HubiSSJ3- proszę o pomoc- Praca Zaliczeniowa

HubiSSJ3

UFC
Heavyweight
Witam. Miałbym do Was prośbę, długo Wam to nie zajmię, a mi może bardzo pomóc. Więc jezeli ktoś ma kilka minut wolnego czasu i chce pomóc- zachęcam do pisania.



O co chodzi? A mianowicie chodzi mi o to, abyście opisali swoje konta w(jakim) banku, jakie są plusy, jakie minusy. Pomoże mi to przy pisaniu pracy na temat " W którym banku warto założyć rachunek bankowy i dlaczego?". Najbardziej interesują mnie opinie osób posiadających konta w bankach takich jak: Pekao S.A., Bank Spółdzielczy, PKO B.P, BGŻ, Alior Bank i Getin Bank (Santander też może być)



Może to być krótka opinia wypisująca plusy i minusy od myślników lub taka zwykła wypowiedź.



UWAGA! Szczególnie osoby, które posiadają/posiadały konta"młodzieżowe" (czyli przed skończeniem 18 lat) w jakimkolwiek banku, są proszonę o opinie.







Dziękuję z góry i licze na pomoc cohones.
 
Mam konto w ING :
Plusy:
- prowadzenie konta za darmo, jeśli zrobię jedną opłatę kartą powyżej 100 zł w miesiącu
- darmowe konto oszczędnościowe
- niezła funkcjonalność konta internetowego
Minusy:
-konto oszczędnościowe ssie :)
-problem ze zmianą danych teleadresowych przez neta - praktycznie niewykonalne bez wizyty w oddziale
 
Posiadam konto młodzieżowe w PKO BP i wykorzystuje je w 99% do przelewów (rzadko wybieram coś z bankomatu lub płacę kartą w sklepie) . Na pewno plusem jest właściwie brak opłat: za otwarcie rachunku, za prowadzenie (nie płaci się do 26 roku życia a do tego mi jeszcze dużo brakuje :-)) , za dostęp właściwie z każdego źródła. Duża łatwość w obsłudze z internetu czy telefonu. Minusem mogą być opłaty za przelewy zewnętrzne w wysokości 3 lub 8 zł, ale tylko gdy wysyłamy je z placówki banku, a jak wiadomo większość osób robi to przez internet, tam jest bezpłatnie. Minus to też limit do ilości wypłaconej kasy z bankomatu ale jak już mówiłem rzadko wybieram stamtąd forsę.
 
mam konto w wbk, place 5 zl miesiecznie za to, zeby nie pobierali oplat z bankomatow innych firm. tak to nic nie place. a i jesli sprawdzam stan konta sciagaja mi 2zl



pozdrawiam i ogarnij tylek takie info mozna znalezc w 2 minuty na necie:)
 
to w liceum sa prace zaliczeniowe? :-)



mam konto w aliorze i troche mnie ruchneli, nie dostaje zadnego stalego przychodu, studiuje, oplata byla na poczatku 10zl okolo, za karte glownie, teraz dodali sobie 'prowadzenie konta' i jada ze mna 18zl miesiecznie (wiem, dla Wujka to nie jest hajs, ale 20zl za nic troche boli). korzystam z konta czasami, z karty tez sporadycznie, ale musze miec konto do oplaty silowni czy ogarniecia hajsu. mlodziezowego nie mialem. ogolnie przelewy za darmola i wszystkie bankomaty dostepne za darmo rowniez wiec nie marudze, ale zastanawiam sie nad zmiana.
 
pekao sa - konto za darmo, karta za darmo. Za internetową obsługę płacę 3 zł miesięcznie. Plusy to dobra stronka online do przelewów, brak awarii, bankomaty euronetu za free i nie trują dupy z ofertą pożyczkową co miesiąc, tak jak np. polbank. Minusy - jak chcesz coś w oddziale to trwa to i trwa - stary system, zawiechy, babki w okienku często "z poprzedniej epoki"...
 
@jebaka



Można znaleźć materiały, no pewnie,że można. Ale zależało mi na bezpośrednich opiniach ludzi, których jestem pewien,że to nie jest żadna opinia zamieszczona przez ludzi, którzy są związani z jakimś bankiem i go bardzo chwalą. Niektóre będę nawet cytował, więc wiesz.







Taa, u nas jest tak jakby zaliczenie z PP, po prostu kto nie odda takich ważniejszych prac to niech raczej nie liczy na ciekawą ocenę na koniec roku. Nauczycielka, która uczy tego przedmiotu tak to nazwała.
 
ING Bank Śląski



Konto Direct + OKO Direct



-Prowadzenie za free



-Bankomaty wszystkie w kraju za free



-Wpłatomaty za free



-Przelewy za free



Usługa cashback za free



-Opłata za karte to 7zł ale wystraczy w miesiącu rozliczeniowym zapłacic kartą za conajmniej 200zł i nie pobierają tej opłaty, z tym bankiem jestem związany od 2007r i jestem zadowolony, chyba tylko raz byłem w oddziale coś załatwic, no i jeszcze konto internetowe też bez opłat :)



-
 
Ja mam konto w mbanku (BRE bank) od lat. Kiedyś było wszystko za darmo z wypłatami z bankomatów EURONETU włącznie. Od jakiegoś czasu (już z parę lat) kroją 2 zł za kartę debetową i dorzucili bankomaty multibanku. Było by wszystko ok, gdyż korzystam jedynie z bankowości internetowej i bankomatów/wpłatomatów, ale już od dawna zaczęli mnie wkurwiać reklamami w internetowym panelu obsługi konta, a przede wszystkim telefonami akwizytorskimi z jakimiś kredytami, ubezpieczeniami i innym badziewiem. Tym samym w najbliższej przyszłości zmieniam, najprawdopodobniej na ING Bank Śląski.
 
bibi zadzwon na mlinie i powiedz, ze chcesz zastrzec wszystkie zgody marketingowe/informacje handlowe i po problemie ;]



co do oplaty za karte, to jak w danym miesiacu wydasz karta min. 100zl (nie musi byc 1 płatność, może byc kilka płatności na mniejsze kwoty), to nie ma tej oplaty
 
zaczęli mnie wkurwiać reklamami w internetowym panelu obsługi konta, a przede wszystkim telefonami akwizytorskimi z jakimiś kredytami, ubezpieczeniami i innym badziewiem
potwierdzam co do tego banku. bardzo łatwo się pozbyć, podpowiem że grzeczne załatwienie sprawy nie pomaga; ) podpowiem dalej, puściły mi nerwy i nie ma reklam:-)
 
Hubi chciałem Ci wysłać slajdy z przedmiotu gdzie są dokładnie podzielone kategorie klientów dla poszczególnych banków oraz opinia ogólna o bankach ale chuj przyciął slajdy i nie ma sensu żebym je Ci przesyłał w okrojonej formie więc napiszę tutaj hehe



-ustatkowani- bezpieczeństwo, przynależność do większości- WBK, PKO, BPH



-poszukujący- silne przeżycia, indywidualność- mBank



-spełnieni- poprawa świata, wolność wyboru- Co-op Bank



-chaotyczni- ucieczka, szybkie wzbogacenie się



-aspirujący- wysoki status, sukces materialny- Raiffeisen, Citibank







BRE Bank



*wartości- pewność, niezawodność, sprawność, dostępność, siła, stabilność



Citibank



*wartości- wielkość, wystawność, elitarność, szybkość, agresja, dystans



Raiffeisen



*wartości- dostępność, siła, agresja, wysokie koszty



BPH



*wartości- masowość, nieprzewidywalność, zmienność, brak kontynuacji



WBK



*wartości- dostępność, masowość, zawodność
 
Ja mam <30 w WBK od 14. roku życia i moim zdaniem wielki minus, że do ukończenia 18 nie można było robić przelewów przez internet. Może coś z tym zmienili, nie wiem, problem już mnie nie dotyczy :)
 
citi juz dawno nie jest bankiem "elitarnym". . . swoje kk wciskaja praktycznie wszystkim, proponuje przejsc sie do jakiegokolwiek wiekszego CH, gdzie maja swoja wyspe i posluchac jak naganiaja klientow :-)



ktos wyzej pisal o pekao, polecam wyplacic kase z nie swojego bankomatu, takie kosza na tym prowizje, ze to masakra jakas



co do ing, to jest jedna rzecz, ktora mi sie u nich podoba- mozliwosc stworzenia wzoru karty (ciekaw jestem czy jakby ktos za wzor dal gole cyce, to czy tez by mu stworzyli taka karte xD )
 
Haha, dzięki chłopaki, myślałem o tym samym ale wiecie jak jest...maniana, maniana;)
 
1270562558_by_bolo_600.jpg








A na poważnie:







Credit Agricole (dawny Lucas). Nie było problemu, a konto mam tam od około 10 lat. Miła obsługa, ciekawe propozycje lokat.



Ale i tak małżonka to wszystko ogarnia, więc więcej szczegółów nie znam.
 
ktos wyzej pisal o pekao, polecam wyplacic kase z nie swojego bankomatu, takie kosza na tym prowizje, ze to masakra jakas







5zł ?
lol.gif


nie, jakis % od kwoty, znajomemu kiedys sciagnelo chyba ~40zł, chyba, ze moze sie ogarneli z tym ostatnio i zmienili na te 5 zł? :P
 
ok, ja mam 26 lat, konto w banku Nordea, wczesniej mialem ING, do Nordei zostalem niejako przymuszony poprzez zmniejszenie marzy w kredycie wiec zdecydowalem sie przejsc (jedyny powod) inaczej zostalbym w ING



Plusy konta w nordea:



- mozliwosc korzystania z aplikacji mobilnej



- bardzo przejrzyste (w ing denerwowaly mnie te kafelki ktore wprowadzili)



- darmowe konto, oplata za karte 1 zl 50 gr niezaleznie od wygenerowanego obrotu



- darmowe powiadomienia sms



- mozliwosc zlecania operacji przez tzw. "bezpieczna poczte" dzieki temu czesc operacji nie wymaga pojawiania sie w placowce (np. dyspozycja nadplaty kredytu)



- darmowe bankomaty (wszystkie) dla konta Spectrum (innego juz chyba i tak nie zakladaja)



Minusy



- brak mozliwosci otrzymania kodu jednorazowego sms, są jedynie zdrapki



- brak wbudowanej mozliwosci doladowania telefonu na karte



- oplata za uzywanie karty



- kazda operacja nawet dodanie kontrachenta czy ustawienia powiadomienia sms wymaga kodu ze zdrapki
 
Ja mam konto w PKO BP. Płacę chyba 5 zł za osobiste i 15 czy 25 za firmowe.



Konto jak konto. Mniej więcej wszędzie jest to samo.



Plus jest taki że mają najwięcej bankomatów



Minusem jest to, że jak się pójdzie do banku to nieraz latami trzeba czekać na swoją kolejkę. Siedem okienek a dwie panie pracują. Rozumiem, że kryzys ale niech oni sobie oszczędzają na czymś innym a nie kosztem mojego czasu.
 
Back
Top