By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Czyli mój instynkt, który mi podpowiadał: "baba i do tego ekspert... nawet nie włączaj", znowu miał rację? :awesome:
To nie jest kwestia instynktu, tylko wiedzą poparta doświadczeniem zyciowym. Kiedyś słuchałem podcastu Lemparta, albo Szafrańskiego i był odcinek z gościem. Kobieta full time job traderka, zwyciezyni jakiegoś konkursu inwestycyjnego itp. Wiedziałem co się swieci, ale i tak postanowiłem zaryzykowac. Już na początku okazało się z tym konkursem to trochę fart, bo po prostu weszła all in w jedno aktywów i jakoś tak wygrała, a traderem jest jej maz, który pisze strategii do botów, a ona właściwie to chyba, tylko kontroluje czy działa jak należy jak on śpi.
Tak się konczy zapraszanie kobiet ekspertek. Zresztą podobnie, to już u Szafrańskiego, była jaka kobieta inwestująca w nieeuchomosci, posiadająca doscy bogate portfolio. Tutaj też się okazało, że nie ma nic sensownego do powiedzenia, bo nie miała nigdy żadnej strategii tylko po prostu tak wyszło i tam też chyba partner nadzorował wszystko.

:korwinwhat:
 
To nie jest kwestia instynktu, tylko wiedzą poparta doświadczeniem zyciowym. Kiedyś słuchałem podcastu Lemparta, albo Szafrańskiego i był odcinek z gościem. Kobieta full time job traderka, zwyciezyni jakiegoś konkursu inwestycyjnego itp. Wiedziałem co się swieci, ale i tak postanowiłem zaryzykowac. Już na początku okazało się z tym konkursem to trochę fart, bo po prostu weszła all in w jedno aktywów i jakoś tak wygrała, a traderem jest jej maz, który pisze strategii do botów, a ona właściwie to chyba, tylko kontroluje czy działa jak należy jak on śpi.
Tak się konczy zapraszanie kobiet ekspertek. Zresztą podobnie, to już u Szafrańskiego, była jaka kobieta inwestująca w nieeuchomosci, posiadająca doscy bogate portfolio. Tutaj też się okazało, że nie ma nic sensownego do powiedzenia, bo nie miała nigdy żadnej strategii tylko po prostu tak wyszło i tam też chyba partner nadzorował wszystko.

:korwinwhat:
Standard.
Mówisz o tym szafranskim z bloga ‚jakoszczedzacpieniadze’?
 
Standard.
Mówisz o tym szafranskim z bloga ‚jakoszczedzacpieniadze’?
Tak, ale to jakieś stare odcinki podcastu. Dlatego teraz jak gdzies słyszę babe to wyłączam. Szkoda czasu, tym bardziej, że i tak go brakuje na przesłuchanie całego wartościowego contentu w sieci.
 
Tak, ale to jakieś stare odcinki podcastu. Dlatego teraz jak gdzies słyszę babe to wyłączam. Szkoda czasu, tym bardziej, że i tak go brakuje na przesłuchanie całego wartościowego contentu w sieci.
Hitem jest ten podcast:
:brainoverload:
 
Hitem jest ten podcast:
:brainoverload:
Może to o to chodzilo, bo tak czy inaczej dość szybko wyłączyłem :siara:

Zresztą jeden z komentarzy doskonale opisuje co mam na myśli:
"Nie podoba mi się ten podcast. Treści i fajne, ale mam wrażenie, że ta pani, niezbyt wie o czym mówi. Nie przekonuje mnie zupełnie, momentami wręcz ta rozmowa brzmi infantylnie. Chyba wyszedł brak doświadczenie medialnego."
 
To nie jest kwestia instynktu, tylko wiedzą poparta doświadczeniem zyciowym. Kiedyś słuchałem podcastu Lemparta, albo Szafrańskiego i był odcinek z gościem. Kobieta full time job traderka, zwyciezyni jakiegoś konkursu inwestycyjnego itp. Wiedziałem co się swieci, ale i tak postanowiłem zaryzykowac. Już na początku okazało się z tym konkursem to trochę fart, bo po prostu weszła all in w jedno aktywów i jakoś tak wygrała, a traderem jest jej maz, który pisze strategii do botów, a ona właściwie to chyba, tylko kontroluje czy działa jak należy jak on śpi.
Tak się konczy zapraszanie kobiet ekspertek. Zresztą podobnie, to już u Szafrańskiego, była jaka kobieta inwestująca w nieeuchomosci, posiadająca doscy bogate portfolio. Tutaj też się okazało, że nie ma nic sensownego do powiedzenia, bo nie miała nigdy żadnej strategii tylko po prostu tak wyszło i tam też chyba partner nadzorował wszystko.

:korwinwhat:
Takie przypadki to jedno ale tam powyżej @andrzej_t. odnosił się do wywiadu z Pawlikowską. Beatka jest wyjątkowym rodzajem gówna, i do tego ma czelność kreować się na eksperta w tematach o których nie ma bladego pojęcia i tylko miesza biednym ludziom w głowach
 
Szafrański i Trader21 wywołują u mnie silną reakcje uczuleniową. Alfy i omegi (a nawet kwasy b6 - pozdro @Baasteek ) oszczędzania i inwestycji, żerujące na swoich kultystach. Dobrze to widać po tego typu podcastach. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie, ktoś inny może i ich lubi i korzysta z ich wiedzy.
 
Szafrański i Trader21 wywołują u mnie silną reakcje uczuleniową. Alfy i omegi (a nawet kwasy b6 - pozdro @Baasteek ) oszczędzania i inwestycji, żerujące na swoich kultystach. Dobrze to widać po tego typu podcastach. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie, ktoś inny może i ich lubi i korzysta z ich wiedzy.
Trader21 jakby się kreował na alfę i omegę od inwestycji i oszczędzania to jeszcze by było w miarę - szerokiej wiedzy w tych obszarach nie można mu odmówić. Niestety w tej chwili uważa się za alfę i omegę od wszystkiego i w każdym temacie musze się wypowiadać swoim eksperckim tonem.
 
Trader21 jakby się kreował na alfę i omegę od inwestycji i oszczędzania to jeszcze by było w miarę - szerokiej wiedzy w tych obszarach nie można mu odmówić. Niestety w tej chwili uważa się za alfę i omegę od wszystkiego i w każdym temacie musze się wypowiadać swoim eksperckim tonem.
I w kazdym podcaście pieprzy to samo
 
Szafrański i Trader21 wywołują u mnie silną reakcje uczuleniową. Alfy i omegi (a nawet kwasy b6 - pozdro @Baasteek ) oszczędzania i inwestycji, żerujące na swoich kultystach. Dobrze to widać po tego typu podcastach. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie, ktoś inny może i ich lubi i korzysta z ich wiedzy.
Szafrarnski właśnie jako jeden z niewielu blogerów, którzy osiągnęli jakiś sukces wykazuje się nadzwyczajna pokorą i co najważniejsze odnosi się z szacunkiem to "kolegów po fachu", a jest to raczej rzadkie w środowisku osób Z ego wywalonym pod sufit.
 
Szafrarnski właśnie jako jeden z niewielu blogerów, którzy osiągnęli jakiś sukces wykazuje się nadzwyczajna pokorą i co najważniejsze odnosi się z szacunkiem to "kolegów po fachu", a jest to raczej rzadkie w środowisku osób Z ego wywalonym pod sufit.
Ale jaki sukces? To ze uprawnia wyniki sprzedaży książek? To robi go wiarygodnym?
Przyznam, byłem w hype train, zamówiłem książkę… żałuje bo 80-90% wcześniej czytałem na blogu.
 
Ale jaki sukces? To ze uprawnia wyniki sprzedaży książek? To robi go wiarygodnym?
Przyznam, byłem w hype train, zamówiłem książkę… żałuje bo 80-90% wcześniej czytałem na blogu.
Widziałeś na czym teraz kasiorę trzepie?
 
Ale jaki sukces? To ze uprawnia wyniki sprzedaży książek? To robi go wiarygodnym?
Przyznam, byłem w hype train, zamówiłem książkę… żałuje bo 80-90% wcześniej czytałem na blogu.
Akurat tutaj miałem na myśli sukces "blogowy", czyli przebicie się do mainstreamu itp.
W jakim sensie wiarygodnym? W tematach w jakich się wypowiada jest dość wiarygodny, a nie przypominam sobie, żeby gdzieś robił z siebie eksperta, który pozjadał wszystkie rozumy, raczej osobę, która przedstawia swój punkt widzenia. a nie ten jedyny słuszny.
 
Nie, dawaj…
jak mówię, dałem się naciągnąć na książkę i później już odpuściłem typa
Jakiś elitarne forum dyskusyjne. Za roczny udział płaci się chyba prawie 1000. I co roku pewnie parę tysięcy osób w to wchodzi. To sobie porachuj
 
Widzę, ze jestem znacznie mniej krytyczny( lub bardziej naiwny) w stosunku do niektórych „influencerow”/„ekspertów”. Osobiście lubię podcasty i wywiady z Trederem 21, Philem Koniecznym jak i kanały „Expert w Bentleyu” czy Wolność w remoncie. Rozumiem, ze często ludzie ci , czy programy mają na celu reklamy płatnych usług, książek, etc, ale nikt mnie do tego nie zmusza i jeszcze z żadnej płatnej ich usługi nie skorzystałem. Nie interesuje mnie również z kim oni czy ich „goście” sypiają czy analiza ich przeszłości.
Słucham ich jeśli interesuje mnie ich punkt widzenia lub wiedzę, którą przekazują , a czasami po prostu rozrywkowo.
 
Widzę, ze jestem znacznie mniej krytyczny( lub bardziej naiwny) w stosunku do niektórych „influencerow”/„ekspertów”. Osobiście lubię podcasty i wywiady z Trederem 21, Philem Koniecznym jak i kanały „Expert w Bentleyu” czy Wolność w remoncie. Rozumiem, ze często ludzie ci , czy programy mają na celu reklamy płatnych usług, książek, etc, ale nikt mnie do tego nie zmusza i jeszcze z żadnej płatnej ich usługi nie skorzystałem. Nie interesuje mnie również z kim oni czy ich „goście” sypiają czy analiza ich przeszłości.
Słucham ich jeśli interesuje mnie ich punkt widzenia lub wiedzę, którą przekazują , a czasami po prostu rozrywkowo.
No tak, ale żeby się baby słuchać? :matt:

:lesnarhappy:
 
Jak jest o wynajmie mieszkań: krótka lekcja jak się kończy kopiowanie amerykańskiego stylu polskich warunkach czyli kopia
Ryan Serhant z NY
:korwinlaugh:



a jak wygląda naprawdę zdewastowane mieszkanie:


Trader21 jakby się kreował na alfę i omegę od inwestycji i oszczędzania to jeszcze by było w miarę - szerokiej wiedzy w tych obszarach nie można mu odmówić. Niestety w tej chwili uważa się za alfę i omegę od wszystkiego i w każdym temacie musze się wypowiadać swoim eksperckim tonem.
Kompleks Boga: ale to często jest przejściowe. Chyba że ktoś ma plus 50 lat i nadal ten problem -takich ludzi już unikam, a jak już to jest prawnik albo lekarz to kompletna katastrofa...



A te książki do nauki języków obcych Pawlikowskiej to jeszcze gorszy szwindel niż SITA. Boże jakie to 15 lat temu było drogie...
 
Przejście na euro ubezwłasnowolni nas politycznie
Jeżeli chcemy być w UE i zakladamy, że będzie ona jeszcze długo istnieć, to powinniśmy przejść na Euro. Inna sprawa, że dobry czas na zmianę waluty to był te kilkanaście lat temu. Teraz raczej długo poczekamy na taką okazję o ile w ogóle się trafi.
 
:frankapprove:


Ciekawe co dalej...
 

Attachments

  • Screenshot_2022-03-08-09-04-32-150_com.despdev.silver_and_gold_price_calc.jpg
    Screenshot_2022-03-08-09-04-32-150_com.despdev.silver_and_gold_price_calc.jpg
    95.2 KB · Views: 21
O której ta RPP ogłosi decyzję? Bo rynek walutowy chyba zaczął realizować zysk ze słabej złotówki
 
Back
Top