Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

No nie dlatego, że się nie opłaca, a dlatego, że nie ma zwykle tak tej technologi skontruowanej, aby dotarła do masowych odbiorców. Wynalezienie 4K nie równa się z jego wprowadzeniem, bo się nie opłaca. To nie chodzi o samo 4K tylko o dostosowanie innych czynników do jej pracy. Więcej materiału = więcej miejsca np. potrzeba itp itd.


Moim zdaniem technologia już jest. A do masowych odbiorćów nie dociera własnie dlatego, że ...nie opłaca się producentom jej puszczać. Patrz - wydale miliardy na technologie HD,FullHD, itd, itp, i od paru lat to sprzedają. Bez sensu jakby od razu puścili w masowo produkcje kolejny poziom technologiczny, 4 k, jeżeli rynek sie jeszcze nie nasycił poprzednimi technologiami. Jak zarabia sie jeszcze na starym, to nie puszcza sie nowego. Proste.
I w momencie jak 4 k bedzie na porządku dziennym, to mimo ze jest już technplogia nagrywania, odtwarzania itd 8 k, to przez lata nie beda puszczac tego na rynek, bo jeszcze bedzie sie zarabiac na 4 k.
Proste. Zgadzamy sie w tym, ze nie ma odpowiedniego sprzetu, jednak podajemy różne przyczyny.
Uwierz mi, że jest juz technologia 8 k która moglaby byc masowo na rynku. Nie dlatego, ze jest droga, jej nie wpuszczaja,ale dlatego ze rynek nie nasycil sie jeszcze 4k. 8 k jest znana juz od kilkunastu lat, jeszcze dluzej 4 k.
 
Ale 4k powszechnieje jak swego czasu 1080, wystarczy spojrzeć na zachodni rynek wydań filmów, gdzie większość nowości wychodzi w 4k, a i w cholerę starszych filmów zostaje zremasterowanych do wersji 4k.
10 tyś za tv, to obecnie normalna cena za produkt z górnej półki, ale prócz obsługi formatu 4, masz w tej cenie kombajn obsługujący również HDR10, czy Dolby Vision - a to właśnie te udogodnienia robią opad szczęki, a nie podbita rozdzielczość.
W tym roku na targach CES zaprezentowano prototyp wyświetlacza 8k, ale nie ma co liczyć na szybkie wdrążenie tej technologi do masowej produkcji.
 
W tym roku na targach CES zaprezentowano prototyp wyświetlacza 8k, ale nie ma co liczyć na szybkie wdrążenie tej technologi do masowej produkcji.
Czekam i czekam, żeby zeszłoroczne Bravie potaniały, ale jak znam życie, to jak nowe modele wejdą w marcu do sprzedaży, to mój model nie będzie już dostępny :) a już naściągałem sobie trochę filmów w UHD i nie mogę się doczekać ...
 
Czekam i czekam, żeby zeszłoroczne Bravie potaniały, ale jak znam życie, to jak nowe modele wejdą w marcu do sprzedaży, to mój model nie będzie już dostępny :) a już naściągałem sobie trochę filmów w UHD i nie mogę się doczekać ...
Ja wymieniłem tv na LG C7(skalibrowany) i porównałem ściągniętą wersje Zjawy(4k, hdr), z zakupioną z amazona wersją płytową z podobną specyfikacją - różnica znaczna na korzyść wydania płytowego. Ogólnie wersja "darmowa" wygląda świetnie, ale oczko wyżej ląduje wer. płytowa.
Podobnie w przypadku nowych Transformesów, Pasażerów, Króla Artura i kilku innych filmów, mniej zauważalna różnica jest widoczna przy remasterach.
 
i tak bym tego nie wykorzystał i by się zmarnowało. Luz:jjsmile: Jak coś chcesz to pisz, mam 30gb do zużycia.
To fajnie, bo gryzło mnie to trochę :beer:
Na razie mam 30% Kapitana ściągnięte, ale jak będziesz miał na zasadzie do zmarnowania, to możesz oblukać (jeśli są) w lektorze do max 4fb:
-Thorn Ragnarok

-Baywatch (z 2017 z Dwayne Johnson)

- Jumanji (z 2017 z Dwayne Johnson)

Ale to najpierw mnie oznacz że dajesz, żebym zaraz ściągał i najlepiej pojedynczo, bo się boję, że znowu coś wyskoczy.
 
Ja wymieniłem tv na LG C7(skalibrowany) i porównałem ściągniętą wersje Zjawy(4k, hdr), z zakupioną z amazona wersją płytową z podobną specyfikacją - różnica znaczna na korzyść wydania płytowego. Ogólnie wersja "darmowa" wygląda świetnie, ale oczko wyżej ląduje wer. płytowa.
Podobnie w przypadku nowych Transformesów, Pasażerów, Króla Artura i kilku innych filmów, mniej zauważalna różnica jest widoczna przy remasterach.
Jakbyś ściągnął czystą kopie z płyty to jak może być różnica?
 
To fajnie, bo gryzło mnie to trochę :beer:
Na razie mam 30% Kapitana ściągnięte, ale jak będziesz miał na zasadzie do zmarnowania, to możesz oblukać (jeśli są) w lektorze do max 4fb:
-Thorn Ragnarok

-Baywatch (z 2017 z Dwayne Johnson)

- Jumanji (z 2017 z Dwayne Johnson)

Ale to najpierw mnie oznacz że dajesz, żebym zaraz ściągał i najlepiej pojedynczo, bo się boję, że znowu coś wyskoczy.
jumanji jest nagrane z kina
thor z napisami pl
 
Szukałem wersji o podobnej specyfikacji, jak najbardziej zbliżonej do tej płytowej i zawsze były jakieś spadki.
W przypadku Transformersów, hdr nie działał jak trzeba i to na 3 wersjach.
 
Ja wymieniłem tv na LG C7(skalibrowany) i porównałem ściągniętą wersje Zjawy(4k, hdr), z zakupioną z amazona wersją płytową z podobną specyfikacją - różnica znaczna na korzyść wydania płytowego. Ogólnie wersja "darmowa" wygląda świetnie, ale oczko wyżej ląduje wer. płytowa.
Podobnie w przypadku nowych Transformesów, Pasażerów, Króla Artura i kilku innych filmów, mniej zauważalna różnica jest widoczna przy remasterach.

Ten LG C7 to świetny sprzęt, niestety przekracza budżet jaki sobie zaplanowałem czyli 5-6k. No i trochę boję się tych OLEDowych matryc i problemów z wypalaniem pikseli, wiem, że LG mają funkcję czyszczenia/wyrównania matrycy, ale znając moje szczęśćie (3 ostatnie TV trafiały na serwis) wolę dmuchać na zimne xD
Ja sobie upatrzyłem Sony KD55XE9005 no i czekam na przeceny ... może do marca się doczekam :) Na Amazonie była przecena 998$, a u nas twardo stoją przy 5499 zł. Szkoda, ze wcześniej nie sprawdzałem, bo na pepperze wyczytałem, że pod koniec grudnia w Saturnie była przecena 49 cali za 4200 zł (teraz 4999).

Tak z ciekawości, jaką wersję tych Transformersów ściągnąłeś? Bo widzę, ze 4k ważą ponad 90 GB
Transformers The Last Knight 2017 2160p IMAX UHD Blu-ray HEVC HDR Atmos TrueHD 7.1-TERMiNAL

@edyta

oOooo obniżyli w MM do 5199 - moja wewnętrzna cebula jest uradowana xD
 
Last edited:
Ten LG C7 to świetny sprzęt, niestety przekracza budżet jaki sobie zaplanowałem czyli 5-6k. No i trochę boję się tych OLEDowych matryc i problemów z wypalaniem pikseli, wiem, że LG mają funkcję czyszczenia/wyrównania matrycy, ale znając moje szczęśćie (3 ostatnie TV trafiały na serwis) wolę dmuchać na zimne xD
Ja sobie upatrzyłem Sony KD55XE9005 no i czekam na przeceny ... może do marca się doczekam :) Na Amazonie była przecena 998$, a u nas twardo stoją przy 5499 zł. Szkoda, ze wcześniej nie sprawdzałem, bo na pepperze wyczytałem, że pod koniec grudnia w Saturnie była przecena 49 cali za 4200 zł (teraz 4999).

Tak z ciekawości, jaką wersję tych Transformersów ściągnąłeś? Bo widzę, ze 4k ważą ponad 90 GB
Transformers The Last Knight 2017 2160p IMAX UHD Blu-ray HEVC HDR Atmos TrueHD 7.1-TERMiNAL

@edyta

oOooo obniżyli w MM do 5199 - moja wewnętrzna cebula jest uradowana xD
tv 55 cali 4k za 6k<projektor full hd za 3k.
300 mb zostało i wyłączyło. Jebać to już. Może innym razem będę miał więcej szczęścia.
:siara:
@Cactus

Co się odpierdala z tym tb7? U Ciebie też linki wygasają w parę godzin?
 
bedziesz oglądał telewizje?:benny:

Może inaczej. Przyjdzie somsiad Stefan na piwo i mu puszcze jakiegoś filma na moim "Ultrasmukłym telewizorze 55" 4K HDR", ten się wkurwi, wróci do domu i powie "Grażyna, łobudź Pitera. Rozbijamy skarbonkę i jedziemy kupić ŁOLEDA"
Co tam jakieś 3 kafle, mina somsiada bezcenna.
images
 
Póki co oskarowe pozycje nie powalają, ale muszę przyznać że Disaster Artist mnie zaskoczyło na plus. Franco zagrał zajebiście.
 
Back
Top