Coraz mniej MMA w polskiej telewizji.

Madman

Bellator
Welterweight
46564134.jpg




Czyżby polskie stacje sportowe zmierzały w kierunku stanu rzeczy sprzed 3 lipca 2010 roku, kiedy to ku uciesze fanów MMA kanał Orange sport po raz pierwszy transmitował galę UFC na żywo?



Jeszcze do niedawna programy o tematyce MMA można było oglądać na kanałach ogólnotematycznych takich jak TV Puls czy TV 4, dziś niestety na próżno szukać ich w ramówkach stacji, nawet na kanałach sportowych rzadkością są magazyny czy retransmisje z gal nie wspominając już nawet o transmisjach na żywo, którymi na chwilę obecną raczy nas jedynie kanał Orange sport, choć osobiście obawiam się czy owe transmisje nie ograniczą się do numerowanych gal, gdyż kontrakt Orange sport z UFC, z oczywistych względów nie obejmował praw do transmisji gal na FX, Fuel czy FOX i jedynym pozytywnym prognostykiem jest fakt, iż stacja pokazywała galę podczas której mistrzowskiego pasa po raz pierwzy bronił Cain Velasquez.



Eurosport jak nagle rozpoczął rok temu retransmisją z gali Strikeforce: Henderson vs. Babalu II współpracę z kalifornijską organizacją, tak nagle po kilku galach transmitowanych na żywo, retransmisją ją zakończył.



Nadzieją na rozwiązanie tej fatalnej dla fanów sportów walki sytuacji na polskim rynku medialnym jest zapowiadany przez Canal+ projekt wspierający rozwój polskiego MMA.
 
Niestety, transmisje nocne muszą mieć swoich superbohaterów, najlepiej narodowych, żeby się opłacały telewizjom...



Pozostają archiwalne materiały z Cage Rage itd itp na Extreme Sports, Sportklubie i co jakiś czas w innych telewizjach i kanałach:) Poza tym...wolałbym by KSW robiło 4/5 gali rocznie niż transmisje z UFC po poolsku w Orange Sport, który i tak muszę śledzić na streamie jeśli już :)
 
Na Extreme leci WEC i M1 na zmianę.



Na Polsat Play i innych kanałach lecą programy(w ciągu dnia nawet) takie jak Tapout czy Giganci Nokautów gdzie 99% to walki zawodników MMA. Orange Sport i Eurosport również reguralnie puszczają MMA. NIedawno skończył się sezon UFC : Walki Mistrzów na Pulsie. Nie narzekał bym. Bez sensu cały czas puszczać to samo,tym bardziej, zę głównie to są godziny nocne. Programy które leciały za dnia nadal można oglądać.
 
Widziałem jak Eurosport puszcza Strikeforce jak 18 grudnia o 4 rano włączyłem tv i leciało WWE. Na Polsat Play gdzie lecą głyskawice i lasery jak ktoś kogoś trafi, dzięki ;)



Mi jedynie chodzi o to żebym mógł w dniu gali bez pytania Jurasa na FB czy sprawdzania w programie obudzić się w niedzielę nad ranem, włączyć TV i oglądać na żywo UFC albo Strikeforce, przecież nie proszę o niewiadomo co, nie wymagam Bellatora, nie proszę o to zeby to było na Polsacie czy TVNie, po prostu płacąc miesięczny abonament za kanały sportowe chce oglądać gale MMA dwóch największych federacji. Czy naprawdę tak wiele wymagam?
 
miliony osob placac taki sam abonament chca ogladac dziesiatki innych sportow, wszystkim nie dogodzisz :P
 
Rok 2010 był czasem największego boomu na MMA. KSW mogło zorganizować swój pierwszy event w dużej hali, pojawiło się więcej chętnych na spróbowanie swoich sił w sportach walki, a my doczekaliśmy się eventów UFC w polskiej telewizji.


W 2011 było jeszcze lepiej - transmitowane gale SF przez Eurosport, pojawienie się gal Bellator na TV4, pojawiła się nowa, polska organizacja MMA Attack, która może stać się w przyszłości konkurencją dla Konfrontacji.


Podsumowując: przedstawiłeś to w dosyć ciemnych kolorach, ale powinniśmy zaakceptować fakt, że najbardziej dynamiczny wzrost popularności naszej ukochanej dyscypliny już minął. Co prawda, będzie ona zdobywała nowe rzesze fanów, ale nie będzie miało to odbicia w mediach. Pamiętaj również, że rok 2012 to tematyka EURO, dlatego MMA będzie odstawione na boczny tor w najbliższych miesiącach.
 
Może i mma w TV jest mniej, precyzując w kanałach niszowych, ale dalej to, co najważniejsze, czyli UFC, pozostało. Najlepsze, że o UFC jako dopełnieniu KSW (to tak jakby dopełniać ligę angielską ligą polską :-)) mówił Marian Kmita.

Nie oglądam TV więc mnie to kompletnie nie interesuje.


Więc po co ten komentarz w tym temacie?
 
Tens szkoda pytać.Jakbyś pierwszy raz czytał bezsensowną wypowiedz..nawet dzisiaj ;-)
 
z jednej strony masz racje ale z drugiej wydaje mi sie ze OS bardzo mocno sie zaangazowalo w UFC ( programy wired, zatrudnienie Jurasa, i jeszcze programy tematyczne)



Kurde ciekawy jestem do kiedy maja umowe na pokazywanie ufc, polsat chyba cos kminil zeby je podkpupic. Mysle ze by bylo chujowo bo wrzuciliby na jakis swoj kanal sportowy do ktorego potrzebny jest tylko ten ich dekoder.
 
@noodles
A do Orange Sport nie trzeba mieć dekodera? Po drugie mam UPC i mam wszystkie kanały sportowe Polsatu oprócz HD, bo nie mam wykupionego pakietu HD.
 
No ale Orange jest na wszystkich platformach cyfrowych; C+, CP i 'n' a Polsat sport tylko w CP.
Jeśli o kablówki chodzi to pisałem ze OS ma zwiększać zasięg własnie wchodząc do większych kablowek.
 
Polsat moze niech lepiej sie nie angazuje w pokazywanie UFC, bo po pierwszym lokciu beda puszczac reklamy :-)
 
Ale cos w tym jest że TV mniej pokazują MMA. Najlepiej byłoby gdyby Eurosport miał UFC, wtedy każdy prawie byłby zadowolony :)
 
ale eurosport zwykly a nie dwa, a to w dwojce przewaznie puszczaja wszystko co najlepsze tak jak bylo ze strikeforce czy jak jest z bundesliga







kolega mnie uprzedzil widze :)
 
Nie wazne czy ESP, czy ESP 2 - w kazdym badz razie to by byla bardzo fajna opcja. Oczywiscie zmiana sciezki na ta z oryginalnym komentarzem tez ma ogromne znaczenie.
 
eurosport jest chyba na kablowce, wiec wiecej ludzi moglo by ogladac. chyba ze sie myle, bo dawno nie ogladalem nic na kablowce, przewaznie na polsacie a tam sa oba eurosporty
 
Back
Top