Dlaczego Jones został zdyskwalifikowany?

Kamig

Oplot Challenge
Middleweight
Dlaczego Jones został zdyskwalifikowany w czasie walki z Hamillem? Nie rozumiem tego, bo przecież łokcie w UFC są dozwolone.
 
Dokładnie za to. Joe Rogan nawet mówił że dlatego jak bardzo są one dewastujące są one właśnie zakazane.
 
Mi się wydaje, że raczej mówił, że to idiotyczny zakaz, ponieważ komisja zobaczyła jak ludzie tak łamali lód i z tego powodu zabronili uderzania z góry łokciami.
 
ha! faktycznie, przesłuchałem tego raz jeszcze :D zupełnie nie zarejestrowałem pierwszej części wypowiedzi Rogana. Meru, masz słuszność jak najbardziej :)
 
wydaje mi się, że Soundsteel również ma rację, łokcie 12-6 mają o wiele większą siłę uderzenia niż te co są dozwolone, bo łatwiej wykorzystać grawitację oraz większy nacisk na cm2 bo powierzchnia uderzenia jest mniejsza i twardsza.
zobaczcie jakie zniszczenie sieją zwykłe łokcie np. w walce Dunham-Sherk, Davis-Diaz, Jones-Vera, a co dopiero te 12-6.
Wtedy 1 łokiec = złamanie kości twarzy lub gorzej jeśli trafiłby w oko.
 
Pomijając to że Jones zaatakował nielegalnie i powinien był być za to ukarany ujemnym punktem, to uważam że wynik jest niesłuszny bo Hamill nie był w stanie kontynuować walki przez złamany/wybity bark, nie pamiętam które dokładnie.
 
oczywisce ze duzo sily jest za takim lokciem. w koncu w momencie uderzenia napiecie jest w calym ciele i ruch ktory sie wykonuje jest, petrzac nawet ze strony biomachenicznej, bardzo efektywny i latwy do zrealizowania.
 
Lokcie 12-6 maja troche mniejsza sile niz te zadawane pod katem, bo nie wystepuje przy nich obrot cialem.
 
no... nie wiem. rotacii jednak niema w 12-to-6 ale za to caly tulow sie napina i przez to wydaje mi sie ze wiecej sily wytwarza.


ale w koncu to bez rorznicy. nie chciablym w ogole taki lokciem dostac ;)
 
konkur - zadałeś kiedyś taki cios? Przy prawidłowo wykonanym łokciu z góry skręt ciałem występuje, jak najbardziej; i w stójce i w parterze.
 
Cios łokciem z góry wg mnie jest zbyt brutalny by go kiedykolwiek zalegalizować. I nie chodzi mi tu o krew.
Wyobraźcie sobie, że taki Florian lub Bones walną komuś w parterze takiego soczystego łokcia. I co wtedy? Złamane kości policzka, pęknięty oczodół, uszkodzone oko...
Oczywiście wszechstylowa to nie herbatka u królowej. Uważam jednak, że potencjalne negatywy wprowadzenia ciosów 12-6 są zbyt duże by go zalegalizować (i nie chodzi mi o fakt ich brutalności, lecz o to, że powodowałyby zbyt długotrwałe kontuzje). Nikt chyba nie chce poważnych uszczerbków na zdrowiu fighterów, a co za tym idzie max. ich dwóch występów w ciągu roku. Wg mnie z tego samego powodu nie powinny być dozwolone skoki na głowę w stylu Marka Hunta.

P.S. Generalnie to wszystkie łokcie w parterze mi się nie podobają. Wg mnie są głównym powodem dlaczego w wielu krajach nie wolno uprawiać mma. Tak czy inaczej jakie by nie były zasady, i tak będę te pojedynki oglądać.
 
bo łatwiej wykorzystać grawitację oraz większy nacisk na cm2 bo powierzchnia uderzenia jest mniejsza i twardsza.

to akurat jest mit, uderzając normalnie łokciem trafiasz tą samą częścią.
 
pst - sprobuj rzucic lokcia 12-6, a zobaczysz ze masz duzo bardziej ograniczona mozliwosc skretu cialem. A nawet gdybys mogl sie skrecic tak jak przy lokciu pod katem, sila uderzenia bedzie wtedy z grubsza taka sama.
 
konkur
właśnie spróbowałem, przerażając trochę dziewczynę, która posłużyła przez moment za przyrząd pomiarowy (oczywiście nie biłem tylko markowałem ;-))
próbowałem z gardy, z bocznej, z dosiadu, z kolanem na brzuchu. mniejszy zakres skrętu przy łokciu z góry miałem dopiero przy podnoszeniu pozycji i rozrywaniu gardy (ale tam generalnie dystans już jest za duży na łokcie).

pewnie, że uderzając w powietrze łokieć bity pod kątem poleci dalej. pytanie: po co ci to? żeby dobrze weszło nie potrzeba półmetrowego zapasu przecież.

a i tak najmocniejszy imo jest bity z góry, ale przedramieniem :)

edit:
żeby była jasność - dużo mocniej siedzę w taju niż w bjj i mma. jeżeli jakieś piramidalne bzdury opowiadam ze względu na nieznajomość techniki to proszę o poprawienie ;)
 
Przy ciosie łokciem typu "12-6" w zasadzie cięzko jest wykonać konkretny skręt ciała, jedynie tułów realnie wtedy pracuje na tej płaszczyźnie jeśli tak można to ująć. Przy łokciu wyprowadzanym w płaszczyźnie poziomej (w stójce) sila powinna tak samo wychodzić jak przy krótkim sierpowym, czyli praktycznie całe ciało nakręca to. A co do powierzchni uderzenia w parterze to uważam, że cios 12-6 będzie miał większy nacisk na centymetr kwadratowy niz dozwolone tchiniki z tego względu, że w wiekszosci przypadków nie wchodzą czyste łokcie, ale takie z "domieszką" przedramienia...
 
Łokcie zadawane ze skrętem ciała nie są mocniejsze, bo ruch jest znacznie krótszy. W 12-6 zakres ruchu jest znacznie większy, przez co uderza się z większym impetem. Uderzenie takie wykorzystuje też w większym stopniu masę ciała, która ma duże znaczenie dla mocy zadanego ciosu.
 
Back
Top