Imię dla psa

Niektórzy ludzie oczekują od psów określonych cech fizycznych, a przede wszystkim charakteru, które są charakterystyczne dla danej rasy. Natomiast pies ze schroniska to trochę loteria. Często są też już za stare, żeby je sobie odpowiednio ułożyć. Ale ogólnie podzielam Twoją opinię - jakbym sam brał psa to z chroniska.

Oczywiście, zgadzam się z tym. Bardziej zasugerowałem się rasą. Pół osiedla u mnie do buldogi francuskie, chyba obecnie taka moda.
Sam mam psa ze schronisk. Przerobiłem już parę psiaków: od jamnika, przez bulla, po haskiego. Nigdy nie miałem tak ułożonego i oddanego psiaka. Ten pies nie wiedział co to dom, smycz, spacer, jazda autem, komletnie nic. Był typowym rozpłodowcem i zasilał pseudo hodowle. Teraz wszędzie jeżdzi z nami, gdy w tygodniu jest w domu i przybywamy po pracy to wita się z każdym po kolei, nawet moim młodym. Żyje na codzień z dwoma kotami, ówniez znajdami, bez żadnych problemów. Ciężko to wszystko opisać w paru zdaniach. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że 90% ludzi, którzy mają z nią kontakt nie może wyjść z zachwytu. Jak słuszą, że to pies ze schroniska to mam wrażenie, że część z nich czuje się zawiedziona, że to nie żadne rasowiec o imieniu Angelica...

Już reasumując; nigdy nie kupię żadnego zwierzaka:)
 
Ze Roberto,
Zonk,
Zulus,
Zdenek,
Zucchero,
Zorro,
Zrazik,
Zaraz,
Zordon-już nie raz było, ale jest dobre,
Zibi-jw.
 
Proponuję: Hau Hau, ewentualnie Łuf Łuf.

Oj... przepraszam, miało być na 'Z'. To może Ziomal.

A jak ma być tylko do rodowodu to może:
Zajebisty buldog rozpłodowy.
 
Last edited:
Zachariasz
Zbigniew – Zbyszek, Zbyszko, Zbysiek, Zbysio
Zdzisław – Zdzisiek, Zdziś, Zdich, Zdiech, Zdisio, Zdziesz, Zdzieszko, Zdisek
Zenobiusz – Zenek, Zenio, Zenus
Zefir
Zefiryn
Zenon – Zenek, Zenio, Zenuś
Ziemowit
Zwinisław
Zygfryd – Zyga, Frydek
Zygmunt – Zyga, Zygmuntek, Zygmuś, Zyguś
Zygmunta
 
Zaul
Zeus
Zozol
Zelgadis
Zator
Zakwas
Zawyj
Zabobon
Zemo
Zola
Zefir - król wiatrów
Zumbach - po słynnym pilocie z Dywizjonu 303
Zabij - wyobraź sobie minę przechodniów gdy wołasz pieska :)
Zło - ubierz się na czarno a psa wołaj ,,Zło przybądź do mnie "
 
Zachariasz
Zbigniew – Zbyszek, Zbyszko, Zbysiek, Zbysio
Zdzisław – Zdzisiek, Zdziś, Zdich, Zdiech, Zdisio, Zdziesz, Zdzieszko, Zdisek
Zenobiusz – Zenek, Zenio, Zenus
Zefir
Zefiryn
Zenon – Zenek, Zenio, Zenuś
Ziemowit
Zwinisław
Zygfryd – Zyga, Frydek
Zygmunt – Zyga, Zygmuntek, Zygmuś, Zyguś
Zygmunta
ale to nie dla syna szukam :werdum:
 
Szkoda ze na Z bo bys nogl go nazwac Kot. A tak to moze byc Zapierdol, Zwierze, Zaciek, Zaraz ("codz tu zaraz dp mnie!"), Ziutek, Zakret, jak dwuczlonowe to moze byc Z psem "z psem chodz!", Za miedza, Z dupy.
 
Witam forumową brać,

Stoję przed arcytrudnym zadaniem. Muszę wybrać imię do rodowodu dla buldoga francuskiego. Z żoną już postanowiliśmy, że będzie się wabił "Nelson", ale w metryczce musi być imię na literę "Z".
Może być coś po polsku, angielsku itp. zarówno jedno jak i dwu członowe wchodzą w grę, pełna dowolność (Ojciec nazywa się "Foo Fighter", a matka "Wenus z Milo").

Może komuś wpadnie coś ciekawego do głowy (jakiś bohater, zawodnik czy zjawisko itp). Mi na razie chodzi po głowie Zangief :goldi:

może Zgarbiony Zarobas? :crazy::crazy:

Z góry dzięki za pomysły.
Zoroaster, Zaratusztra, Zawisza, Zorro, Zagloba.
 
Haha, sam od razu pomyślałem o Zoltanie!
Jeszcze fajne mi przychodzi do głowy "Zeugl" (wymowa: Cojgl lub Zojgl).
Hmmm... Na siłę to jeszcze przychodzi mi do głowy: Zgnilec (pasuje do mojego po tym jak zje suche żarcie), Zombie, Zjadarka (ale to dla suki).
 
Jak dla mnie Zagloba tez wygrywa ten konkurs. Jezeli moj psiak nie bedzie sie wabil kimura, balacha lub browar to wlasnie Zagloba zostanie.
 
Back
Top