Frank Mir vs. Antonio Rodrigo Nogueira 2 na UFC 140

_Luk

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Frank-Mir-vs-Rodrigo-Nogueira-302-UFC-92.jpg

Na UFC 140 - 10 grudnia w Toronto dojdzie do rewanżowego pojedynku miedzy Frankiem Mirem a Antonio Nogueirą. Pierwsza ich walka miała miejsce na UFC 92 gdzie Frank Mir zastopował Nogueire w 2 rundzie, była to pierwsza przegrana brazylijczyka przed czasem. Walka była finałowym pojedynkiem trenerów 8 sezonu The Ultimate Fighter, a zarazem walką o tymczowy tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC.

Nogueria powrócił do walk po półtora rocznej przerwie pokonując przez nokaut faworyzowanego Brendana Schauba na UFC 134. Frank Mir wygrał swoje 2 ostatnie walki pokonując na punkty Roya Nelsona i nokautując weterana Mirko Filipovica na UFC 128.

Koniec roku 2011 przynosi nam pewne ożywienie w wadze ciężkiej, zaplanowane są pojedynki o tytuł mistrza Cain Velesquez vs Juniorem dos Santos oraz pojedynek "kolosów" Brocka Lesnara z Alistairem Overeemem. Walka Mira z Nogueirą będzie ciekawym zestawieniem pozwalającym ocenić aktualną formę tych dwóch doświadczonych zawodników.

Bubi

ONE FC
Light Heavyweight
Źródło ??

Przebieg walki widzę tak, że Nogueira podniecony zwycięstwem nad Schaubem poczuje się mocny w stójce, a Mir szybko przyprowadzi go do porządku i będziemy mięli powtórkę z pierwszej ich walki.

Anonymous

NoLife FC
Widzę ,że Luk na nocnej warcie :-) Jeśli to prawda - to jak dla mnie.... ŚWIETNA WIADOMOŚĆ!!!! mój kolejny ulubiony fighter będzie walczył! Nog , widać jest w dobrej formie i pewnie będzie z Mirem równiez w stójce próbował swych sił. Mir jednak , co w idać w ostatnich walkach jest w zwyżkowej formie i niestety, nie daje Nogowi większych szans na wygranie tego pojedynku. Ewentualnie dotrwanie do decyzji, będzie dla niego i tak dużym sukcesem. W parterze Mir nie da sie poddać przez Noga, fizycznie będzie dużo silniejszy.

Scenariusz wg. mnie to walka w stójce , kolana z klinczu Mira - Nog pada - później już formalność na glebie - sędzia przerywa - Mir wygrywa.