Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Z filmów ostatnio oglądanych przeze mnie polecam w szczególności Gran Torino (świetna rola Clinta), Bękarty Wojny mojego ulubionego Tarantino oraz trochę mniej ambitny, ale bardzo klimatyczny horror Paranormal Activity.
 
Jak dla mnie Clint Eastwood to jeden z najlepszych aktorów i reżyserów obecnie. Polecam jego ostatni film "Invictus". Morgan Freeman genialnie gra Nelsona Mandele + bardzo dobry Matt Damon. Prawdziwa historia zjednoczenia narodu Afryki Południowej + dużo świetnego sportu - rugby. Bardzo inspirujący
 
Jak film z kryminalem tle to tylko "Skazani na Shawshank "

Blow - jak dla mnie rewelka , co najmniej raz na kwartal musze go sieknac , z tlustym blantem :) (prawdziwa historia)

Redemtion - prawdziwa historia o zalozycielu gangu Crips L.A
film lipa , historia warta obejrzenia.

The blind side - kolejna prawdziwa historia , tego filmu nie mozna przegapic.

Kolacja dla palanto - francuska komedia ,nie da rady sie nie smiac , goraco polecam.
 
70630653.jpg



Dziś znalazłem coś takiego, wygląda na wart obejrzenia.


Odległy front – Over There (2005) Mini Serial


“Over There” to dramat wojenny, który przedstawia historie plutonu sierżanta Chrisa “Krzyk” Silasa (Erik Palladino) podczas II Wojny w Iraku. Sierżant “Krzyk”, który miał już lecieć do domu po odbyciu rocznej służby w Iraku dowiaduje się, że zostanie tam jeszcze 90 dni i będzie dowódcą nowo przybyłych żołnierzy. Jest bardzo niezadowolony z tego faktu, ale stara się jak najszybciej nauczyć “żółtodziobów” jak mają postępować, aby przeżyć. Serial przedstawiając prawdziwe oblicze walki skupia się także na tym jak przeżywają to osobiście żołnierze a także ich rodziny czekające na powrót swoich bliskich.


Link http://release.com.pl/2010/04/16/odlegly-front-over-there-2005-mini-serial-wszystkie-odcinki-13-lektor-pl-parys66/
 
Co do nowszych seriali to jak ktoś lubi S-F to ja polecam "V" (Filmweb). Nie oglądałem pierwotnej wersji ale remake jest dobry moim zadniem. Oraz The Prisoner (Filmweb) strasznie ciężki do zrozumienia ale polecam.
 
Bękarty wojny-"pół żartem,pół serio" historia zamachu na Hitlera.Takie połączenie dało świetny efekt.


Film na który czekam?Hobbit!Jedna z niewielu lektur , które czytało się z przyjemnością :)
 
"fighter of the wind" - historia masutatsu oyamy... Troche przerysowana historia jak powstało Karate Kyokushinkai
 
Wolfman to chyba największy shit jaki ostatnio widziałem. Z 10 minut akcji a reszta przegadana opowieść. Nie spodziewałem się wyżyn intelektualnych ale chociaż porządnej jatki... i tego zabrakło.
 
Wolfman - TRAGEDIA. Tak rzadko w kinach można zobaczyć wilkołaka, to jeszcze tak spieprzyć musieli. A co najlepsze to nawet nie ma co startować do oryginalnej wersji.
 
dzis mialo leciec w TV4 bodajze "zatrute pioro" (quills)
i mi sie przypomnialo,bardzo dobry film
o koncowce zycia markiza de sade
w obsadzie min:
Geoffrey Rush,Kate Winslet,Joaquin Phoenix ,Michael Caine
 
jurass:
tutaj mały skrócik http://www.przekroj.pl/ludzie_sylwetki_artykul,4476.html
ja się po prostu znając tą barwną postać i po obejrzeniu trailera strasznie nakręciłem na ten film. Niestety, za wiele się spodziewałem i mnie zawiódł, ale tak jak pisałem to moja opinia

jeden z filmów ponadczasowych, który mogę każdemu polecić, nie ważne nawet jakie lubi, to Jabłka Adama. Genialna czarna komedia. Uwaga - są potwierdzone przypadki odejścia wód płodowych ze śmiechu przy oglądaniu ;) Zapewne nie każdy się tak będzie śmiał, bo odbiór jest kwestią indywidualną, ale film ze wszech miar warty polecenia i obejrzenia.
 
Harry Brown
http://www.filmweb.pl/f501097/Harry+Brown,2009

Przed chwila ogladalem i oceniam go na 7-8/10 :)
 
Jakis czas temu bylem prawdziwym kinomanem, kolekcjonowalem filmy:D teraz niestety nie mam tle czasu, dlatego brak nowosci.

infiltracja
labirynt fauna
old boy
blade runner
ight club
zielona mila
apocalypto
tozsamosc
sin city
zejscie
juno
mroczne miasto
the abbys
chopper
disturbia
i am legend
the bucket list
american psycho
old school
memento
equilibrium
the incredibles
twelve monkeys
death proof
las vegas parano
pluton
the orphanage
friday
perfume
borat
snatch
into the wild
big nothing
big lebovsky
leon
godfather
scarface
road to perdition
american history x
black cat, white cat
pulp fiction
ronin
shrooms
sweeny todd
awake
eastern promises
rec
rescue dawn
death at a funeral
blow
pogoda na jutro
psy
rocknrolla
starship troopers
28 days later
harold and kumar escape from guantanamo bay
seven pounds
the incredible hulk
300
beautiful mind
run fatboy run
red dragon
meet joe black
28 tygodni pozniej
fanatyk
mr brooks
zlap mnie jeslipotrafisz
Skazani na Shawshank
Dawno temu w Ameryce
Lot nad kukułczym gniazdem
Człowiek z blizną
Forrest Gump
Dwunastu gniewnych ludzi
Gladiator
Siedem
Chłopcy z ferajny
pathology
waleczne serce
Lśnienie
Miasto Boga
Requiem dla snu
 
Szeregowiec Ryan
Władca Pierścieni
Szósty zmysł
Donnie Darko
Miasto gniewu
Coś
Adwokat diabła
Efekt motyla
Zapach kobiety
Sin City - Miasto grzechu
Nietykalni
last samurai
The Nightmare Before Christmas
Billy Elliot
A I
Misery
bourne
Mystic River
5 element
Human Traffic
nieustraszzeni pogromcy wampirow
clockwork orange
21 gramow

Pozaty na pewno widzieliscie wiele z tych filmow :)
 
O dziwo nie widziałem wcześniej Gran Torino. Z polecenia postanowiłem sprawdzić i nie zawiodłem się - Clint jak wino, im starszy... ;)
Świetna rola, znakomicie zagrana, naprawdę wyborne kino. Polecam.
 
Tropic Thunder (nie wiem jaki polski tytuł) - Strasznie odmóżdżająca (w dobrym tego słowa znaczeniu) komedia ze Stillerem i Downeyem Jr.
Lost in Translation (bodajże "Między słowami") - Świetna komedia, z genialnym Billem Murrayem. Jako bonus wizualny, Scarlett Johansson (choć gra też nieźle)
Rękopis znaleziony w Saragossie - Jest cały na youtube. Chyba najlepszy polski film.
Solista - Genialne aktorstwo, świetna muzyka... Fabuła może nie najlepsza, ale film nadrabia tym, co wymieniłem wcześniej.

Filmy braci Coen, czyli:
Barton Fink
Fargo
No Country For Old Man
The Big Lebowski

Oraz jak ktoś lubi tzw. "chore filmy" gdzie szajba aż bije z ekranu to polecam "Opętanie" polskiego reżysera, Andrzeja Żuławskiego. Wgina w krzesło, mimo iż ogląda się to niewygodnie, i nienaturalnie.
 
Wiatr buszujący w jęczmieniu. http://wiatr.buszujacy.w.jeczmieniu.filmweb.pl/

polecam, tematyka początki IRA. Oglądałem go ok dwóch lat temu i do dziś pamiętam jakie wrażenie na mnie wywarł.

z lżejszych polecam Fantastic Mr. Fox
http://www.filmweb.pl/f156466/Fantastyczny+Pan+Lis,2009

wg przebłysk geniuszu. wspaniała klatkowa animacja i duża dawka ironicznego humoru.

Koralina
http://www.filmweb.pl/f184151/Koralina+i+tajemnicze+drzwi,2009 kolejna świetna animacja

z seriali polecam min Family Guy, Drawn Together, The Office, Entourage, Skins (pierwsze dwa sezony), Pacyfik, Dexter, Californication, Bored to death, Rodzina Soprano, Sons of Anarchy, Jericho, Weeds, American Dad, Dwóch i pół, i oczywiście moja ulubiona Futurama xD (no bo jak można nie lubić dr.Zoidberga? xD)
 
jurass: Mad Max chyba nie wymaga polecania :) a poza tym postapokaliptyczne science fiction nie do każdego trafia (osobiście jestem fanem gatunku:P).
Perfumiarz - otóż można, ja nigdy nie przepadałem za Zoidbergiem. Ale za to do Bendera czuć można tylko sympatię, taki swój chłop :P ogólnie Futurama to dobry serial, ale miał pod koniec ten sam problem, który niszczy Simpsonów i sprawia, że ostatnie kilka sezonów bardzo ciężko się ogląda(na czym jako maniak serialu bardzo cierpię) - brak dobrych świeżych pomysłów, zmęczenie materiału. Przez to poziom spada z genialnego do zaledwie...średniego :/
 
dlatego Futuramę bardzo lubię. Po prostu wg mnie wiedzieli kiedy zakończyć serial. No tak Bender swój chłop, ale moim faworytem i tak jest Zoidberg. Jego abstrakcyjność i absurdalność zawsze powodowały u mnie ataki śmiechu xD
 
jak dla mnie oba te seriale przebija zdecydowanie Family Guy
zwlaszcza tak 2-4 sezon XDDD

p.s. tez wole Bendera od Zoidberga
 
Family guy to dla mnie najlepszy serial animowany/komediowy jaki powstał :) najlepsze sezony to 1-5, nowsze już trochę słabsze ale nie ma tragedii.
 
Zasysam "Bękartów" ... zobaczymy co tu tak zachwalacie ;) (niektórzy narzekają).


Apropo filmów wojennych przypomniały mi się "Łzy słońca" z Bruce'm Willis'em. Bardzo dobre kino. Polecam.
 
IP man jeśli jeszczenie widzieliście, zajebiaszczy film, luźna biografia mistrza Bruce lee naprawde polecam:)
 
@steel: o ile Blood and Bone da się obejrzeć jako film, to sceny walki po prostu psują cały efekt, natomiast Unrivaled to już kompletny crap jak dla mnie - musiał ten film rozbić sobie na 4 podejścia, bo nie dałem rady obejrzeć w jednym ciągu. Ja zdecydowanie nie polecam tych filmów.
 
Back
Top