Jaki kupić sprzęt siłowy

Mauricio Rua

Jungle Fight
Light Heavyweight
Mam do was taką małą prośbę. Chciałbym zacząć ćwiczyć tylko szczerze mówiąć kompletnie się nie znam na sprzęcie. Może ktoś mi podpowie jaki wybrać sprzęt tak do 2 tys na początek i jakie można robić ćwiczenia na czymś takim. Nie chciałbym pchać się w coś drogiego bo wiem, że masters i kettler są dobre ale cholernie to wszystko jest drogie. Tańsze jest Marbo Sport ale nie wiem jakie to ma opinie. Interesuje co macie i czy sobie to chwalicie. Proszę o rady.
 
Niestety nie pomogę Ci bo ćwiczę tylko wolnym ciężarem. Mam ławeczkę Keltona i obciążenie no-name. Kupione przez internet jakiś czas temu. Spełnia swoje funkcje :)
 
Mieszkam w małym mieście kiedyś była jedna siłownia ale niestety ją zamkneli do najbliższej mam 15 km.
 
Marbo Sport - ławecvzka do wyciskania zrobiona jest z płyty nawet nie wiórowej, ale pyłowej. Złamała nam się w części pod głową, wyciąg się wygiął. To było kilka lat temu także nie wiuem może się coś poprawili.


  • Wyposaż się w:

  • ławeczka z regulowanym kątem ustawienia podparcia,

  • stojaki,

  • drążek,

  • wyciąg,

  • gryf prosty długi,

    gryf łamany,

    wszelakie obciążenia, najklepiej gumowane żeby borutyy nie robiło jak spadnie,

    ławeczka do brzuszków,

    przywieszany do ściany przyrząd do pompek francuskich i brzucha,

    lustro.:-)
 
za lepka mieliśmy ławkę prostą sztangę do niej z obciążeniem ok 110 kg, do tego krótki gryf do bicepsu i całe podwórko sie pompowało. Jak chcesz ćwiczyć, żeby być paker to coś takiego i trochę fantazji Ci starczy. Jak chcesz ćwiczyć pod jakieś sztuki walki to wystarczy Ci to jeszcze bardziej
 
Jajcarz, bez ławeczki do brzuszków da radę się obyć, a zwykły drążek wystarczy do robienia hardkorowego brzucha. :D Wyciąg też nie potrzebny, zresztą zależy jak kto ćwiczy, ale raczej pod MMA powinno się na wolnych ciężarach... a co do gumowanych obciążeń, nie są one niezbędne, bo zawsze można mieć zaciski, nie? :)
 
jak ma 2 koła niech szaleje:)



jak z chłopakami zaczynaliśmy bawić się w siłwonię wsytarczyły nam pustaki i deska na ławkę, rura z drutem zbrojeniowym w środku i na to pustakaki całe, połówki cwiatki, wiadra z kamieniami i cemnetem w środku i tak się ćwiczyło za małolata:)
 
Jak to mówią: dla chcącego nic trudnego! Ja miałem największy przyrost siły używając jedynie liny, jednego krążka bodajże 15 kg i drążka.. :)
 
Ja tam kupiłem takie coś
1027570-1-1-0.jpg
za ok 240 zł. Mam 2 lata, możę jakoś hardkorowo nie ćwicze, ale nic się nie połamało :D do tego kupiłem sztangietki+obciążenia (169zł) i gryf łamany(70) i to tyle jeśli chodzi o to czym się posługuje. Oczywiście, co jakiś czas trzeba dokupić obciążeń,ale to są już koszta rozłożone w czasie. Jak ktoś chce cwiczyć amatorsko, to nie wolno kupować drogiego sprzętu, bo nawet nie wiesz, czy taka forma ćwiczeń będzie Ci odpowiadać, a sprzęt za kilkaset zł powinien zupełnie wystarczyć :) No chyba, że wyciskasz nie wiadomo ile, to taka ławeczka może nie dać rady:)
 
@Mauricio Rua



Nie mogę jakoś uwierzyć żeby nie było (siłki) w mieście, wbij się na jakiś hardkorowy gym w piwnicy :-) szkoda funduszy na sprzęt lepiej zainwestuj w jakiś dres na wypasie i śmiało uderzaj na pakiernie :-) bez żadnych oporów.



b5d12a902e26397d.gif
 
za 2 koła świetnie wyposażona domowa silka będzie :) ławeczka i sztanga to podtsawa. Dobrze żeby była regulacja nachylenia (jak w ławeczce Yagiela). Wyciąg mam Marbo już prawie 3 lata i dobrze się trzyma. dokupiłem do niego siedzisko i modlitewnik - co wyszło taniej niż zakup oddzielnego modlitewnika. Hantelki (zaczynać ćwiczenia bicepsów od sztangi to barbarzyństwo :)), sztanga łamana i pożądne obciążenia (nie jakiś żel-beton, bo po paru miesiacach użytkowania będzie się kruszyć i pękać).







Jak dobrze rozpatrzysz to nawet w 1000 się bez problemu zmieścisz. Powodzenia!
 
Jak masz małe fundusze, to możesz zainwestować w jednego albo dwa kettlebelle, nimi zrobisz trening całego ciała, w necie jest mnóstwo ćwiczeń i planów treningowych
 
Kup 2 ketle po 16kg i jak musisz to ławke plus 2hantle do wyciskania na klate lub sztangę. reszta jest dla dziewczyn. No i nie zapomnij o podciąganiu się.
 
20110101861.jpg




Mam tą ławke i musze powiedzieć że jest 1 klasa. Bardzo solidna i stabilna. Wszystko dobrze sie trzyma i wygodnie sie ćwiczy. Masz maszyne do nóg, modlitewnik i skos + i -. Polecam. Do tego jakiś mniejszy atlasik jak w moim przypadku i jest full wypas. I jak podniesiesz skos na 90 stopni to z 2 strony można wygodnie przysiady robić :)
 
@dzidzi



Mógłbyś powiedzieć jaki masz dokładnie ten wyciąg bo właśnie nad tym marbo się zastanawiałem i nie wiem który wziąć ten do ściany czy do ławki czy do sufitu.
 
Polecam trening kettlebell ćwicze z nimi już jakis czas mam 2x16Kg i 1x20 i to wystarcza siła poszła i waga spadła znacznie! Do treningu z kulami polecam tagże filmiki instruktażowe z tym panem Steve Cotter
 
mocowany do ściany.



http://fitbay.pl/3960-4958-thickbox/zestaw-sw2-ms-wyciag-siedzisko-stopy-uchwyty.jpg



dodatkowo mam do niego modlitewnik.
 
Jak chcesz coś tańszego to polecam http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-wyciag-do-sciany-w001.html mam podobny i zdaje egzamin.
 
Dzięki chłopaki. Zrobiłem już rozeznanie i mniej więcej wiem co kupić. Dziękuję serdecznie za Wasze wskazówki.
 
Back
Top