High League

Ja nie oglądam kanałów na YT z definicji, więc i tak nie wiem o kogo chodzi. Ale dwa lata temu z samego przeglądania internetu dowiadywałem się, że taki albo inny pcha się do freak mma i będzie walczył. Tymczasem obecnie, tak gdzieś od listopada, jest cisza w eterze. Zero nowości, trzeba wchodzić na cohones, żeby się choć dowiedzieć, czy i kiedy będzie jakaś gala frikowa :lol: Tak jak pisałem wyżej, rutyna i syndrom najedzonych kotów, kto się miał ustawić we frikach, ten się ustawił i tyle.


Ale właśnie w filozofii mojego FMa to nie miało być jakieś ustawianie, a wyciąganie ,,dobrych chlopakow'' którzy umieją w bitkę i trash talking i robia nam fun przez 24 h na dobę, a nie jakieś Ludwiczki.

Dlatego ludzie myślący jak ja będą powoli pakować walizki, bo ile można to tolerować. Sorry ale My mamy żyć jednym Ferrari na całe FM, gdzie w moim świecie to on i tak by usypiał przedszkolaki i byłby gdzies nr 405 FMa.

Nie po to chcieliśmy FMa. To miało się diametralnie się różnić od KSW, a nie nim się stać. K...a mać.
 
Na szczęście ja nie miałem takich przypadków. Mam świetnych najemców i często lata siedzą. Odpukać, to moim najpoważniejszym problemem była laska z dzieckiem która nie chciała płacić. W normalnych warunkach w życiu byśmy nie brali jej pod uwagę. Wzięliśmy ją tylko dlatego, że wtedy covid się zaczął i było pytanie: czy problem będzie wynajęcie jej i ona coś odwali za jakiś czas, czy to, że mieszkanie będzie puste. Wybraliśmy tą pierwszą opcję. Laska niedopłaciła już chyba w drugim miesiącu. Problemem było nie to, że nie płaciała, tylko to że kłamała. Zamiast napisać coś w stylu: "Sorry nie mam kasy za ten miesiąc, dajcie mi miesiąc -dwa żebym stanęła na nogi, bo przez covid po dupię dostaję", to laska pisała że puściła przelew. Właściciele (mega dobrzy i uczciwi, na dodatek prowadzący poważne biznesy) sprawdzają konto - nie ma. Sprawdzają firmowe, bo może laska się pomyliła i przez przypadek nie na to wpłaciła - też nie ma. Proszą o potwierdzenie wpłaty. Dupa pisze że już puściła potwierdzenie. To właściciele sprawdzają smsy w telefonach prywatnych i służbowych, później komunikatory, maile. To dla nich jakaś fatyga, bo czas zabiera, nerwy zżera... laska oczywiście nie zapłaciła. Innym razem umówiła się na spotkanie, 20 min przez spotkaniem pisze, że wyjechała z Wawy, wróci za parę dni. Dla właścicieli to problem, bo są spoza Warszawy, żeby dojechać, musieli załatwiać opiekę nas swoimi dziećmi, poprzekładać sprawy zawodowe itp. Dla nich to parę godzin straty + nerwy.

Oczywiście czuła się pewnie, bo eksmisje przez ustawę "covidową" były zwieszone i nawet jakby właściciele uzyskali nakaz eksmisji, to komornik nie mógłby ją eksmitować do oświadczenia z umowy najmu. Na szczęście był dodatkowy zapis w umowie, którego chyba nie rozumiała i na podstawie którego właściciele mogli dochodzić swoich praw. Więc jak się zorientowała, to od razu oddała klucze. Jako ciekawostka: to była "zawodowa oszustka" bo nawet u notariusza nie zapłaciła za akty!

inny przypadek, to znajomy kolegi wynajął mieszkanie obcokrajowcy i tam był zapis, że tylko 2 osoby mogą mieszkać: najemca i jego syn. Po jakimś czasie właściciel mieszkania dostał dwa pisma:
- pierwsze od spółdzielni które miało mniej więcej taki sens: "Panie, masz Pan dwa pokoje z kuchnią a zrobiłeś hotel. Co noc przebywa 6-8 osób, obcokrajowców. nie mają nr domofonu więc nawołują się po nocach w swoim narzeczu żeby ich do bloku wpuszczać". Inni mieszkańcy się boją".
- drugie z Urzędu Skarbowego o treści i później powtórzone w rozmowie z urzędnikiem mniej więcej takie: "Dostajesz Pan przelewy spoza Strefy Shengen i UE na dziwne kwoty. od 1zł do 2600zł. Przelewy z różnych nazwisk i nr kont. To dziwne, nie wiemy o co chodzi, ale prawdopodobnie jesteś Pan jakimś słupem czy innym uczestnikiem prania pieniędzy czy przestępstwa".

Okazało się, że najemca podnajmował innym swoim ziomkom pokoje/łóżka/materace i pewnie na tym jeszcze zarabiał. ludzie mieszkali przez jakiś i wracali do siebie jak się wiza kończyła. Swoje rzeczy żeby nie wozić w tą i z powrotem, zostawiali w mieszkaniu w kartonach. Każdy był podpisany i z nr tel. Te pudła były w całym mieszkaniu i było ich kilkadziesiąt!
jakbyś chciał szerzej popisać o umowie najmu, to
<t_tun_uMAŁPAprotonmail.com> gdzie zamiast _ wstawiasz i a zamiast MAŁAPA dajesz małpę :)
z tymi obcokrajowcami to niech zgadnę: Hindusi albo Wietnamczycy? Kasę bym postawił, że Wietnamczycy :usunto:

Ja ogólnie uważam, że większość tych kłopotów to często przez takie luźne podejście właścicieli mieszkań (nie lubię tego słowa landlord, za poważnie brzmi: landlordy to są w UK mające ponad 100 mieszkań) . Co trzy miesiące nadrabiam co tam nowego w tych Uwagach, Interwencjach. No powiem tyle, że okazja czyni złodzieja ale go nie usprawiedliwia.
Oddawanie kulczków "bo kaucja i czynsz i tak zostanie w następnych dniach wpłacona". Mocne szaleństwo, wręcz hazard, ale w sumie mam znajomych, którzy byli w stanie pożyczyć znajomym 20 tys. zł w gotówce bez papieru, bo to "dobry znajomy był od piaskownicy"...
Dla porównania w USA to nawet na słabszym przedmieściu chcą pokazania credit score mimo, że prawo lepsze.
IMO gdyby banki udzielały gwarancji bankowej lokatorom to zaczełoby być ciekawie na rynku i dużo oszustów byłoby bez szans, chociaż i tak pewnie dużo osób by tego nie stosowało. W DE mali rolnicy potrafią wymagać od przetwórni gwarancji bankowej. Trochę Polska jest jeszcze w tyle pod względem niektórych dobrych zwyczajów...
 
z tymi obcokrajowcami to niech zgadnę: Hindusi albo Wietnamczycy? Kasę bym postawił, że Wietnamczycy :usunto:

Ja ogólnie uważam, że większość tych kłopotów to często przez takie luźne podejście właścicieli mieszkań (nie lubię tego słowa landlord, za poważnie brzmi: landlordy to są w UK mające ponad 100 mieszkań) . Co trzy miesiące nadrabiam co tam nowego w tych Uwagach, Interwencjach. No powiem tyle, że okazja czyni złodzieja ale go nie usprawiedliwia.
Oddawanie kulczków "bo kaucja i czynsz i tak zostanie w następnych dniach wpłacona". Mocne szaleństwo, wręcz hazard, ale w sumie mam znajomych, którzy byli w stanie pożyczyć znajomym 20 tys. zł w gotówce bez papieru, bo to "dobry znajomy był od piaskownicy"...
Dla porównania w USA to nawet na słabszym przedmieściu chcą pokazania credit score mimo, że prawo lepsze.
IMO gdyby banki udzielały gwarancji bankowej lokatorom to zaczełoby być ciekawie na rynku i dużo oszustów byłoby bez szans, chociaż i tak pewnie dużo osób by tego nie stosowało. W DE mali rolnicy potrafią wymagać od przetwórni gwarancji bankowej. Trochę Polska jest jeszcze w tyle pod względem niektórych dobrych zwyczajów...
Gruzini. Co do tej nacji, to miałem przypadek: trafło się dwóch chłopaków, przed 40tką. Dobrze ubrani, uczesani itp. Nowy, dobry samochód. Widać, że kasę mają. Właścicielka nie wyraziła zgody na najem, bo na FB zdjęcia z bronią, białym proszkiem itp. Powiedziała, że ona nie jest od tego, by weryfikować, czy to atrapy czy nie i czy to żart z proszkiem czy nie. Ona nie będzie ryzykować.
Dalszym nacjom nie wynajmuję, choć znajoma wynajęła Nepalczykom i właśnie im przedłużyła na następny rok. Hindusami zajmował się kolega, ale on współpracował z firmami ich ściągającymi i zatrudniającymi. Ich dane już miał zanim oni przylecieli do Polski. Generalanie nie miał z nimi problemu, bo wszystko ich pracodawca załatwiał... poza tym że nadliczbowo mieszkali, np. u umowie że 3 max a nocowało 8.
Ukraińcy, Białorusini to super najemcy. Nie miałem nigdy z nimi problemów, co najwyżej czasami proszą o wcześniejsze rozwiązanie umowy. Mój brat wynajmuje rodzinie z czwórką dzieci, w tym jeden noworodek. Członkiem rodziny jest influencerka która ma 3,5mln obserwujących, więc taki @GumowyDrągal drażniłby druida aż by odcisków na obu łapach dostał. Choć z tymi influencerkami to różnie bywa... znajoma wynajmowała pewnej znanej... która była ku*wą. Zniszczyła poza tym mieszkanie.

Moim zdaniem na spadek ceny najmu oraz ogólnie uporządkowanie rynku mieszkaniowego wpłynęłaby...możliwość eksmisji na bruk.
 
Gruzini. Co do tej nacji, to miałem przypadek: trafło się dwóch chłopaków, przed 40tką. Dobrze ubrani, uczesani itp. Nowy, dobry samochód. Widać, że kasę mają. Właścicielka nie wyraziła zgody na najem, bo na FB zdjęcia z bronią, białym proszkiem itp. Powiedziała, że ona nie jest od tego, by weryfikować, czy to atrapy czy nie i czy to żart z proszkiem czy nie. Ona nie będzie ryzykować.
Dalszym nacjom nie wynajmuję, choć znajoma wynajęła Nepalczykom i właśnie im przedłużyła na następny rok. Hindusami zajmował się kolega, ale on współpracował z firmami ich ściągającymi i zatrudniającymi. Ich dane już miał zanim oni przylecieli do Polski. Generalanie nie miał z nimi problemu, bo wszystko ich pracodawca załatwiał... poza tym że nadliczbowo mieszkali, np. u umowie że 3 max a nocowało 8.
Ukraińcy, Białorusini to super najemcy. Nie miałem nigdy z nimi problemów, co najwyżej czasami proszą o wcześniejsze rozwiązanie umowy. Mój brat wynajmuje rodzinie z czwórką dzieci, w tym jeden noworodek. Członkiem rodziny jest influencerka która ma 3,5mln obserwujących, więc taki @GumowyDrągal drażniłby druida aż by odcisków na obu łapach dostał. Choć z tymi influencerkami to różnie bywa... znajoma wynajmowała pewnej znanej... która była ku*wą. Zniszczyła poza tym mieszkanie.

Moim zdaniem na spadek ceny najmu oraz ogólnie uporządkowanie rynku mieszkaniowego wpłynęłaby...możliwość eksmisji na bruk.
najciekawszy to był wytatułowany koleś z przekreśloną 60 na szyi.
Znajomy wynajmuje Irance ale ona ma kartę stałego pobytu. Ogólnie ci którzy dłużej mieszkają w Polsce to starają się nie odwalać, bo karta stałego pobytu w Polsce albo nawet obywatelstwo jest mega cenne dopóki jesteśmy w UE.

Ukraińcy: znajomy jest agentem nieruchomości mieszkań premium. Parę miesiecy temu się pytał czy mam kogoś do polecenia do korepetycji z rosyjskiego. Boże nawet te mieszkania za 20 tys. zł szybciej idą i są w stanie zapłacić za ROK Z GÓRY.

Ogólnie tak ostrożnie pisze bo nigdy nie wiadomo kto to wszystko czyta na forum otwartym, a nie chce podpowiadać oszustom :korwinlaugh:

Mogę tylko dodać, że mniej więcej domyślam się łamane na słyszałem jak działają te firmy zajmujące się pomocom w eksmisji: no niezły przekręt...


A eksmisja na bruk: nie jestem pewien czy nawet chyba w 2005 roku czy tego TK nie uznał za sprzeczne z konstytucją.

Największe problemy to mają samorządy, bo jeśli ktoś ma mieszkanie socjalne i zacznie je demolować, chlać to...
... samorząd może go eksmitować do następnego socjalnego...
A społeczeństwo płaci. Chciałbym zobaczyć ile każdy Polak dokłada się do tych mieszkań socjalnych i służbowych w rękach samorządów i państwa. Dlatego niektóre kamienice stoją puste...

Później napisze na maila.

Chociaż musze przyznać, że cieszyłbym się gdyby Ikononowicz i Śpiewak dostał na gali freakowej, chociaż najbardziej oni szkodza samym lokatorom, a czynsze spadną po tym jak zaczną więcej budować tych kwater i moteli pracowniczych. Już niektórzy przekształcają domy na to...
 
najciekawszy to był wytatułowany koleś z przekreśloną 60 na szyi.
Znajomy wynajmuje Irance ale ona ma kartę stałego pobytu. Ogólnie ci którzy dłużej mieszkają w Polsce to starają się nie odwalać, bo karta stałego pobytu w Polsce albo nawet obywatelstwo jest mega cenne dopóki jesteśmy w UE.

Ukraińcy: znajomy jest agentem nieruchomości mieszkań premium. Parę miesiecy temu się pytał czy mam kogoś do polecenia do korepetycji z rosyjskiego. Boże nawet te mieszkania za 20 tys. zł szybciej idą i są w stanie zapłacić za ROK Z GÓRY.

Ogólnie tak ostrożnie pisze bo nigdy nie wiadomo kto to wszystko czyta na forum otwartym, a nie chce podpowiadać oszustom :korwinlaugh:

Mogę tylko dodać, że mniej więcej domyślam się łamane na słyszałem jak działają te firmy zajmujące się pomocom w eksmisji: no niezły przekręt...


A eksmisja na bruk: nie jestem pewien czy nawet chyba w 2005 roku czy tego TK nie uznał za sprzeczne z konstytucją.

Największe problemy to mają samorządy, bo jeśli ktoś ma mieszkanie socjalne i zacznie je demolować, chlać to...
... samorząd może go eksmitować do następnego socjalnego...
A społeczeństwo płaci. Chciałbym zobaczyć ile każdy Polak dokłada się do tych mieszkań socjalnych i służbowych w rękach samorządów i państwa. Dlatego niektóre kamienice stoją puste...

Później napisze na maila.

Chociaż musze przyznać, że cieszyłbym się gdyby Ikononowicz i Śpiewak dostał na gali freakowej, chociaż najbardziej oni szkodza samym lokatorom, a czynsze spadną po tym jak zaczną więcej budować tych kwater i moteli pracowniczych. Już niektórzy przekształcają domy na to...

Najlepszą ochroną jest selekcja lokatorów. Ty i ja jako uczciwe osoby nie wiemy jak możemy być oszukani, bo nasz tok rozumowania jest inny niż oszusta. Nigdy nie korzystałem z takiej firmy, wszystko we własnym zakresie, lub osoby które pytały się jak rozwiązać trudne sprawy rozwiązywały je same.

Eksmisja na bruk w Polsce nie jest możliwa. I tutaj ciekawa sprawa: jest program potocznie zwany 40+. Polega na tym, że jak się przyjmuje uchodźców, to za każdego dostaje się 40zł na utrzymanie. Nie są oni lokatorami... ale kim są wg naszego prawa jak nie będą chcieli się wyprowadzić? Co do mieszkań socjalnych, to któreś z miast postawiło osiedle kontenerowe gdzieś na swoich obrzeżach. Nagle ci którzy od lat zalegali znaleźli pieniądze żeby opłacić czynsz i uniknąć eksmisji.

Co do budowy nowych mieszkań, to ani państwo ani gminy nie są w stanie budować. Widzimy właśnie upadek programu mieszkanie+. To nie jest dziwne, bo budowa nie jest w kompetencjach tych instytucji. Raczej powinno iść w stronę tanich kredytów. Rozmawialem z kolegą pracującym u dewelopera. Sprzedali cały blok funduszowi, który w bardzo krótkim czasie wynajął wszystkie mieszkania (grubo ponad 100).
ok kończymy, bo to nie miejsce.
 
Którą organizacje freakową obstawiacie, że jako pierwsza upadnie? :baldwinwhiskey:
W sumie pewnie nie każda pewnie powstała aby zarabiać jak to nie tylko Czeczeni mają w zwyczaju...
 
To uczucie kiedy KS zrobi lepszy Cage niż rozpiska 95 procent HL i Fame ostatnich gal.


Ogólnie szkoda że w erze tabloizacji , zidiocenia choćby ludzi coraz bardziej przez erę tik toka, nie ma do dziś programu w Polsce jak jutrzejsze spotkanie Turski vs Jóźwiak.

K..a ale ja bym oglądał namiętnie taki program. Dziwne że w erze yt jeszcze nie istnieje.

Kierowca ubera vs taksówkarz

Ukrainiec vs Polak

Fan Wojtyła był dobry vs fan był zły


Jezu to by szło na miliony.

Stanowski żyjący z kontrowersji,że jeszcze nie stworzył tego programu to jestem w szoku.
 
Last edited:
Prime nie uciagnie już długo.


Prime w erze FMa bez Muranów i Bomby to właśnie wyrasta na jedyne światło w tunelu. Tylko Boże ty mój niech oni biorą fajnych żywych ludzi a nie zamuleńców jak Popek czy Stifler, bo ostatnio też mnie rozczarowują, może wreszcie doczekam się walki Rataj vs Dzik.

Cały czas nie wierzę gdzie my obecnie jesteśmy z FM.Niesamowite, to można była tak potwornie śrubować a tu nie ma konfliktów itp. To jest po prostu niesamowite.
 
Stanowskiemu to ludzie z Weszło uciekają. Teraz Rokuszewski wypłynął w Canal+, zresztą w KS to i tak jest w miarę cywilizowany roast, a nie totalny odjazd w stylu Kasjo.
 
Stanowskiemu to ludzie z Weszło uciekają. Teraz Rokuszewski wypłynął w Canal+, zresztą w KS to i tak jest w miarę cywilizowany roast, a nie totalny odjazd w stylu Kasjo.


O Kasjo to dobry pomysł na moderatora takiego programu, może on kiedyś wpadnie by zrobić taki program.


Vassi ja to bym z chęcią zobaczył panel

Bokser uznający słowo bokser vs nie uznający.
 
Last edited:
Ogłoszono oficjalna kolejność walk.

Trochę zaskakuje mnie że Cichy vs Reporter tylko nr 2.

Hornik vs Lexy CO- ME :lol:

 
Szkoda że Lexy się przestraszyła Staśko, bo szczerze jak mnie nudzą te walki kobiet to serio byłem ciekaw tego starcia. Hornik to poziom starcia Godlewska vs Zusje.
 
Tak z ciekawości. Śledzisz polska eklape, bo on chyba tylko od ligi polskiej jest. Teraz mi o nim przypomniałeś bo ja w ogóle nie śledzę polskiej.

A co mam nie śledzić? :lol: Choć anturaż Weszło akurat jest dość monotonny i od jakiegoś czasu już nie sprawdzam Ligi Minus etc. W formie pisanej przyszło bodaj dwóch nowych dziennikarzy, którzy piszą w miarę poważne teksty bez typowych dla Weszło podśmiechujek, bo "dziennikarstwo" w stylu Paczula to można sobie darować, zwłaszcza, że połowa, albo więcej to copywriting z Meczyków :crazy: W tym tygodniu jest inba, bo właściciel Motoru nie zwolnił trenera Hiszpana, który rzucił segregatorem w prezesa i sapał do rzeczniczki prasowej, która potem przeszła na inne stanowisko.
 
Akurat są kolejki, że w miarę oglądam wszystkie mecze, bo w końcu każdy jest o osobnej godzinie. Ale zaczyna się sezon motorsportowy, więc trochę do końca sezonu ominę. Oferta Premier League w C+ ograniczona po wejściu Viaplay, więc też konkurencja mniejsza.
 
O kuźwa śledzić wszystkie mecze E. Stary podziwiam.

Przecież nie będę oglądał jak Bayern po raz 13-14 z rzędu wygrywa Bundesligę :crazy: A jeszcze 20-25 lat temu oglądałem mecze 2. Bundesligi, gdzie na DSF był 1,5 godzinny program ze skrótami. Inna sprawa, że trochę wtedy byłem w bukmacherce a 2. Bundesliga była w miarę przewidywalna (choć miałem kumpli, dla których pewniakiem była 2. liga hokejowa w Finlandii :lol: ).
 
Przecież nie będę oglądał jak Bayern po raz 13-14 z rzędu wygrywa Bundesligę :crazy: A jeszcze 20-25 lat temu oglądałem mecze 2. Bundesligi, gdzie na DSF był 1,5 godzinny program ze skrótami. Inna sprawa, że trochę wtedy byłem w bukmacherce a 2. Bundesliga była w miarę przewidywalna (choć miałem kumpli, dla których pewniakiem była 2. liga hokejowa w Finlandii :lol: ).


A LM śledzisz? Czy ktos zatrzyma Baya w tym sezonie?

Trener Hornik

 
Last edited:
Back
Top