Chyba wiem kto wygra

KBG

Oplot Challenge
Heavyweight
Witam.
Pewnie większość starszych użytkowników forum zauważyło nawiązanie w tytule tematu do pewnej zabawy.
Otóż ja również śledzę cohones i mmarocks generalnie od dosyć dawna i bardzo dobrze pamiętam, jak ogromne zamieszanie owa zabawa potrafiła wywołać. Mowa tu oczywiście o grze "Wiem kto wygra na 100%". Ci, którzy nie wiedzą o co chodzi, mogą sobie poszperać i na pewno to znajdą. Ja nie miałem z tym problemu.
No właśnie. Po powrocie na forum z nowym kontem, pierwsze co zdecydowałem się zrobić, to sprawdzenie jak ma się ten znamienity temat. Niestety - umarł już rok temu. A szkoda.

Poczułem się więc w obowiązku stworzenia czegoś podobnego, chociaż w nieco innej postaci. A zatem z dumą przedstawiam grę, która sprawdzi waszą wiedzę na temat MMA, umiejętność przewidywania wyników walk, oraz trochę rozerwie. Jak już wiecie z tytułu, gra ta nosi nazwę:

CHYBA WIEM KTO WYGRA

Pewnie wrażenia wielkiego nie zrobiłem, bo nazwa gry nie brzmi zbyt fantazyjnie i emocjonująco, ani nawet nie potrafię jej wyśrodkować, bo od razu poprzedni akapit też mi się edytuje (ehh...), ale nie o to przecież chodzi!

Pora zatem przejść do zasad. Oto one:

  1. Gra będzie polegała na obstawianiu walk. Będzie można obstawiać starcia tylko w następujących organizacjach: UFC, WSOF, Bellator, KSW, ONE FC, M-1 i Invicta FC.
  2. Obstawiać można poprzez napisanie komentarza pod tym tematem. W komentarzu należy zawrzeć galę, na której dana walka się odbywa, typowanego zwycięzce, rodzaj obstawienia (punkt 3) oraz sposób wygranej (poddanie, KO/TKO etc.). Można obstawić tylko jedną walkę na danym wydarzeniu (np. jeśli z UFC 189 obstawi się walkę Lawlera z MacDonaldem, to innej już nie można).
  3. Walki można obstawiać "na pewno" lub "na chyba". Przy pierwszej opcji do zgarnięcia są 2 punkty (1 za zwycięzce oraz 1 za sposób wygranej) a do stracenia 1. Natomiast przy opcji drugiej można zgarnąć 1 punkt (0,5 za zwycięzce i 0,5 za sposób wygranej) a stracić zaledwie 0,5.
  4. Gra kończy się w momencie, gdy ktoś zgarnie pełne 15 punktów. Wówczas otrzymuje nieformalny (lub za zgodą redakcji - formalny) tytuł jasnowidza, czym zyska sobie powszechny szacunek wśród użytkowników forum; ja przyodziewam awatar mega losera (punkt 7) i nie mam prawa go nigdy zmienić oraz osoba ta ma prawo wybrać, co będzie znajdowało się w mojej sygnaturze. Wybaczcie, ale nie będę oferował nagród pieniężnych czy materialnych, bo nie jestem takim bogaczem jak autor poprzedniej zabawy :D. Musi starczyć wam satysfakcja.
  5. W momencie stracenia jednego pełnego punktu gracz musi przyodziać awatar losera (punkt 7) na tydzień, a w momencie stracenia czterech - awatar mega losera na miesiąc. Poprzez stracenie punktu mam na myśli każdą stratę, tzn. jeśli np. ktoś miał już 10 punktów, źle obstawił i ta wartość spadła mu do 9 - musi ustawić sobie awatar losera. Tak jak w każdym innym wypadku.
  6. Po każdym złym obstawieniu (nawet tym "na chyba") gracz musi przyznać się w komentarzu pod tematem do swojego błędu. Jeśli użytkownik w tym momencie straci pełny punkt, to musi ustawić sobie dany awatar (o czym wspominałem w punkcie 5). Od tego też momentu będzie liczony czas, przez który awatar musi być ustawiony.
  7. Awatar losera wygląda tak:
    loser_hsanehr.jpg
    , a mega losera tak:
    megaloser_hsanehn.jpg
    . Mam nadzieję, że użytkownik kaczka41 (autor poprzedniej gry) nie obrazi się na mnie za pożyczenie tych arcydzieł, ale ja po prostu nie jestem na tyle kreatywny, by stworzyć coś swojego.
  8. W walkach nie można obstawiać tzw. "pewniaków"! Na podstawie analizy kursów bukmacherów osobiście będę stwierdzał, czy danego zawodnika da się obstawić.
  9. Jeśli ktoś nie ustawi sobie awatara, nie przyzna się do błędu, skróci czas noszenia awatara lub złamie jakikolwiek punkt regulaminu - zostaje wykreślony z gry i jego typy nie będą brane pod uwagę.
  10. Tabelę z wynikami będę prowadził sam i w miarę regularnie tutaj udostępniał, żeby wszyscy mieli w to wgląd. Jeśli gdzieś się pomylę, od razu mi to piszcie. W końcu tylko człowiek ze mnie :p
To tyle. Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie i sprawdzi. POWODZENIA!
 
Widzę, że szanse na powodzenie gry są niewielkie, bo temat od razu naznaczony jest kaczym stygmatem :/
 
Strasznie zalatuje kaczką... Zaraz przeczytam i jak są nagrody, to wchodzę!
Łee, nie ma nagród :sad:
 
Last edited:
Back
Top