Fantasy matchmaking

GLF

KSW
Light Heavyweight
Zakładam ten temat z myślą o wszystkich tych, którzy lubią bawić się w matchmakera. Zachęcam Was do puszczenia wodzy fantazji: podzielcie się swoimi wyobrażeniami o idealnej gali nie przejmując się zbytnio realiami, bądź też miejcie je na uwadze i wczujcie się np. w Joe Silve zestawiając kartę UFC.





Na początek chciałbym Wam przedstawić moją wizję KSW FC 2. Miejsce: jakieś zachodniopomorskie zamczysko (nie znam warunków tych obiektów, ale może nadałby się Zamek Książąt Pomorskich bądź Pałac Maciejewo). O lokalizacji wspominam nie przypadkowo, gdyż kartę ustalę w oparciu o lokalnych fajterów (choć w przypadku gal spod szyldu Fight Club raczej nie ma to znaczenia • zawsze można przenieść realia na KSW Extra ;) ).

1. Mariusz Abramiuk (6-1) vs. Artur Sowiński (9-4)
Obaj notowani w rankingu wagi lekkiej PL MMARocks • odpowiednio na ósmej i szóstej pozycji. Mario zwyciężył w (imho) polskiej walce poprzedniego roku (vs. Borys Mańkowski na IF2), a walki Kornika przeważnie są bardzo widowiskowe. Po tej dwójce oczekiwałbym dynamicznego i emocjonującego starcia, na które fani MMA nie powinni żałować 10PLN dla Ipli.



2. Daniel Omielańczuk (4-2-1) vs. Dmitry Zabolotny (9-3)
Rosjanin z od rozbicia Doktora na pierwszym Fight Clubie zanotował cztery zwycięstwa i nie udało mu się skończyć tylko obitego Petkovicia. Jeżeli reprezentant Obwodu Kaliningradzkiego efektownie uporałby się z Omielańczukiem to można by upatrywać w nim kandydata do walki o pas KSW. Choć ja bym liczył na zwycięstwo Polaka :)

3. Michał Fijałka (7-2) vs. Grigor Aschugbabjan (6-5)
Już wcześniej pisałem, że KSW powinno szukać alternatywy dla Błachowicza, a najlepszą opcją jest Sztanga, który zwyciężył turniej na KSW Eliminacje II. Forma w jakiej Fijałka pokazał się na niedawnym RingXF tylko umocniła mnie w tym przekonaniu. Dlaczego Ormianin trenujący w Austrii? Bo KSW kontraktowało go już dwukrotnie.

4. Daniel Dowda (5-4) vs. Michele Verginelli (13-8)
Kociao to najmniejszy powód do dumy KSW Team, ale ja jestem jego wiernym fanem i wierzę, że lider szczecińskiego Top Teamu wyczerpał już swój limit nieszczęść. Włoch jest doświadczony i nie przegrał od ponad roku, ale to przeciwnik, którego Dowda zwyczajnie musi pokonać.

5. Antoni Chmielewski (21-7) vs. Jorge Patino (23-13-1)
W tym miejscu zacytuję mój wcześniejszy post:
( • ) fajnym ukłonem KSW w stronę (nie tylko) szczecińskiego bjj byłoby zaoferowanie walki Jorge Patino. Rekordem najbardziej odpowiadałby Kułak, ale ten jak wyleczy kontuzje to zapewne zmierzy się właśnie z Cipao. Kibice wybrzydzaliby, gdyby przeciwnikiem miałby być Mamed, więc pozostaje Antek.
W skrócie: poster boy mniejszych gal KSW kontra Ojciec Chrzestny szczecińskiego BJJ. Moim skromnym zdaniem to kolejny powód by rozbić skarbonkę w celu zakupienia transmisji.





P.S. Oczywiście rekordy i miejsca rankingowe na stan dzisiejszy.

Dziękuję za uwagę i czekam na Wasze "wypociny".
 
Ja bym chętnie zobaczył 16 osobowy turniej wagi cięzkiej na KSW z europejskimi zawodnikami których chyba dało by sie zakontraktowac w Polsce. A oto Takie coś udało mi sie skleić w myślach, starając sie uwzględnic jak najwieksza liczbe reprezentantów róznych państw, noi kilku polskich fajterów :



1.Damian Grabowski 13-1-0 POLSKA vs Grigor Aschugbabjan 6-5-0 ARMENIA



2.Toni Valtonen 23-11 FINLANDIA vs Gerald Turek 10-1-0 AUSTRIA



3.Aleksander Emelianenko 17-4-0 ROSJA vs Pavel Botka 7-9-1 SLOWACJA



4.Neil Wain 9-3-0 ANGLIA vs Blagoi Ivanov 3-0-0 BULGARIA



5.Guram Gugenishvili 11-0-0 UKRAINA vs Chaban Ka 4-1-0 FRANCJA



6.Stav Economou 11-1-1 CYPR vs Andreas Kraniotakes 9-3-0 NIEMCY



7.Michal Kita 10-5-0 POLSKA vs Denis Stojnic 7-3-0 BOSNIA



8.Maro Perak 20-2-1 CHORWACJA vs Lukasz Jurkowski 15-9-0 POLSKA
 
Ja bym chętnie zobaczył:
Błachowicz vs Palacio
Górski vs Irokez lub Held
Moks vs Saidov
Nastula vs Grabowski
Temat super :D
 
ja był chętnie zobaczył pojedynek Pudzianowski vs Najman II
crazy.gif






Ja też :D
 
Górski - Held



Szczerek - Vegh



Bedorf - Kita



Saidov - Moks



Fijałka - Jurkowski



Pudzian - Uszol



Celiński - Omielańczuk
 
troche egzotyczne pojedynki aczkolwiek bardzo ciekawe:



Górski vs Irokez/Held



Nastula vs. Grabowski



Mamed vs. Drwal



Cain Velasquez vs. Alistair Overeem/Fedor :-)



Anderson Silva vs. GSP/Jon Jones/Shogun/Jon Fitch



Jon Fitch vs. GSP once again
 
Chciałbym Wam przedstawić moje pierwsze podejście do KSW 16. Do samej gali jeszcze tyle czasu, że zapewne nie raz będę prezentował moje • zachcianki • .
Wybaczcie, ale w mojej rozpisce pominę Mariusz Pudzianowskiego. Mało mnie interesuje z kim się zmierzy ex-siłacz.
Rozpiska powstała w oparciu o pierwsze wypowiedzi duetu L&K odnośnie tego, kogo możemy się spodziewać. Stąd też brak np. Chmielewskiego. Zaznaczam też, że nie oglądałem KSW 15 (zapewne niedługo obejrzę interesujące mnie walki) i nie wiem jak co niektórzy wypadli, ale o tym w odpowiednim miejscu.

71kg.: Michał Mankiewicz (5-1) vs. Danny van Bergen (10-8-3)
Skoro Góral się wycofał to głupio byłoby nie wykonać telefonu do półfinalisty niedawnego turnieju KSW - Mety. Jego przeciwnik w zasadzie byłby mi obojętny, ale już kilkukrotnie pisałem, że podobałaby mi się walka o brąz turnieju wagi lekkiej.

66/68kg.: Artur Sowiński (10-4) vs. Thomas Hytten (9-7-1)
Należę do tych, którzy uważają, że Kornik z powodzeniem mógłby zejść wagę niżej. Jeżeli nie od razu do piórkowej to może w ramach testu jakaś walka w catchweight? Jako przeciwnika proponowałbym podopiecznego Joachima Hansena. Wpadł mi do głowy bo niedawno znokautował weterana UFC i niedoszłego uczestnika turnieju wagi lekkiej KSW • Pera Eklunda.

105kg.: Karol Bedorf (6-2) vs. Dymitry Zabolotny (9-3)
Nie widziałem walki z Lloretem, ale patrząc na punktację (runda w stosunku 10-8) był to jednostronny pojedynek. Mimo wszystko błędem byłoby nie wykorzystać Karola na kolejnej gali, skoro już wrócił do akcji. Jestem pewien, że w walce z Rosjaninem Coco byłby w stanie pokazać o wiele więcej niż w starciu z Hiszpanem.

77kg.: Aslambek Saidov (10-2) vs. Fabio "Negao" (11-5)
Saidovowi proponuję zawodnika notowanego o kilka oczek wyżej w rankingu sherdoga. Mały, ale bezpieczny krok do przodu.

84kg.: Michał Materla (14-3) vs. James Zikic (20-7-2)
Co tu pisać, to byłoby sensowne/logiczne starcie. Ze SzSz wynika, że Michał na piętnastce łatwo tracił wypracowane pozycje, a w komentarzach skrytykowano jego stójkę. Sam zainteresowany twierdzi, że w tym aspekcie zwyczajnie był ostrożny. I ja w to wierzę. Myślę, że czas najwyższy by w końcu Polak skopał ten brytolski zad ;)

Open: Marcin Różalski (1-0) vs. Paweł Słowiński (0-0)
Co się odwlecze to nie uciecze. Tyle w tym temacie.

71kg.: Maciej Jewtuszko (8-1) vs. Sergey Golyaev (17-10)
Chyba każdy oczekiwałby Maćka na tej gali. Pomyślałem o Rosjaninie bo choć obecnie ma złą passę to wciąż może pochwalić się (kontrowersyjnym) zwycięstwem nad Gomim.

93kg.: Jan Błachowicz (12-3) vs. Aleksandar Radosavljevic (10-3)
Nie chcę natychmiastowego rewanżu. Rodja to solidny Europejczyk i też powraca po porażce. IMHO odpowiednia walka przed ponownym starciem z Sokoudjou.

84kg.: Mamed Chalidow (22-4-2) vs. Matt Lindland (22-8)
Podobnie jak Chalidow wolałbym Leitesa, ale Brazylijczyk ma już zaklepany występ i nie wierzę by chwilę po nim zdecydowałby się walczyć z Mamedem.
 
dlatego to się nazywa Fantasy matchmaking ;)



ale fantazyjnie to by było jakby Maciek nie odpadł hehe



na dniach pewnie podadzą oficjalne zwolnienia
 
btw wiem że to nie ma znaczenia ani nic, ale w 1 rundzie ostatnieiego ME UFC Shogun dostał nielegalne kolano a nikt nawet nie wspomniał;) to tak ku prawdzie ( O ile sie nie myle moga byc tylko 2 punkty oparcia a shogun podpierał się jedną reką. Zresztą wydaje mi się, że po tym próbował rozłozyć rece jakby mowiac "co jest" ale dostał bombę i musiał walczyć dalej. Nie mam pretensji ani nic nie żale sie tak tylko pisze bo warto zwrócić uwagę



edit: nielegalnego kopa



edit 2: zauwazylem, że w momencie wyprowadzenia kopnięcia shogun miał podparcie a w momencie dojścia ciosu już nie
 
ja tam orginalny nie będę i na KSW chciałbym zobaczyć walkę



Yoel Romero Palacio - Rameau Thierry Sokoudjou o pas KSW
 
Ja to bym zmajstrował turniej wagi ciężkiej:



Nastula vs Gluchov



Kita vs Grabowski 2



Bedorf vs Uszol



Pudzian vs Thompson 2







Może mało równy ale jednak byłoby co oglądać. Ponadto chciałbym zobaczyć starcie Krystian Pudzianowski vs Najman. Sam nie wiem czemu. Oglądałem ostatnio Pudziao z Thompsonem, i podczas śpiewakowania Krystianka pomyślałem że chętnie zobaczyłbym go z Najmanem lub jak dostaje wpierdol od Różala.
 
Ja prędzej bym widział Gluhov vs Uszol ^^ A szczerze mówiąc nawet chętnie bym to widział hehe



Silva vs Jones ^^ Ten pojedynek ostatnio mam cały czas w głowie :D
 
a ja bym bardzo chętnie zobaczył Joe Rogana w UFC choćby na jedną walkę, taki freak show trochę :-)
młodszy od Couture'a i trochę starszy od Liddella, a umiejętności ma, więc ciekawie by wyglądała walka jego z jakimś zawodnikiem UFC.
 
UFC może nie ale na jakiejsć amatorskiej gali czemu nie :) No albo jakaś druga liga czy coś w ten deseń.
 
10 luty 2012. Miejsce: Największa hala w Polsce ( nie mam pojęcia jaka jest xD) KSW 18: Rematch ( z założeniem , że Janek nie bił się z Soko na 17 , a Pudzian pokonał w rewanżu Thompsona :D)



1. Artur Sowiński vs Danny Van Berghen (nie wiem czy dobrze , ale rewanż za 14 :D)



2. Różal vs Bedorf



3. Nastula vs Aleksander Emelianenko 2



4. Pudzian vs Tim Sylvia 2



5. Irokez vs Puhakka



6. Błachowicz vs Sokodjou 2



7. Mamed Khalidov vs Hector Lombard :D
 
To i standardowo Coś ode mnie:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Organizator: 'Jakiś bogacz mający ochotę zainwestować w MMA'
Data: 25 sierpnia 2012
Miejsce: Ergo Arena, Sopot/Gdańsk, Polska

Walka wieczoru:

Open.: Paweł Nastula (2 • 4) vs. Andrei Arlovski (15 • 9)

Superfight:

84 kg: Piotr Świerczewski (0-0) vs. Rudy Demoulin (0-5)

Superfight kobiet:


63 kg: Agnieszka Rylik (0-0) vs. Elaina Maxwell (6-4)

Główna karta:


Open.: Damian Grabowski (13-1) vs. Gilbert Yvel (36 • 16 • 1, 1NC)
84 kg.: Tomasz Drwal (18-4 • 1) vs. Bruno Carvalho (13-4)
70 kg.: Łukasz Sajewski (8-0) vs. Andre Winner (11-6-1)
93 kg.: Robert Kręcicki (6-1) vs. Attila Vegh (24-4-2)
 
KSW 18

Walki wieczoru:

Pojedynek o tytuł Międzynarodowego Mistrza KSW
93 kg.: Jan Błachowicz (14-3) vs. Mikhail Zayats (14-6)
Skoro ma to być gala numerowana to nie wyobrażam sobie, by nie wystąpiła na niej żadna flagowa postać KSW. Padło na Janka, gdyż czas najwyższy by dostał walkę wieczoru, a przy układzie Khalidov - Pudzianowski będzie o to ciężko. Na przeciwnika proponuję Rosjanina, bo po walce z Sokoudjou przyda się ktoś "mniej siłowy".

105 kg.: Marcin Różalski (2-0) vs. TBA
Byłem pewien, że będzie to Łukasz Jarosz, ale Martin Lewandowski stwierdził, że raczej nic z tego. Myślałem o Omielanczuku, ale skoro ma być to walka wieczoru i nie ma co liczyć na Nastulę to obstawiam kogoś z zagranicy. Opcji jest tyle, że nawet nie chce mi się ich rozważać. Po cichu liczę na Thompsona...

Pozostałe:

Pojedynek o tytuł Międzynarodowego Mistrza KSW
105 kg.: David Olivia (6-0) vs. Rogent Lloret (11-2-1)
Wielokrotnie wyrażałem swoją dezaprobatę wobec zestawiania ze sobą obcokrajowców na polskich galach. Trudno, zagryzam zęby i stwierdzam: ten pojedynek zwyczajnie MUSI się odbyć. To, że nie wierzę, iż tak się stanie to już inna sprawa.

105 kg.: Karol Bedorf (6-2) vs. Daniel Omielanczuk (6-3-1)
Od dawna domagam się walki Bedorfa z Zabolotnym, ale skoro po Rosjanina KSW nie sięgało od Fight Clubu to chyba nie jest już on z nimi związany umową. Poza tym na polskich galach polskich zawodników powinno być co najmniej tylu, co zagranicznych. Należy więc przywrócić harmonię zaburzoną powyżej. Czemu nie dać kolejnej szansy Danielowi, zwłaszcza, że nie dawno pokazał, iż potrafi widowiskowo nokautować.

84 kg.: Piotr Stus (7-0) vs. Łukasz Chlewicki (7-2)
Przyszłość kontra old sql. Lewandowski przyznał, że na Battle of Warsaw wybrał się z uwagi na Orłowskiego i Strusa. Chlewicki, znany Płockiej publiczności, wystąpił na KSW 3. Podejrzewam więc, że duet K&L ma do niego numer. Ciekawe czy fakt, iż reprezentuje on Change Gym nie będzie jakąś wielką przeszkodą by wykonać telefon...

77 kg.: Robert Radomski (8-1) vs. Ruben Crawford (10-2)
77 kg.: Rafał Moks (6-5) vs. Domingos Mestre (8-4)
Pierwszej z tych dwóch walk wręcz się domagam. W zwycięzcy można upatrywać kandydata do walki o pas z Saidovem. Ewentualnie najpierw może się zmierzyć z lepszym drugiego wymienionego starcia.
Kulturysta dał dobrą walkę na 17ce i w moich oczach zwyciężył. Zasługuje na kolejny pojedynek z dość wymagającym rywalem.
 
Back
Top