1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Jaki kupić sprzęt siłowy

Discussion in 'Cohones' started by Mauricio Rua, Apr 13, 2012.

1. Mauricio Rua

Mauricio Rua Jungle Fight
    Light Heavyweight

Komentarze:
    400
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Mam do was taką małą prośbę. Chciałbym zacząć ćwiczyć tylko szczerze mówiąć kompletnie się nie znam na sprzęcie. Może ktoś mi podpowie jaki wybrać sprzęt tak do 2 tys na początek i jakie można robić ćwiczenia na czymś takim. Nie chciałbym pchać się w coś drogiego bo wiem, że masters i kettler są dobre ale cholernie to wszystko jest drogie. Tańsze jest Marbo Sport ale nie wiem jakie to ma opinie. Interesuje co macie i czy sobie to chwalicie. Proszę o rady.

2. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,010
    Zdobyte Lajki:
    17,952
    Punkty:
    1,790
    Niestety nie pomogę Ci bo ćwiczę tylko wolnym ciężarem. Mam ławeczkę Keltona i obciążenie no-name. Kupione przez internet jakiś czas temu. Spełnia swoje funkcje :)

3. kiler113

kiler113 Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,462
    Zdobyte Lajki:
    15
    Punkty:
    1,790
    a nie lepiej isc na silownie??? karnet pewnie kolo 100-150zl na miesiac

4. Mauricio Rua

Light Heavyweight

Komentarze:
    400
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Mieszkam w małym mieście kiedyś była jedna siłownia ale niestety ją zamkneli do najbliższej mam 15 km.

5. jajcarz

jajcarz WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,448
    Zdobyte Lajki:
    255
    Punkty:
    1,790
    Marbo Sport - ławecvzka do wyciskania zrobiona jest z płyty nawet nie wiórowej, ale pyłowej. Złamała nam się w części pod głową, wyciąg się wygiął. To było kilka lat temu także nie wiuem może się coś poprawili.

• Wyposaż się w:

• ławeczka z regulowanym kątem ustawienia podparcia,

• stojaki,

• drążek,

• wyciąg,

• gryf prosty długi,

gryf łamany,

wszelakie obciążenia, najklepiej gumowane żeby borutyy nie robiło jak spadnie,

ławeczka do brzuszków,

przywieszany do ściany przyrząd do pompek francuskich i brzucha,

lustro.:-)

6. kiler113

kiler113 Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,462
    Zdobyte Lajki:
    15
    Punkty:
    1,790
    wystarczy ci zwykla dobra lawka, nie ma sie co pchac w sprzet za 2k

7. Painkiller

Painkiller KSW
    Lightweight

Komentarze:
    5,242
    Zdobyte Lajki:
    351
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Wałbrzych
    Home Page:
    za lepka mieliśmy ławkę prostą sztangę do niej z obciążeniem ok 110 kg, do tego krótki gryf do bicepsu i całe podwórko sie pompowało. Jak chcesz ćwiczyć, żeby być paker to coś takiego i trochę fantazji Ci starczy. Jak chcesz ćwiczyć pod jakieś sztuki walki to wystarczy Ci to jeszcze bardziej

8. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,912
    Zdobyte Lajki:
    2,024
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Jajcarz, bez ławeczki do brzuszków da radę się obyć, a zwykły drążek wystarczy do robienia hardkorowego brzucha. :D Wyciąg też nie potrzebny, zresztą zależy jak kto ćwiczy, ale raczej pod MMA powinno się na wolnych ciężarach... a co do gumowanych obciążeń, nie są one niezbędne, bo zawsze można mieć zaciski, nie? :)

9. jajcarz

jajcarz WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,448
    Zdobyte Lajki:
    255
    Punkty:
    1,790
    jak ma 2 koła niech szaleje:)

jak z chłopakami zaczynaliśmy bawić się w siłwonię wsytarczyły nam pustaki i deska na ławkę, rura z drutem zbrojeniowym w środku i na to pustakaki całe, połówki cwiatki, wiadra z kamieniami i cemnetem w środku i tak się ćwiczyło za małolata:)

10. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,912
    Zdobyte Lajki:
    2,024
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Jak to mówią: dla chcącego nic trudnego! Ja miałem największy przyrost siły używając jedynie liny, jednego krążka bodajże 15 kg i drążka.. :)

11. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    Ja tam kupiłem takie coś [​IMG] za ok 240 zł. Mam 2 lata, możę jakoś hardkorowo nie ćwicze, ale nic się nie połamało :D do tego kupiłem sztangietki+obciążenia (169zł) i gryf łamany(70) i to tyle jeśli chodzi o to czym się posługuje. Oczywiście, co jakiś czas trzeba dokupić obciążeń,ale to są już koszta rozłożone w czasie. Jak ktoś chce cwiczyć amatorsko, to nie wolno kupować drogiego sprzętu, bo nawet nie wiesz, czy taka forma ćwiczeń będzie Ci odpowiadać, a sprzęt za kilkaset zł powinien zupełnie wystarczyć :) No chyba, że wyciskasz nie wiadomo ile, to taka ławeczka może nie dać rady:)

12. HeLLRaiseRR666

HeLLRaiseRR666 Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,341
    Zdobyte Lajki:
    591
    Punkty:
    1,790
    @Mauricio Rua

Nie mogę jakoś uwierzyć żeby nie było (siłki) w mieście, wbij się na jakiś hardkorowy gym w piwnicy :-) szkoda funduszy na sprzęt lepiej zainwestuj w jakiś dres na wypasie i śmiało uderzaj na pakiernie :-) bez żadnych oporów.

13. dzidzi

dzidzi Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    142
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    za 2 koła świetnie wyposażona domowa silka będzie :) ławeczka i sztanga to podtsawa. Dobrze żeby była regulacja nachylenia (jak w ławeczce Yagiela). Wyciąg mam Marbo już prawie 3 lata i dobrze się trzyma. dokupiłem do niego siedzisko i modlitewnik - co wyszło taniej niż zakup oddzielnego modlitewnika. Hantelki (zaczynać ćwiczenia bicepsów od sztangi to barbarzyństwo :)), sztanga łamana i pożądne obciążenia (nie jakiś żel-beton, bo po paru miesiacach użytkowania będzie się kruszyć i pękać).

Jak dobrze rozpatrzysz to nawet w 1000 się bez problemu zmieścisz. Powodzenia!

14. maras

maras UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,712
    Zdobyte Lajki:
    56,748
    Punkty:
    3,790
    Miasto:
    Kraków
    Home Page:
    Jak masz małe fundusze, to możesz zainwestować w jednego albo dwa kettlebelle, nimi zrobisz trening całego ciała, w necie jest mnóstwo ćwiczeń i planów treningowych

15. skunx

skunx KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,150
    Zdobyte Lajki:
    9,620
    Punkty:
    1,790
    Kup 2 ketle po 16kg i jak musisz to ławke plus 2hantle do wyciskania na klate lub sztangę. reszta jest dla dziewczyn. No i nie zapomnij o podciąganiu się.

16. Cylek

Cylek Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    283
    Zdobyte Lajki:
    10
    Punkty:
    1,790

Mam tą ławke i musze powiedzieć że jest 1 klasa. Bardzo solidna i stabilna. Wszystko dobrze sie trzyma i wygodnie sie ćwiczy. Masz maszyne do nóg, modlitewnik i skos + i -. Polecam. Do tego jakiś mniejszy atlasik jak w moim przypadku i jest full wypas. I jak podniesiesz skos na 90 stopni to z 2 strony można wygodnie przysiady robić :)

17. Mauricio Rua

Light Heavyweight

Komentarze:
    400
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    @dzidzi

Mógłbyś powiedzieć jaki masz dokładnie ten wyciąg bo właśnie nad tym marbo się zastanawiałem i nie wiem który wziąć ten do ściany czy do ławki czy do sufitu.

18. ChoMiK_B-N

ChoMiK_B-N BAMMA
    Lightweight

Komentarze:
    856
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Polecam trening kettlebell ćwicze z nimi już jakis czas mam 2x16Kg i 1x20 i to wystarcza siła poszła i waga spadła znacznie! Do treningu z kulami polecam tagże filmiki instruktażowe z tym panem
    Steve Cotter

19. dzidzi

dzidzi Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    142
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    mocowany do ściany.

http://fitbay.pl/3960-4958-thickbox/zestaw-sw2-ms-wyciag-siedzisko-stopy-uchwyty.jpg

dodatkowo mam do niego modlitewnik.

20. ChoMiK_B-N

ChoMiK_B-N BAMMA
    Lightweight

Komentarze:
    856
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    Jak chcesz coś tańszego to polecam http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-wyciag-do-sciany-w001.html mam podobny i zdaje egzamin.

Share This Page