1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Futbol amerykański - NFL, PLFA

Discussion in 'Cohones' started by Yagiel, Jan 16, 2012.

1. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    Interesuje się ktoś ? :)

Dla tych którzy są mniej ogarnięci w temacie to:

W Polsce mamy 40 drużyn futbolu amerykańskiego występujących dotychczas w trzech klasach rozgrywkowych :

• PLFA I

• PLFA II

PLFA 8

W tym sezonie planowane jest utworzenie ekstraklasy gdzie znajdzie sie 5 drużyn z PLFA I a na ich miejsce wskoczy 5 najmocniejszych ekip z PLFA II( W tym Mustangs ! )

Sezon rusza w kwietniu. SuperFinał(PolishBowl) ostatnio można było oglądać w SportKlubie oraz Ipli. Finał PLFA II również miał internetową transmisję. Tegoroczny finał przymierzany jest na Stadion Narodowy.

Aktualnym mistrzem PLFA jest ekipa z The Crew Wrocław. W finale pokonała Devil Wrocław 27:26.

PLFA I jest podzielona na strefę północną oraz południową. W grupie północnej zobaczymy 3 drużyny PLFA I - Lowlanders Białystok,Husaria Szczecin,Kozły Poznań, zwyciężce PLFA II - Warsaw Spartans (11:8 z Mustangami - Spartanie objeli prowadzenie po 3 dogrywkach) oraz ekipę Płockich Mustangów któa zajmuje pierwsze miejsce w PLFA II.

Zainteresowanych odsłyam na stronę www.pzfa.pl

[​IMG][​IMG]

2. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,065
    Punkty:
    3,790
    Wszytko fajnie - tylko po co tu na forum ten temat i to w dziale "Forum mma" ?

3. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    sory, niech moderator przeniesie do odpowiedniego, z przyzwyczajenia wstawiłem w tym temacie :/

a po co na forum? zakładasz milion razy więcej durnych tematów więc nie powinieneś zadawac takich pytań :D

4. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,065
    Punkty:
    3,790

W sumie już mi odpowiedziałeś - dzięki :-)

5. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790
    temat mogles zrobic bardziej ogolny np Football Amerykanski - NFL - PLFA, ale to tak na marginesie :)

a wracajac do meritum, rozgrywki sledze od pierwszego sezonu, zaliczylem pierwszy i drugi final w Warszawie. Kibicuje Eagles i jak jestem w Warszawie to staram sie regularnie chodzic na mecze, bylem tez na kilku meczach Devils we Wroclawiu, generalnie sataram sie byc na bierzaco z tym co sie dzieje w polskiej lidze.,

Fajnie wiedziec, ze ktos jeszcze tu obserwuje nasze rodzime rozgrywki.

Moge sie mylic, ale z tego co sie orientuje, to juz oficjalne info.

6. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    Na stonie Mustangs jest tylko info, że to już prawie pewne, ale umowy nie ma :) Dobrze by było :) Ciekawe jak wyjdzie z tym nowym rozkładem sił - mam na myśli, czy w SuperFinale zagra zwyciężca ekstraklasy czy PLFA I i, czy wrazie czego awans do ekstraklasy będzie na tym samych zasadach jak dotyczchzasowy awans do PLFA I. Wszystko ma być wyjańsione w ciągu tygodnia.

Edit: W NFL aż tak bardzo nie siedzę, czasem obejrze mecz na Polsacie, wiem, ze półfinały w tą niedzielę ta? I Packersi nie obronią tytułu ;] W sumie jakoś nie przepadam za tymi serowymi głowami ;] Szkoda, tylko,że Raidersi Janikowskiego też już sobie nie pograją, ale pociesza mnie to, ze można będzie go zobaczyc w meczu gwiazd ;]

7. Bubi

Bubi ONE FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,511
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    1,790
    drób zamknij dziób jesteś ostatnią osobą, która może komuś zwracać uwagę na tym forum. Yagiel ta nowo utworzona drużyna Angels Toruń to startuje w tym ??

I jeszcze pytanie, bo w ogóle jestem nie w temacie. Są jakieś dobre drużyny na śląsku ??

8. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    Nowe drużyny zbierają od roku doświadczenie w PLFA 8, kiedyś trafiały do PLFA II i kończyło się tym, zę Mustangi zdobyły chyba 88 punktów a beniaminek Radom Rocks 0 :D Mimo wszystko, różnice są zbyt duże i utworzono PLFA 8.

Z tego co wiem, Anioły jeszcze nie miały debiutu

A czy na śląsku macie drużyne ? ba

Minersi w 2009 wygrali SuperFinał a Zagłębie Steelers to drużyna pierwszo ligowa.

edit: Co do Aniołów to masz tu materiał z rekrutacji itp -

Anioły rekrutowały

9. Bubi

Bubi ONE FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,511
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    1,790
    Olala dzięki Yagiel :-) chyba przejadę się kiedyś na Zagłębie lub do Skoczowa, w sumie bliżej.

10. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790
    szczerze mowiac te zmiany, ktore opisales nie do konca mi sie podobaja, obecne struktury ligi mi pasuja. Jesli zrobia cos na wzor ekstraklasy to oczywiscie to oni beda grali final na narodowym, ale zobaczymy czy sie cos pozmienia.

Co do rozkladu sil nie przewiduje wiekszych zmian w tym roku - znow bedzie Wroclawska bitwa o zwyciestwo, a w poscigu za nimi Eagles :) ewentualnie Seahawks i Bielawa moga sie wlaczyc do walki o podium,

Jesli chodzi o NFL to staram sie sledzic na bierzaco rozgrywki i raz na 2-3tyg obejrzec mecz podczas regular season, natomiast play offy sledze juz dokladniej.

Na dzien dzisiejszy bede chyba kibicowal New England - liczylem, ze Saints rozniosa Green Bay w finale konferencji i potem wygraja super bowl, a tu psikus i ani Saints ani Packers juz z nami nie ma w tych play offach..

11. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    To może mi pomożesz i powiesz kiedy reguralnie puszczane są mecze w polskiej tv? Wiem, zę na Polsat Sport, ale raz o 11 w dzień a raz o 23 w nocy. Na pewno nie na żywo, ale mi to nie przeszkadza, bo w nocy i tak bym nie oglądał a chciałbym wiedzieć, kiedy mogę spokojnie usiąść przed TV i obejrzeć "aktualny" mecz :)

12. Kruul

Kruul Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    474
    Zdobyte Lajki:
    39
    Punkty:
    1,790
    NFL jest na ESPN America ( nr 116 na platformie n)

13. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790
    osobiscie zazwyczaj ogladam streamy. Raz, ze nie posiadam "n", a dwa moze jestem juz za bardzo zamerykanizowany, ale wszystkie sporty amerykanskie, ktore ogladam, NFL, NBA, nawet UFC wole generalnie z oryginalnym komentarzem :)

(czy na ESPN America jest polski komentarz?)

a do tego wszystkiego mieszkam teraz za granica, wiec polska telewizja na razie odpada.

Ale nfl24.pl od czasu do czasu robi fajny spis, wszystkich dostepnych spotkan w polskiej TV,

ponizej najbardziej aktualny,

http://www.nfl24.pl/Czytaj-news-2625.html

14. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    spoko, zapoznam się z tym portalem:) dzięki :-)

15. stasinek34

stasinek34 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,354
    Zdobyte Lajki:
    334
    Punkty:
    1,790
    http://www.facebook.com/AngelsTorun

Mój znajomy z grupy jest zawonidkiem tej drużyny i jednym z inicjatorów tego przedsięwzięcia, więc jak coś to mogę zawsze zaczerpać nieco informacji od niego.

16. 3kamil3

3kamil3 Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    676
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Tak ostatnio zakładacie tematy o innych sportach a wiec mam pytanie bo mi sie nie chce tworzyc nowego tematu Oglada ktoś Hokej szczególnie polską ligę ? ;D

17. Kruul

Kruul Brutaal
    Featherweight

Komentarze:
    474
    Zdobyte Lajki:
    39
    Punkty:
    1,790
    @raphaelius

Na ESPN America jest angielsko języczny komentarz.

18. Bubi

Bubi ONE FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,511
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    1,790
    Tyson Polskiej nie, ale ostatnio byłem na meczu hokeja w czechach. Drużyna Acelari Trinec(ubiegłoroczny mistrz kraju) czy jak to tam się piszę i było bardzo fajnie :-)

19. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    @Tyson - ja staram się oglądać, o ile czas pozwoli i trafię na transmisję:) Zaskoczyła mnie ostatnio dość słaba dyspozycja pasów i prowadzenie Sanoka :) Kiedy najbliższa kolejka?

20. 3kamil3

3kamil3 Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    676
    Zdobyte Lajki:
    5
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Data spotkania: 2012-01-19, 18:30
    Nesta Karawela Toruń -:- Zagłębie Sosnowiec