Chris Leben zawieszony przez UFC

MarYo

Jungle Fight
Middleweight
Zawodnik wagi sredniej Chris Leben zostal zawieszony przez UFC na okres dwunastu miesiecy, za pozytywny wynik testow antydopingowych po walce z Mark'iem Munoz'em na UFC 138, ktore odbylo sie w Birmingham.







"Lubie Chris'a i chce zeby dalej mu sie powodzilo, ale z uwagi na zaistniala sytuacje, zostaje zwieszony na rok" - wyznal Dana White w oswiadczeniu na UFC.com. "Jesli potrzebuje profesjonalnej pomocy, to jestesmy w stanie mu pomoc. Chcemy widziec go odnaszacego sukcesy nie tylko w ringu, ale rowniez w zyciu prywatnym."







To oznacza ze zawodnik zostal poraz drugi przylapany na zazywaniu niedozwolonych substancji. Badania zostaly przeprowadzone przez niezaleznych lekarzy UFC.



Wczesniej Leben zostal przylapany na zazywaniu sterydow po walce z Michael'em Bisping'iem na UFC 89, ktore rowniez odbylo sie w Birmingham. Poprzednim razem Leben zostal zdyskwalifikowany na 9 miesiecy i zostal objety grzywna 1/3 swojej dotychczasowej pensji za walke.







Gale UFC w Anglii nie sa sankcjonowane przez komisje sportowe, dlatego UFC przeprowadza badania na wlasna reke, jak rowniez konsekwencje sa wyciagane tylko przez organizacje.







W oficjalnym oswiadczeniu wydanym przez UFC, Leben powiedzial: "Chcialbym zeby wszyscy wiedzieli ze w pelni akceptuje zawieszenie i chce przeprosic za wstyd ktory przynioslem organizacji, przyjaciolom, rodzinie oraz MMA jako sport. Ucze sie tego, ze czasami jestem swoim najwiekszym wrogiem. Nie moze mi sie powiesc w zyciu, ani w octagonie jesli bede tak postepowal. Musze zrobic wiele zmian w ciagu nadchodzacego roku i skupie sie na zwroceniu mojej kariery w odpowiednim kierunku. Jeszcze raz, przepraszam UFC oraz fanow, ktorzy mnie wspierali. "







Jak podaje UFC, dziewietnastu innych zawodnikow rowniez poddalo sie badaniom.







przetlumaczone z http://www.mmafighting.com/2011/11/28/chris-leben-suspended-for-one-year-after-failed-drug-test-at-ufc/
 
Dokładnie - musi nauczyć się jak rozłożyć akcję w czasie żeby w czasie badań był już czysty. Powodzenia!
 
Wg mnie powinna przepadać kasa za walkę plus co najmniej roczne zawieszenie przy takich akcjach.
 
Jest zawieszony na rok,oznacza to, że nie zawalczy przez rok, czy inne organizacje mogą go brać na ten czas?
 
Ja tam myślałem ,że akurat na tamtej walce był czysty (kondycją nie grzeszył i jakiś zamulony był) - a tu takie buty..?:-)
 
jeśli wpadł przez koks to wiadomo, ale ja to był oxycontin to po prostu sobie ćpał opiaty:)



przepraszam opioidy
 
Back
Top