Idealny Zawodnik MMA według Cohones

w HW:

<ol id="thread" start="1">
<li id="post-775577">



Boks - Junior Dos Santos

Kopnięcia - Alistair Overeem

Najlepsze Zapasy - Cain Velasquez

Najlepszy Parter - Fabricio Werdum

Walka w Klinczu - Alistair Overeem

Kondycyja - Cain Velasquez

Serce do Walki - Cain Velasquez
 
Najlepszy Boks - Anderson Silva
Najlepsze Kopnięcia - Aldo/Pettis
Najlepsze Zapasy - Nurmagomedov
Najlepszy Parter - Jacare
Najlepszy w Walce w Klinczu - Velasquez
Najlepsza Kondycyja - Velasquez
Serce do Walki - Materla
Potecjał Medialny - Sonnen
 
Już nie przesadzajcie z tymi tematami. O ile takie coś ma dla kogoś sens, to niech to będzie w jednym temacie.


dokładnie, jeszcze załóżcie "najlepszy wojownik w kosmosie i poza kosmosem" i tam wpisujcie Jima Kazamę, Scorpiona, Vegetę i Ryu ze Street Fightera...
 
Najlepszy boks: A. Silva



Najlepsze kopnięcia: Aldo



Najlepsze zapasy: Velasquez



Najlepszy parter: Jacare



Najlepszy w klinczu: Jon Jones



Najlepsza kondycja: Velasquez



Serce do walki: Edgar



Potencjał medialny: Ch. P. Sonnen
 
ogólnie:



boks - Anderson Silva



kopnięcia - Edson Barboza



zapasy - Cain Velasquez



parter - Werdum



klincz - Jon Jones



kondycja - Cain Velasquez



serce - Frankie Edgar
 
Bez sensu. Wolę wszechstronnego zawodnika docenić niż wybrać kto ma pojedyncze płaszczyzny najlepsze, co z tego, że podam, że Toney miał jak dotąd najlepszy boks jak go nie zdołał pokazać, bo nie ma innych rzeczy ;-) Wszystko powinno być na jak najwyższym poziomie. Takim kimś jest GSP, uderzenia ,kopniecią, zapasy ofensywne, defensywne, bjj ofensywne, defensywne, Gnp czy poddania. On potrafi wszystko :) A tak może można byłoby kogoś postawić wyżej niż on w czymś, ale w innych aspektach będzie miał do George'a daleko, a przynajmniej bardziej mu ustępował w pozostałych.



Drugim przykładem kompletności mógłby być Benson wg mnie. Cain gdyby tylko poddawał, ale tego nie robi, więc odpada. Jones? Nie za bardzo z tym boksem jakoś mi pasuje do zawodnika kompletnego, choć oczywiście w samej walce wystarczają mu jego spinning shity i kopnięcia plus parter.
 
Takim kimś jest GSP, uderzenia ,kopniecią, zapasy ofensywne, defensywne, bjj ofensywne, defensywne, Gnp czy poddania. On potrafi wszystko :) A tak może można byłoby kogoś postawić wyżej niż on w czymś, ale w innych aspektach będzie miał do George'a daleko, a przynajmniej bardziej mu ustępował w pozostałych.


no, chociaż jeden docenia Żorża...:-)
 
brakuje troche podzialow na ofensywe, defensywe. Jest wiecej czynnikow, jak np. timing, czy footwork...
 
GSP robot, ale potrafil swoim stylem zanudzic - z drugiej strony mamy JBJ'a ktory rowniez jest mega wszechstronny (az tak ten boks GSP lepszy od JBJ'a? jedyne co pamietam to... jabjabjabjabjabjab), a potrafi to zmiksowac aby skonczyc walke czego brakowalo Kanadyjczykowi ostatnio. kiedys byl wiekszym killerem, a przypomnijmy sobie, ostatnie skonczenie walki przez George'a... 2009. huh. moglbym zaryzykowac stwierdzenie, ze w klinczu JBJ zjada GSP, zapasy jak i reszta na podobnym poziomie.



#nowepokoleniemma



wbrew pozorom wedlug mnie bardzo wszechstronnym zawodnikiem jest tez Cerrone tylko po prostu tego nie pokazuje.w bjj mega gumowy, zapasy gdy chce z nich korzystac skuteczne, stojka klasa, cardio czy serducho tez moc. gdyby tylko glowa byla na miejscu, ile razy jeszcze bede to powtarzal. :(
 
stojka klasa






Kopnięcia ma kozackie, kolana bez klinczu moim zdaniem lepsze niż Lyoto, ale boli mnie w jego przypadku, że przy takiej parze w łapach ma taki krzywy boks. Aż dziwne, że Jackson nie dał rady nic z tym zrobić (w sensie jego treningów w dużej mierze na ten aspekt ukierunkować), bo Donka podobno często trzeba z sali wyrzucać, maniak trenowania.
 
to bardziej Winkeljohn, bo to on jest trenerem stojki u nich. czy ja wiem czy taki krzywy? on mi zawsze pod MT podchodzil niz typowo boks, a jak ktos potrafi nokdalnowac jabem (nawet podejrzane szczeki, who cares) to jednak moze sobie pozwolic na taka otwarta stojke. jakos nie widze Kowboja za podwojna garda z bokserskim standem jak np Rampage czy Hendo. ciezko mi zdefiniowac wlasnie 'najlepszy boks', bo wiekszosc fighterow nie ma klasycznego 'boksu' w repertuarze. wystarczy obejrzec pare walk Mayweathera zeby stwierdzic, ze 'boksu' typowo w MMA nie jest az tak duzo.
 
Z Winkelem racja, choć chodziło mi raczej o szefa szefów, ale nie wiem w sumie jakie dokłądnie tam są stosunki. Baza z MT wiadomo, swoje robi, ale z jednej strony ma przebłyski jak ten jab z tej walki czy z Razor Robem czy całościowo w pierwszej walce z Bensonem fajnie boksował, a z drugiej jak w walce z Dos Anjosem mimo przewagi zasięgu rzuca jakieś niewiadomo co. Szkoda.



Z tym boksem w MMA celna uwaga :) Chodziło mi w każdym razie o to, że nie odpala nawet połowy tego, co mógłby z lepszą pracą rąk.
 
Trudny wybór.



Najlepszy boks: Dos Santos/Diaz/Silva



Najlepsze kopnięcia: Aldo/Pettis/Silva



Najlepsze zapasy: Cormier/Velasquez/Nurmagomedov



Najlepszy parter: Held/Werdum/Jacare



Najlepszy w klinczu: Jon Jones



Najlepsza kondycja: Velasquez



Serce do walki: Maldonado



Potencjał medialny: Sonnen/Lesnar
 
Najlepszy boks: Lombard



Najlepsze kopnięcia: Pettis



Najlepsze zapasy: Velasquez



Najlepszy parter: Rousey



Najlepszy w klinczu: A.Silva



Najlepsza kondycja: Nurmagomedov



Serce do walki: Materla



Potencjał medialny: Porczyk :-)
 
Najlepszy boks: JDS/Anderson


Najlepsze kopnięcia: Pettis/Aldo


Najlepsze zapasy: Cain/Cormier


Najlepszy parter: Werdum/Mir


Najlepszy w walce w klinczu: Cain


Najlepsza kondycyja: Cain


Serce do walki: JDS/Edgar


Potecjał medialny: Lesnar/Ronda
 
Najlepszy Boks - Spider
Najlepsze Kopnięcia - Showtime
Najlepsze Zapasy - Askren
Najlepszy Parter - Jacare
Najlepszy w Walce w Klinczu - Velasquez
Najlepsza Kondycyja - Mighty Mouse
Serce do Walki - Edgar
Potecjał Medialny - Sonnen, Akiyama ;)
 
Żeby temat tak szybko nie umarł to daje Idealnego zawodnika z poprzedniej dekady walczącego w PRIDE.

Najlepszy Boks - Wowczanczyn
Najlepsze Kopnięcia - Cro Cop
Najlepsze Zapasy - Coleman/Randleman
Najlepszy Parter - Fedor/Minotauro
Najlepszy w Walce w Klinczu - Wand/Saku
Najlepsza Kondycyja - Fedor
Serce do Walki - Matsui/Kosaka
Potecjał Medialny Cro Cop/Wand/Saku
 
Beka w chuj, zero obiektywizmu, albo niektórzy nie wiedzą jak wygląda dana płaszczyzna
 
Najlepszy Boks = BONUS BGC (buła + łokieć) :-)


Najlepsze Kopnięcia = Robert Burneika


Najlepsze Zapasy = Mariusz Pudzianowski


Najlepszy Parter = Michael Piszczek


Najlepsza Kondycyja = Dawid Ozdoba


Serce do Walki = Marcin Najman, Kamil Bazelak


Potencjał Medialny = Trybson, Popek :-)
 
Najlepszy boks: JDS



Najlepsze kopnięcia: Pettis



Najlepsze zapasy: Velasquez/Cormier



Najlepszy parter: Werdum



Najlepszy w walce w klinczu: Overeem/Velasquez



Najlepsza kondycyja: GSP/Ben Henderson



Serce do walki: GSP/Diaz



Potecjał medialny: Sonnen/GSP/Lesnar
 
Najlepszy Boks - Andrson Silva



Najlepsze Kopnięcia -Anthony Pettis



Najlepsze Zapasy - Cain Velasquez



Najlepszy Parter - Jacare Souza



Najlepszy w Walce w Klinczu - Wanderlei Silva/Alistair Overeem (swojego czasu)



Najlepsza Kondycyja - Benson Henderson



Serce do Walki - Diego Sanchez



Potecjał Medialny - Chael Sonnen
 
Serio nikt nie poda Vitora za najlepszy boks? W mma liczy się skuteczność, nie?
 
myslalem o Vitorze, myslalem o Rampage'u, ale na ten moment to Vitor wiecej uzywa kopniec do nokautowania niz rak, za to JH swoja lewa reka pieknie trafial szczeki.
 
Najlepszy Boks: JDS



Najlepsze Kopnięcia: Jose Aldo



Najlepsze Zapasy: Ben Askren



Najlepszy Parter: Fabricio Werdum



Najlepszy w Walce w Klinczu: Jon Jones



Najlepsza Kondycyja: Frankie Edgar



Serce do Walki: Michał Materla



Potecjał Medialny: Chael Sonnen
 
To ja może nieco inaczej zrobię. Ciężko ocenić, kto gdzie jest najlepszy, bo np. Held ma kozackie poddania, ale z drugiej strony mało uderza, G&P praktycznie nie istnieje, z kolei u Caina odwrotnie. Ciężko też porównywać kondycje na tle wszystkich wag, bo tu z kolei Cain ma mistrzowską kondycję, ale pewnie nie lepszą, niz np. Clay Guida. Więc ja sobie wyróżnie zawodników i postaram się wymienić tych, których nie było lub było malo.



Najlepszy Boks: Nate Diaz/Maldonado



Najlepsze Kopnięcia: Thiago Alves



Najlepsze Zapasy: Weidman



Najlepszy Parter: Damian Maia



Najlepszy w Walce w Klinczu: Nurmagomedov/Dong Hyun Kim



Najlepsza Kondycyja: Clay Guida



Serce do Walki: Maldonado



Potecjał Medialny: GSP/Sonnen- tu ciężko raczej kogoś innego wyróżnić
 
Kurde judocy, grapplerzy, zapaśnicy czy nawet kickboxerzy z najlepszym boksem, a nie bokserzy, którzy zaadaptowali się do MMA ;-) Jak Noons, Masvidal czy JDS lub chociażby powyższy Maldonado :-) No nic, zostawiam ten temat już dla Was :-)
 
Ktoś po uprzednim zamknięciu tematu podjąłby się zliczenia głosów i podania nam tego co wyszło?
 
Back
Top