Dobry sprzet domowy i plan

1259829229_by_Quasher_600.jpg
 
@brasil



Dobrze mowisz ze 30 minut biegania nic nie da na tluszcz :) ja robie to po silowni , w celu wypocenia wody z organizmu ktora mi sie zbiera przez sumplementy diety :) deicytu kalorii tez nie mam, diete mam ulozona pod ten caly wysilek ktory mam dlatego nie chudne a wrecz przeciwnie masa idzie do gory i to sucha masa :). Chcialem tylko udowodnic Born2kill ze nie ma racji z tym zesamym bieganiem i treningiem sie schudnie bo to tylko po czesci racja ale duzo osob ma taka genetyke ze sam trening im nic nie daje... :)
 
Do wygodnego treningu FBW potrzebne są dwie sztangi (w tym jedna łamana) i dwa zestawy hantli, solidna i prosta ławka (żadne modlitewniki i prasa do nóg nie są potrzebne, a zabierają tylko miejsce) i sporo obciażenia. Można w 50 minut zrobic solidny trening bez niepotrzebnego przekładania obciążeń. Koszt sprzętu to ok 1400zł, czyli 1-1,5roczny karnet na siłkę.
 
Drążek - plecy biceps i ogólnie na wszystko nawet abs



1 odważnik a dwa to już bajka - można zrobić wszystko , może klatę niekoniecznie



Ławka prosta i sztanga - chyba na wszystko poza mięsniami kegla choć kto wie...



I to cała siłownia dla prawdziwego faceta. reszta to już wymysły i gadżeciarstwo. A na spalanie dieta i bieganie. Zamykam temat ;)
 
Dzięki chłopaki za cenny wkład :)



Byłem u znajomka bo kupił dobry steper ponoć i chciał żeby stestował żelazo.



Wyszło na to że to kawał solidnej maszyny, konkretny i nie drogi, ten dokładnie http://www.fitpatrol.pl/stepper-skretny-sapphire-sg-090s,3,581,494



Wiec zapodam sobie i to już jest jakiś początek :)



Plan treningowy.... cóż po tym co piszecie, to ciężko mi coś wybrać. Natomiast z tego co już wiem, to tutaj http://supertrening.net/ mają genialne programy treningowe a przede wszystkim, spersonalizowane.



Więc zaczynam przygodę z spalaniem tłuszczu :)
 
Ciekawa dyskusja się wywiązała, ale kilka kwestii mnie zastanawia:



@Born



Skąd Ty wziąłeś te informacje, że podczas redukcji należy wykonywać jak najwięcej powtórzeń? Wiem, że taki mit jeszcze ładnych parę lat temu funkcjonował, ale już dawno uznano to za głupotę. Nie ma czegoś takiego jak trening na masie i trening na redukcji. Czy według Ciebie robiąc ciężki trening z siadami i ciągami, czyli wykorzystujący ćwiczenia wielostawowe spali się mniej tłuszczu? No właśnie nie. Robiąc takie ćwiczenia angażujemy mnóstwo mięśni, a co za tym idzie spalamy więcej kalorii. Jeśli jakis plan działa dobrze podczas budowania masy to zadziała również podczas redukcji.



@Brasil



Nie zgodzę się, że bieganie/jazda na rowerze przez 20-30 minut nic nie da. Robiąc trening aerobowy chodzi głównie o nakręcenie metabolizmu, a tu pomoże nawet te 20 minut. Wiadomo, że im dalszy etap redukcji tym więcej należy robić tych sesji. Jeszcze lepszym pomysłem jest zrobienie HIIT-a, który potrwa pewnie z 15 minut, a może nawet nie, a przyniesie lepsze efekty niż jazda na rowerze przez 60 minut, gdzie i tak spalonanie kalorii będzie na minimalnym poziomie.



Oczywiście nie jest to jakiś zmasowany atak- no offence :-) Tak jak wspomniałem fajna dyskusja się wywiązała, tylko jest tu kilka mitów sprzed kilku lat.
 
Do tego wyżej. Było sobie obwody pomierzyc przed tą terapią odchudzającą. Jak większość życia nic nie robiłes i zacząłeś teraz biegać i ćwiczyć intensywnie to normalne jest że przybyło mięśni które to są cięższe od tłuszczu. Obwody mogą się zmniejszyć a waga wzrosnąć normalka. I nie pierdziel że coś trenowałes bo jak bys trenował to byś o porady na temat odchudzania z tłuszczu nie pytał teraz
 
Nie chciałem się tu już wypowiadać, a pozostawić miejsca lepszym fachowcom od sprzętu domowego :-)



A po co aerobik jest metodą na zrzucanie nadmiaru? Więcej ruchów bez obciążenia dodatkowego poruszanych mięśni. Ciężko mi to wytłumaczyć, a i nie bardzo mi się chce. Wydaje mi się, że lepiej się dłużej ruszać niż krócej, ale z większą mocą. Tak jak przebiec 10 km, a nie sprintem sto metrów ;-)
 
Born to wytłumacz mi kaloryfer u kolegi trójboisty 103+ który nigdy nie robi aerobów. Myślisz że sprinterzy biegają na 10km żeby mieć rzeźbe?
 
Wydawalo mi się, że mówimy o spalaniu tłuszczu, a nie robieniu kaloryfera. Oczywiste, że masę i mięśnie się robi zupełnie inaczej niż aerobami.
 
Porównanie całkowicie z dupy. Każdy kto rozpoczyna redukcję chce stracić jak najwięcej tłuszczu przy jak najmniejszej utracie mięśni. A to wiąże się z ciężkimi siłowymi treningami. Albo jeszcze inaczej:



Z założenia podczas redukcji ilość spożywanych węgli z czasem się zmniejsza. To z kolei powoduje, że mamy małe ilości glikogenu, a to wpływa na naszą siłę i wydolność. Teraz występuje pewien problem, bo mamy mniej siły na duże obciążenia, a to skutkuje mniejszą efektywnością treningu. Dlatego wiele osób zaleca krótkie (do 50 min), ale bardzo intensywne treningi. To możemy osiągnąć wykonując właśnie ciężki ćwiczenia wielostawowe, które angażują maksymalną ilość mięśni. Jeśli ktoś koniecznie chce dodać jakieś ćwiczenia izolowane z większą ilością powtórzeń to warto je wykonywać pod koniec treningu w miare ubywania glikogenu.
 
Masu, odwracsz kota ogonem niczym Charles...Spalać tłuszcz to nie to samo co się wyżyłować/wyrzeźbić od razu. #masulogic



Oczywiście, że by się wyrzeźbić trzeba spalać tłuszcz, ale mowa była o zrzuceniu nadwagi, a nie robieniu rzeźby.



"Każdy kto rozpoczyna redukcję chce stracić jak najwięcej tłuszczu przy jak najmniejszej utracie mięśni" - wydaje mi się, że te, którym najbardziej tłuszczyk przeszkadza to jednak kobiety, a jednak mało która chce robić mięśnie. Raczej spalić jak najwięcej i jak najmniej mieć na wadze ;-) Co innego facet, ale mówiliśmy o redukcji, a nie jednoczesnym robienia mięśnia czy docelowo rzeźby ;]
 
Back
Top