Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Mógłby ktoś znaleźć dla mnie napisy do filmu "Goodbye World" ? Ktoś polecał pare postów wyżej więc pobrałem ale napiprojekt po raz pierwszy mnie zawiodło, wygooglować też mi się nic nie udało.


Ja polecałem. Oglądałem w oryginale, po ang.
 
7585649.6.jpg




Moż być ciekawy. Oglądał ktoś?
 
Wlasnie zaczalem, od 1 czesci. Dziwnie przejsc ze Skyfall na Doktor No- 50 lat wstecz :) Ostatnio staram sie nadrabiac najlepsze filmy z lat 70-80 czy 90. Mam juz calkiem pokazna liste tytulow ktore chce nadrobic. Podrzuccie moze jakies inne klasyki, ktore byc moze pominalem :)
 
Zlatan, wszystko co jest na tych listach



http://film.org.pl/a/ranking/najlepsze-filmy-lat-70-wielki-ranking-kmf-35197/



http://film.org.pl/a/ranking/najlepsze-filmy-lat-80-13790/
 
Dobre listy - znaczy większości rzeczy z nich co mnie interesowały nie nadrobiłem póki co - ale na nich bazowałem tworząc swoją watchlistę.
 
Mam na mojej liscie ale jakos nie moge sie za to zabrac. Podobnie jak wczesniej pisalem o Gwiezdnych Wojnach, dalej nie zaliczone. Jednak z tych list ktore mi podeslaliscie wiekszosc z pierwszych 10 obejrzalem :) Wiem ze filmweb slabo wypada pod wzgledem wiarygodnosci ocen filmow, ale z top 100 jakies 80% juz zaliczylem, a i mam kumpla ktory ma calkiem dobry/podobny gust i co jakis czas sprawdzam jego profil i ogladam co lepiej ocenione produkcje.



Przede mna Stalker, Psychoza, Obcy 8 Pasazer Nostromo i az wstyd sie przyznac 12 gniewnych ludzi.
 
Jakby ktos zapomianl to dzis o 22 na HBO nie ma nowego odcinka GoT - jest tygodniowa przerwa ze względu na swieto w USA "Memorial Day"
 
"Taksówkarz" - życia mi ten film mimo otoczki kultowości nie zmienił, ale bardzo się podobał.
 
Po kilku tygodniach przerwy, kolejna duża porcja filmów które obejrzałem w ostatnim czasie:

"Penny Dreadful" ("Oszukać Strach") - Zamiast odczuwać lęk, to przez większość filmu...śmiałem się. Film godny stacji pokroju SyFy czy też AXN, bo nic ze sobą nie wnosi ciekawego. Ocena filmu: 3/10

"Asaruto Góruzu" ("Asaruto Góruzu") - Klimat, pomysł, muzyka - zdecydowanie na plus. Reszta jednak do kity. Wykonanie daje dużo do życzenia i mnie nie powaliło. Szkoda, bo mogło być ciekawie. Ocena filmu: 3/10
"The Three Musketeers" ("Trzej Muszkieterowie 3D") - Oglądało się bo się oglądało, jednakże film kompletnie nie umywa się chociażby do wersji z 1973 roku, która to bije o głowę. Nic specjalnego. Ocena filmu: 3/10
"Prosecuting Casey Anthony" ("Proces Casey Anthony") - Wydali to chyba tylko na dvd i nie trafiło na duży ekran. I w sumie dobrze, bo mnie film nie zachwycił i pomimo obecności Lowe'a liczyłem na coś lepszego. Ocena filmu: 4/10
"Welcome to the Jungle" ("Obóz Integracyjny") - JCVD przyszło już grać w produkcjach, które bardziej się krytykuje niż chwali. Tutaj było o dziwo kiepsko ale nieźle, jednakże efekt końcowy nie jest porywający. Ocena filmu: 4/10
"Thor: The Dark World" ("Thor: Mroczny Świat") - Film nie umywa się do pierwszej części. Nie pokazano tutaj nic nowego czego byśmy nie widzieli w pierwszej części. Do tego chwilami film potrafił być nudnawy. Ocena filmu: 5/10
"Rinne" ("Reinkarnacja") - Film zacząłem oglądać zadowolony bo lubię Japońskie horrory. Jednakże z czasem już było tylko gorzej. Wynudziłem się, bo Shimizu mnie niczym nowym nie zaskoczył. Ocena filmu: 5/10
"I Am Soldier" ("I Am Soldier") - Chciano tutaj w ciekawy sposób pokazać jak wygląda proces szkolenia w S.A.S. a wyszło im to mocno średnio. Mnie w każdym bądź razie nie powaliło na kolana. Ocena filmu: 5/10
"Contracted" ("Contracted") - Horror ten oglądało się całkiem nieźle, ale pomimo ciekawego pomysłu czegoś mi tutaj zabrakło. Wydaje mi się, że klimat mógłby być lepszy i bardziej ponury. Ocena filmu: 5/10
"Carnage" ("Rzeź") - Nie mogę ocenić tego filmu wysoko, tylko dlatego że nakręcił go Polański. Mnie całokształt nie przekonał, pomimo faktu że dialogi trzymały wysoki poziom. Ocena filmu: 5/10
"Enen" ("Enen") - "Enen" to przykład obecnego, rodzimego kina w którym ciekawy pomysł i scenariusz nie idą w parze z całą resztą. Czuję niedosyt po tym filmie. Ocena filmu: 5/10
"We Own the Night" ("Królowie Nocy") - Oprócz świetnej gry Phoenix'a, film niczym specjalnym nie zaskoczył. Ogląda się go i ogląda i nic poza tym. Film jeden z wielu. Ocena filmu: 5/10
"Eros" ("Eros") - Zbiór kilku nowel o podłożu erotycznym. Całość sprawia wrażenie pseudo-ambitne z jakimiś pseudo-filozofiami. Na plus jedynie Robert Downey Jr. Ocena filmu: 5/10
"Secuestrados" ("Napaść") - Kurcze, chwilami na prawdę dobry nie tyle co horror ale thriller. Kilka mocniejszych scen, do tego aktorstwo na przyzwoitym poziomie. Nie dla każdego widza. Ocena filmu: 6/10
"Buried" ("Pogrzebany") - Oryginalny scenariusz, dramaturgia oraz zakończenie to największe plusy tego filmu. Mi mimo wszystko czegoś zabrakło abym mógł ocenić "Pogrzebanego" nieco wyżej. Ocena filmu: 6/10
"Cry Wolf" ("Kłamstwo") - Całkiem niezły fabularnie, aczkolwiek w porównaniu z innymi filmami tego typu jest stosunkowo powtarzalny. Oglądało się go jednak dobrze, za co wędruje "+". Ocena filmu: 6/10
"Na Putu" ("Jej Droga") - Całkiem niezły dramat nakreślający w ciekawy sposób różnice religijne oraz to, jak przejście z jednej religii do drugiej może wpłynąć na związek dwóch ludzi. Ocena filmu: 6/10
"The Lego Movie" ("Lego Przygoda") - Akcji więcej niż w nie jednym filmie akcji. Pomimo kilku minusów, czas spędzony przy filmie nie był czasem straconym. Wielki plus za pomysł i humor. Ocena filmu: 7/10
"Fail-Safe" ("Czerwona Linia") - Co prawda tematyka poruszona w filmie była charakterystyczna dla kina w okresie kiedy ten film kręcono aczkolwiek sam film trzyma w napięciu i jest bardzo dobry. Ocena filmu: 8/10
"Desert Flower" ("Kwiat Pustyni") - Ciężko jest mi porównywać film do książki, jednak ocenę filmu podwyższam bo niewątpliwie jest to udana adaptacja. Ścieżka dźwiękowa potrafi zmiażdżyć. Polecam. Ocena filmu: 8/10
 
http://www.filmweb.pl/film/Non-Stop-2014-651443#







Bomba na pokładzie samolotu ze 150 osobami na pokładzie plus Liam Neeson w ciekawie skonstuowanej intrydze. Solidne kino. 7/10.
 
Jakoś nie jestem przekonany do ostatnich filmów z udziałem Neeson'a, które są po prostu niskich lotów. Niestety, w planach są kolejne, jak chociażby "Taken 3". Ostatni, dobry film jaki widziałem w którym zagrał Liam, to "Mroczny Rycerz Powstaje".
 
Ja też oceniam "Non-stop" na 7/10. Poprawnie nakręcony, fabuła bardzo dobra do 40min, później już zaczyna być gorzej. Końcówka rozczarowuje (trochę dziur w scenariuszu), ale na wieczór jako kino rozrywkowe jak najbardziej.
 
Dla mnie ona jest strasznie brzydka z twarzy. "Pozostałym" też się raczej nie wyróżnia. Co do umiejętności aktorskich to mnie porwała. Jedna z wielu.
 
Back
Top