? XD
To moje prywatne konto więc część rzeczy mam taniej ale też nie sprawdzałem ceny dla innych.
 
Pany, ta Terraformacja Marsa to złoto. 10 raz grane i się nie nudzić, proste zasady przy takiej ilości zmiennych , że każda rozgrywka jest inna i można przyjąć inne strategie.
 
Nie wiem czy nie popelniam grzechu laczac te dwie formy gry, ale wydaje mi sie, ze mozna je polaczyc - chodzi o atmosfere wspolnej zabawy w realnym swiecie.

Oto na co dzis trafilem.
http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj...polaka_zebral_18_mln_dolarow_na_kickstarterze



Wrzucam z nadzieja, ze kogos zainteresuje :)

Ciekawe, gierka ma frakcję KRYM. Gra z roku 2015? w 2014 kolejny konflikt na Krymie aka Zielone ludziki aka aneksja by rassija. Dzisiaj mamy 2023 i znowu tam się strzelają. Widziałem tę gierke niejednokrotnie w sklepach i jak ludzie grają - a nie miałem pojecia że to gra stworzona przez Polaka...
 
Ciekawe, gierka ma frakcję KRYM. Gra z roku 2015? w 2014 kolejny konflikt na Krymie aka Zielone ludziki aka aneksja by rassija. Dzisiaj mamy 2023 i znowu tam się strzelają. Widziałem tę gierke niejednokrotnie w sklepach i jak ludzie grają - a nie miałem pojecia że to gra stworzona przez Polaka...
Przez Polaka, z grafikami słynnego polskiego grafika, z polskim systemem gry, na w sumie polskiej historii, choć z alternatywnej rzeczywistości... Dobra rzecz. Ja sobie kupię komputerową wersję, bo jeszcze za wcześnie na planszówkę :suchykarol:
 
O fajny temat, nie zauważyłem wcześniej, naparzacie w coś teraz czy brak czasu? My niedawno skończyliśmy ogrywać Time Stories z wszystkimi scenariuszami ale zeszło na to z 4 miesiące bo jak wiadomo doba nie jest z gumy.
:arielcry: Z szybszych to ogrwamy Dreadful Circus i Tawerne pod Pękatym Kuflem.

Ale i tak na zawsze w moim sercu i szafie zostanie Munchkin i siedem cudów świata :antonio:
 
O fajny temat, nie zauważyłem wcześniej, naparzacie w coś teraz czy brak czasu? My niedawno skończyliśmy ogrywać Time Stories z wszystkimi scenariuszami ale zeszło na to z 4 miesiące bo jak wiadomo doba nie jest z gumy.
:arielcry: Z szybszych to ogrwamy Dreadful Circus i Tawerne pod Pękatym Kuflem.

Ale i tak na zawsze w moim sercu i szafie zostanie Munchkin i siedem cudów świata :antonio:
Dzięki za tipa, właśnie kupiłem Tawernę i Munchkina, ale podstawkę bo nie znam kompletnie klimatu. Siedmiu cudów świata nie było :jon:
 
Tu, czy do komiksów? ;)
Bardziej tu, choć do komiksów bym też wrzucił, bo w końcu na temat komiksu.

Btw wiesz może czy będzie zmieniona decyzja odnośnie mikro zdjęć, czy to już na stałe? Za każdym razem wchodzić w ustawienia telefonu...:suchykarol:
IMG_20230712_180148.jpg
 
Dzięki za tipa, właśnie kupiłem Tawernę i Munchkina, ale podstawkę bo nie znam kompletnie klimatu. Siedmiu cudów świata nie było :jon:
No munchkin przy dobrym alko i ekipie do gry siada jak złoto a dodatki to jeszcze większe złoto. Mamy ich tyle że jak tasujemy karty przed rozdaniem to muszą 4 osoby bo by za długo zeszło, luzem z 500 kart :werdum:

Z fajnych, szybszych a mniej znanych gier to jeszcze spoko jest Mercurius. No i Bang imprezowo robi robotę.

My się teraz przymierzamy do Alchemików ale poziom złożoności skutecznie odciąga to w czasie.
 
No munchkin przy dobrym alko i ekipie do gry siada jak złoto a dodatki to jeszcze większe złoto. Mamy ich tyle że jak tasujemy karty przed rozdaniem to muszą 4 osoby bo by za długo zeszło, luzem z 500 kart :werdum:

Z fajnych, szybszych a mniej znanych gier to jeszcze spoko jest Mercurius. No i Bang imprezowo robi robotę.

My się teraz przymierzamy do Alchemików ale poziom złożoności skutecznie odciąga to w czasie.
Bang jest genialny. Chyba moja ulubiona gra imprezowa.
Ostatnio grywałem trochę w Posiadłość szaleństwa druga edycja z aplikacją w roli takiego jakby mistrza gry i było naprawdę fajnie. Chociaż w podstawce jest tylko 5 scenariuszy to są całkiem ciekawe, czuć klimat Lovecrafta. Jest też inna aplikacja z fanowskimi, darmowymi scenariuszami. Jedna z lepszych gier kooperacyjnych w jakie grałem.
 
Bang jest genialny. Chyba moja ulubiona gra imprezowa.
Ostatnio grywałem trochę w Posiadłość szaleństwa druga edycja z aplikacją w roli takiego jakby mistrza gry i było naprawdę fajnie. Chociaż w podstawce jest tylko 5 scenariuszy to są całkiem ciekawe, czuć klimat Lovecrafta. Jest też inna aplikacja z fanowskimi, darmowymi scenariuszami. Jedna z lepszych gier kooperacyjnych w jakie grałem.
Bang ma jeszcze ten plus że jest i w wersji karcianej i kościanej która również jest świetna. Z ostatnich większych które obgrywaliśmy to Horror w Arkham. Jak ktoś lubi tematy lovecraftowe to jak znalazł.
 
Back
Top