Czy KSW może stać się trzecią organizacją na świecie?

norolim

Brutaal
Lightweight
Właśnie obejrzałem walkę Jocza na Superior Challenge 7 i przyszła mi do głowy taka refleksja. KSW pretenduje do miana najlepszej organizacji mma w Europie, a moim zdaniem można by się pokusić o wypłynięcie na szersze wody. Dlaczego nie wskoczyć na miejsce 4tej a może nawet 3ciej organizacji na świecie. Trzeba tylko spełnić kilka warunków.



Po pierwsze, utrzymać mocne karty i z czasem je stopniowo wzmacniać. Nie wierzę, że Zuffa będzie chciała utrzymyać tą całą armię zawodników, których ma po przejęciu WEC i Strikeforce. W wagach lżejszych już czystki robią, czego ofiarą stał się m.in. Irokez. Podejrzewam, że stajnę Strikeforca też zechcą odchudzić. Szczególnie jeśli dojdzie do wchłonięcia tej organizacji po wygaśnięciu kontraktu z Showtime (a przypuszczam, że tak się właśnie stanie). Tak więc, jest bardzo prawdopodobne, że grupa światowej klasy zawodników, którzy nie zmieszczą pod skrzydłami Zuffy będzie w najbliższym czasie dość szybko rosła. Ponieważ mma w Japonii praktycznie umiera, wszyscy oni będą mieli do wyboru egzotyczne organizacji gdzieś tam z Abu Dhabi, raczkujące australijskie, lub te najlepsze: europejskie. I tu pojawia się szansa dla KSW, żeby najlepszych z nich szybko przechwycić. Wiadomo, że wiążą się z tym spore wydatki, ale tu wchodzimy na teren związany z drugim warunkiem, który trzeba spełnić.



Po drugie, dzięki coraz mocniejszym kartom pozyskać silnych, międzynarodowych sponsorów oraz, co jest powiązane ściśle ze sponsorami, międzynarodowy kontrakt TV. Pewnie będzie to trudne, ale gdyby udało się zainteresować produktem KSW jakąś brytyjską TV, albo/i którąś z amerykańskich stacji zajmujących się sportami walki (HDNet, Spike), byłoby znakomicie. Wiem, że zainteresowanie galami KSW wsród fanów mma w USA jest spore. Dużo ludzi ogląda tam nielegalne transmisje internetowe, nadawane przez amerykańskie również strony (choćby tą wszystkim nam znaną :p). Przy odpowiednio mocnych kartach, odpowiednich środkach od sponsorów i wystarczającej reklamie, kto wie.



Po trzecie, trzeba koniecznie pozbyć się Kasty i jego łamanego angielskiego. Jeśli właściciele KSW chcieliby zainteresować swoim produktem cały świat, konferansjerka w języku angielskim jest konieczna, ale trzeba zatrudnić do tego osobę, która mówi w tym języku poprawnie i jeszcze lepiej, ma pojęcie o emisji głosu. Bo to co robi pan Waldemar, być może jest "fajne" dla osób słabo znających angielski, ale angielskojęzyczni fani sportu kwitują to gromkim śmiechem i traktują jak brak profesjonalizmu ze strony organizacji. Niestety, zdarzyło mie się nie raz bronić naszej rodzimej organizacji w tej sprawie w dyskusjach z amerykanami.



Tych warunków jest pewnie więcej, ale te są najbardziej oczywiste i chyba najtrudniejsze do spełnienia. Ale jak to mówią: Polak potrafi :). Tak więc panowie K&L do boju. Jest szansa stać się nie tylko europejskim Pride, ale po prostu "Nowym Pride".
 
Po pierwsze: Irokez ofiarą czystki? Od kiedy to masz takie informacje, bo z ostatniego wywiadu z nim wynika że jednak będzie miał jeszcze szansę się pokazać;)



Po drugie: nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest żeby KSW zatrudniało tych których pozbędzie się Zuffa, zresztą chyba był delikatnie poruszony ten temat w ostatnim wywiadzie z Kawulem. Osobiście widziałbym rozwój KSW poprzez młodych, perspektywicznych zawodników, których podejrzewam że w naszym kraju i nie tylko niebawem nie będzie brakować.



I po trzecie: żeby KSW mogło stać się liczącą się siłą na świecie potrzebny jest duży kontrakt, chyba najlepiej z jakąś TV z USA, oraz może organizacja gal poza granicami naszego kraju.
 
No jak do tej pory, jedyne OFICJALNE informacje na temat przygody Irokeza z UFC są takie, że został zwolniony po jednej walce; tak jak wielu zawodników z niższych kategorii wagowych po przejęciu WEC przez Zuffę. Stąd takie informacje. Możesz się nie zgadzać, ale to fakty.



Oczywiście, że KSW musi dalej promować młodych zawodników z Polski. To jest ich główna misja. Ale tylko na młodych perspektywicznych zawodnikch nikt się jeszcze nie wybił. Nawet Bellator "podkupuje" "tanich" zawodników z nazwiskami, np. Eddie Alvarez.
 
Wydaje mi się, że podpisanie umowy o transmisji gal ksw w angielsko języcznym eurosporcie byłoby jak narazie najlepszym wyjściem dla organizacji. W końcu eurosport jest nadawany w bardzo wielu krajach, i z tego co pamiętam to swojego czasu była chyba retransmitowana gala 2 Hot 2 Handle.
 
No może przesadziłem z tą OFICJALNĄ. To w końcu tylko informacja z mmarocks ;) KLIK. Tylko, że to jest akurat najmniej ważne w tym temacie...
 
Punkt nr 3 to taka...drobnostka.
Biorąc pod uwage opcje, że UFC będzie monopolem, to czy pozycja KSW jako organizacji nr 3 na świecie będzie miała jakąkolwiek wartość? Nie sądzę.
 
A KSW już przebiło UFC,bo Dana nie ma takiego wymiatacza jak Pudzian i prawda jest taka,że większość Boi się Pudziao,przecież widzieliście te jego atomowe Low Kicki ?.Lesniarowi by nogi połamał,a co do oglądalności Amerykanie się nie znają.
 
@Shadow



Troll-Spray.jpg




*psik psik*
 
No jak do tej pory, jedyne OFICJALNE informacje na temat przygody Irokeza z UFC są takie, że został zwolniony po jednej walce; tak jak wielu zawodników z niższych kategorii wagowych po przejęciu WEC przez Zuffę. Stąd takie informacje. Możesz się nie zgadzać, ale to fakty.




Zrodlo ziom. Skoro sa fakty, to bez problemu przedstawisz niezbite dowody. Bez zlosliwosci - ale zamiast takiej rozkminki, to moze lepiej warto sie zapoznac z dyskusjami i newsami, co sie dzieje, bo calkiem niedawno byly swiezsze materialy od Irokeza.

KSW pretenduje do miana najlepszej organizacji mma w Europie, a moim zdaniem można by się pokusić o wypłynięcie na szersze wody. Dlaczego nie wskoczyć na miejsce 4tej a może nawet 3ciej organizacji na świecie.




Zajebiscie! A jaka jest nagroda za to 3 miejsce? Milion dolarow? Zlote kalesony? No i kiedy jury oglosi wyniki KSW w tym konkursie?

Po pierwsze, utrzymać mocne karty i z czasem je stopniowo wzmacniać.




Chlopie, dzwon do Kawulskiego i Lewandowskiego! Przeciez to rewolucyjny pomysl: utrzymywac jakosc produktu i z czasem ja zwiekszac. Oni by w zyciu na to nie wpadli.

Tak więc, jest bardzo prawdopodobne, że grupa światowej klasy zawodników, którzy nie zmieszczą pod skrzydłami Zuffy będzie w najbliższym czasie dość szybko rosła.


Super, ciekawe jakim cudem KSW byloby w stanie regularnie spelniac zadania finansowe chocby kilku takich zawodnikow.




Po drugie, dzięki coraz mocniejszym kartom pozyskać silnych, międzynarodowych sponsorów oraz, co jest powiązane ściśle ze sponsorami, międzynarodowy kontrakt TV.


Znowu zajebiste - mocne karty, sie pojawiaja, ot tak, sponsorzy i sypia miliony :-)




Pewnie będzie to trudne, ale gdyby udało się zainteresować produktem KSW jakąś brytyjską TV, albo/i którąś z amerykańskich stacji zajmujących się sportami walki (HDNet, Spike), byłoby znakomicie.


Pewnie, ze byloby znakomicie. A jakby znakomicie bylo, gdyby ktos jeszcze wzial pod uwage, jakie problemy z pozyskaniem telewizji europejskich mialo UFC i przestal pisac trzy po trzy, to juz w ogole by bylo super.




Wiem, że zainteresowanie galami KSW wsród fanów mma w USA jest spore.


Jak nic KSW tylko PPV w USA robic.



Reasumujac: :-)
 
Nawet nie będę polemizował, bo po prostu nie ma z czym. Gratuluję Ci Żelboju, bo to wielka sztuka napisać nic w 126 słowach. Wracaj lepiej na wupe i tam sącz swój jad.
 
Nawet nie będę polemizował, bo po prostu nie ma z czym. Gratuluję Ci Żelboju, bo to wielka sztuka napisać nic w 126 słowach. Wracaj lepiej na wupe i tam sącz swój jad.


:-) Dobre. To nie zmienia podstawowych faktow, ze (zeby Ci latwiej bylo ogarnac tresc, od myslnikow, moze zauwazyc "cos"):



- piszesz jakbys z choinki sie urwal o jakosci produktu i jej zwiekszaniu - "oczywista oczywistosc"



- KSW zapewne nie stac na stala stajnie fighterow po UFC/SF



- sponsorzy z powietrza sie nie biora



- umowy z telewizja nie pojawiaja sie hop siup



Itd. itp. Mozesz serwowac mi teraz jakies (bardzo czerstwe dodajmy) pociski, ale nie zmienia to faktu, ze reasumujac, Twoj tekst, to: :-)
 
KSW będzie tą czołową organizacją na świecie jeśli w Polsce wychowani zostaną fighterzy z najwyższych półek, z tym przechwytem banitów Strikeforce to droższy i gorszy pomysł. Transmitowanie gali w Eurosporcie to dobry pomysł. Ale najpierw akcja popolaryzacja, dobrze idzie, już większość ludzi odróżnia KSW od MMA ;]
 
Gdyby udało się zorganizować transmisję, KSW mogłoby spróbować zorganizować galę gdzieś za granicą - np. w Niemczech.



Jest sporo zawodnikow niemieckiego pochodzenia badz wywodzacych sie z niemieckiego mma, którzy mogliby udźwignąć rozpiskę i zapełnić halę(Crawford, Baziak, Dana, może Palacio poszedłby na występ w KSW Germany). Do tego jakas walka Mameda z zawodnikiem ze swiatowym nazwiskiem i gala może się sprzedać.



Niezależnie jak dużą oglądalność będą miały walki Pudziana, KSW nigdy nie będzie topową organizacją na świecie - jeśli zostanie tylko w Polsce. W przyszłości powinni organizować jakis jeden event rocznie, gdzieś w Europie. Nie ma co się oszukiwać, pieniądze leżą na zachodzie...
 
Jesli kturemuś z zakompleksionych chłopaczków z polskiej prowincji uda sie wychylić głowe zza muru ograniczenia to zobaczy ze KSW moze stać się międzynarodową potęgą MMA.



Brzmi to niedorzecznie jak zapewnienia Pudziana o zdobyciu mistrzostwa swiata ale jesli przyjrzeć się blizej to tak wlasnie jest.



Głownie kuriozalnie z powodu polityki Zuffy.



Po 1.-Pozycja monopolisty.



Po 2.-Likwidacja Pride.







Oba te punkty stawiaja KSW w miejscu najlepszym jak to mozliwe, zawodnicy MUSZĄ mieć jakąs alternatywe, jesli negocjajce z ZUFFĄ będa szły zle, będa jakies personalne animozje to KSW jwsli sie postara moze byc platformądla wszystkich ktoryz ni chą tam walczyc - czyli przejąc pozycję którą miała StrikeForce przed wchłonienciem. Tam miejsce znajdowali indywidualisci tacy jak NIck Diaz, PAul Daley, Brett Rogers, Fedor, Hendo. Teraz tą pałeczke moze przejąc KSW jesli ZAINWESTUJE.



Drugi punkt - likwidacja Pride. Zuffa pracuje nad wykształceniem odbiorcy - "fana MMA", natomiast wiekszosc ludzi nigdy nimi nie będzie, ale chcieli by zobaczyc ciekawą walkę. I tu jest miejsce na show, który kiedyś będac udziałem Pride sprawiał ze gale osiagały wielomilionową widownię. Ludzie chcą Świerczewskiego, Małysza i Pudziana. A to dostęp do gotowki i duzych wplywów ktore mozna zmienic na cos co rozwinie KSW.



Wazne jest to aby KSW stała sie organizacją nie tylko ogolnopolską ale ogolnoeuropejską i ogolnoswiatową, a stanie sie tak jak zaczną podpisywać kontrakty z Telewizjami na transmisje, pisząc na Sherdogu, luzdie narzekali ze chcieli by obejrzec KSW ale nie wiedza jak i gdzie. Dlaczego nei ma ich w HDnet itp.



Jesli przeskoczą te punkty, mogą zacząc operować większą gotówkąna przyciaganie i zakontaktowanie wolnych zawodników. Jesli wyłapia tych wlnych strzelców, mogą rosnąc w silę jak rosł w nią StrikeForce który w koncu dorobił sie kilku dobrych mistrzów, i jednej dywizji lepszej niz w UFC.



Dochodza jescze kolejne aspekty - często zawodnicy z jednego klubu czują sie jak rodzina i nie chcą ze sobą walczyć. Dlatego czasem woleli by zostać mistrzami innej organizacji. Często tez nie kazdemu po prostu odpowiada atmosfera w UFC czy silna konkurencja która tam panuje. Jesli KSW stworzy odpowiednie warunki mogą przyciągnąc wielu zawodników, musieli by jednak zacząc od zachęt finasowych na przyzwoitym poziomie.







Więc ta perspektywa jest mozliwa a nawet realna. Mozemy mieć KSW na miarę Pride, na mysl o której Dana będzie dostawał nieopanowanego ataku rozwolnienia.
 
Ale się usmiałem. To jest jakiś wyścig kto jest drugi trzeci itp.? Czy to ma jakieś znaczenie? Dla mnie liczy sie poziom sportowy/widowisko (oczywiście nie pod wzgledem oprawy ale tego co się dzieje na ringu). Ostatnie KSW mnie zawiodło. Myślę, że ratowanie sytuacji Pudzillą też im nie pomoże. Ta organizacja jest na równi pochyłej, szczególnie po stracie kilku promowanych przez siebie fighterów.







Piorun jak zwykle niszczy. Co ty bierzesz człowieku, że ci takie pomysły do głowy przychodzą.
 
pomimo wielu słow krytyki wobec ksw, sadze ze predzej czy pozniej ksw stanie sie numerem 1 w Europie, i bedzie plasowała się w pierwszej 4 na świecie :)
 
Pomyslec, ze Piorun ma juz 241 postow :-)



Jezeli KSW ma wygladac tak: Teraz bedzie walczyl Malysz vs Swierczewski, a potem za pieniadze bierzemy wyrzutkow z pod bandery Zuffy, to ja chyba podziekuje.

Ale się usmiałem. To jest jakiś wyścig kto jest drugi trzeci itp.? Czy to ma jakieś znaczenie? Dla mnie liczy sie poziom sportowy/widowisko (oczywiście nie pod wzgledem oprawy ale tego co się dzieje na ringu). Ostatnie KSW mnie zawiodło. Myślę, że ratowanie sytuacji Pudzillą też im nie pomoże. Ta organizacja jest na równi pochyłej, szczególnie po stracie kilku promowanych przez siebie fighterów.


Mozliwe, ze tak jest, ale bilety na XVI sprzedaly sie bardzo dobrze. Wiadomo, ze nie mozna wiecznie liczyc na Pudziana, trzeba znalezc kogos kto przynajmniej w pewnym stopniu zapewni taka popularnosc.
 
A tak wogóle to trzeciej pod względem czego? Przychodu, poziomu zawodników?
 
A tak swoją drogą, może troszeczkę nie na temat. Panowie z redakcji zamierzacie w najbliższym czasie przeprowadzić jakiś wywiad z włodarzami KSW? Myślę, że fajnie byłoby wtedy założyć temat gdzie użytkownicy rzuciliby troche pytań, z których Wy wybralibyście te najbardziej sensowne :)
 
Jakby to ode mnie zależało to:



-zwiększyłbym ilość gal organizowanych przez K&L (z 4/5 dużych eventów i podobna liczba mniejszych)



-należy próbować zaatakować jakiś rynek zagraniczny, nawet na próbę z możliwością straty



-zorganizował w 2012 big duże wydarzenie na którymś z stadionów pod Euro2012, przy odpowiedniej cenie i reklamie i freak trybuny mogłyby zapełnić się do ostatniego miejsca, poszłoby to w świat !



-wprowadził lepszy • PPV • przez Internet (jedna przejrzysta strona z opcją wpłaty i streamu), podejrzewam że większość ludzi zza granicy ma problem z obsługą IPLI, a za symboliczne 2$ czy 5$ chętnych by było naprawdę sporo.



5. pora wprowadzić elegancką dużą białą klatkę na duże gale, społeczeństwo • dorosło • do tego kroku, i niech właściciele nie mydlą oczu, że Polskie hale do tego się nie nadają J



-zrobić walki 3x5 min i mniej przerywania ze strony sędziów (bo lekkie rozcięcie itp.), niby Polsat miałby sapy, ale czy w PL jest tylko ta TV ? Można by się postawić i zrobić przetarg na prawa do transmisji :). To ostatnie zdanie to żarcik, ale kto wie, może w przyszłości się tego doczekamy :)



Z takich spraw, które chciałbym dodatkowo wiedzieć o KSW i fajnie jakby włodarze to ujawnili:



1. oglądalność KSW przez IPLĘ, także ilość sprzedanych transmisji VOD przy okazji KSW FC



2. zarobki zawodników na gali



3. wpływy z reklam i transmisji



4. wpływy z bramek



5. koszty organizacji gali



Gentelmani o hajsie nie rozmawiają i pewnie nigdy się tego nie dowiemy, lecz po moich szacunkowych obliczeniach K&L z każdej gali wychodzą bardzo sporo na +. Więc można by przeznaczyć część tej kwoty na • nowe ryzyko • podczas kolejnych eventów :)



Pozdrawiam
 
Stacja HDnet juz 2 lata temu prosili dac im gale, ale Polsat spieprzyl sprawe, teraz to Polsat stawia warunki, L&K nie maja tak duzej swobody.
 
Kurwa Umarłem jak zobaczyłem to salto mało ekranu w pracy nie zasmarkałem ;D



Teraz koleżanka z roboty się patrzy na mnie jak na debila ;)
 
Back
Top