Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Ja dopiero po seansie Diuna 2, bo na Imax nie było szans o dobre miejsce.
Polecam wszystkim.
UWAGA SPOILERY?

Przemiana głównego bohatera, krytyka fanatyzmu(?), chciwości. Dużo scen wzruszających, zapierajacych dech w piersiach.
Fajny plot twist na końcu.
Czekam naa zamknięcie trylogii i na pewno zapoznam się kiedyś z lekturą. Bo zakładam że film mimo że długi to tylko wycinek.
 
Byłem w kinie z bomblami na "za duży na bajki 2" i bawiłem się dobrze, chyba znów lepiej niż dzieci - ale dzieci też były zadowolone z wyjścia i mówiły że to był ciekawy film. Dla mnie 6+/7, one bliżej 6, ale do obejrzenia jeszcze raz. Także dobrze wydana stówka.
 
Ja dopiero po seansie Diuna 2, bo na Imax nie było szans o dobre miejsce.
Polecam wszystkim.
UWAGA SPOILERY?

Przemiana głównego bohatera, krytyka fanatyzmu(?), chciwości. Dużo scen wzruszających, zapierajacych dech w piersiach.
Fajny plot twist na końcu.
Czekam naa zamknięcie trylogii i na pewno zapoznam się kiedyś z lekturą. Bo zakładam że film mimo że długi to tylko wycinek.

Myślę, że wiele osób, które nie zna książkowego pierwowzoru, w czasie oglądania trzeciego filmu zrobi niezłego "karpika". Czytałem sagę ASOIaF i z rozbawieniem patrzyłem na reakcję internetu na "Czerwone Wesele".

Poniżej spoiler z fabuły Diuny, więc jeżeli nie chcesz wiedzieć to nie klikaj.

Jeżeli kogoś to interesuje - działania Paula Atrydy doprowadzą do galaktycznego dżihadu i ogromnych zniszczeń. On sam, pod koniec życia straci wzrok i władzę, a tron przejmie po nim jego syn, który przepoczwarzy się w czerwia i będzie jako Bóg Imperator rządził przez 3000 lat, aż do jego obalenia.
 
Dałem 10. Nic mi w tym filmie nie brakowało. Podróż w czasie przeplatana dramatem. Bardzo dobry film

Nuuudy. 3/10 Jeden punkt że ktoś to nakręcił, drugi za niektóre ujęcia a trzeci za ekranizację autentycznej historii. Nudy nudy nudy

Film oparty na faktach. Dość długi i akcja toczy się wolno. Mistrzowska rola aktora który wcielił się w pielęgniarza. Dałem 8/10

Nie najgorszy początek, który jednak gdzieś w połowie filmu idzie w kierunku szmiry. W całym filmie brakuje mi jeszcze sceny w której gość dostaje kulę w łeb po czym ja wyciąga i walczy dalej. Bullshit. 2/10
 
Last edited:
Film oparty na faktach. Dość długi i akcja toczy się wolno. Mistrzowska rola aktora który wcielił się w pielęgniarza. Dałem 8/10
Co do The Good Nurse to potwierdzam, bardzo dobry film po którym się tego w ogóle nie spodziewałem.

Mnie ostatnio zaatakował jakiś fetysz aby obejrzeć coś gdzie gra Nicolas Cage i wybór padł na Renfielda i muszę przyznać że zaskakująco dobrze się bawiłem. Nie ma co tutaj oczywiście doszukiwać się skomplikowanej fabuły, poruszających wątków i wyrazistego przekazu ale jako coś co ma dostarczyć prostej lecz nie przygłupiej rozrywki sprawdza się idealnie.


No i w końcu jest jakieś filmowe uniwersum na które warto czekać o ile naprawdę się ukaże :rutekajak:


https://www.filmweb.pl/news/"Poohniverse:+Monsters+Assemble":+morderczy+Puchatek+i+Bambi+jak+Kapitan+Ameryka+i+Iron+Man-154651
 
Back
Top