Futbol amerykański - NFL, PLFA

Yagiel

UFC
Featherweight
Interesuje się ktoś ? :)



Dla tych którzy są mniej ogarnięci w temacie to:



W Polsce mamy 40 drużyn futbolu amerykańskiego występujących dotychczas w trzech klasach rozgrywkowych :


  • PLFA I

  • PLFA II

    PLFA 8


W tym sezonie planowane jest utworzenie ekstraklasy gdzie znajdzie sie 5 drużyn z PLFA I a na ich miejsce wskoczy 5 najmocniejszych ekip z PLFA II( W tym Mustangs ! )



Sezon rusza w kwietniu. SuperFinał(PolishBowl) ostatnio można było oglądać w SportKlubie oraz Ipli. Finał PLFA II również miał internetową transmisję. Tegoroczny finał przymierzany jest na Stadion Narodowy.



Aktualnym mistrzem PLFA jest ekipa z The Crew Wrocław. W finale pokonała Devil Wrocław 27:26.



PLFA I jest podzielona na strefę północną oraz południową. W grupie północnej zobaczymy 3 drużyny PLFA I - Lowlanders Białystok,Husaria Szczecin,Kozły Poznań, zwyciężce PLFA II - Warsaw Spartans (11:8 z Mustangami - Spartanie objeli prowadzenie po 3 dogrywkach) oraz ekipę Płockich Mustangów któa zajmuje pierwsze miejsce w PLFA II.



Zainteresowanych odsłyam na stronę www.pzfa.pl



logo_plfa_bia%B3e.gif
PLFA_Mustangs_Plock.jpg
 
sory, niech moderator przeniesie do odpowiedniego, z przyzwyczajenia wstawiłem w tym temacie :/



a po co na forum? zakładasz milion razy więcej durnych tematów więc nie powinieneś zadawac takich pytań :D
 
temat mogles zrobic bardziej ogolny np Football Amerykanski - NFL - PLFA, ale to tak na marginesie :)



a wracajac do meritum, rozgrywki sledze od pierwszego sezonu, zaliczylem pierwszy i drugi final w Warszawie. Kibicuje Eagles i jak jestem w Warszawie to staram sie regularnie chodzic na mecze, bylem tez na kilku meczach Devils we Wroclawiu, generalnie sataram sie byc na bierzaco z tym co sie dzieje w polskiej lidze.,



Fajnie wiedziec, ze ktos jeszcze tu obserwuje nasze rodzime rozgrywki.

Tegoroczny finał przymierzany jest na Stadion Narodowy.


Moge sie mylic, ale z tego co sie orientuje, to juz oficjalne info.







Warsaw-Eagles-Logo.jpg
 
Na stonie Mustangs jest tylko info, że to już prawie pewne, ale umowy nie ma :) Dobrze by było :) Ciekawe jak wyjdzie z tym nowym rozkładem sił - mam na myśli, czy w SuperFinale zagra zwyciężca ekstraklasy czy PLFA I i, czy wrazie czego awans do ekstraklasy będzie na tym samych zasadach jak dotyczchzasowy awans do PLFA I. Wszystko ma być wyjańsione w ciągu tygodnia.



Edit: W NFL aż tak bardzo nie siedzę, czasem obejrze mecz na Polsacie, wiem, ze półfinały w tą niedzielę ta? I Packersi nie obronią tytułu ;] W sumie jakoś nie przepadam za tymi serowymi głowami ;] Szkoda, tylko,że Raidersi Janikowskiego też już sobie nie pograją, ale pociesza mnie to, ze można będzie go zobaczyc w meczu gwiazd ;]
 
drób zamknij dziób jesteś ostatnią osobą, która może komuś zwracać uwagę na tym forum. Yagiel ta nowo utworzona drużyna Angels Toruń to startuje w tym ??



I jeszcze pytanie, bo w ogóle jestem nie w temacie. Są jakieś dobre drużyny na śląsku ??
 
Nowe drużyny zbierają od roku doświadczenie w PLFA 8, kiedyś trafiały do PLFA II i kończyło się tym, zę Mustangi zdobyły chyba 88 punktów a beniaminek Radom Rocks 0 :D Mimo wszystko, różnice są zbyt duże i utworzono PLFA 8.



Z tego co wiem, Anioły jeszcze nie miały debiutu



A czy na śląsku macie drużyne ? ba



slaskie.jpg




Minersi w 2009 wygrali SuperFinał a Zagłębie Steelers to drużyna pierwszo ligowa.



edit: Co do Aniołów to masz tu materiał z rekrutacji itp -



2242.jpg




Anioły rekrutowały
 
Olala dzięki Yagiel :-) chyba przejadę się kiedyś na Zagłębie lub do Skoczowa, w sumie bliżej.
 
szczerze mowiac te zmiany, ktore opisales nie do konca mi sie podobaja, obecne struktury ligi mi pasuja. Jesli zrobia cos na wzor ekstraklasy to oczywiscie to oni beda grali final na narodowym, ale zobaczymy czy sie cos pozmienia.



Co do rozkladu sil nie przewiduje wiekszych zmian w tym roku - znow bedzie Wroclawska bitwa o zwyciestwo, a w poscigu za nimi Eagles :) ewentualnie Seahawks i Bielawa moga sie wlaczyc do walki o podium,







Jesli chodzi o NFL to staram sie sledzic na bierzaco rozgrywki i raz na 2-3tyg obejrzec mecz podczas regular season, natomiast play offy sledze juz dokladniej.



Na dzien dzisiejszy bede chyba kibicowal New England - liczylem, ze Saints rozniosa Green Bay w finale konferencji i potem wygraja super bowl, a tu psikus i ani Saints ani Packers juz z nami nie ma w tych play offach..
 
To może mi pomożesz i powiesz kiedy reguralnie puszczane są mecze w polskiej tv? Wiem, zę na Polsat Sport, ale raz o 11 w dzień a raz o 23 w nocy. Na pewno nie na żywo, ale mi to nie przeszkadza, bo w nocy i tak bym nie oglądał a chciałbym wiedzieć, kiedy mogę spokojnie usiąść przed TV i obejrzeć "aktualny" mecz :)
 
osobiscie zazwyczaj ogladam streamy. Raz, ze nie posiadam "n", a dwa moze jestem juz za bardzo zamerykanizowany, ale wszystkie sporty amerykanskie, ktore ogladam, NFL, NBA, nawet UFC wole generalnie z oryginalnym komentarzem :)



(czy na ESPN America jest polski komentarz?)



a do tego wszystkiego mieszkam teraz za granica, wiec polska telewizja na razie odpada.



Ale nfl24.pl od czasu do czasu robi fajny spis, wszystkich dostepnych spotkan w polskiej TV,



ponizej najbardziej aktualny,



http://www.nfl24.pl/Czytaj-news-2625.html
 
Tak ostatnio zakładacie tematy o innych sportach a wiec mam pytanie bo mi sie nie chce tworzyc nowego tematu Oglada ktoś Hokej szczególnie polską ligę ? ;D
 
Tyson Polskiej nie, ale ostatnio byłem na meczu hokeja w czechach. Drużyna Acelari Trinec(ubiegłoroczny mistrz kraju) czy jak to tam się piszę i było bardzo fajnie :-)
 
@Tyson - ja staram się oglądać, o ile czas pozwoli i trafię na transmisję:) Zaskoczyła mnie ostatnio dość słaba dyspozycja pasów i prowadzenie Sanoka :) Kiedy najbliższa kolejka?
 
Data spotkania: 2012-01-19, 18:30
Nesta Karawela Toruń -:- Zagłębie Sosnowiec
Data spotkania: 2012-01-19, 18:00
Ciarko PBS Bank Sanok -:- ComArch Cracovia
Data spotkania: 2012-01-19, 18:00
MMKS Podhale -:- GKS Tychy
Data spotkania: 2012-01-19, 18:00
JKH GKS Jastrzębie -:- Aksam Unia Oświęcim


Ja tam za Unią jestem ;)
 
Lipa, chicałem sobie dziś mecz obejrzeć hokeja, ale zbiegają się z Euro, więc po 1. wybieram Euro, po 2. TVP Sport też :D Ciekaw jestem spotkania Cracovii z Sanokiem,a co do Unii to wydaje mi się, ze mecz będzie dość łatwy :) Minus hokeja jest taki, ze druzyny sa z poludnia i ciezko mi sie z jakas utozsamiac :)
 
Rugby lepsze ;) Bez tego całego oprzyrządzenia, choć skutki gry będę podejrzewam odczuwał już do końca swych dni w barkach...zwłaszcza prawym :-/
 
W mojej bliskiej okolicy nawet ostatnio odbywał się super finał :). Bielawa Olws rocks!
 
O ile dobrze pamięcią sięgam to byłem na meczu z Mustangów z Owls, graliśmy wtedy chyba o finał PLFA II i przegraliśmy:) coś jakoś tak ;]
 
Owls maja kase i potencjal, wiec moga walczyc z czolowka,







http://pzfa.pl/?go=start&news=2276



Giants(The Crew) nie zagraja w ekstraklasie, jak dla mnie to zly ruch, tzn. gra w lidze czeskiej i EFAF Cup moze stac nawet na wyzszym poziomie, jednak w ten sposob Wroclawianie nieco schodza na drugi plan jesli chodzi o budowanie dyscypliny w Polsce i traca szanse na wystep w finale na narodowym, ktory moze sie okazac sporym sukcesem - czas pokaze.
 
Z jednej strony racja, z drugiej, jeśli sobie poradzą, to mogą dać dobre światło na naszą lige - media i sponsorzy, no i będę mógł im poniekąd kibicować,jako drużynie reprezentującej naszą ligę :) Ciekawe, czy będą gdzieś transmisje.



Robią mały Offtop - dziś kolejna kolejka PLH, TVP Sport nie transmituje - Euro w Handballu. A na Eurosporcie Puchar Narodó Afryki,więc tak czy inaczej, mam co oglądać :)



Wracając do tematu, to nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i meczu Mustangów z Kozłami:) Jako, ze fan Kolejorza tak i poznańskie Kozły wzbudzają pozytywne skojarzenia, tym bardziej, że gdy Mustangi raczkowały(kopytkowały? :P ) i nie mieliśmy sprzętu(potem ówczesny trener wyłozył kasiorę dla zespołu - respect dla Tomka Włudarskiego,swoim poświęceniem budował ten klub) to właśnie Kozły pomagały pożyczając swój stuff.



Swoją drogą, wyszedł film o Mustangach, więc zachęcam do zapoznania się z naszą hisotrią.



IOhMFbl4HZ8[/media] przeciwnika. Historia Mustang's Płock
 
Znamy już oficjalny terminarz rozgrywek wszystkich lig PLFA w sezonie 2012. Do rozpoczęcia pierwszego spotkania pozostały 53 dni.



Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami w najwyższej klasie rozgrywkowej, zwanej ekstraklasą, wystąpi tylko 6 drużyn: Devils Wrocław, Kozły Poznań, Warsaw Eagles, Kraków Tigers, Seahawks Gdynia oraz Silesia Rebels. Sezon Ekstraklasy rozpocznie się już 24 marca, a zakończy 15 lipca meczem na Stadionie Narodowym. Pełny harmonogram znajdziecie na oficjalnej stronie PLFA.



Nieco później, bo 14 kwietnia, wystartują rozgrywki PLFA I. Pierwsza liga została podzielona na grupę północną oraz południową. W pierwszej z nich zagrają Husaria Szczecin, Mustangs Płock, Lowlanders Białystok i Warsaw Spartans. W grupie południowej znalazły się Zagłębie Steelers, Bielawa Owls, Gliwice Lions oraz Kraków Knights.



Podobny podział (na północ i południe) dotyczy również PLFA II. W grupie północnej zmierzą się ze sobą Warsaw Werewolves, Olsztyn Lakers, Toruń Angels, Cougars Szczecin, Sabercats Sopot oraz drużyna Królewskich Warszawa. Grupę południową w PLFA II stanowić będą drużyny Tychy Falcons, Saints Częstochowa, Tytani Lublin, Ravens Rzeszów, Rybnik Thunders, Silvers Olkusz oraz Diabły Wrocław.



Pierwszy mecz gramy u siebie,jest dobrze:)ale potem trzeba będzie sobie poczekać do czerwca:(
 
SuperBowl na żywo w polskiej TV

06.02 Poniedziałek
00:00 - Super Bowl XLVI (LIVE) - ESPN America
00:30 - Super Bowl XLVI (LIVE) - Polsat Sport

Super Bowl na żywo transmitować będą również takie stacje jak brytyjskie BBC i Sky Sports, niemieckie Sat.1 czy włoskie Sportitalia. Są to kanały, które możecie znaleźć na niektórych polskich platformach telewizyjnych.

Fajnie, ale dla mnie nie ta pora :)
 
Back
Top