Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

ja dałem 5/10 nie pamiętam nawet o czym to było :(
ale przypomniało mi się jeszcze:
Ptaki
6 zmysł
te były jeszcze fajne.
To już klasyki. Wśród nowych jest taka miernota, że Sinister, Obecność czy Naznaczony dla mnie są świetne.
 
Zgadzam się z Shajem, ja dziś obejrzałem Pay the ghost z Cagem,nienajgorszy horror, nic oryginalnego i kiepskie zakonczenie, co jest zreszta domena wiekszosci straszakow, ale ogladalem gorsze, szczegolnie ostatnio :/
#narazwsamraz
 
Ja mam słabość do "Cabin in the woods" , świeże podejście do tematu i cała masa potworów :)
 
Wg mnie It Follows i Cabin to najlepsze horrory ostatnich lat. Zresztą oceniłem je odpowiednio na filmwebie.
Z horrorami jest pewien problem, juz nie straszą, a może nie straszyly nigdy?
Z ostatnio oglądanych mogę polecić We are still here.
 
Wg mnie It Follows i Cabin to najlepsze horrory ostatnich lat. Zresztą oceniłem je odpowiednio na filmwebie.
Z horrorami jest pewien problem, juz nie straszą, a może nie straszyly nigdy?
Z ostatnio oglądanych mogę polecić We are still here.

Teraz nie straszą, bo wejdzie człowiek na taki sadistic, czy liveleak. Zobaczy jak komuś odcinają główe na żywca i już horrory przestają na nim robić wrażenie. To jest znacznie mniejszy ładunek emocjonalny niż kiedyś.

Z horrorów to przede wszystkim The Shining. Książka słaba, za to film genialny. Do tego dodał bym Blair Witch Project, oraz pierwszego Aliena.

Cabin ciężko nazwać horrorem :P
 
i już horrory przestają na nim robić wrażenie.
Mnie sie wydaje że problem lezy raczej w tym że nie mamy już po 10 lat, Gremliny czy Critersy już nie straszą jak kiedyś.
The Shining. Książka słaba, za to film genialny.
:beer:
Blair Witch Project
To już nie straszyło, pomysł był fajny ale nie pozostawiało uczucia niepokoju - a dobry horror powinien zostawiać uczucie niepokoju na długo po obejrzeniu.
Blair Witch 2, za to, to już totalna pomyłka.
 
Podobnież Lucjusz Vorenus ma zostać nowym Bondem. Czy to jakaś handicapowa akcja wspierania rudych?
 
Mnie sie wydaje że problem lezy raczej w tym że nie mamy już po 10 lat, Gremliny czy Critersy już nie straszą jak kiedyś.

:beer:

To już nie straszyło, pomysł był fajny ale nie pozostawiało uczucia niepokoju - a dobry horror powinien zostawiać uczucie niepokoju na długo po obejrzeniu.
Blair Witch 2, za to, to już totalna pomyłka.
Gremliny to był dobry film :cool:
 
Właśnie ich nie pamiętam, Gremlinów to się naoglądało, a tych stworów nie kojarzę.

Bo te stwory bardziej brutalne to rzadziej puszczali, Gremliny to po 15 na TVN. Ale tez je lubie.

Aha jak coś to dorzuciłem do swojego chomika całą filmografie horrorów i giallo Dario Argento. Jak ktos chce giallo - niech zacznie od arcydzieł: Suspiria Głęboka Czerwień.

Z hrrorów: niezłe jaja są na filmach Demon i Demon 2 - strasznie popierdolone i brutalne. Klimatem z "Powrotu żywych trupów" tylko że zamiast zombie mamy zombie demony - w pierwszej części terroryzujących ludzi w zamkniętym kinie wychodząc z ekranu, w drugiej terroryzując kamienice...wychodząc z telewizora ;p

Dziś wrzucam filmy Lucio Fulciego - drugi największy włoski mistrz horrorów, trochę kiczowaltych , ale z niesamowitym klimatem i realistycznymi, obrzydliwymi scenami gore. Wielu z Was zna jego wybitne dzieło o zombie "Zombie - pożeracze mięsa".
 
Ja mam to i kilka innych polskich filmów "Hel" np, ale tylko w prywatnym linku online. Dziś sie chce zabrać za Karbale. "Hel" bardzo polecam - polski film ale bardzo amerykański(też po angielsku jest). Trochę klimatem jak filmy Wima Wendersa. Czekam na premiere w kinach, bo chociaż mam w HD , to jednak film jest tak cudowny wizualnie, że na premierę pójdę do kina.

Z wiadomych powodów nie mogę linków udostępnić.
 
Naznaczonego oglądałem, fajny, ale końcówka słaba i ziszczyła jakoś mi film. To znaczy nie sama końcówka, a końcowy etap filmu.
Obecność obowiązkowo obejrzane.
Sinister. Nawet fajny, no ale jest jakies ale. Czekam na dobrą wersję drugiej części żeby sprawdzić.

Ściągam It follows, They, Deliver us From Devil i Cabin. Zobaczymy co wybierzemy.

Z horrorami jest pewien problem, juz nie straszą, a może nie straszyly nigdy?
Jako dzieciak się bałem i rzadko oglądałem horrory. A skzoda, bo wtedy byłaby największa przygoda. Teraz już ciężko mi znaleźć coś co straszy.
 
Back
Top