EURO 2024

Kto bierze EURO 2024?

  • Anglia

    Votes: 11 9.5%
  • Francja

    Votes: 26 22.4%
  • Niemcy

    Votes: 17 14.7%
  • Włochy

    Votes: 4 3.4%
  • Hiszpania

    Votes: 10 8.6%
  • Holandia

    Votes: 2 1.7%
  • Portugalia

    Votes: 12 10.3%
  • POLSKA GUROM

    Votes: 30 25.9%
  • Belgia

    Votes: 0 0.0%
  • Chorwacja

    Votes: 2 1.7%
  • Będzie niespodzianka!

    Votes: 2 1.7%

  • Total voters
    116
Nikomu ten brak charyzmy nie przeszkadzał gdy Lewy był królem strzelców el. EURO 2016 i za uszy ciągnął repkę do mundialu 2018. Ba, doskonale pamiętam jak pozytywny był odbiór gdy Nawałka zdecydował się zabrać opaskę Kubie (wyśmiewanemu po EURO 2012, a dziś wspominanemu jako najlepszy kapitan). Jak przestało żreć to trzeba było sobie znaleźć kozła ofiarnego, więc padło na najlepszego i najpopularniejszego zawodnika.

W ogóle temat kapitana jest wyciągany zazwyczaj wtedy, gdy brakuje wiedzy taktycznej i analiza gry kończy się na komunałach typu przygotowanie fizyczne, psychika itp. podczas gdy problemem są skoki pressingowe (a raczej ich brak) czy wykorzystywanie wolnych przestrzeni.

Rola kapitana jest mocno przeceniana. Dobrze zorganizowany zespół potrzebuje kilku liderów, co było widać choćby za Nawałki gdy w jedenastce był Lewy, Glik, Krychowiak czy Piszczek. W mojej ocenie Zieliński jest liderem, na boisku nie podlega to dyskusji, ale wczoraj był też jedynym, który podczas wywiadu nie wyglądał jak zbity pies tylko był wkurwiony i wprost mówił co nie funkcjonowało.

Problemem reprezentacji nie jest ten czy inny kapitan tylko bardzo niska dyscyplina taktyczna i indywidualne błędy, których nie naprawi przemówienie przed meczem tylko wspólne treningi i konsekwentne budowanie schematów (obrona, atak, pressing, sfg) + dalsza selekcja. O ile się nie mylę to mecz z Austrią był 10. meczem Probierza jako selekcjoner. Dla porównania, Nawałka na start swojej kadencji rozegrał 7 lub 8 meczów towarzyskich - to też warto mieć na uwadze, gdy patrzymy na repre jak na długofalowy projekt.


Ależ nikt Lewemu nie odmawia umiejętności.

Napisałem że ani on ani Zielu nie mają charakteru żeby być kapitanem.

Masz rację gdy piszesz o problemach tej reprezentacji, ale ja odnosiłem się jedynie do wstawionego filmu, nie miałem zamiaru obarczać winą za tą klapę kapitana, bo jak piszesz decydowały tu osobiste błędy, dyscyplina taktyczna i dodam - postawienie na gorzej przygotowanych zawodników przez Probierza.

Autorytetu nie zdobywa się tylko umiejętnościami ale i wspomnianą charyzmą, charakterem, twardością.

W grach zespołowych potrzeba na placu gry kogoś kto potrafi krzyknąć na partnerów, gdy potrzeba opieprzyć w szatni, a nie strzelać gadki motywacyjne w stylu wspomnianego mistrza Kawulskiego, które dobrze brzmią ale nic z nich nie wynika.
 

:beczka:

GQYgED2W4AAA-b6
 
Live z podsumowania dzisiejszych meczów, a ten rysuje na tablicy jak Seba w liceum co zrobiliśmy źle podczas wczorajszego meczu. Czesław to by i tak nic nie dało
 
Live z podsumowania dzisiejszych meczów, a ten rysuje na tablicy jak Seba w liceum co zrobiliśmy źle podczas wczorajszego meczu. Czesław to by i tak nic nie dało
Nie ma przed kim rysować to chociaż sobie porysuje chłop w studiu i nam to uplastyczni (głosem Borka) :lol:
 
Back
Top