Frank Mir vs. Antonio Rodrigo Nogueira 2 na UFC 140

_Luk

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Frank-Mir-vs-Rodrigo-Nogueira-302-UFC-92.jpg




Na UFC 140 - 10 grudnia w Toronto dojdzie do rewanżowego pojedynku miedzy Frankiem Mirem a Antonio Nogueirą. Pierwsza ich walka miała miejsce na UFC 92 gdzie Frank Mir zastopował Nogueire w 2 rundzie, była to pierwsza przegrana brazylijczyka przed czasem. Walka była finałowym pojedynkiem trenerów 8 sezonu The Ultimate Fighter, a zarazem walką o tymczowy tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC.



Nogueria powrócił do walk po półtora rocznej przerwie pokonując przez nokaut faworyzowanego Brendana Schauba na UFC 134. Frank Mir wygrał swoje 2 ostatnie walki pokonując na punkty Roya Nelsona i nokautując weterana Mirko Filipovica na UFC 128.



Koniec roku 2011 przynosi nam pewne ożywienie w wadze ciężkiej, zaplanowane są pojedynki o tytuł mistrza Cain Velesquez vs Juniorem dos Santos oraz pojedynek "kolosów" Brocka Lesnara z Alistairem Overeemem. Walka Mira z Nogueirą będzie ciekawym zestawieniem pozwalającym ocenić aktualną formę tych dwóch doświadczonych zawodników.
 
Źródło ??



Przebieg walki widzę tak, że Nogueira podniecony zwycięstwem nad Schaubem poczuje się mocny w stójce, a Mir szybko przyprowadzi go do porządku i będziemy mięli powtórkę z pierwszej ich walki.
 
Widzę ,że Luk na nocnej warcie :-) Jeśli to prawda - to jak dla mnie.... ŚWIETNA WIADOMOŚĆ!!!! mój kolejny ulubiony fighter będzie walczył! Nog , widać jest w dobrej formie i pewnie będzie z Mirem równiez w stójce próbował swych sił. Mir jednak , co w idać w ostatnich walkach jest w zwyżkowej formie i niestety, nie daje Nogowi większych szans na wygranie tego pojedynku. Ewentualnie dotrwanie do decyzji, będzie dla niego i tak dużym sukcesem. W parterze Mir nie da sie poddać przez Noga, fizycznie będzie dużo silniejszy.



Scenariusz wg. mnie to walka w stójce , kolana z klinczu Mira - Nog pada - później już formalność na glebie - sędzia przerywa - Mir wygrywa.
 
Back
Top