Na bitbayu kupiłem xrp za pln, a potem już na binance konwertowałem z xrp. Ty coś lutujesz?
Jeszcze nie. Edukuję się w temacie. Na razie tylko kopie. Nakopałem wcześniej trochę eth i btc(ponad 1000zł warte na dzisiaj) i trzymam w portfelu. A teraz lutuję na gamerhash i na bieżąco wymieniam sobie na kupony allegro.
 
Obecnie kopie ~26zł na dzień. Koszt prądu 4,5zł na dzień cały komputer.
Kompa, rozumiem nie wyłączasz, chodzi non stop. Obliczałeś może symulowaną amortyzację sprzętu pracującego w takich warunkach na max (GPU) na przestrzeni roku w porównaniu do np. normalnego wykorzystywania (przeglądarka, filmy, czasem bardziej wymagające graficznie gierki - i w oparciu o takie korzystanie komp chodzi np. 10 godzin non stop)? Ciekawe po jakim czasie wykorzystywania karty do kopania trzeba kupić nową i o ile ten czas w przybliżeniu oczywiście jest krótszy w stosunku do przykładowego wykorzystywania?
 
policzyliscie ceny prądu czy będzie niespodzianka za miesiąc?

tak przy okazji, jak wy tu piszecie to znaczy, że spadki są blisko
 
Kompa, rozumiem nie wyłączasz, chodzi non stop.
Nie wyłączam. Jak potrzebuje to w ciągu dnia normalnie z niego korzystam, a w tle sobie kopie.
Kompa, rozumiem nie wyłączasz, chodzi non stop. Obliczałeś może symulowaną amortyzację sprzętu pracującego w takich warunkach na max (GPU) na przestrzeni roku w porównaniu do np. normalnego wykorzystywania (przeglądarka, filmy, czasem bardziej wymagające graficznie gierki - i w oparciu o takie korzystanie komp chodzi np. 10 godzin non stop)? Ciekawe po jakim czasie wykorzystywania karty do kopania trzeba kupić nową i o ile ten czas w przybliżeniu oczywiście jest krótszy w stosunku do przykładowego wykorzystywania?
Nie obliczałem, bo nie interesowałem się budową koparki. Kopie po prostu na moim prywatnym komputerze. Nie wiem też jakbyś chciał to policzyć. Karta może działać 10 lat w koparce, a równie dobrze taki sam model może paść po miesiącu wyświetlania pulpitu. Jak karta się nie przegrzewa to myślę, że nie ma różnicy, czy na niej grasz, czy kopiesz. Do kopania obniża się też napięcia na karcie graficznej, żeby brała jak najmniej prądu, przez to też mniej się grzeje. U mnie podczas grania w overwatch karta jest cieplejsza i bierze więcej prądu niż podczas kopania. Podczas kopania obciążana jest głównie pamięć karty graficznej.

policzyliscie ceny prądu czy będzie niespodzianka za miesiąc?

tak przy okazji, jak wy tu piszecie to znaczy, że spadki są blisko
W cz.4 opiszę jak to wszystko policzyć i jak ustawić kartę graficzną.
 
etc :bleed:

Screenshot (5).png


:tysoncoffe:

Elegancko samo się przełączyło z ETH na ETC.
 
@lugasek te kwoty jakieś podejrzane. Mój kolega, który ten temat bardzo dobrze ogarnia policzył i wyszło mu góra 8 dolców na dzień z tej karty.
 
Back
Top