IT, programowanie, bazy danych, ciekawostki

nie przesadzaj, ziomek z działu (nie it) własnie skończył szkolenie i egz, excel mu ogarniam wiec wiesz. agile/scrum to stan umysłu.
Nie przesadzam. Widzę to po osobach siedzących w scrumie. Jak chcesz ogarniać i mieć z tego dobry hajs to podstawy musisz mieć, nie mówię tu o praktyczniej umiejętności pisania aplikacji, a bardziej o rozumieniu pewnych konceptów, patternów, itd.
 
Nie przesadzam. Widzę to po osobach siedzących w scrumie. Jak chcesz ogarniać i mieć z tego dobry hajs to podstawy musisz mieć, nie mówię tu o praktyczniej umiejętności pisania aplikacji, a bardziej o rozumieniu pewnych konceptów, patternów, itd.

po zastanowieniu stwierdzam, że masz racje. właśnie pisałem ziomkowi wyszukaj pionowo.
 
Moje chińskie klony Arduino Nano odpaliły i co najważniejsze da się je programować:antonio: Do jednego przylutowałem goldpiny, ale z racji pierwszego lutowania tak małych elementów i to w dodatku bez płytki stykowej wyszło tak średnio bym powiedział:siara: Staram się podpiąć jakoś ładnie światła choć w barwie niebieskiej do TV, żeby później z grubszym sprzętem wziąć się za ten ambilight, ale czuję, że będzie ciężko.
 
dlaczego taki wybór? W sensie to nie są kosztowne sprawy, no chyba ze spodziewasz sie burzliwej twórczości :)
5zł za dwie płytki skusiły:lol: A z tego co widzę sporo sklepów nawet typowo elektronicznych sprzedaje też klony. Działam teraz na programowaniu pilota od TV i diody, bo gdzieś tam miałem stary odbiornik ir. Co ciekawe komendy z pilota na porcie widać, ale diodą za bardzo nie chce sterować(bardziej wymuszać niektóre czynności), ale włącz/wyłącz diodę działa. Wgrywam bez przerwy różne szablony:crazy:
 
GMkpo6Q.jpg
 
Po 3 miesiącach pracy na okresie próbnym jako programista aplikacyjny C# dostałem na początek około 3,300 zł, umowa niedawno przedłużona kasa sporo podskoczyła + premie. A więc warto iść w tych kierunkach, programistów brakuje pracy jest mnóstwo- ale fakt gdy byłem na rozmowie kluczowym punktem jest umiejętność programowania ale i bardzo ważna jest komunikacja, praca w zespole no i w pewnym sensie papierek ze studiów (przynajmniej w przypadku tego co wiem z tego ile osób było na rozmowach i ile odpadało).
 
Czy wystarczy że skopiuję tylko partycję c na nowy ssd żeby system wystartować ? Reszta to chyba tylko patycje przywracania
A30DF398-1CD2-43A0-BACF-30D6F2FD906A.jpeg


pierwszy raz to robię, z góry dzięki za pomoc
 
Czy wystarczy że skopiuję tylko partycję c na nowy ssd żeby system wystartować ? Reszta to chyba tylko patycje przywracania
View attachment 32287

pierwszy raz to robię, z góry dzięki za pomoc
Masz mozliwosc testowania bezproblemowego? Dlaczego nie mozesz skopiowac dysku 1:1?

Szczerze mowiac nie wiem jak to jest z GPT i UEFI, ale watpie zeby tylko jedna partycja wystarczyla zeby dysk byl bootowalny.
 
@Dzihados potrzebuje rozwinąć się z linuxa pod kątem administrowania + bash. Nic wielkiego ale żeby liznąć temat. Jakieś porady gdzie, czego szukać ? Sprawdzone kursy itp?
 
@Dzihados potrzebuje rozwinąć się z linuxa pod kątem administrowania + bash. Nic wielkiego ale żeby liznąć temat. Jakieś porady gdzie, czego szukać ? Sprawdzone kursy itp?
Kursów na pewno setki, internet tak przepastny ze az nie wiadomo gdzie zaczać :)
Zalezy co tam chcesz konkretnie administrowac, ale najlepiej to sobie postawic drugi system, Pi albo chociaz VMa, coś trzeba psuć :)
Najlepiej chyba rozwijać się organoleptycznie, tzn próbując coś zrobić. A wtedy często jest tak...

...i się uczysz :)
 
Kursów na pewno setki, internet tak przepastny ze az nie wiadomo gdzie zaczać :)
Zalezy co tam chcesz konkretnie administrowac, ale najlepiej to sobie postawic drugi system, Pi albo chociaz VMa, coś trzeba psuć :)
Najlepiej chyba rozwijać się organoleptycznie, tzn próbując coś zrobić. A wtedy często jest tak...

...i się uczysz :)

Mam VMa z Debianem i Red Hatem i coś tam sobie psuje powoli :) Bo w sumie nie wiedziałem za którą dystrybucję się zabrać :confused:
 
Mam VMa z Debianem i Red Hatem i coś tam sobie psuje powoli :) Bo w sumie nie wiedziałem za którą dystrybucję się zabrać :confused:
Dystrybucja nie jest wazna, nie teraz,

Wymyśl sobie cel: zadziw kumpli linuxem na nastepnej imprezie. Jako przykład afkorse. Dystrybucja to młotek.

Jeżeli chcesz być użytkownikiem to pewnie lepiej pójść w Ubuntu, jeżeli bardziej linia komend to Debian, ale serio to nie ma znaczenia - na tym etapie.

Wymyśl sobie cel - powtórzę :)
 
Dziwne pytanie na Cohones, ale jakoś nie należę do zbyt wielu grup w internetach, więc co mi szkodzi ;)

Ma ktoś do polecenia jakieś kursy do C# dla początkujących? Mogą być jakieś darmowe, a mogą być z udemy czy podonych serwisów. Lub chociaż nazwiska sprawdzonych autorów takich kursów? Koleżanka, frontendowica angularna poszła do nowej pracy i okazuje się, że pytanie z rekrutacji "czy jest otwarta na naukę backendu" po przyjściu do pracy zamieniło się w "jest od cholery backendu" ;) Ja tak średnio coś jej mogę polecić, bo ja zawsze preferowałem mozolne książki i trochę inny styl nauki i kursów internetowych nie znam, ale może ktoś coś kojarzy. To osoba, która z backendem wcześniej nie miała nic wspólnego, poza takimi rzeczami oczywistymi dla frontendowca.

PS. Właśnie zauważyłem, że to mój 1000 post na forum. Zajęło mi to raptem >10 lat. Dobre tempo, niektórym to i 40 lat zajęło.
 
Last edited:
Back
Top