GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Akurat nowy komp na super poziomie, nastawiony na kilka lat solidnego grania na wysoskich ustawieniach to własnie jest wydatek rzędu 3-5 tys. Dobra karta grafiki przecież kosztuje ponad kafla. Za półtora kafla to sobie możesz coś tam zmodernizować plus zakładając, że sprzedasz stare części to możesz faktycznie coś tam zrobić. Ale kupno nowego kompa, który przez kilka lat ma zapierdalać to właśnie jest wydatek jaki podałem. Hang sumy z kosmosu? Dawno nie kupowałeś nowego komputera chyba :) Skoro sama kartya grafiki (przykłado Radeon HD 7950 - mówię o naprawdę wydajnych komputerach, nie czymś co co już ma dwa lata) kosztuje 1200 zł to jakim cudem za 2,5 tys. chcesz mieć nowy komputer do gier?
 
Ale Logan pisał o "w miarę komfortowym" graniu a 3-5 tys. to już chyba na max detale lub prawie. A co do konsol/laptopów/pc też mam dylemat. Mam laptopa do neta, ale starcraft 2 tylko chodzi płynnie na low detalach Mam xboxa 360, ale kurde uwielbiam strategie i robi się klops. W diablo 3 też nie pogram, tzn. pogram na 800x600 - na tylu beta jeszcze jakoś chodziła. Co tu zrobić... 4 tysiące tylko na gry rts?
 
Ludzie są głupi płacąc za karty graficzne, które są wydajniejsze o 10% np 500zł więcej (a są tacy ludzie). Trzeba kupować sprzęt, który da się podkręcić. Nowe części kupowałem jakieś 3-mce temu. Przy wymianie podzespołów zostaje Ci sporo bebechów, zazwyczaj dokupuje się płytę gł, proc, pamięć, grafikę. Lepiej zainwestować w procesor + płyta, którą da się podkręcić i dzięki temu za darmo zyskać nawet np 15-20% mocy, niż wywalić grubą kasę na grafikę, która da Ci w grze 5 fps-ów więcej. Sprzedawałem przez 2 lata komputery i wiem jakie zakupy robią ludzie. Zero wiedzy, logicznego myślenia, powtarzają tylko papkę marketingową. Niestety wiele osób nie potrafi kupić najlepszego PC za określoną kwotę.
 
Diablo 3 wychodzi na xboxa + Creative Assembly wspominalo w wywiadzie o tworzeniu serii Total War (również) na konsole. Z drugiej strony konsola nie zawsze jest synonimem komfortowego grania. Np. Skyrim, który chodzi na xklocu beznadziejnie.
 
Ja się bardziej odniosłem do wypowiedzi Hanga, który napisał, że 3-4 tys. za nowy komputer to ceny z kosmosu. To się zapytałem go, skoro przykładowo karta grafiki kosztuje 1100-1200 zł (drogo, ale to nie jest najwyższa półka i tak, bo są karty i za 2 tys.) to w jaki sposób za nowy komputer masz zapłacić 2,5 tys? Mówimy o nowych komputerach do gier, bardzo wydajnych sprzętach, a nie jakichś składakach z części, które mają dwa lata. Na czymś takim też pograsz, ale zapomnij o najwyższych detalach, chyba, że przez pierwsze pół roku grania. 3 tysiące to nie jest jakaś mega wygórowana cena za nowy komp do gier, a Hang twierdzi, że to cena z kosmosu. Ja się z tym nie zgadzam. Modernizacja kompa co kilka lat to co innego.
 
Kupisz kompa za 1000-1500 zł i też wszystkie gry będą chodzić, ale jeśli chcesz grać we wszystko na full i mieć możliwość późniejszej rozbudowy to 2000-3000 zł. nie jest wygórowaną ceną.







Ja swojego kompa wymieniłem jakieś 5-6 lat temu, dałem za niego 700 zł. Obecnie gram bardzo sporadycznie, ale nie zdarzyło się, żeby jakaś gra nie działała na moim sprzęcie. Nawet najnowsze tytuły, działają normalnie, oczywiście w gre wchodzą niskie/średnie detale.
 
No grałem w halo wars i red alerta na padzie na xboxie i to jest totalna porażka. Nie wiem dlaczego microsoft nie oferuje myszki.
 
IGN oceniło Bioshock:Infinite - 9.4 ! przy okazji 2K podało informację, że produkcja gry kosztowała 200mln $ , dla porównania w GTA IV wpomopowano 100mln.



 
hang, akurat znam sie na tym nieco, bo o dziwo grajac na konsoli uzywam tez baaardzo duzo komputera. wymieniles bebechy za 2 tys, a ja kupilem konsole za 700 zl, na ktorej gram juz 3 lata i nic nie musze dokupywac, bo zawsze mi bedzie smigac na "najwyzszych detalach". i to porownanie do tych 10 gier slabe, bo i tak zawsze kupuje oryginaly, obojetnie na co by to nie bylo. zreszta, kto kupuje gry na ps3 czy xa za 200zl, na ebayu roczne tytuly sa po 10 euro.
 
Gaara tylko że "najwyższe detale" w 4 letniej konstrukcji są nieco inne niż "najwyższe detale" na nowym kompie ;) To tylko takie spostrzeżenie, w wojenki konsola vs pecet się nigdy nie wdawałem i nie mam zamiaru.
 
Porównywanie najwyższych detali konsoli i PC w obecnych czasach to jak porównywanie topowej wersji malucha z najuboższą mercedesa ;) Nie ta klasa... ;)



Korzystając z promocji na Steam kupiłem Hotline Miami. Masakrycznie psychodeliczna gra. Świetna muza, brutalność i chyba dosyć wysoki poziom trudności. Klimat filmu Drive aż kipi. Zapowiada się świetna rozgrywka. Pomyśleć, że wszystko zrobione w jakimś tam Game Studio... Liczy się jednak pomysł i talent ;)
 
dlatego napisalem w nawiasie, bo akurat to jest najmniej wazne. do dzisiaj zagrywam sie w stare gierki z pegazusa, atari czy gb, o dziwo na kompie :D
 
http://allegro.pl/zalman-i5-3570-4x3-8ghz-16gb-1tb-gtx660-2gb-usb-3-i3094043792.html co sądzicie o tym ?
 
Pisałem już, że samemu nie będe składał bo mnie kurwica bierze jak mam sam coś złożyć.....
 
Bioshock nowy tyle nie kosztował:



http://www.gram.pl/news/2013/03/22/bioshock-infinite-wcale-nie-kosztowalo-200-milionow-zobacz-dwa-nowe-gameplaye.shtml
 
no to napiszcie co jest nie tak z tym czy innym zestawem - co z niego wymienić na co żeby grało i tyle. Jak ktoś nie chce/nie zna się to po co na siłę ma się pchać w to składanie.
 
Nie siedze w temacie, więc nic Ci nie doradze, ale są strony, gdzie wybierasz tylko części, a kompa Ci złożą sami np:



www.esc.pl



http://www.morele.net/







Wejdź sobie np. na http://forum.pclab.pl/forum/51-Zestawy-komputerowe/ poczytaj trochę i kupuj:-)
 
LaQi, masz poradnik



http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_marzec_2013_poradnik_zakupowy



Co do sklepu, to polecam Esc.pl -tanio i za darmo Ci wszystko zloza.



@Tomku, ja sie ciagle waham czy kupic teraz HotS- warto? Trzyma poziom kamapani terran?
 
@Tomku, ja sie ciagle waham czy kupic teraz HotS- warto? Trzyma poziom kamapani terran?






Dla mnie nie trzyma. Fabuła taka *wzrusza ramionami*, misje też raczej nie zachodzące w pamięć. W WoLu można było Protossami pyknąć, a tutaj tylko zergi lub mini gierka Hyperionem. Jestem gdzieś pod koniec gry, ale bardziej podobał mi się WoL. A może po prostu nie jestem graczem zergów.
 
w kwietniu Okami HD w ofercie PlayStation Plus, polecam bo to jedna z najciekawszych gier w historii.



poza tym dodają jeszcze LOTR:War in the North, ciekawą platformówkę the Cave oraz Thomas Was Alone.
 
Mi się kampania podobała bo wiadomo gram zergiem i przejście na brutalu to dla mnie pestka.







Multiplayer ciekawszy niż w Wolu, zaczynam od Platyny i mam zamiar wbić szybko diament :)
 
LaQi - tak jak Lugasek napisał. Niekupowanie gotowca nie oznacza składania samemu od razu. Chodzi tylko o to, żebyś sam komponenty wybrał. W gotowcach to często kichę dają. Ten Zalman to najlepszy przykład, zero szczegółów kompletnie co to za płyta, jakiej marki RAM itp. a to są kluczowe informacje. Bo ten sam model karty graficznej różnych producentów może mieć bardzo różne osiągi. I tak jest praktycznie z każdym podzespołem.
 
Przeszedłem całą kampanię Heart of the Swarm. Zdecydowanie lepiej sie bawiłem grając terranami. Teraz tylko poczekać na Protków i kończymy trylogię.
 
Back
Top