Dobre i ciekawe zdjęcia

To do Matiatusa wygląda tak:



misjpg_rhxqwep.jpg








i coś z mojej pięknej mieściny:



fal_950_0b7da5ea1a.jpg
 
Tzn. obecnie w Bielsku się uczę (Koper), mieszkałem Wapienicy, skąd przedprowadzilem się do Jaworza. ;)



A ty teraz siedzisz w BB czy gdzis indziej mieszkasz, bo ty chyba teraz na studia...
 
Aaa wszyscy tylko wyprowadzają się do Jaworza albo Hałcnowa ;)



Ja chodziłem do Asnyka, a mieszkam na Złotych Łanach. Lecisz na MMAA 2 ?
 
No miałem kupować, ale ziomki niektórzy mają inni nie mają. I ciężko się z nimi dogadać. Jadę na bank tylko muszę się dogadać, a jak nie to pierdole kupuje i wsiadam w pociąg :-)
 
Zastanawiam się, bo nie wiem czy opłaca mi się dać 200-300 zł a potem byc zmuszonym do oglądania gali na telebimie, nie wiem jak to tam wyglada w Spodku, a wiecej za bilet raczej nie dam...
 
aleks2_b337c0dcfa.jpg




@Madzer



a to znasz?:-) Mam najdłuższy Dworzec w Europie:-)



Stacja położona jest w centralnej części miasta przy ulicy Wojska Polskiego. Powstała w 1862 roku dla nowo zbudowanej linii kolejowej Bydgoszcz - Warszawa, jako stacja graniczna między zaborem pruskim i rosyjskim. Jest najdłuższym dworcem w Europie.


W 1879 na dworcu miało miejsce spotkania cesarza Wilhelma I i cara Aleksandra I.


Zespół dworca kolejowego jest wpisany do rejestru zabytków. Oprócz budynku samego dworca w jego skład wchodzi wieża ciśnień z 1895 i 3 domy mieszkalne przy ul. Wojska Polskiego 8, 10 i 14 z lat 1893-1895.



@Bubi



zajebiste! Fantastycznie się prezentuje:-)
 
Też mam dobry dworzec!



Stacja, stacyjka, wiedenka, tak w największym skrócie można by nazwać skierniewicki dworzec kolejowy. To ważne miejsce na mapie turystycznej i historycznej miasta. Tędy bowiem przegają główne szlaki komunikacyjne z Warszawy do Łodzi i dalej do Poznania i Wiednia, a także do Łowicza i Torunia. Konieczność budowy reprezentacyjnego dworca wynikała również stąd, że w Skierniewicach mieściła się letnia rezydencja carów i pałac prymasowski. Pierwszy dworzec, tzw. carski, zlokalizowano na terenie parku w północnym jego skraju. Obiekt dworca został oddany do użytku w 1845r. Wzniesiono go w stylu mauretańskim. W czasie wizyt carskich odbywały się tu spektakle teatralne. Nowy dworzec powstał w niewielkiej odległości od pierwszego dworca. Budowę rozpoczęto w kwietniu 1873r. Przestronny budynek swoją architekturą nawiązywał do modnych wówczas form neogotyku. Połączenie motywów gotyku angielskiego z formami nawiązującymi do cegłowego gotyku północnych rejonów Europy było cenną właściwością skierniewickiego dworca. W czasie I wojny światowej dworzec uległ zniszczeniu. Współczesny dworzec skierniewicki, choć już stracił nieco na znaczeniu, w dalszym ciągu stanowi piękny przykład modnego w XIX w. stylu ceglanego i jest z pewnością obiektem godnym zwiedzania.



Dzisiaj prezentuje się niemalże identycznie... coś tam słyszałem, że jeden z najpiękniejszych dworców w Polsce, ale nie chce mi się sprawdzać na którym jest miejscu...



dworzec2_954.jpg








dworzec1_773.jpg
 
Back
Top