Fedor vs Monson - 7,5 mln widzów. Oraz o UFC słów kilka...

1987SWAD

Jungle Fight
Bantamweight
m1entrance.jpg




Prawa do oglądania pojedynku Fedora z Monsonem na gali M-1 Global wykupiło ponad 7,5 mln widzów w samej Rosji (http://mixfight.ru/news/2011/11/27/M1_%20Global/)



Dla mnie jest to sygnał że kosztujące 30$ (?) PPV nie jest w Rosji problemem, a UFC żeby otworzyć się na ten rynek może to zrobić jedynie poprzez Fedora, Vadima i współpromocję M-1 Global. Pewnie stąd wzięły się te - wydawałoby się - kosmiczne wypowiedzi Vadima o walkach Fedora w UFC. Po prostu Vadim wiedział o świetnych wynikach swojej gali i o tym że UFC może teraz być zainteresowane rosyjskim rynkiem.



Z resztą ostatnio nawet sam Fedor wziął udział w całej tej dyskusji (do tej pory zostawiał to menagerom) i na łamach news.sportbox.ru powiedział:



"Staruję w zawodach na międzynarodowym poziomie - w MMA i Combat Sambo, reprezentuję swój kraj. Myślę że nie ma dla mnie nic lepszego. Oczywiście chciałbym również walczyć w UFC, ale za każdym razem gdy negocjowaliśmy... oni mieli na mnie jakąś alergię (śmiech) i z jakiegoś powodu nigdy nie doszliśmy do porozumienia. Za każdym razem gdy Vadim wysyłał sygnały o możliwej współpracy oni urywali dyskusję. Ale muszę przyznać że mam chęć startowania w UFC."
(http://bjpenn.com/news/2011/12/02/mma-news-fedor-emelianenko-i-have-a-desire-to-compete-in-the-ufc-8984.html?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed)



Wiadomo że marzeniem wielu byłoby znowu zobaczyć Fedora w rywalizacji na najwyższym poziomie, w najlepszej formie i bez Vadima. Ale widać nie wszystko jest możliwe i z czegoś trzeba zrezygnować. Jestem ciekaw jak skończy się ta coraz bardziej groteskowa 'zimna wojna' w świecie MMA, ale mam też nadzieję że w tej grze pozorów i wpływów nikt nie zapomni o tym że najważniejszym czynnikiem powinna być forma w jakiej znajduje się obecnie Fedor. Po ostatniej walce zdania są podzielone, zobaczymy jak będzie po Nowym Roku i dość niepewnej i wciąż cicho promowanej walce rosjanina w Japoni.
 
I mają racje. Jakoś nie zauważyłem żeby na naszej stronie byly podzielone zdania co do formy Fedora :-)
 
Gdzieś czytałem że Rosjanie kręcą coś z tymi liczbami sprzedanych PPV
 
"Wiadomo że marzeniem wielu byłoby znowu zobaczyć Fedora w rywalizacji na najwyższym poziomie, w najlepszej formie i bez Vadima. Ale widać nie wszystko jest możliwe i z czegoś trzeba zrezygnować."







z nalepszej formy juz zrezygnowal, czas na vadima :P
 
Ruski niech drenuja wlasny rynek bo z obecna dyspozycja Fedor w UFC nie ma czego szukac. Powinni stanac na glowie i naklonic np. Mirka do wystepu, podroz sentymentalna i walka CroCop - Fedor wszedzie swietnie sie sprzeda. Bo z kim w UFC mialby walczyc ? Chyba, ze Cain dostalby Fedora na odbudowanie.:-)
 
wierzyć w słowa ruskich to jak wierzyć w statystki greckiego GUS-u przed Euro
 
Venom Tak wlasnie mi sie wydawalo, ze Russia 2 ktora to transmitowala nie przeprowadza transmisji ppv, Rosjanie sa zreszta chyba rownie sklonni do placenia za ogladanie czegokolwiek jak my.
 
Aaa no właśnie, gdzieś czytałem że nie 7.5 mln a w okolicach 2 mln Rosjan oglądało walkę Fedora na żywo w TV. 7.5 mln to chyba było łącznie z kilkoma powtórkami
 
Prawa do oglądania pojedynku Fedora z Monsonem na gali M-1 Global wykupiło ponad 7,5 mln widzów w samej Rosji


Tym samym pobiliby kilkukrotnie rekord sprzedanych PPV z walki Złotego Chłopca z Pieniążkiem:-) No i najważniejsze, zarobiliby 225 mln $...
 
no troche przesadzili z tym 7,5mln, gdyby podwoili rzeczywista wartosc to moze by ktos uwierzyl, ale nie wiem przez ile to mnozyli ;) (4-5?)







a co do wspolpracy ufc z m1: watpie zeby amerykanie wlazili w to bagno dla samego fedora, bo poza nim m1 nie ma nic ciekawego do zaoferowania a i sam fedor nie jest juz dla nich tak istotny
 
Chyba przez tyle samo co Dana mnożył widzów w Brazylii podczas walki Cigano. :-)
 
jeżeli walka rzeczywiście nie była przez PPV jak napisał Venom (ale przed walką o tym głośno było...), to wynik 7,5 mln nie jest znowu taki duży jak na Rosję. Gdyby tyle osób wykupiło PPV to już co innego.



Co do występów ruska na dzikim zachodzie to na sherdogu, mmajunkie etc. jedni fani mają na to chrapkę, inni przysypiają ... a prawda jest taka że jest już dużo za późno. Ew. jedna/dwie walki Fedora nie wystarczą żeby UFC weszło do rosji i zrobiło tam furorę, poza tym jest jeszcze dużo ciekawszych rynków do podbicia. No ale nie ukrywam że jako fan chciałbym zobaczyć jeszcze ten ostatni zryw, niezależnie czy zakończy się śmiercią czy zwycięstwem fedora. patrząc na UFC 118 i plotki które krążą w sieci to w sumie jakiś cień szansy jest.

Jakoś nie zauważyłem żeby na naszej stronie byly podzielone zdania co do formy Fedora


to przeczytaj Noodles temat o walce fiedia vs monson, no i na sherdogu niekończące się batalie o tym co Fedor tak naprawdę pokazał w tej walce.
 
Back
Top