Dystrybucja PPV (Stany a Polska)

Madman

Bellator
Welterweight
462ksw20_ppv3.jpg


Chciałem zapytać jakiegoś zorientowanego w temacie człowieka, jak wygląda rynek PPV w Stanach Zjednoczonych, czy można nabyć transmisję niezależnie od sprzedawcy usług telewizyjnych z którym ma się umowę - czy każdy duży operator telewizji kablowej/cyfrowej oferuje dostęp do transmisji?

No i chyba UFC samo produkuje swoje transmisje i jako niezależny producent zwraca się do poszczególnych dostawców usług telewizyjnych z zapytaniem czy za % z wpływów (przykładowo) chcą zająć się dystrybucją PPV dla nich.

Przekładając to na polski rynek, chyba Cyfrowy Polsat miernie na tym wyszedł przy okazji gali numer 20, która była dostępna u większości dużych platform, bo (jak się domyślam) jako producent dla KSW, musiał zainwestować, narobić się - a był de facto jednym z wielu dystrybutorów, naturalnie za fakt produkcji tego kontentu pewnie zarobił więcej i nie stał na równi z firmami które jedynie pośredniczyły w dystrybucji ale i tak chyba taki układ im się nie spodobał, skoro obecnie PPV nie może wykupić abonent NC+, co z pewnością byłoby możliwe gdyby KSW samo realizowałoby takie produkcje...
Z tym, że pojawia się tutaj pewien problem... Bowiem gdyby KSW przestało korzystać z usług i pomocy Polsatu na rzecz własnych produkcji, włodarze przedsiębiorstwa medialnego z Wrocławia mogliby poczuć się obrażeni i odtrąceni, w wyniku czego utrudniony byłby dostęp do widzów Polsatu...

Chcę też zapytać jak jest z transmisjami PPV z gal bokserskich, bo czy jest tak że jakiś operator ma dostęp tylko do SHO PPV i kanałow Showtime, a konkurencyjny tylko do HBO PPV i HBO Sports i Amerykanin musi kupić de facto dwa dekodery żeby oglądać zarówno bokserów ktorzy podpisali umowę z Showtime, jak i tych związanych z HBO???

Może realnym byłoby rozdzielenie praw telewizyjnych od dystrybucji PPV w Polsce?
Bo skoro UFC mogło mieć równocześnie deal z Versus od NBC Universal oraz ze Spike od Viacomu a przy tym robić własne PPV to u nich nie jest to powiązane, a przynajmniej nie było bo może FOX teraz robi PPV dla UFC - nie wiem.

Wtedy KSW w przyszłości mogłoby robić duże gale w Polsce na kilkunastotysięcznych obiektach w PPV dostępnym dla wszystkich dużych sieci kablowych i wszystkich platform cyfrowych, mając jako potencjalnych nabywców PPV nie tylko 2 miliony abonentów Cyfrowego Polsatu ale blisko 5 mln 'satelitarnych' i możliwe że drugie tyle kablówek (co do których nie mam danych).
Dodatkowo mniejsze gale na 4-6 tysięcznych halach w mniejszych miastach Polski z transmisją na sportowych kanałach. I dopiero tu miejsce na współpracę z konkretną telewizją np. Polsat Sport News dostępny w DVB-T.
Oraz eventy podobnej wielkości tyle że za granicą - i tu lokalni bohaterowie i deal z zagranicznymi stacjami TV np. Eurosport (który od czasu Strikeforce w ogóle nie ma MMA, które było niemal stałym elementem stacji, więc może by się skusili) albo też stacje których w Polsce nie ma, wtedy Polacy gale mieliby na KSW TV.
 
462ksw20_ppv3.jpg


Chciałem zapytać jakiegoś zorientowanego w temacie człowieka, jak wygląda rynek PPV w Stanach Zjednoczonych, czy można nabyć transmisję niezależnie od sprzedawcy usług telewizyjnych z którym ma się umowę - czy każdy duży operator telewizji kablowej/cyfrowej oferuje dostęp do transmisji?

No i chyba UFC samo produkuje swoje transmisje i jako niezależny producent zwraca się do poszczególnych dostawców usług telewizyjnych z zapytaniem czy za % z wpływów (przykładowo) chcą zająć się dystrybucją PPV dla nich.

Przekładając to na polski rynek, chyba Cyfrowy Polsat miernie na tym wyszedł przy okazji gali numer 20, która była dostępna u większości dużych platform, bo (jak się domyślam) jako producent dla KSW, musiał zainwestować, narobić się - a był de facto jednym z wielu dystrybutorów, naturalnie za fakt produkcji tego kontentu pewnie zarobił więcej i nie stał na równi z firmami które jedynie pośredniczyły w dystrybucji ale i tak chyba taki układ im się nie spodobał, skoro obecnie PPV nie może wykupić abonent NC+, co z pewnością byłoby możliwe gdyby KSW samo realizowałoby takie produkcje...
Z tym, że pojawia się tutaj pewien problem... Bowiem gdyby KSW przestało korzystać z usług i pomocy Polsatu na rzecz własnych produkcji, włodarze przedsiębiorstwa medialnego z Wrocławia mogliby poczuć się obrażeni i odtrąceni, w wyniku czego utrudniony byłby dostęp do widzów Polsatu...

Chcę też zapytać jak jest z transmisjami PPV z gal bokserskich, bo czy jest tak że jakiś operator ma dostęp tylko do SHO PPV i kanałow Showtime, a konkurencyjny tylko do HBO PPV i HBO Sports i Amerykanin musi kupić de facto dwa dekodery żeby oglądać zarówno bokserów ktorzy podpisali umowę z Showtime, jak i tych związanych z HBO???

Może realnym byłoby rozdzielenie praw telewizyjnych od dystrybucji PPV w Polsce?
Bo skoro UFC mogło mieć równocześnie deal z Versus od NBC Universal oraz ze Spike od Viacomu a przy tym robić własne PPV to u nich nie jest to powiązane, a przynajmniej nie było bo może FOX teraz robi PPV dla UFC - nie wiem.

Wtedy KSW w przyszłości mogłoby robić duże gale w Polsce na kilkunastotysięcznych obiektach w PPV dostępnym dla wszystkich dużych sieci kablowych i wszystkich platform cyfrowych, mając jako potencjalnych nabywców PPV nie tylko 2 miliony abonentów Cyfrowego Polsatu ale blisko 5 mln 'satelitarnych' i możliwe że drugie tyle kablówek (co do których nie mam danych).
Dodatkowo mniejsze gale na 4-6 tysięcznych halach w mniejszych miastach Polski z transmisją na sportowych kanałach. I dopiero tu miejsce na współpracę z konkretną telewizją np. Polsat Sport News dostępny w DVB-T.
Oraz eventy podobnej wielkości tyle że za granicą - i tu lokalni bohaterowie i deal z zagranicznymi stacjami TV np. Eurosport (który od czasu Strikeforce w ogóle nie ma MMA, które było niemal stałym elementem stacji, więc może by się skusili) albo też stacje których w Polsce nie ma, wtedy Polacy gale mieliby na KSW TV.
KSW możesz kupić w UPC i Vectrze.
KSW robi samo swoje gale, bez pomocy Polsatu, mają własną ekipę telewizyjna która kameruje wszystko.
 
No to skoro robią jednak sami to czemu nie można wykupić transmisji w NC+, skoro wówczas gdy była taka możliwość (KSW20) to zarówno 'enka' jak i CYFRA+ były zainteresowane w pośredniczeniu w dystrybucji, zresztą inne duże sieci kablowe (nie tylko te podane przez Ciebie) również
 
były zainteresowane
To jest clue.
Najpewniej było słabe zainteresowanie klientów NC+ (wtedy N&C+) i zdecydowano, że nie interesuje ich to wydarzenie. Pierwsze PPV miało ponad 80k wykupień (2 konfa z Martinem) z czego na pewno *0% było z Polsatu.
 
Właśnie jedną z rzeczy która mnie tu zastanawia czy oni też ponoszą jakieś koszty za samo 'wzięcie' od KSW tej transmisji, czy dostają to za darmo przed rozpoczęciem dystrybucji i jedyne co 'płacą' to, to że oddają znaczną część zarobionych pieniędzy producentom czyli KSW:

Obrazowo:

20% dla NC+ za to że byli dystrybutorem
80% dla KSW za to że byli producentem i właścicielem/organizatorem transmitowanego eventu
 
EWENTUALNY (w moim mniemaniu ciekawy) KONCEPT
KANAŁU/KANAŁÓW PREMIUM DLA SPORTÓW WALKI

Myślę, że do powołania czegoś takiego zdolna była by grupa odpowiedzialna za przełom na polskim rynku dotyczący przebicia oferty Canal Plus i w efekcie zdobycie praw m.in. do ligi hiszpańskiej, mianowicie przedsiębiorstwo które stworzyło kanały ELEVEN

Nie musisz wtedy kupować całego 'pakietu Extra+' w NC+ za 60 PLN żeby mieć Extreme, tylko tak jak za dwa kanały Eleven płacisz 16PLN,
Tak za taki ewentualny kanał była by opłata 8-10 PLN. Za dwa - w granicach 20.

Wtedy mogliby na pierwszym kanale skumulować gale M-1, BAMMA, Venator, ONE FC, Bellator (po tym jak skończy się umowa z Canal+), FEN, Ladies FN, PLMMA, Invicta FC, ACB, EFC, RIZIN stając sie niemalże potentatem na rynku transmisji na żywo z gal MMA.

A z czasem gdy dobiegnie końca umowa UFC z Extreme, przygotować wprowadzenie drugiego kanału powołanego specjalnie na kontent UFC i programów z nim związanych, plus ewentualne archiwa Pride, WEC czy Strikeforce (możliwe że konieczne byłoby powołanie nowej spółki własnościowej, żeby UFC miało swoją ekskluzywność, której tak bardzo wymagają od partnerów TV)

Wiadomo że wizję takich kanałów musiałby spełnić ktoś żywo zainteresowany sportami walki,
w dodatku majętny i posiadający wizję popularyzacji transmisji MMA w Polsce
(ktoś taki jak ja :crazy: tylko ze znacznie zasobniejszym 'portfelem' :crazy: hehe)
 
a ja mam takie pytanie , czy można jakoś wykupić ppv z ufc w polsce?
 
chyba ze pobawisz sie jakos z proxy i ustawisz sobie na usa.W praktyce jak to zrobic to nie wiem,nie znam sie zarobiony jestem

My tutaj mówimy o legalnym dostepie do PPV kolego :nono:

Proxy wchodzi w gre ale to trzeba pytać @kaczka41 jak się za to zabrać aby działało i było z tego problemów:homer:
 
My tutaj mówimy o legalnym dostepie do PPV kolego :nono:

Proxy wchodzi w gre ale to trzeba pytać @kaczka41 jak to się robi aby działało i było z tego problemów:homer:
Zapomnij o proxy. Raczej nie uda się zrobić w chuja UFC. tv Może przez TORA, ale to w sumie dosyć podobnie działa.
A nawet jak się uda, to zamuli ci neta w chuj.
Ps. nie lepiej ESC włączyć?
 
aha zapomniałem dodać że interesuje mnie tylko wersja anglojęzyczna
 
Ja zablokowane gale na fp ogladam za pomocą programu hola i nieźle chodzi. Może kilka razy zdarzyło sie że nie chciało załapać, ale po zrestartowaniu komputera czy komórki działało wporządku
 
Back
Top