1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Coraz mniej MMA w polskiej telewizji.

Discussion in 'Forum MMA' started by Madman, Jan 6, 2012.

1. Madman

Madman Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,419
    Zdobyte Lajki:
    193
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Jaworze, Polska

Czyżby polskie stacje sportowe zmierzały w kierunku stanu rzeczy sprzed 3 lipca 2010 roku, kiedy to ku uciesze fanów MMA kanał Orange sport po raz pierwszy transmitował galę UFC na żywo?

Jeszcze do niedawna programy o tematyce MMA można było oglądać na kanałach ogólnotematycznych takich jak TV Puls czy TV 4, dziś niestety na próżno szukać ich w ramówkach stacji, nawet na kanałach sportowych rzadkością są magazyny czy retransmisje z gal nie wspominając już nawet o transmisjach na żywo, którymi na chwilę obecną raczy nas jedynie kanał Orange sport, choć osobiście obawiam się czy owe transmisje nie ograniczą się do numerowanych gal, gdyż kontrakt Orange sport z UFC, z oczywistych względów nie obejmował praw do transmisji gal na FX, Fuel czy FOX i jedynym pozytywnym prognostykiem jest fakt, iż stacja pokazywała galę podczas której mistrzowskiego pasa po raz pierwzy bronił Cain Velasquez.

Eurosport jak nagle rozpoczął rok temu retransmisją z gali Strikeforce: Henderson vs. Babalu II współpracę z kalifornijską organizacją, tak nagle po kilku galach transmitowanych na żywo, retransmisją ją zakończył.

Nadzieją na rozwiązanie tej fatalnej dla fanów sportów walki sytuacji na polskim rynku medialnym jest zapowiadany przez Canal+ projekt wspierający rozwój polskiego MMA.

2. Born2kill

Born2kill Vale Tudo
    Open

Komentarze:
    20,001
    Zdobyte Lajki:
    2,092
    Punkty:
    2,790
    Niestety, transmisje nocne muszą mieć swoich superbohaterów, najlepiej narodowych, żeby się opłacały telewizjom...

Pozostają archiwalne materiały z Cage Rage itd itp na Extreme Sports, Sportklubie i co jakiś czas w innych telewizjach i kanałach:) Poza tym...wolałbym by KSW robiło 4/5 gali rocznie niż transmisje z UFC po poolsku w Orange Sport, który i tak muszę śledzić na streamie jeśli już :)

3. Cactus

Cactus Moderator Cohones

Komentarze:
    9,596
    Zdobyte Lajki:
    15,839
    Punkty:
    4,790
    WEC jeszcze puszczają na Extreme czy już przestali?

4. Madman

Madman Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,419
    Zdobyte Lajki:
    193
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Jaworze, Polska
    Przestali, teraz puszczają M-1 Challenge.

5. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    Na Extreme leci WEC i M1 na zmianę.

Na Polsat Play i innych kanałach lecą programy(w ciągu dnia nawet) takie jak Tapout czy Giganci Nokautów gdzie 99% to walki zawodników MMA. Orange Sport i Eurosport również reguralnie puszczają MMA. NIedawno skończył się sezon UFC : Walki Mistrzów na Pulsie. Nie narzekał bym. Bez sensu cały czas puszczać to samo,tym bardziej, zę głównie to są godziny nocne. Programy które leciały za dnia nadal można oglądać.

6. Madman

Madman Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,419
    Zdobyte Lajki:
    193
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Jaworze, Polska
    Widziałem jak Eurosport puszcza Strikeforce jak 18 grudnia o 4 rano włączyłem tv i leciało WWE. Na Polsat Play gdzie lecą głyskawice i lasery jak ktoś kogoś trafi, dzięki ;)

Mi jedynie chodzi o to żebym mógł w dniu gali bez pytania Jurasa na FB czy sprawdzania w programie obudzić się w niedzielę nad ranem, włączyć TV i oglądać na żywo UFC albo Strikeforce, przecież nie proszę o niewiadomo co, nie wymagam Bellatora, nie proszę o to zeby to było na Polsacie czy TVNie, po prostu płacąc miesięczny abonament za kanały sportowe chce oglądać gale MMA dwóch największych federacji. Czy naprawdę tak wiele wymagam?

7. zoom

zoom UFC
    Middleweight

Komentarze:
    10,695
    Zdobyte Lajki:
    11,466
    Punkty:
    1,790
    miliony osob placac taki sam abonament chca ogladac dziesiatki innych sportow, wszystkim nie dogodzisz :P

8. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    ja tam nigdy nie miałem problemu z OS i Eurosportem :P

9. Tar-Ellendil

Tar-Ellendil Vale Tudo
    Championship

Komentarze:
    25,847
    Zdobyte Lajki:
    28,059
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    MMA
    Miasto:
    Krakał
    Home Page:
    Nie oglądam TV więc mnie to kompletnie nie interesuje.

10. stasinek34

stasinek34 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,354
    Zdobyte Lajki:
    334
    Punkty:
    1,790
    Rok 2010 był czasem największego boomu na MMA. KSW mogło zorganizować swój pierwszy event w dużej hali, pojawiło się więcej chętnych na spróbowanie swoich sił w sportach walki, a my doczekaliśmy się eventów UFC w polskiej telewizji.

W 2011 było jeszcze lepiej - transmitowane gale SF przez Eurosport, pojawienie się gal Bellator na TV4, pojawiła się nowa, polska organizacja MMA Attack, która może stać się w przyszłości konkurencją dla Konfrontacji.

Podsumowując: przedstawiłeś to w dosyć ciemnych kolorach, ale powinniśmy zaakceptować fakt, że najbardziej dynamiczny wzrost popularności naszej ukochanej dyscypliny już minął. Co prawda, będzie ona zdobywała nowe rzesze fanów, ale nie będzie miało to odbicia w mediach. Pamiętaj również, że rok 2012 to tematyka EURO, dlatego MMA będzie odstawione na boczny tor w najbliższych miesiącach.

11. Tens

Tens WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,527
    Zdobyte Lajki:
    32
    Punkty:
    2,790
    Może i mma w TV jest mniej, precyzując w kanałach niszowych, ale dalej to, co najważniejsze, czyli UFC, pozostało. Najlepsze, że o UFC jako dopełnieniu KSW (to tak jakby dopełniać ligę angielską ligą polską :-)) mówił Marian Kmita.

Więc po co ten komentarz w tym temacie?

12. Przemek

Przemek UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,593
    Zdobyte Lajki:
    8,680
    Punkty:
    2,890
    Tens szkoda pytać.Jakbyś pierwszy raz czytał bezsensowną wypowiedz..nawet dzisiaj ;-)

13. noodles

noodles Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,731
    Zdobyte Lajki:
    451
    Punkty:
    1,790
    z jednej strony masz racje ale z drugiej wydaje mi sie ze OS bardzo mocno sie zaangazowalo w UFC ( programy wired, zatrudnienie Jurasa, i jeszcze programy tematyczne)

Kurde ciekawy jestem do kiedy maja umowe na pokazywanie ufc, polsat chyba cos kminil zeby je podkpupic. Mysle ze by bylo chujowo bo wrzuciliby na jakis swoj kanal sportowy do ktorego potrzebny jest tylko ten ich dekoder.

14. Sebbeks

Sebbeks Legacy FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,858
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    @noodles
    A do Orange Sport nie trzeba mieć dekodera? Po drugie mam UPC i mam wszystkie kanały sportowe Polsatu oprócz HD, bo nie mam wykupionego pakietu HD.

15. Madman

Madman Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,419
    Zdobyte Lajki:
    193
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Jaworze, Polska
    No ale Orange jest na wszystkich platformach cyfrowych; C+, CP i 'n' a Polsat sport tylko w CP.
    Jeśli o kablówki chodzi to pisałem ze OS ma zwiększać zasięg własnie wchodząc do większych kablowek.

16. noodles

noodles Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,731
    Zdobyte Lajki:
    451
    Punkty:
    1,790
    wlasnie dlatego lepiej niech zostanie w OS, polsat to najgorsza opcja

17. Sebbeks

Sebbeks Legacy FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,858
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Jak kto woli, Polsat dla mnie lepszą opcją jest, bo nie mam Orange Sport.

18. Madman

Madman Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,419
    Zdobyte Lajki:
    193
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Jaworze, Polska
    Na Polsacie sport nic ciekawego nie ma poza boksem...

19. Seven25

Seven25 KSW
    Featherweight

Komentarze:
    4,937
    Zdobyte Lajki:
    1,929
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    Dębica
    Jak dla mnie toi boks jest trochu nudny.

20. fusel

fusel EFC Africa
    Heavyweight

Komentarze:
    3,012
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    2,790
    Polsat moze niech lepiej sie nie angazuje w pokazywanie UFC, bo po pierwszym lokciu beda puszczac reklamy :-)

Share This Page